Europe Cup Men

The results of the Men’s and Women’s Europe Cup Stage 1

Men’s Europe Cup

Group A

Universidad De Burgos – TPF - TTSC UMMC-ELEM 2:3

Alexandru CAZACU - Viatcheslav KRIVOSHEEV 3:1 (11:8, 4:11, 12:10, 13:11)

Daniel BERZOSA - Danila TRAVIN 2:3 (12:10, 9:11, 11:9, 8:11, 5:6)

Miguel NUNEZ – Semen SHEVNIN 1:3 (4:11, 8:11, 11:2, 8:11)

Alexandru CAZACU - Danila TRAVIN 3:1 (11:9, 11:8, 8:11, 11:5)

Daniel BERZOSA - Viatcheslav KRIVOSHEEV 1:3 (7:11, 11:8, 4:11, 8:11)

TTSC UMMC-ELEM - UTTC Stockerau 3:1

Viatcheslav KRIVOSHEEV - Weixing CHEN 1:3 (9:11, 11:9, 2:11, 8:11)

Semen SHEVNIN - Maciej KOLODZIEJCZYK 3:2 (8:11, 11:5, 5:11, 13:11, 6:2)

Danila TRAVIN - Maciej KOLODZIEJCZYK 3:1 (11:7, 11:9, 9:11, 11:7)

Semen SHEVNIN - David SERDAROGLU 3:1 (6:11, 11:9, 13:11, 11:7)

SK Vydrany - Universidad De Burgos – TPF 3:2

Universidad De Burgos – TPF - UTTC Stockerau 1:3

Miguel NUNEZ - Maciej KOLODZIEJCZYK 0:3 (7:11, 9:11, 4:11)

Alexandru CAZACU - Oleksandr DIDUKH 2:3 (7:11, 6:11, 12:10, 11:5)

Daniel BERSOZA - David SERDAROGLU 3:1 (11:8, 11:6, 10:12, 11:9)

Miguel NUNEZ - Oleksandr DIDUKH 0:3 (6:11, 5:11, 6:11)

STK STARR - UTTC Stockerau 0:3

Ronald REDJEP - David SERDAROGLU 2:3 (5:11, 3:11, 11:9, 11:6, 3:6)

Shounak SHINDE – Oleksandr DIDUKH 0:3 (3:11, 4:11, 6:11)

Nikola HORVAT - Maciej KOLODZIEJCZYK 1:3 (9:11, 7:11, 11:8, 5:11)

SK Vydrany - UTTC Stockerau 0:3

Peter SEREDA - Weixing CHEN 0:3 (2:11, 3:11, 8:11)

- - Oleksandr DIDUKH 0:3

Zoltan LELKES - David SERDAROGLU 1:3 (11:5, 5:11, 8:11, 5:11)

STK STARR - TTSC UMMC-ELEM 0:3

Mandir HARDIKAR – Viacheslav KRIVOSHEEV 0:3 (6:11, 8:11, 10:12)

Ronald REDJEP - Danila TRAVIN 0:3 (8:11, 9:11, 7:11)

Nikola HORVAT – Semen SHEVNIN 1:3 (11:7, 3:11, 9:11, 5:11)

SK Vydrany – STK STARR 3:1

Zoltan LELKES - Mandir HARDIKAR 3:1 (11:8, 11:5, 5:11, 11:6)

Peter SEREDA - Nikola HORVAT 3:0 (11:9, 11:7, 11:4)

- Ronald REDJEP 0:3

Zoltan LELEKAS – Nikola HORVAT 3:2 (8:11, 12:10, 9:11, 11:7, 6:2)

SK Vydrany - TTSC UMMC-ELEM 3:1

Zoltan LELKES - Viatcheslav KRIVOSHEEV 3:2 (8:11, 11:6, 14:16, 11:6, 6:5)

Peter SEREDA - Danila TRAVIN 3:1 (11:8, 11:4, 8:11, 11:8)

- - Mikhail ROZHKOV 0:3

Zoltan LELKES - Danila TRAVIN 3:2 (5:11, 11:13, 11:5, 11:5, 6:3)

Universidad De Burgos – TPF - STK STARR 3:0

Miguel NUNEZ - Ronald REDJEP 3:0 (15:13, 13:11, 11:4)

Alexandru CAZACU - Nikola HORVAT 3:0 (11:8, 11:6, 11:3)

Daniel BERSOZA - Shounak SHINDE 3:0 (11:8, 14:12, 11:9)

Group B

HB Ostrov Havlickuv Brod – Tenis de Mesa Monte Porreiro 3:1

Tomas TREGLER – Ilia ISAKOV 3:0 (11:8, 13:11, 11:3)

