Ettu Logo Ittf Logo

Table Tennis Champions League Men

Semi Finals

03 APR
VER -
DUE -
SAA -
ORE -

Leg 1
TBD TTSC UMMC - : - Borussia Düsseldorf
TBD 1. FC Saarbrücken TT - : - Fakel Gazprom Orenburg
Leg 2
TBD Borussia Düsseldorf - : - TTSC UMMC
TBD Fakel Gazprom Orenburg - : - 1. FC Saarbrücken TT

Leg 1
Jan 15 18:30 CET Roskilde Bordtennis BTK61 0 : 3 Borussia Düsseldorf
Bojan TOKIĆ : Ricardo WALTHER 4:11 / 12:10 / 4:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Michael MAZE : Timo BOLL 11:7 / 9:11 / 14:16 / 9:11 Watch Fullmatch
Yujia ZHAI : Anton KÄLLBERG 6:11 / 7:11 / 12:10 / 7:11 Watch Fullmatch
Jan 15 19:30 CET Post SV Mühlhausen 1951 e.V. 2 : 3 1. FC Saarbrücken TT
Ovidiu IONESCU : Kun SHANG 7:11 / 9:11 / 2:11 Watch Fullmatch
Lubomir JANCARIK : Patrick FRANZISKA 11:8 / 10:12 / 4:11 / 11:9 / 10:12 Watch Fullmatch
Steffen MENGEL : Darko JORGIC 11:8 / 6:11 / 12:14 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Ovidiu IONESCU : Patrick FRANZISKA 11:3 / 11:4 / 5:11 / 9:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Lubomir JANCARIK : Kun SHANG 8:11 / 4:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Jan 16 20:00 CET GV Hennebont TT 1 : 3 Fakel Gazprom Orenburg
Cedric NUYTINCK : Marcos FREITAS 13:11 / 11:8 / 11:8 Watch Fullmatch
Quentin ROBINOT : Dimitrij OVTCHAROV 11:8 / 7:11 / 8:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Samuel WALKER : Chih-Yuan CHUANG 15:17 / 6:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Cedric NUYTINCK : Dimitrij OVTCHAROV 11:8 / 7:11 / 13:11 / 7:11 / 2:11 Watch Fullmatch
Jan 17 18:30 CET KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3 : 1 TTSC UMMC
Panagiotis GIONIS : Aleksandr SHIBAEV 11:6 / 5:11 / 11:6 / 4:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Marek BADOWSKI : Jonathan GROTH 11:13 / 9:11 / 11:9 / 11:9 / 11:6 Watch Fullmatch
Pavel SIRUCEK : Andrej GACINA 9:11 / 6:11 / 12:10 / 11:4 / 11:6 Watch Fullmatch
Panagiotis GIONIS : Jonathan GROTH 9:11 / 6:11 / 11:5 / 11:9 / 11:9 Watch Fullmatch
Leg 2
Feb 13 19:00 CET Borussia Düsseldorf 3 : 2 Roskilde Bordtennis BTK61
Ricardo WALTHER : Michael MAZE 11:9 / 11:7 / 11:2 Watch Fullmatch
Anton KÄLLBERG : Yujia ZHAI 10:12 / 5:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Timo BOLL : Bojan TOKIĆ 11:7 / 11:6 / 11:5 Watch Fullmatch
Kristian KARLSSON : Yujia ZHAI 4:11 / 4:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Anton KÄLLBERG : Michael MAZE 12:10 / 14:12 / 3:11 / 12:10 Watch Fullmatch
Feb 14 13:00 CET Fakel Gazprom Orenburg 3 : 1 GV Hennebont TT
Vladimir SAMSONOV : Sheng Peng FAN 7:11 / 9:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Alexey LIVENTSOV : Cedric NUYTINCK 2:11 / 11:9 / 6:11 / 12:10 / 12:10 Watch Fullmatch
Dimitrij OVTCHAROV : Quentin ROBINOT 12:10 / 11:7 / 7:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Vladimir SAMSONOV : Cedric NUYTINCK 9:11 / 11:7 / 11:5 / 11:2 Watch Fullmatch
Feb 14 15:00 CET TTSC UMMC 3 : 1 KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Andrej GACINA : Pavel SIRUCEK 12:10 / 11:8 / 11:5 Watch Fullmatch
Aleksandr SHIBAEV : Panagiotis GIONIS 5:11 / 8:11 / 11:8 / 10:12 Watch Fullmatch
Jonathan GROTH : Marek BADOWSKI 9:11 / 11:7 / 10:12 / 11:9 / 11:5 Watch Fullmatch
Andrej GACINA : Panagiotis GIONIS 13:11 / 14:12 / 11:9 Watch Fullmatch
Feb 14 19:00 CET 1. FC Saarbrücken TT 3 : 1 Post SV Mühlhausen 1951 e.V.
Kun SHANG : Steffen MENGEL 11:6 / 11:7 / 11:6 Watch Fullmatch
Patrick FRANZISKA : Ovidiu IONESCU 11:9 / 8:11 / 9:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Darko JORGIC : Lubomir JANCARIK 10:12 / 11:5 / 11:8 / 3:11 / 11:5 Watch Fullmatch
Kun SHANG : Ovidiu IONESCU 13:11 / 11:8 / 10:12 / 12:10 Watch Fullmatch

