European Champions League Women

Club's competitions Semi-Finals and Finals cancelled

Quarterfinals

  • UCAM Cartagena TM 033
    TTC Berlin Eastside 325
  • SKST PLUS Hodonin 213
    KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 336
  • GIRBAU-VIC TT 011
    TT Saint Quentinois 336
  • Metz TT 314
    Linz AG Froschberg 235

Semifinals

  • KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg
    TTC Berlin Eastside
  • TT Saint Quentinois
    Linz AG Froschberg

Finals

Leg 1

SKST STAVOIMPEX Hodonin
2 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Natalia PARTYKA : Yue WU
7:11 11:9 12:10 11:4
Marketa SEVCIKOVA : Ying HAN
4:11 6:11 2:11
Solomiya BRATEYKO : Kinga STEFANSKA
9:11 11:9 11:9 11:8
Natalia PARTYKA : Ying HAN
7:11 4:11 1:11
Marketa SEVCIKOVA : Yue WU
7:11 5:11 8:11
UCAM Cartagena TM
0 : 3
TTC Berlin Eastside
Xin LIU : Bernadette SZÖCS
9:11 12:14 11:4 8:11
DE ASSIS Silvia : Xiaona SHAN
8:11 8:11 6:11
Ana GARCIA MONTERO : Nina MITTELHAM
6:11 10:12 11:9 5:11
GIRBAU-VIC TT
0 : 3
TT Saint Quentinois
Sofia-Xuan ZHANG : Polina MIKHAILOVA
9:11 10:12 5:11
Gabriela FEHER : Mo ZHANG
7:11 3:11 7:11
Orsolya FEHER AGOTA : Olga MIKHAYLOVA
5:11 11:9 4:11 8:11
Metz TT
3 : 2
Linz AG Froschberg
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Christina KÄLLBERG
9:11 11:5 11:6 11:13 11:5
Adina DIACONU : Sofia POLCANOVA
8:11 5:11 11:9 5:11
Carole GRUNDISCH : Linda BERGSTRÖM
11:8 9:11 11:8 11:4
Pauline CHASSELIN : Sofia POLCANOVA
5:11 8:11 9:11
Adina DIACONU : Christina KÄLLBERG
11:6 11:6 11:3

Leg 2

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 1
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Elizabeta SAMARA : Solomiya BRATEYKO
9:11 11:8 11:9 11:8
Ying HAN : Min Hyyung JEE
7:11 11:4 11:5 11:3
Victoryia PAULOVICH : Natalia PARTYKA
14:12 11:13 7:11 11:9 6:11
Elizabeta SAMARA : Min Hyyung JEE
11:6 11:9 12:14 11:4
TTC Berlin Eastside
2 : 3
UCAM Cartagena TM
Nina MITTELHAM : Xin LIU
11:8 8:11 9:11 11:7 9:11
Bernadette SZÖCS : GARCIA MONTERO Ana
11:9 11:7 11:7
Katrin MÜHLBACH : ERDELYI DE SOUZA Silvia
9:11 11:9 4:11 10:12
Nina MITTELHAM : GARCIA MONTERO Ana
11:6 8:11 11:2 9:11 11:5
Bernadette SZÖCS : Xin LIU
11:9 9:11 8:11 9:11
TT Saint Quentinois
3 : 1
GIRBAU-VIC TT
Mo ZHANG : Charlotte CAREY
11:3 11:8 11:4
Polina MIKHAYLOVA : Sofia ZHANG
12:10 11:5 9:11 14:16 11:5
Polina MIKHAILOVA : Gabriela FEHER
11:7 7:11 6:11 15:13 4:11
Mo ZHANG : Sofia-Xuan ZHANG
11:6 11:5 11:4
Linz AG Froschberg
3 : 1
Metz TT
Sofia Polcanova : Daniela Dodean-Monteiro
11:6 11:8 15:13
Wai Yam Minni Soo : Carole Grundisch
11:6 14:12 11:7
Margarita Baltushite : Adina Diaconu
13:11 9:11 4:11 1:11
Sofia Polcanova : Carole Grundisch
12:10 11:8 11:8

Group A

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. TTC Berlin Eastside 4 12:1 4:0 8
2. GIRBAU-VIC TT 4 5:10 1:3 5
3. CP Lyssois Lille Métropole 4 5:11 1:3 5

Group B

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. TT Saint Quentinois 4 10:6 3:1 7
2. UCAM Cartagena TM 4 8:7 2:2 6
3. TTC CarinthiaWinds Villach 4 5:10 1:3 5

Group C

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 4 12:2 4:0 8
1. Metz TT 4 6:7 2:2 6
1. SH-ITB Budaörsi 2i SC 4 3:12 0:4 4

Group D

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. Linz AG Froschberg 4 12:5 4:0 8
2. SKST STAVOIMPEX Hodonin 4 10:7 2:2 6
3. Leka Enea Tenis de Mesa 4 2:12 0:4 4
  • * Group A: GIRBAU-VIC TT vs CP Lyssois Lille 3:1, 2:3