Michal OBELSO – Nicolas GALVANO 3:0 (11:6, 11:8, 11:5)

Dimitrij PROKOPCOV – Martin BENTANCOR 1:3 (13:15, 11:8, 9:11, 6:11)

Tomas TREGLER – Miguel Angel VILCHEZ 3:0 (11:4, 11:6, 11:8)

Fortune Kyiv - Logis Auderghem 3:0

HB Ostrov Havlickuv Brod - Logis Auderghem 3:0

Tomas TREGLER – Ludovic BIERNY 3:0 (11:4, 11:4, 11:4)

Michal OBELSO – David COMELIAU 3:0 (11:8, 11:5, 11:4)

Dimitrij PROKOPCOV – Kilomo VITTA 3:0 (11:4, 11:7, 11:7)

GDCS Junical - Tenis de Mesa Monte Porreiro 3:1

Kirill SHVETS – Ilia ISAKOV 1:3 (7:11, 11:5, 8:11, 11:13)

Konstantin CHERNOV – Nicolas GALVANO 3:2 (11:7, 11:8, 5:11, 7:11, 6:2)

Jose MAGALHAES – Martin BENTANCOR 3:2 (5:11, 11:7, 5:11, 11:8, 6:3)

Kirill SHVETS – Nicolas GALVANO 3:2 (3:11, 11:4, 9:11, 17:15, 6:5)

HB Ostrov Havlickuv Brod – GDCS Junical 3:0

Tomas TREGLER – Konstantin CHERNOV 3:0 (11:7, 11:8, 11:8)

Dimitrij PROKOPCOV – Kirill SHVETS 3:2 (7:11, 13:11, 3:11, 11:3, 6:5)

Michal OBELSO – Nuno GONZAGA 3:0 (11:2, 11:7, 11:9)

Fortune Kyiv - Tenis de Mesa Monte Porreiro 3:2

Viktor YEFIMOV - Martin BENTANCOR 3:1 (9:11, 11:7, 11:4, 11:6)

Anton LIMONOV - Ilia ISAKOV 2:3 (8:11, 11:8, 9:11, 11:6, 1:6)

Bohdan SINKEVYCH – Miguel Angel VILCHEZ 3:0 (11:9, 11:6, 11:7)

Viktor YEFIMOV - Ilia ISAKOV 1:3 (10:12, 11:5, 6:11, 2:11)

Anton LIMONOV -Nicolas GALVANO 3:1 (12:10, 11:9, 8:11, 11:8)

Logis Auderghem - Tenis de Mesa Monte Porreiro 0:3

David COMELIAU - Miguel Angel VILCHEZ 2:3 (8:11, 0:11, 13:11, 11:5, 3:6)

Ludovic BIERNY - Ilia ISAKOV 2:3 (11:5, 12:10, 6:11, 7:11, 5:6)

Kilomo VITTA – Nicolas GALVANO 1:3 (3:11, 7:11, 11:8, 7:11)

Fortune Kyiv - GDCS Junical 3:1

Viktor YEFIMOV – Kirill SHVETS 3:2 (9:11, 11:3, 11:4, 8:11, 6:3)

Anton LIMONOV - Konstantin CHERNOV 1:3 (6:11, 7:11, 14:12, 11:13)

Bohdan SINKEVYCH - Jose MAGALHAES 3:1 (4:11, 11:7, 11;2, 12:10)

Viktor YEFIMOV - Konstantin CHERNOV 3:0 (11:9, 11:9, 11:8)

GDCS Junical - - Logis Auderghem 3:0

Kirill SHVETS – Ludovic BIERNY 3:0 (11:9, 11:4, 11:5)

Konstantin CHERNOV - David COMELIAU 3:0 (11:9, 12:10, 12:10)

Jose MAGALHAES – Kilomo VITTA 3:0 (13:11, 11:9, 11:6)

HB Ostrov Havlickuv Brod – Fortune Kyiv 3:1

Tomas TREGLER – Viktor YEFIMOV 0:3 (10:12, 4:11, 6:11)

Tomas TREGLER – Anton LIMONOV 3:1 (11:7, 11:3, 9:11, 13:11)

Dimitrij PROKOPCOV - Bohdan SINKEVYCH 3:0 (11:8, 11:5, 14:12)

Tomas TREGLER – Anton LIMONOV 3:2 (5:11, 11:9, 5:11, 11:7, 6:2)

Group C

Uttc Sparkasse Salzburg - TTC Sokah Hoboken 2:3

Francisco SANCHI – Michal BANKOSZ 1:3 (11:6, 1:11, 11:13, 4:11)

