Europe Cup Women
DRAW | ||||||
FINALS | ||||||
1 : 3 | 19.04.2024 | 1200 | Museo De la Almendra Francisco Morales (ESP) | vs | SH-ITB Budaörsi Sport Club (HUN) | |
2 : 3 | 27.04.2024 | 1800 | SH-ITB Budaörsi Sport Club (HUN) | vs | Museo De la Almendra Francisco Morales (ESP) | |
SEMI-FINALS | ||||||
1 : 3 | 01.03.2024 | 2000 | Club TDM Mirandela (POR) | vs | SH-ITB Budaörsi Sport Club (HUN) | |
2 : 3 | 26.03.2024 | 1800 | SH-ITB Budaörsi Sport Club (HUN) | vs | Club TDM Mirandela (POR) | |
1 : 3 | 17.03.2024 | 1500 | CSM Constanta (ROU) | vs | Museo De la Almendra Francisco Morales (ESP) | |
3 : 2 | 04.03.2024 | 1200 | Museo De la Almendra Francisco Morales (ESP) | vs | CSM Constanta (ROU) | |
QUARTER-FINALS | ||||||
3 : 2 | 06.02.2024 | 1800 | HB Ostrov z.s. (CZE) | vs | SH-ITB Budaörsi Sport Club (HUN) | |
3 : 2 | 09.02.2024 | 1800 | SH-ITB Budaörsi Sport Club (HUN) | vs | HB Ostrov z.s. (CZE) | |
2 : 0 | golden | match | SH-ITB Budaörsi Sport Club (HUN) | vs | HB Ostrov z.s. (CZE) | |
3 : 0 | 02.02.2024 | 2030 CET | Club TDM Mirandela (POR) | vs | TT Joué les Tours (FRA) | |
2 : 3 | 29.01.2024 | 1930 | TT Joué les Tours (FRA) | vs | Club TDM Mirandela (POR) | |
3 : 1 | 31.01.2024 | 1200 | Museo De la Almendra Francisco Morales (ESP) | vs | UCAM Cartagena TM (ESP) | |
3 : 2 | 11.02.2024 | 1700 | UCAM Cartagena TM (ESP) | vs | Museo De la Almendra Francisco Morales (ESP) | |
3 : 2 | 30.01.2024 | tbd | CSM Constanta (ROU) | vs | ALCL TT Grand-Quevilly (FRA) | |
1 : 3 | 02.02.2024 | 1930 | ALCL TT Grand-Quevilly (FRA) | vs | CSM Constanta (ROU) | |
ROUND OF 16 | ||||||
2 : 3 | 11.11.2023 | 17:00 | Czestochowa Bebetto AZS UJD (POL) | vs | Museo de la Almendra F.Morales (ESP) | |
3 : 2 | 15.11.2023 | 12:00 | Museo de la Almendra F.Morales (ESP) | vs | Czestochowa Bebetto AZS UJD (POL) | |
3 : 2 | 14.11.2023 | 19:30 | CSM Constanta (ROU) | vs | Girbau Vic TT (ESP) | |
2 : 3 | 15.11.2023 | 19:30 | Girbau Vic TT (ESP) | vs | CSM Constanta (ROU) | |
1 : 3 | 11.11.2023 | 18:00 | MIRÓ Ganxets Reus (ESP) | vs | CTM Mirandela (POR) | |
3 : 1 | 15.11.2023 | 20:00cet | CTM Mirandela (POR) | vs | MIRÓ Ganxets Reus (ESP) | |
3 : 0 | 14.11.2023 | 18:00 | HB Ostrov (CZE) | vs | Tecnigen Linares (ESP) | |
1 : 3 | 19.11.2023 | 12:00 | Tecnigen Linares (ESP) | vs | HB Ostrov (CZE) | |
STAGE 2 | ||||||
GROUP A | ||||||
1 : 3 | 21.10.2023 | 15:00 | LZ Linz Froschberg (AUT) | vs | CTM Mirandela (POR) | |
3 : 2 | 21.10.2023 | 20:00 | HB Ostrov (CZE) | vs | LZ Linz Froschberg (POR) | |