TTC Berlin Eastside
3 : 0
GIRBAU-VIC TT
Yu FU : Charlotte CAREY
11:6 11:6 6:11 11:9
Bernadette SZÖCS : Sofia-Xuan ZHANG
11:5 11:8 9:11 8:11 11:9
Nina MITTELHAM : AGOTA Orsolya Feher
11:3 11:4 11:9
CP Lyssois Lille Métropole
1 : 3
TTC Berlin Eastside
Andrea TODOROVIĆ : Bernadette SZÖCS
11:7 9:11 12:10 9:11 11:4
KHETKUAN Tamolwan : Xiaona SHAN
3:11 3:11 11:9 6:11
SANJA Korak : Nina MITTELHAM
11:8 11:13 7:11 9:11
Andrea TODOROVIĆ : Xiaona SHAN
9:11 3:11 8:11
GIRBAU-VIC TT
3 : 1
CP Lyssois Lille Métropole
Sofia-Xuan ZHANG : Andrea TODOROVIĆ
7:11 11:9 11:13 11:6 11:7
Charlotte CAREY : Dora MADARASZ
5:11 12:10 7:11 10:12
Orsolya FEHER AGOTA : Agnes LE LANNIC
11:6 11:4 11:7
Sofia-Xuan ZHANG : Dora MADARASZ
6:11 12:10 14:12 11:7
GIRBAU-VIC TT
0 : 3
TTC Berlin Eastside
Charlotte CAREY : Nina MITTELHAM
8:11 9:11 7:11
Noa MUÑOZ : Xiaona SHAN
3:11 2:11 2:11
Silvia COLL : Katrin MÜHLBACH
6:11 4:11 4:11
TTC Berlin Eastside
3 : 0
CP Lyssois Lille Métropole
Xiaona SHAN : Andrea TODOROVIĆ
11:5 11:5 12:10
Bernadette SZÖCS : Dora MADARASZ
14:12 8:11 11:1 6:11 11:5
Matilda EKHOLM : Tamolwan KHETKHUAN
11:5 10:12 11:9 11:5
CP Lyssois Lille Métropole
3 : 2
GIRBAU-VIC TT
Dora MADARASZ : Charlotte CAREY
8:11 11:9 11:7 11:7
Andrea TODOROVIĆ : Sofia-Xuan ZHANG
7:11 10:12 9:11
Tamolwan KHETKHUAN : FEHER AGOTA Orsolya
12:10 9:11 13:15 11:5 11:5
Dora MADARASZ : Sofia-Xuan ZHANG
13:11 11:5 5:11 10:12 8:11
Andrea TODOROVIĆ : Charlotte CAREY
11:8 9:11 11:7 11:9
TT Saint Quentinois
3 : 1
TTC CarinthiaWinds Villach
Mo ZHANG : Amelie SOLJA
10:12 5:11 13:11 11:9 11:7
Polina MIKHAILOVA : Yuan LIU
11:6 11:9 11:9
Olga MIKHAYLOVA : Anna Zsofia FENYVESI
8:11 11:13 12:14
Mo ZHANG : Yuan LIU
11:6 11:8 11:2
TT Saint Quentinois
3 : 1
UCAM Cartagena TM
MIKHAYLOVA Polina : ERDELYI Silvia
12:10 10:12 11:6 11:4
ZHANG Moe : GARCIA MONTERO Ana
6:11 11:7 9:11 8:11
LE MANSEC Aurore : MARIN Andea
11:8 11:5 11:1
Polina MIKHAILOVA : Ana GARCIA MONTERO
8:11 7:11 11:6 11:3 11:3
TTC CarinthiaWinds Villach
3 : 1
UCAM Cartagena TM
Amelie SOLJA : Andrea MARIN BUIGUES
11:2 11:3 11:2
Liu YUAN : Ana GARCIA MONTERO
11:2 11:6 11:8
Ludmila KIRITSA : Silvia Assis de Souza ERDELYI
6:11 8:11 13:11 11:9 7:11
Amelie SOLJA : Ana GARCIA MONTERO
11:9 11:3 11:7
TTC CarinthiaWinds Villach
1 : 3
TT Saint Quentinois
Amelie SOLJA : Polina MIKHAILOVA
11:8 8:11 7:11 9:11
Yuan LIU : Mo ZHANG
8:11 9:11 11:7 11:6 3:11
Ludmila KIRITSA : Tatiana MIKHAYLOVA
11:6 11:7 7:11 11:7
Amelie SOLJA : Mo ZHANG
5:11 9:11 11:5 13:11 2:11
UCAM Cartagena TM
3 : 1
TT Saint Quentinois
Xin LIU : Polina MIKHAILOVA
4:11 12:10 9:11 7:11
DE ASSIS Silvia : Mo ZHANG
11:5 11:3 11:7
Ana GARCIA MONTERO : Aurore LE MANSEC
11:5 12:10 11:4
Xin LIU : Mo ZHANG
11:9 11:7 11:9
UCAM Cartagena TM
3 : 0
TTC CarinthiaWinds Villach
Xin LIU : Amelie SOLJA
11:7 11:3 11:8
DE ASSIS Silvia : Yuan LIU
11:2 11:9 11:6
Ana GARCIA MONTERO : Anna Zsofia FENYVESI
11:6 8:11 8:11 11:8 11:9
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 0
Metz TT
Ying HAN : Carole GRUNDISCH
11:7 8:11 11:8 11:7