Michel TRINK – Benjamin BROSSIER 0:3 (8:11, 6:11, 9:11)

Tomas SANCHI – Sam Sam MABEY 3:2 (3:11, 11:7, 7:11, 12:10, 6:4)

Francisco SANCHI – Benjamin BROSSIER 3:1 (9:11, 11:8, 12:10, 11:8)

Michel TRINK – Michal BANKOSZ 0:3 (4:11, 9:11, 8:11)

USD Apuania Carrara TT - Cajasur Priego TM 3:0

Lubomir PISTEJ – Carlos CABALLERO 3:2 (11:7, 8:11, 9:11, 14:12, 6:1)

Mihai Razvan BOBOCICA – Carlos MACHADO 3:1 (10:12, 11:4, 8:11, 11:7)

Fumiya IGARASHI – Alejandro CALVO 3:1 (9:11, 11:9, 11:7, 13:11)

TTC Ostrava 2016 - Uttc Sparkasse Salzburg 3:0

Jakub KLEPERLIK - Michel TRINK 3:1 (12:10, 11:7, 7:11, 11:9)

Filip DELINCAK - Francisco SANCHI 3:2 (7:11, 5:111, 11:9, 12:10, 6:4)

Felipe OLIVARES - Tomas SANCHI 3:2 (11:5, 12:10, 7:11, 11:5, 6:3)

USD Apuania Carrara TT- TTC Sokah Hoboken 3:1

Lubomir PISTEJ – Michal BANKOSZ 3:2 (7:11, 11:8, 7:11, 11:5, 6:0)

Mihai Razvan BOBOCICA - Benjamin BROSSIER 1:3 (9:11, 8:11, 11:7, 11:13)

Fumiya IGARASHI – Sam MABEY 3:1 (11:9, 11:2, 6:11, 11:2)

Lubomir PISTEJ – Benjamin BROSSIER 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)

Uttc Sparkasse Salzburg - Cajasur Priego Tm 0:3

Michel TRINK – Carlos MACHADO 0:3 (2:11, 6:11, 7:11)

Tomas SANCHI – Carlos CABALLERO 1:3 (7:11, 2:11, 11:5, 14:16)

Francisco SANCHI - Alejandro CALVO 0:3 (0:11, 0;11, 0:11)

TTC Sokah Hoboken - TTC Ostrava 2016 3:2

Benjamin BROSSIER – Felipe OLIVARES 3:2 (11:5, 10:12, 6:11, 11:6, 6:5)

Michal BANKOSZ – Jakub KLEPRLIK 3:0 (12:10, 11:8, 11:8)

Sam MABEY – Filip DELINCAK 2:3 (7:11, 5:11, 11:9, 11:7, 3:6)

Benjamin BROSSIER– Jakub KLEPRLIK 1:3 (11:9, 7:11, 6:11, 10:12)

Michal BANKOSZ - Felipe OLIVARES 3:1 (11:5, 8:11, 11:8, 11:4)

USD Apuania Carrara TT - Uttc Sparkasse Salzburg 3:0

Lubomir PISTEJ – Michel TRINK 3:0 (11:5, 11:8, 11:9)

Mihai Razvan BOBOCICA - Tomas SANCHI 3:0 (11:6, 11:8, 11:6)

Fumiya IGARASHI – Florian EBNER 3:0 (11:5, 11:3, 11:3)

TTC Ostrava 2016 - Cajasur Priego Tm 2:3

Jakub KLEPRLIK - Carlos CABALLERO 3:0 (11:9, 11:5, 11:5)

Filip DELINCAK - Carlos MACHADO 3:0 (11:5, 12:10, 11:5)

Felipe OLIVARES -Alejandro CALVO 1:3 (11:9, 9:11, 7:11, 8:11)

Jakub KLEPRLIK - Carlos MACHADO 0:3 (9:11, 9:11, 5:11)

Filip DELINCAK - Carlos CABALLERO 2:3 (7:11, 3:11, 11:8, 11:8, 2:6)

TTC Ostrava 2016 - USD Apuania Carrara TT 1:3

Filip DELINCAK - Mihai Razvan BOBOCICA 0:3 (4:11, 4:11, 8:11)

Felipe OLIVARES - Lubomir PISTEJ 1:3 (5:11, 8:11, 11:7, 5:11)

Jakub KLEPRLIK - Fumiya IGARASHI 3:0 (11:5, 11:8, 14:12)

Filip DELINCAK - Lubomir PISTEJ 0:3 (8:11, 7:11, 3:11)

