Europe Cup Men

ECM

      FINALS      
  25.04.2024 1940 Dartom Bogoria (POL) vs KS Dekorglass Dzialdowo (POL)  
  27.04.2024 1700 KS Dekorglass Dzialdowo (POL) vs Dartom Bogoria (POL)  
             
      SEMI-FINALS      
0 : 3 27.03.2024 1930 AS Pontoise Cergy (FRA) vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL)  
3 : 0 29.03.2024 1800 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL) vs AS Pontoise Cergy (FRA)  
1 : 3 28.02.2024 1800 SPG Felbermayr Wels (AUT) vs KS Dekorglass Dzialdowo (POL)  
3 : 1 02.03.2024 1700 KS Dekorglass Dzialdowo (POL) vs SPG Felbermayr Wels (AUT)  
      QUARTER-FINALS      
3 : 2 31.01.2024 1700 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (POL) vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL)  
3 : 0 08.02.2024 1830 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL) vs Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (POL)  
1 : 3 29.01.2024 1700 KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniow (POL) vs AS Pontoise Cergy (FRA)  
3 : 2 31.01.2024 1930 AS Pontoise Cergy (FRA) vs KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniow (POL)  
2 : 3 28.01.2024 1800 TTC Sokah Hoboken (BEL) vs SPG Felbermayr Wels (AUT)  
3 : 2 30.01.2024 1800 SPG Felbermayr Wels (AUT) vs TTC Sokah Hoboken (BEL)  
3 : 0 31.01.2024 1800 SF SKK El Nino Praha (CZE) vs KS Dekorglass Dzialdowo (POL)  
3 : 1 03.02.2024 1700 KS Dekorglass Dzialdowo (POL) vs SF SKK El Nino Praha (CZE)  
2 : 1 golden match KS Dekorglass Dzialdowo (POL) vs SF SKK El Nino Praha (CZE)  
      ROUND OF 16      
1 : 3 12.11.2023 16:00 TTC Ostrava 2016 (CZE) vs Global Pharma Orlicz (POL)  
3 : 1 18.11.2023 18:00 Global Pharma Orlicz (POL) vs TTC Ostrava 2016 (CZE)  
0 : 3 08.11.2023 20:00 C.E.R Robin Hat Prisco L´Escala (ESP) vs Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (POL)  
3 : 0 19.11.2023 15:00 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (POL) vs C.E.R Robin Hat Prisco L´Escala (ESP)  
3 : 2 13.11.2023 18:00 SF SKK El Nino Praha (CZE) vs Roskilde Bordtennis BTK 61 (DEN)  
2 : 3 16.11.2023 19:30 Roskilde Bordtennis BTK 61 (DEN) vs SF SKK El Nino Praha (CZE)  
2 : 3 14.11.2023 19:00 ASV Grünwettersbach vs TTC Sokah Hoboken  
3 : 0 15.11.2023 19:00 TTC Sokah Hoboken vs ASV Grünwettersbach  
      STAGE 2      
      GROUP A      
0 : 3 21.10.2023 10:00 PTE PEAC Kalo-Meh (HUN) vs Global Pharma Orlicz (POL)  
1 : 3 21.10.2023 13:30 Top Spin Messina EUCI (ITA) vs ASV Grünwettersbach (GER)  
3 : 0 21.10.2023 18:30 Global Pharma Orlicz (POL) vs Top Spin Messina EUCI (ITA)  
2 : 3 22.10.2023 10:00 ASV Grünwettersbach (GER) vs PTE PEAC Kalo-Meh (HUN)  
1 : 3 22.10.2023 15:00 Top Spin Messina EUCI (ITA) vs PTE PEAC Kalo-Meh (HUN)  
3 : 2 22.10.2023 18.30 ASV Grünwettersbach (GER) vs Global Pharma Orlicz (POL)  
      GROUP B      
3 : 2 18.10.2023 10:00 C.E.R Robin Hat Prisco L´Escala (ESP) vs STK Libertas Marinkolor (CRO)  
