European Champions League Men

 

      FINAL STAGE DRAW      
      SEMI-FINALS      
  31.03.2024. 13:00 SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT) vs Borussia Düsseldorf (GER)  
  31.03.2024. 17:00 1 FC Saarbrücken TT (GER) vs TTC Neu Ulm (GER)  
      STAGE 2      
      GROUP A      
3 : 0 24.10.2023 19:00 1 FC Saarbrücken TT (GER) vs SKST Tesla Batteries Havirov (CZE)  
0 : 3 20.11.2023 18:00 SKST Tesla Batteries Havirov (CZE) vs AS Pontoise Cergy (FRA)  
0 : 3 23.11.2023 18:00 SKST Tesla Batteries Havirov (CZE) vs 1 FC Saarbrücken TT (GER)  
3 : 0 05.12.2023 19:30 AS Pontoise Cergy (FRA) vs SKST Tesla Batteries Havirov (CZE)  
3 : 1 14.12.2023 19:00 1 FC Saarbrücken TT (GER) vs AS Pontoise Cergy (FRA)  
2 : 3 21.12.2023 19:30 AS Pontoise Cergy (FRA) vs 1 FC Saarbrücken TT (GER)  
      GROUP B      
3 : 1 19.10.2023. 17:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL) vs HB Ostrov z.s. (CZE)  
0 : 3 16.11.2023 18:00 HB Ostrov z.s. (CZE) vs TTC Neu Ulm (GER)  
3 : 0 19.11.2023 19:00 TTC Neu Ulm (GER) vs HB Ostrov z.s. (CZE)  
2 : 3 22.11.2023 17:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL) vs TTC Neu Ulm (GER)  
0 : 3 01.12.2023 18:00 HB Ostrov z.s. (CZE) vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL)  
3 : 0 17.12.2023   TTC Neu Ulm (GER) vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (POL)  
      GROUP C      
2 : 3 22.10.2023 17:00 GV Hennebont TT (FRA) vs SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT)  
3 : 1 24.11.2023 18:30 SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT) vs KS Dekorglass Dzialdowo (POL)  
3 : 1 26.11.2023 15:00  SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT) vs GV Hennebont TT (FRA)  
2 : 3 05.12.2023 17:00 KS Dekorglass Dzialdowo (POL) vs SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT)  
3 : 1 19.12.2023 17:00 KS Dekorglass Dzialdowo (POL) vs GV Hennebont TT (FRA)  
1 : 3 08.12.2023 19:30 GV Hennebont TT (FRA) vs KS Dekorglass Dzialdowo (POL)  
      GROUP D      
0 : 3 23.10.2023 18:00 Sporting Clube de Portugal (POR) vs Borussia Düsseldorf (GER)  
3 : 0 25.10.2023 19:00 Borussia Düsseldorf (GER) vs SPG Felbermayr Wels (AUT)  
0 : 3 19.11.2023 18:00 SPG Felbermayr Wels (AUT) vs Borussia Düsseldorf (GER)  
3 : 2 21.11.2023 18:00 SPG Felbermayr Wels (AUT) vs Sporting Clube de Portugal (POR)  
2 : 3 20.12.2023 18:00cet Sporting Clube de Portugal (POR) vs SPG Felbermayr Wels (AUT)  
3 : 0 15.12.2023 19:00 Borussia Düsseldorf (GER) vs Sporting Clube de Portugal (POR)  

 

        STAGE 1      
        GROUP A      
0 : 3 23.9.2023 11:00 R1 PTE PEAC Kalo-Meh (HUN) vs SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT)  
1 : 3 23.9.2023 11:00 R1 STK Libertas Marinkolor (CRO) vs POLSKI CUKIER GWIAZDA (POL)  
3 : 1 23.9.2023 19:00 R2 SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT) vs STK Libertas Marinkolor (CRO)  
3 : 0 23.9.2023 19:00 R2 POLSKI CUKIER GWIAZDA (POL) vs PTE PEAC Kalo-Meh (HUN)  
2 : 3 24.9.2023 11:00 R3 PTE PEAC Kalo-Meh (HUN) vs STK Libertas Marinkolor (CRO)  
3 : 2 24.9.2023 11:00 R3 SolexConsult TT Wiener Neustadt (AUT) vs POLSKI CUKIER GWIAZDA (POL)  
        GROUP B      
1 : 3 21.9.2023 11:00 R1 SF SKK El Nino Praha (CZE) vs SKST Tesla Batteries Havirov (CZE)  
3 : 1 21.9.2023 17:00 R1 TTC Sokah Hoboken (BEL) vs Roskilde Bordtennis (DEN)  
1 : 3 21.9.2023 17:00 R2 Roskilde Bordtennis (DEN) vs SF SKK El Nino Praha (CZE)  
1 : 3 21.9.2023 17:00 R2 SKST Tesla Batteries Havirov (CZE)  vs TTC Sokah Hoboken (BEL)  
1 : 3 22.9.2023 17:00 R3 TTC Sokah Hoboken (BEL) vs SF SKK El Nino Praha (CZE)  
0 : 3 22.9.2023 17:00 R3 Roskilde Bordtennis (DEN) vs SKST Tesla Batteries Havirov (CZE)  
        GROUP C      
0 : 3 22.9.2023 13:30 R1 CSS-SZAK ODORHEIU SECUIESC (ROU)  vs HB Ostrov z.s. (CZE) - HOST  
3 : 0 22.9.2023 18:00 R1 UTTC Paneceo Stockerau (AUT) vs Top Spin Messina EUCI (ITA)  
3 : 0 23.9.2023 13:30 R2 Top Spin Messina EUCI (ITA) vs CSS-SZAK ODORHEIU SECUIESC (ROU)   
3 : 1 23.9.2023 18:00 R2 HB Ostrov z.s. (CZE)  vs UTTC Paneceo Stockerau (AUT)  
3 : 1 24.9.2023 13:30 R3 UTTC Paneceo Stockerau (AUT) vs CSS-SZAK ODORHEIU SECUIESC (ROU)  
0 : 3 24.9.2023 18:00 R3 Top Spin Messina EUCI (ITA) vs HB Ostrov z.s. (CZE)  
        GROUP D      
3 : 0 20.9.2023 10:00 R1 SPG Felbermayr Wels (AUT) vs TTC  Club Ostrava 2016 (CZE)  
3 : 0 20.9.2023 13:00 R1 Global Pharma Orlicz (POL) vs CTT  Les Borges (ESP)  
3 : 2 20.9.2023 20:00 R2 SPG Felbermayr Wels (AUT) vs Global Pharma Orlicz (POL)  
1 : 3 21.9.2023 10:00 R2 CTT  Les Borges (ESP) vs TTC  Club Ostrava 2016 (CZE)  
3 : 1 21.9.2023 17:00 R3 Global Pharma Orlicz (POL) vs TTC  Club Ostrava 2016 (CZE)  
3 : 0 21.9.2023 20:00 R3 SPG Felbermayr Wels (AUT) vs CTT  Les Borges (ESP)  

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

OFFICIAL PARTNERS

SUPPLIERS POOL MEMBERS