Cajasur Priego Tm - TTC Sokah Hoboken 3:2

Carlos MACHADO - Michal BANKOSZ 0:3 (5:11, 9:11, 9:11)

Carlos CABALLERO – Benjamin BROSSIER 3:2 (11:7, 5:11, 16:14, 7:11, 6:3)

Alejandro CALVO – Sam MABEY 3:0 (11:8, 11:1, 14:12)

Carlos MACHADO - Benjamin BROSSIER 2:3 (13:11, 13:11, 9:11, 9:11, 1:6)

Carlos CABALLERO - Michal BANKOSZ 3:1 (12:10, 6:11, 11:5, 13:11)

Group D

Pte Peac Kalo-Meh - Stk Libertas Marinkolor 3:1

Szolt PETE – Miho SIMOVIC 3:0 (13:11, 11:3, 11:6)

Lehel DEMETER – Filip CIPIN 1:3 (11:8, 9:11, 9:11, 9:11)

Gabor GEROLD – Tomislav JAPEC 3:1 (11:8, 11:7, 7:11, 11:4)

Szolt PETE – Filip CIPIN 3:2 (10:12, 6:11, 11:6, 12:10, 6:3)

CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc - Stk Libertas Marinkolor 2:3

Istivan GYÖRGY – Miho SIMOVIC 0:3 (6:11, 8:11, 6:11)

Kristian CSERVIK – Filip CIPIN 3:2 (5:11, 11:9, 13:11, 10:12, 6:3)

Sebastian LOSO – Tomislav JAPEC 3:1 (7:11, 11:9, 12:10, 11:6)

Istivan GYÖRGY – Filip CIPIN 0:3 (5:11, 4:11, 8:11)

Kristian CSERVIK – Miho SIMOVIC 0:3 (9:11, 8:11, 11:13)

Stk Libertas Marinkolor - ASD Marcozzi Cagliari 1:3

Filip CIPIN - Tommaso GIOVANNETTI 3:1 (14:16, 13:11, 12:10, 11:7)

Miho SIMOVIC - Jorge Moises CAMPOS VALDES 0:3 (7:11, 3:11, 5:11)

Tomislav JAPEC - Antonino AMATO 2:3 (10:12, 11:8, 11:6, 7:11, 1:6)

Filip CIPIN - Jorge Moises CAMPOS VALDES 0:3 (7:11, 7:11, 4:11)

Pte Peac Kalo-Meh - SPG Linz 3:1

CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc - ASD Marcozzi Cagliari 1:3

Sebastian LOSO - Antonino AMATO 2:3 (11:9 11:5 5:11 6:11 3:6)

Kristian CSERVIK - Jorge Moises CAMPOS VALDES 0:3 (10:12, 4:11, 7:11)

Istivan GYÖRGY - Tommaso GIOVANNETTI 3:1 (15:17, 11:7, 11:8, 11:4)

Sebastian LOSO - Jorge Moises CAMPOS VALDES 2:3 (8:11, 12:10, 9:11, 11:7, 5:6)

Pte Peac Kalo-Meh - CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc 3:0

Zsolt PETO - Lucian MUNTEANU 3:1 (12:10, 14:12, 9:11, 11:6)

Lehel DEMETER - Sebastian LOSO 3:2 (7:11, 11:2, 11:7, 11:13, 6:2)

Gabor GEROLD - Szilard GYORGY 3:2 (11:5, 12:10, 11:13, 11:13, 6:5)

Stk Libertas Marinkolor - SPG Linz 3:2

Filip CIPIN - Samuel KALUZNY 3:1 (11:8, 6:11, 15:13, 11:8)

Miho SIMOVIC - Zhenlong LIU 3:1 (13:11, 11:6, 8:11, 11:8)

Tomislav JAPEC - Patrik JUHASZ 2:3 (11:13, 5:11, 11:9, 11:4, 1:6)

Filip CIPIN - Taehyun KIM 1:3 (16:14, 7:11, 9:11, 1:11)

Miho SIMOVIC - Samuel KALUZNY 3:1 (11:8, 11:6, 3:11, 11:5 )

ASD Marcozzi Cagliari - SPG Linz 0:3

Jorge Moises CAMPOS VALDES - Patrik JUHASZ 2:3 (11:3, 11:8, 8:11, 4:6)

Antonio AMATO - Taehyun KIM 0:3 (3:11, 8:11, 7:11)

Tommaso GIOVANNETTI - Samuel KALUZNY 1:3 (9:11, 9:11, 11:4, 9:11)

Pte Peac Kalo-Meh - ASD Marcozzi Cagliari 3:2

Lehel DEMETER – Tommaso GIOVANNETTI 3:1 (8:11, 11:5, 11:8, 11:9)