3 : 1 | 22.10.2023 | 12:00 | CTM Mirandela (POR) | vs | HB Ostrov (CZE) | |
GROUP B | ||||||
3 : 1 | 21.10.2023 | 14:00 | MIRÓ Ganxets Reus (ESP) | vs | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | |
3 : 2 | 21.10.2023 | 19:00 | Tecnigen Linares (ESP) | vs | MIRÓ Ganxets Reus (ESP) | |
0 : 3 | 22.10.2023 | 11:00 | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | vs | Tecnigen Linares (ESP) | |
GROUP C | ||||||
1 : 3 | 20.10.2023 | 10:00 | CSM Constanta (ROU) | vs | Museo de la Almendra F.Morales (ESP) | |
2 : 3 | 20.10.2023 | 14:00 | Panathinaikos (GRE) | vs | CSM Constanta (ROU) | |
3 : 0 | 21.10.2023 | 10:00 | Museo de la Almendra F.Morales (ESP) | vs | Panathinaikos (GRE) | |
GROUP D | ||||||
1 : 3 | 20.10.2023 | 11:00 | TT Moravsky Krumlov (CZE) | vs | Bebetto AZS USD (POL) | |
3 : 0 | 20.10.2023 | 19:00 | Girbau Vic TT (ESP) | vs | TT Moravsky Krumlov (CZE) | |
1 : 3 | 21.10.2023 | 11:00 | Bebetto AZS USD (POL) | vs | Girbau Vic TT (ESP) |
STAGE 1 | |||||||
GROUP A | |||||||
1 : 3 | 23.9.2023 | 15:00 | R1 | CSM Constanta (ROU) | vs | CTM Mirandela (POR) | |
1 : 3 | 23.9.2023 | 20:00 | R2 | AD Muravera TT (ITA) | vs | CSM Constanta (ROU) | |
3 : 0 | 24.9.2023 | 11:00 | R3 | CTM Mirandela (POR) | vs | AD Muravera TT (ITA) | |
GROUP B | |||||||
3 : 2 | 23.9.2023 | 15:00 | R1 | VELLSAM - HUJASE JAEN PARAÍSO INT. (ESP) | vs | A.S.D. Tennistavolo Norbello (ITA) | |
3 : 1 | 23.9.2023 | 20:00 | R2 | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | vs | VELLSAM - HUJASE JAEN PARAÍSO INT.(ESP) | |
0 : 3 | 24.9.2023 | 11:00 | R3 | A.S.D. Tennistavolo Norbello (ITA) | vs | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | |
PLAY OFF MATCH A/B | |||||||
3 : 1 | 24.9.2023 | 16:00 | CSM Constanta (ROU) | vs | VELLSAM - HUJASE JAEN PARAÍSO IN. (ESP) | ||
GROUP C | |||||||
3 : 0 | 23.9.2023 | 13:00 | R1 | TIGEM SPOR KULUBÜ (TUR) | vs | Uniao Sebastianense F.C. (POR) | |
3 : 0 | 23.9.2023 | 18:00 | R2 | Museo de la Almendra Francisco Mor. (ESP) | vs | TIGEM SPOR KULUBÜ (TUR) | |
1 : 3 | 24.9.2023 | 10:00 | R3 | Uniao Sebastianense F.C. (POR) | vs | Museo de la Almendra Francisco Mor. (ESP) | |
GROUP D | |||||||
3 : 0 | 23.9.2023 | 13:00 | R1 | Bebetto AZS UJD (POL) | vs | LZ Linz Froschberg (AUT) | |
0 : 3 | 23.9.2023 | 18:00 | R2 | TT Vedrinamur (BEL) | vs | Bebetto AZS UJD (POL) | |
3 : 2 | 24.9.2023 | 10:00 | R3 | LZ Linz Froschberg (AUT) | vs | TT Vedrinamur (BEL) | |
PLAY OFF MATCH C/D | |||||||
1 : 3 | 24.9.2023 | 15:00 | TIGEM SPOR KULUBÜ (TUR) | vs | LZ Linz Froschberg (AUT) |