0 : 3 18.10.2023 15:30 CTT les Borges (ESP) vs Sokah Hoboken (BEL)  
2 : 3 18.10.2023 19:30 C.E.R Robin Hat Prisco L´Escala (ESP) vs CTT les Borges (ESP)  
3 : 1 19.10.2023 10:00 Sokah Hoboken (BEL) vs STK Libertas Marinkolor (CRO)  
3 : 2 19.10.2023 17:00 STK Libertas Marinkolor (CRO) vs CTT les Borges (ESP)  
0 : 3 19.10.2023 20:00 C.E.R Robin Hat Prisco L´Escala (ESP) vs Sokah Hoboken (BEL)  
      GROUP C      
2 : 3 20.10.2023 12:00 De Boer Taverzo (NED vs SF SKK El Nino Praha (CZE)  
3 : 1 20.10.2023 17:00 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (POL) vs CSS-SZAK ODORHEIU SECUIESC (ROU)  
0 : 3 21.10.2023 12:00 SF SKK El Nino Praha (CZE) vs Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (POL)  
2 : 3 21.10.2023 17:00 De Boer Taverzo (NED vs CSS-SZAK ODORHEIU SECUIESC (ROU)  
3 : 0 22.10.2023 12:00 SF SKK El Nino Praha (CZE) vs CSS-SZAK ODORHEIU SECUIESC (ROU)  
0 : 3 22.10.2023 17:00 De Boer Taverzo (NED vs Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (POL)  
      GROUP D      
2 : 3 17.10.2023 18:30 Roskilde Bordtennis BTK 61 (DEN) vs UTTC Panaceo Stockerau (AUT)  
3 : 1 17.10.2023 18:30 TTC Ostrava 2016 (CZE) vs Real Club Cajasur Priego (ESP)  
1 : 3 18.10.2023 11:00 Real Club Cajasur Priego (ESP) vs Roskilde Bordtennis BTK 61 (DEN)  
1 : 3 18.10.2023 11:00 UTTC Panaceo Stockerau (AUT) vs TTC Ostrava 2016 (CZE)  
1 : 3 18.10.2023 18.30 TTC Ostrava 2016 (CZE) vs Roskilde Bordtennis BTK 61 (DEN)  
3 : 0 18.10.2023 18:30 Real Club Cajasur Priego (ESP) vs UTTC Panaceo Stockerau (AUT)  
        STAGE 1      
        GROUP A      
2 : 3 23.9.2023 19:00 R1 MITT (MLT) vs De Boer Taverzo (NED)  
3 : 0 24.9.2023 10:00 R2 Club TDM Monte Porreiro (ESP) vs MITT (MLT)  
3 : 0 24.9.2023 14:00 R3 De Boer Taverzo (NED) vs Club TDM Monte Porreiro (ESP)  
        GROUP B      
1 : 3 22.9.2023 10:00 R1 TED Sports Club (TUR) vs STK Starr Croatia (CRO)  
3 : 0 22.9.2023 14:00 R1 C.E.R ROBIN HAT PRISCO L´ESCALA (ESP) vs TJ Geolog Roznava (SVK)  
3 : 0 22.9.2023 18:00 R2 TJ Geolog Roznava (SVK) vs TED Sports Club (TUR)  
2 : 3 23.9.2023 10:00 R2 STK Starr Croatia (CRO)  vs C.E.R ROBIN HAT PRISCO L´ESCALA (ESP)  
3 : 1 23.9.2023 14:00 R3 C.E.R ROBIN HAT PRISCO L´ESCALA (ESP) vs TED Sports Club (TUR)  
3 : 1 23.9.2023 18:00 R3 TJ Geolog Roznava (SVK) vs STK Starr Croatia (CRO)  
        GROUP C      
1 : 3 23.9.2023 13:00 R1 Lille Metropole TT (FRA) vs Real Club Cajasur Priego (ESP)  
0 : 3 23.9.2023 18:00 R2 SPG Linz (AUT) vs Lille Metropole TT (FRA)  
3 : 0 24.9.2023 10:00 R3 Real Club Cajasur Priego (ESP) vs SPG Linz (AUT)  
        GROUP D      
3 : 2 23.9.2023 18:00 R1 ASV Grünwettersbach (GER) vs Club Burgos TDM / UBU - TPF (ESP)  
1 : 3 24.9.2023 11:00 R2 SK Vydrany (SVK) vs Club Burgos TDM / UBU - TPF (ESP)  
0 : 3 24.9.2023 16:00 R3 SK Vydrany (SVK) vs ASV Grünwettersbach (GER)  

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

ETTU OFFICIAL PARTNERS

ETTU SUPPLIERS POOL MEMBERS