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 Fakel Gazprom Orenburg 6 18:2 6:0 12
2 Post SV Mühlhausen 1951 e.V. 6 10:11 3:3 9
3 VS Angers TT 6 12:15 2:4 8
4 Leka Enea TDM 6 5:17 1:5 7

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 TTSC UMMC 6 18:3 6:0 12
2 Roskilde Bordtennis BTK61 6 13:10 3:3 9
3 SPG Walter Wels 6 9:14 2:4 8
4 TTC Ostrava 2016 6 4:17 1:5 7

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 1. FC Saarbrücken TT 6 18:4 6:0 12
2 KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 6 16:6 4:2 10
3 Ping Pong Club Villeneuvois 6 6:14 2:4 8
4 GDCS Juncal 6 2:18 0:6 6

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 Borussia Düsseldorf 6 18:3 6:0 12
2 GV Hennebont TT 6 12:11 3:3 9
3 Sporting Clube De Portugal 6 10:13 3:3 9
4 STK Starr Croatia 6 5:18 0:6 6
  • * Group D: GV Hennebont TT vs Sporting Clube De Portugal 1:3, 3:0


Group A
Sep 12 18:30 CET Leka Enea TDM 0 : 3 Post SV Mühlhausen 1951 e.V.
Hampus SODERLUND : Lubomir JANCARIK 8:11 / 11:9 / 3:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Endika DIEZ : Steffen MENGEL 8:11 / 5:11 / 3:11 Watch Fullmatch
Daniel PALACIOS : Ovidiu IONESCU 11:13 / 5:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Sep 13 15:00 CET Fakel Gazprom Orenburg 3 : 0 VS Angers TT
Marcos FREITAS : Jens LUNDQVIST 11:6 / 11:13 / 11:6 / 13:11 Watch Fullmatch
Dimitrij OVTCHAROV : Andréa LANDRIEU 11:7 / 15:13 / 11:4 Watch Fullmatch
Vladimir SAMSONOV : David PILARD 11:0 / 11:0 / 11:0
Oct 16 18:30 CET Post SV Mühlhausen 1951 e.V. 0 : 3 Fakel Gazprom Orenburg
Ovidiu IONESCU : Marcos FREITAS 9:11 / 11:5 / 7:11 / 1:11 Watch Fullmatch
Steffen MENGEL : Dimitrij OVTCHAROV 8:11 / 9:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Lubomir JANCARIK : Chih-Yuan CHUANG 11:4 / 11:13 / 7:11 / 3:11 Watch Fullmatch
Oct 18 19:30 CET VS Angers TT 3 : 2 Leka Enea TDM
Jon PERSSON : Endika DIEZ 9:11 / 11:8 / 6:11 / 11:8 / 11:8 Watch Fullmatch
Joao GERALDO : Hampus SODERLUND 9:11 / 11:8 / 7:11 / 11:13 Watch Fullmatch
Jens LUNDQVIST : Daniel PALACIOS 11:6 / 13:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Jon PERSSON : Hampus SODERLUND 7:11 / 11:5 / 6:11 / 11:9 / 9:11 Watch Fullmatch
Joao GERALDO : Endika DIEZ 12:10 / 11:9 / 11:6 Watch Fullmatch
Oct 24 19:30 CET VS Angers TT 3 : 1 Post SV Mühlhausen 1951 e.V.
Jens LUNDQVIST : Lubomir JANCARIK 9:11 / 11:9 / 11:6 / 11:3 Watch Fullmatch
Jon PERSSON : Steffen MENGEL 11:6 / 11:4 / 12:10 Watch Fullmatch
Andréa LANDRIEU : Daniel HABESOHN 7:11 / 12:10 / 12:14 / 11:7 / 9:11 Watch Fullmatch
Jens LUNDQVIST : Steffen MENGEL 11:6 / 8:11 / 11:7 / 11:7 Watch Fullmatch
Oct 25 15:00 CET Fakel Gazprom Orenburg 3 : 0 Leka Enea TDM
Marcos FREITAS : Endika DIEZ 11:7 / 11:3 / 11:4 Watch Fullmatch
Chih-Yuan CHUANG : Taras MERZLIKIN 11:7 / 11:6 / 11:5 Watch Fullmatch
Vladimir SAMSONOV : Daniel PALACIOS 11:9 / 11:5 / 11:3 Watch Fullmatch
Nov 01 18:30 CET Leka Enea TDM 0 : 3 Fakel Gazprom Orenburg
Hampus SODERLUND : Marcos FREITAS 1:11 / 11:9 / 3:11 / 13:15 Watch Fullmatch
Endika DIEZ : Dimitrij OVTCHAROV 5:11 / 10:12 / 4:11 Watch Fullmatch