Gabor GEROLD – Jorge Moises CAMPOS VALDES 1:3 (8:11, 6:11, 11:7, 8:11)

Sebestien KOVACS - Antonio AMATO 1:3 (11:6, 8:11, 8:11, 2:11)

Lehel DEMETER – Jorge Moises CAMPOS VALDES 3:2 (11:8, 4:11, 11:7, 10:12, 6:4)

Gabor GEROLD - Tommaso GIOVANNETTI 3:1 (11:5, 11:7, 8:11, 11:9)

Europe Cup Women

Group A

Stolnotenisove Centrum SKST Bratislava - ASD Tennistavolo Norbello 3:1

Rikke SKATTET – Tatiana KUKULKOVA 0:3 (4:11, 2:11, 6:11)

Rebekka CARLSEN – Offiong EDEM 3:0 (11:7, 12:10, 11:9)

Martine TOFTAKER – Krisztina NAGY 3:1 (11:4, 7:11, 11:8, 11:7)

Rikke SKATTET – Offiong EDEM 3:2 (11:7, 11:5, 9:11, 7:11, 6:3)

TMK TAGMET Taganrog - Hujase Jaen Paraiso Interior 3:1

Julia PROKHOROVA – Claudia CARAGEA 3:0 (11:6, 11:4, 11:8)

Margarita FETUKHINA – Nadeen DAWLATLY 1:3 (11:5, 9:11, 10:12, 10:12)

Olga KULIKOVA – Veronica PABLOS 3:0 (11:3, 11:2, 11:4)

Julia PROKHOROVA – Nadeen DAWLATLY 3:2 (7:11, 11:8, 13:11, 7:11, 6:1)

TMK TAGMET Taganrog - ASD Tennistavolo Norbello 3:0

Julia PROKHOROVA – Offiong EDEM 3:1 (11:3, 6:11, 11:8, 11:5)

Margarita FETUKHINA – Tatiana KUKULKOVA 3:1 (11:7, 9:11, 11:5, 11:3)

Olga KULIKOVA – Krisztina NAGY 3:0 (11:6, 11:5, 11:7)

Hujase Jaen Paraiso Interior - Stolnotenisove Centrum SKST Bratislava 0:3

Nadeen DAWLATLY - Rikke SKATTET 1:3 (12:14, 7:11, 11:9, 7:11)

Veronica PABLOS – rebekka CARLSEN 0:3 (2:11, 10:12, 7:11)

Claudia CARAGEA - Martine TOFTAKER 0:3 (9:11, 4:11, 6:11)

ASD Tennistavolo Norbello - Hujase Jaen Paraiso Interior 3:0

Tatiana KUKULKOVA – Veronica PABLOS 3:0 (11:3, 11:6, 11:8)

Offiong EDEM - Nadeen DAWLATLY 3:1 (9:11, 11:9, 11:8, 12:10)

Krisztina NAGY - Claudia CARAGEA 3:2 (13:15, 12:10, 8:11, 11:4, 6:5)

Stolnotenisove Centrum SKST Bratislava - TMK TAGMET Taganrog 0:3

Martine TOFTAKER - Julia PROKHOROVA 0:3 (8:11, 5:11, 1:11)

Eliska STULLEROVA – Olga KULIKOVA 0:3 (5:11, 4:11, 10:12)

Monika URIKOVA – Margarita FETUKHINA 0:3 (9:11, 7:11, 4:11)

Group B

ASD Quattro Mori - TT Malonne 3:1

Tania Maria PLAIAN – Candide LARDINOIS 3:0 (11:9, 11:8, 11:8)

Andreea DRAGOMAN – Estelle DUVIVIER 3:0 (11:4, 11:1, 11:6)

Rossana Antonella FERCIUG – Margaux TSCHIRR 0:3 (2:11, 8:11, 4:11)

Tania Maria PLAIAN - Estelle DUVIVIER 3:0 11:7, 11:8, 11:4)

ASD Quattro Mori - Vidrioservice Priego 3:2

Andreea DRAGOMAN - Eva BRITO 3:0 (11:7, 11:4, 11:5)

Tania Maria PLAIAN – Marija GALONJA 1:3 (11:8, 16:18, 7:11, 10:12)

Rossana Antonella FERCIUG – Rucia LOPEZ 2:3 (4:11, 11:5, 14:12, 8:11, 4:6)

Andreea DRAGOMAN - Marija GALONJA 3:2 (6:11, 11:4, 6:11, 11:13, 6:3)

Tania Maria PLAIAN – Eva BRITO 3:0 11:4, 11:5, 11:8)