Yue WU : MONTEIRO DODEAN Daniela
11:7 14:12 13:11
Elizabeta SAMARA : Adina DIACONU
11:5 11:4 11:8
SH-ITB Budaörsi Sport Club
1 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Szandra PERGEL : Elizabeta SAMARA
6:11 11:8 11:8 10:12 11:4
Maria FAZEKAS : Ying HAN
2:11 5:11 3:11
Szabina ŠURJAN : Yue WU
11:9 5:11 8:11 11:9 9:11
Szandra PERGEL : Ying HAN
7:11 4:11 4:11
Metz TT
3 : 1
SH-ITB Budaörsi Sport Club
Carole GRUNDISCH : Szabina ŠURJAN
10:12 11:7 11:7 8:11 11:5
Adina DIACONU : Szandra PERGEL
11:4 11:7 9:11 11:3
Pauline CHASSELIN : Maria FAZEKAS
7:11 7:11 7:11
Carole GRUNDISCH : Szandra PERGEL
11:4 8:11 5:11 13:11 11:2
Metz TT
0 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Adina DIACONU : Ying HAN
3:11 7:11 6:11
Carole GRUNDISCH : Rouchen GU
2:11 6:11 7:11
Pauline CHASSELIN : Elizabeta SAMARA
9:11 12:10 9:11 4:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 1
SH-ITB Budaörsi Sport Club
HAN YING : Maria FAZEKAS
11:6 11:6 11:2
Elizabeta SAMARA : Szabina ŠURJAN
11:9 11:5 8:11 15:17 8:11
Yue WU : Mercedesz NAGYVARADI
11:9 5:11 11:6 11:6
Ying HAN : Szabina ŠURJAN
11:7 11:6 11:2
SH-ITB Budaörsi Sport Club
0 : 3
Metz TT
Szandra PERGEL : Carole GRUNDISCH
6:11 4:11 14:12 9:11
Szabina ŠURJAN : MONTEIRO DODEAN Daniela
8:11 14:12 9:11 7:11
Mercedesz NAGYVARADI : Adina DIACONU
7:11 9:11 9:11
Linz AG Froschberg
3 : 1
Leka Enea Tenis de Mesa
Sofia POLCANOVA : Chia-Chin LIN
9:11 10:12 11:6 11:5 9:11
Yui HAMAMOTO : XIAO Maria
11:2 11:6 11:7
Linda BERGSTRÖM : Roxana Mihaela IAMANDI
11:6 11:8 11:8
Sofia POLCANOVA : XIAO Maria
11:9 11:5 11:7
SKST STAVOIMPEX Hodonin
2 : 3
Linz AG Froschberg
Wing Nam NG : Wai Yam Minnie SOO
11:9 9:11 11:4 9:11 11:8
Natalia PARTYKA : Sofia POLCANOVA
11:13 3:11 15:17
Solomiya BRATEYKO : Christina KÄLLBERG
13:11 8:11 11:6 8:11 11:6
Wing Nam NG : Sofia POLCANOVA
9:11 10:12 11:9 4:11
Natalia PARTYKA : Wai Yam Minnie SOO
9:11 5:11 7:11
Leka Enea Tenis de Mesa
0 : 3
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Chia-Chin LIN : Natalia PARTYKA
5:11 5:11 8:11
Maria XIAO : Wing Nam NG
5:11 9:11 9:11
Roxana Mihaela IAMANDI : Solomiya BRATEYKO
3:11 9:11 3:11
Leka Enea Tenis de Mesa
0 : 3
Linz AG Froschberg
Maria XIAO : Sofia POLCANOVA
6:11 11:7 15:13 6:11 5:11
Jin ZHANG : Yui HAMAMOTO
10:12 7:11 8:11
Roxana Mihaela IAMANDI : Linda BERGSTRÖM
6:11 11:7 1:11 7:11
Linz AG Froschberg
3 : 2
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Sofia POLCANOVA : Natalia PARTYKA
11:4 11:6 12:6
Wai Yam Minnie SOO : Wing Nam NG
11:7 11:9 9:11 9:11 9:11
Linda BERGSTRÖM : Solomiya BRATEYKO
11:8 11:5 9:11 6:11 11:10
Sofia POLCANOVA : Wing Nam NG
9:11 12:10 5:11 11:8 1:11
Wai Yam Minnie SOO : Natalia PARTYKA
11:5 11:8 9:11 11:6
SKST STAVOIMPEX Hodonin
3 : 1
Leka Enea Tenis de Mesa
Wing Nam NG : Jin ZHANG
13:11 11:7 11:5
Natalia PARTYKA : XIAO Maria
11:3 8:11 7:11 9:11
Solomiya BRATEYKO : Roxana Mihaela IAMANDI
11:9 9:11 11:8 11:5
Wing Nam NG : XIAO Maria
4:11 13:11 12:10 5:11 11:6

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

OFFICIAL PARTNERS

SUPPLIERS POOL MEMBERS