 TT Malonne - COVICSA Santa Eularia 3:2

Olga MIKHAYLOVA - Natalia MIRAMONTES 3:0 (11:2, 11:5, 12:10)

Natacha KOSZULAP – Anna RIAZANOVA 0:3 (2:11, 6:11, 9:11)

Candide LARDINOIR – Jenica MUNOZ DELGADO 3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

Olga MIKHAYLOVA - Anna RIAZANOVA 1:3 (11:8, 11:13, 1:11, 9:11)

Natacha KOSZULAP – Natalia MIRAMONTES 3:1 (9:11, 11:9, 11:9, 11:8)

ASD Quattro Mori - LZ Linz Froschberg 3:0

Andreea DRAGOMAN - Anastasiya RADZIONAVA 3:0 (11:8, 11:8, 12:10)

Tania Maria PLAIAN – Andrea PAVLOVIC 3:1 (11:9, 12:14, 11:3, 11:4)

Rossana Antonella FERCIUG - Romy REITER 3:1 (11:8, 11:8, 12:10)

Vidrioservice Priego - COVICSA Santa Eularia 3:1

Marija GALONJA – Anna RIAZANOVA 1:3 (10:12, 11:3, 8:11, 7:11)

Eva BRITO – Natalia MIRAMONTES 3:1 (11:7, 11:6, 8:11, 11:5)

Rucia LOPEZ – Jenica MUNOZ 3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

Marija GALONJA - Natalia MIRAMONTES 3:0 (11:4, 11:5, 11:5)

LZ Linz Froschberg - COVICSA Santa Eularia 3:1

Andrea PAVLOVIC - Natalia MIRAMONTES MORCILO 3:0 (11:7, 11:2, 11:7)

Anastasyia RADZIONAVA - Anna RIAZANOVA 1:3 (8:11, 12:10, 4:11, 6:11)

Romy REITER - Jessica MUNOZ DELGADO 3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

Andrea PAVLOVIC - Anna RIAZANOVA 3:2 (6:11, 11:6, 9:11, 11:5, 6:2)

Vidrioservice Priego - TT Malonne

ASD Quattro Mori - COVICSA Santa Eularia 3:0

Tania Maria PLAIAN - Natalia MIRAMONTES MORCILO 3:0 (11:5, 11:8, 11:3)

Andreea DRAGOMAN - Anna RIAZANOVA 3:2 (9:11, 11:6, 10:12, 11:5, 6:1)

Rossana Antonella FERCIUG - Jessica MUNOZ DELGADO 3:0 (11:1, 11:0, 11:0)

LZ Linz Froschberg - TT Malonne 3:2

Anastasiya RADZIONAVA - Olga MIKHAYLOVA 1:3 (6:11, 11:6, 7:11, 8:11)

Andrea PAVLOVIC - Candice LARDINOIS 3:0 (11:0, 11:9, 11:0)

Romy REITER - Eloise DUVIVIER 1:3 (10:12, 11:3, 7:11, 9:11)

Andrea PAVLOVIC - Olga MIKHAYLOVA 3:1 (11:4, 8:11, 11:6, 11:5)

Anastasiya RADZIONAVA - Estelle DUVIVIER (11:7, 10:12, 11:5, 12:10)

LZ Linz Froschberg - Vidrioservice Priego 1:3

Andrea PAVLOVIC – Eva BERTO 3:2 (11:4, 3:11, 5:11, 11:9, 6:3)

Anastasyia RADZIONAVA – Marija GALONJA 1:3 (3:11, 11:8, 10:12, 1:11)

Romy REITER -Rucia LOPEZ 1:3 (11:7, 9:11, 9:11, 6:11)

Andrea PAVLOVIC – Marija GALONJA 0:3 (5:11, 9:11, 8:11)

 

Group C

TTC Kazan - Budapesti Erdért Sportegyesület 3:0

Ekaterina OKHOTNIKOVA– Krisztina AMBRUS 3:1 (11:6, 5:11, 11:5, 12:10)

Daria SHADRINA - Leila IMRE 3:0 (11:7, 11:7, 11:5)

Anna DMITRIEVA - Anna FEJÖS 3:0 (11:7, 11:6, 11:8)

TTC Kazan - Uniao Sebastianense F.C. 3:0

Ekaterina OKHOTNIKOVA– Raquel MARTINS 3:0 (11:6, 11:3, 11:3)

Daria SHADRINA - Leila OLIVEIRA 3:0 (11:8, 11:9, 11:5)

Anna DMITRIEVA - Joana MOTA 3:2 (9:11, 11:9, 2:11, 11:8, 6:5)

Uniao Sebastianense F.C. - STK Aquaestil Duga Resa 0:3

Leila OLIVEIRA - Xue Han 0:3 (4:11, 3:11, 5:11)

Joana MOTA – WANG 1:3 (6:11, 12:10, 7:11, 8:11)

Raquel MARTINS -Lea RAKOVAC 0:3 (11:13, 5:11, 9:11)

Budapesti Erdért Sportegyesület - Tecnigen Linares 0:3

Krisztina AMBRUS – Roxana ISTRATE 0:3 (9:11, 9:11, 13:15)

Leila IMRE - Orawan PARANANG 1:3 (1:11, 4:11, 11:9, 6:11)

Anna FEJÖS – Gloria PANADERO 1:3 (6:11, 9:11, 11:8, 7:11)

Budapesti Erdért Sportegyesület - STK Aquaestil Duga Resa 0:3

Leila IMRE – Xue Han 0:3 (10:12, 7:11, 7:11)

Krisztina AMBRUS – WANG 1:3 (4:11, 16:14, 9:11, 3:11)

Anna FEJÖS – Lea RAKOVAC 1:3 (4:11, 6:11, 12:10, 6;11)

TTC Kazan - Tecnigen Linares 1:3

Ekaterina OKHOTNIKOVA– Gloria PANADERO 3:1 (9:11, 11:7, 11:6, 11:2)

Daria SHADRINA - Orawan PARANANG 0:3 (7:11, 9:11, 9:11)

Anna DMITRIEVA – Roxana ISTRATE 0:3 (7:11, 1:11, 8:11)

Ekaterina OKHOTNIKOVA– Orawan PARANANG 0:3 (6:11, 14:16, 10:12)

Tecnigen Linares - STK Aquaestil Duga Resa 2:3

Orawan PARANANG – WANG 1:3 (6:11, 11:6, 8:11, 9:11)

Roxana ISTRATE - Lea RAKOVAC 3:1 (7:11, 11:5, 11:7, 11:8)

Gloria PANADERO - Xue Han 0:3 (6:11, 4;11, 12:14)

Orawan PARANANG – Lea RAKOVAC 3:2 (11:7, 10:12, 6:11, 11:6, 6:5)

Roxana ISTRATE – WANG 2:3 (11:13, 9:11, 11:9, 11:4, 2:6)

Uniao Sebastianense F.C. - Budapesti Erdért Sportegyesület 0:3

Raquel MARTINS - Leila IMRE 0:3 (10:12, 7:11, 6:11)

Leila OLIVEIRA - Krisztina AMBRUS 0:3 (10:12, 5:11, 5:11)

Joana MOTA – Anna FEJÖS 0:3 (9:11, 8:11, 6:11)

Uniao Sebastianense F.C. - Tecnigen Linares 1:3

Leila OLIVEIRA - Orawan PARANANG 0:3 (6:11, 4:11, 6:11)

Joana MOTA – Roxana ISTRATE 2:3 (5:11, 7:11, 12:10, 11:5, 5:6)

Raquel MARTINS – Marta PAJARES 3:0 (11:6, 11:3, 12:10)

Leila OLIVEIRA - Roxana ISTRATE 0:3 (6:11, 8:11, 7:11)

TTC Kazan - STK Aquaestil Duga Resa 1:3

Ekaterina OKHOTNIKOVA– Lea RAKOVAC 3:1 (10:12, 11:7, 11:6, 11:3)

Anna DMITRIEVA – Xue Han 0:3 (8:11, 8:11, 8:11)

Daria SHADRINA – WANG 1:3 (5:11, 8:11, 11:4, 10:12)

Ekaterina OKHOTNIKOVA– Xue Han 0:3 (9:11, 3:11, 8:11)

Group D

TT VEDRINAMUR - BOA HORA Futebol Clube 3:2

Cécile OZER - Mariana DA CRUZ RODRIGUES 3:0 (11:6, 11:5, 11:1)

Jana BERNARD - Inês Rodrigues DE MATOS 0:3 (8:11, 8:11, 9:11)

Morgane GUIDON - Sara Arez GUERREIRO 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)

Cécile OZER - Inês Rodrigues DE MATOS 2:3 (4:11, 6:11, 11:7, 11:4, 5:6)

Jana BERNARD - Mariana DA CRUZ RODRIGUES 3:2 (11:6, 9:11, 7:11, 11:8, 6:2)

Leka Enea IRUN - Reus Ganxets MIRÓ 0:3

Ioana TECLA - Jessica YAMADA 1:3 (11:4, 3:11, 4:11, 6:11)

June GARCÍA BELLO - Anastasiya KOLISH 0:3 (8:11, 4:11, 6:11)

Irati YARZABAL PAREDES - Sara RAMÍREZ 0:3 (2:11, 5:11, 2:11)

BOA HORA Futebol Clube - ALCL TT GRAND QUEVILLY 1:3

Inês Rodrigues DE MATOS - Li SAMSON 3:2 (7:11, 11:6, 9:11, 11:8, 6:5)

Sara Arez GUERREIRO - Pauline CHASSELIN 0:3 (10:12, 7:11, 5:11)

Mariana DA CRUZ RODRIGUES - Anais SALPIN 0:3 (6:11, 1:11, 6:11)

Inês Rodrigues DE MATOS - Pauline CHASSELIN 1:3 (10:12, 11:3, 4:11, 4:11)

Leka Enea IRUN - BOA HORA Futebol Clube 2:3

Ioana TECLA - Mariana DA CRUZ RODRIGUES 3:0 (11:5, 11:7, 11:3)

June GARCÍA BELLO - Inês Rodrigues DE MATOS 1:3 (11:9, 3:11, 5:11, 6:11)

Maitane ZUAZUA ARISTIZABAL - Sara Arez GUERREIRO 1:3 (4:11, 6:11, 11:8, 4:11)

Ioana TECLA - Inês Rodrigues DE MATOS 3:2 (11:8, 8:11, 12:14, 6:4)

une GARCÍA BELLO - Mariana DA CRUZ RODRIGUE 1:3 (9:11, 11:7, 10:12, 3:11)

TT VEDRINAMUR - Reus Ganxets MIRÓ 0:3

Cécile OZER - Sara RAMÍREZ 1:3 (5:11, 7:11, 11:5, 10:12)

Jana BERNARD - Anastasiya KOLISH 2:3 (11:6, 7:11, 11:9, 5:11, 5:6)

Morgane GUIDON - Jessica YAMADA 2:3 (11:9, 6:11, 7:11, 11:9, 3:6)

Leka Enea IRUN - ALCL TT GRAND QUEVILLY 0:3

Ioana TECLA - Anais SALPIN 0:3 (9:11, 8:11, 9:11)

June GARCÍA BELLO - Pauline CHASSELIN 0:3 (6:11, 4:11, 5:11)

Maitane ZUAZUA ARISTIZABAL - Roza SOPOSKI 1:3 (2:11, 11:6, 8:11, 6:11)

TT VEDRINAMUR - ALCL TT GRAND QUEVILLY 0:3

Morgane GUIDON - Li SAMSON 0:3 (7:11, 7:11, 7:11)

Cécile OZER - Pauline CHASSELIN 0:3 (10:12, 9:11, 3:11)

Jana BERNARD - Anais SALPIN 0:3 (3:11, 2:11, 6:11)

BOA HORA Futebol Clube - Reus Ganxets MIRÓ 0:3

Inês Rodrigues DE MATOS - Sara RAMÍREZ 1:3 (5:11, 12:10, 5:11, 12:14)

Mariana DA CRUZ RODRIGUES - Jessica YAMADA 0:3 (6:11, 5:11, 10:12)

Beatriz Jourdan PINTO - Anastasiya KOLISH 0:3 (5:11, 8:11, 6:11)

Leka Enea IRUN - TT VEDRINAMUR 2:3

Ioana TECLA - Jana BERNARD 3:0 (11:5, 11:6, 11:7)

June GARCÍA BELLO - Cécile OZER 0:3 (6:11, 8:11, 2:11)

Irati YARZABAL PAREDES - Morgane GUIDON 0:3 (6:11, 2:11, 4:11)

Ioana TECLA - Cécile OZER 3:1 (8:11, 11:6, 11:7, 11:5)

June GARCÍA BELLO - Jana BERNARD 0:3 (9:11, 5:11, 10:12)

Reus Ganxets MIRÓ - ALCL TT GRAND QUEVILLY 3:2

Anastasiya KOLISH - Li SAMSON 3:2 (3:11, 6:11, 11:9, 11:6, 6:4)

Jessica YAMADA - Pauline CHASSELIN 0:3 (7:11, 7:11, 10:12)

Sara RAMÍREZ - Anais SALPIN 3:1 (3:11, 11:6, 11:8, 11:4)

Anastasiya KOLISH - Pauline CHASSELIN 1:3 (5:11, 11:6, 5:11, 8:11)

Jessica YAMADA - Li SAMSON 3:1 (13:11, 13:11, 8:11, 12:10)

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

OFFICIAL PARTNERS

SUPPLIERS POOL MEMBERS