Daniel PALACIOS : Alexey LIVENTSOV 9:11 / 9:11 / 11:8 / 6:11 Watch Fullmatch
Nov 01 19:00 CET Post SV Mühlhausen 1951 e.V. 3 : 2 VS Angers TT
Daniel HABESOHN : Jens LUNDQVIST 11:2 / 8:11 / 11:5 / 8:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Ovidiu IONESCU : Jon PERSSON 15:13 / 9:11 / 11:8 / 5:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Lubomir JANCARIK : Joao GERALDO 4:11 / 8:11 / 11:7 / 11:6 / 10:12 Watch Fullmatch
Daniel HABESOHN : Jon PERSSON 11:6 / 8:11 / 11:5 / 11:9 Watch Fullmatch
Ovidiu IONESCU : Jens LUNDQVIST 11:4 / 11:7 / 11:8 Watch Fullmatch
Dec 05 19:00 CET Post SV Mühlhausen 1951 e.V. 3 : 0 Leka Enea TDM
Steffen MENGEL : Taras MERZLIKIN 11:2 / 7:11 / 5:11 / 11:1 / 11:6 Watch Fullmatch
Lubomir JANCARIK : Endika DIEZ 8:11 / 11:8 / 11:4 / 11:6 Watch Fullmatch
Ovidiu IONESCU : Daniel PALACIOS 11:6 / 11:4 / 11:3 Watch Fullmatch
Dec 06 19:30 CET VS Angers TT 2 : 3 Fakel Gazprom Orenburg
Jon PERSSON : Vladimir SAMSONOV 11:8 / 10:12 / 5:11 / 11:8 / 11:9 Watch Fullmatch
Andréa LANDRIEU : Marcos FREITAS 7:11 / 12:10 / 11:9 / 8:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Jens LUNDQVIST : Dimitrij OVTCHAROV 9:11 / 7:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Jon PERSSON : Marcos FREITAS 7:11 / 12:10 / 9:11 / 11:8 / 10:12 Watch Fullmatch
Andréa LANDRIEU : Vladimir SAMSONOV 7:11 / 9:11 / 11:5 / 8:11 Watch Fullmatch
Dec 10 15:00 CET Fakel Gazprom Orenburg 3 : 0 Post SV Mühlhausen 1951 e.V.
Vladimir SAMSONOV : Ovidiu IONESCU 11:3 / 14:12 / 11:7 Watch Fullmatch
Marcos FREITAS : Lubomir JANCARIK 11:6 / 11:5 / 11:4 Watch Fullmatch
Denis IVONIN : Erik SCHREYER 11:9 / 11:7 / 11:3 Watch Fullmatch
Dec 10 16:00 CET Leka Enea TDM 3 : 2 VS Angers TT
Taras MERZLIKIN : Thomas SALAT 8:11 / 11:3 / 5:11 / 11:2 / 11:7 Watch Fullmatch
Daniel PALACIOS : Joao GERALDO 4:11 / 8:11 / 11:9 / 11:5 / 7:11 Watch Fullmatch
Endika DIEZ : David PILARD 11:5 / 11:5 / 11:5 Watch Fullmatch
Taras MERZLIKIN : Joao GERALDO 5:11 / 11:4 / 11:7 / 10:12 / 7:11 Watch Fullmatch
Daniel PALACIOS : Thomas SALAT 15:13 / 11:8 / 11:9 Watch Fullmatch
Group B
Sep 12 18:00 CET TTC Ostrava 2016 0 : 3 TTSC UMMC
Ondrej BAJGER : Aleksandr SHIBAEV 11:6 / 4:11 / 10:12 / 5:11 Watch Fullmatch
Felipe OLIVARES : Jonathan GROTH 7:11 / 5:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Šimon BELIK : Andrej GACINA 5:11 / 5:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Sep 12 19:30 CET Roskilde Bordtennis BTK61 2 : 3 SPG Walter Wels
Bojan TOKIĆ : Dongsoo KANG 4:11 / 10:12 / 8:11 Watch Fullmatch
Yujia ZHAI : Frane KOJIĆ 11:13 / 11:4 / 10:12 / 11:9 / 11:9 Watch Fullmatch
Michael MAZE : Adam SZUDI 8:11 / 11:4 / 11:3 / 8:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Bojan TOKIĆ : Frane KOJIĆ 11:4 / 7:11 / 6:11 / 11:2 / 6:11 Watch Fullmatch
Yujia ZHAI : Dongsoo KANG 4:11 / 11:9 / 9:11 / 11:7 / 7:11 Watch Fullmatch
Oct 18 16:00 CET TTSC UMMC 3 : 1 Roskilde Bordtennis BTK61
Andrej GACINA : Bojan TOKIĆ 9:11 / 11:9 / 10:12 / 11:9 / 9:11 Watch Fullmatch
Jonathan GROTH : Yujia ZHAI 11:5 / 4:11 / 11:7 / 7:11 / 11:7 Watch Fullmatch
Aleksandr SHIBAEV : Allan BENTSEN 11:7 / 10:12 / 11:6 / 11:3 Watch Fullmatch
Andrej GACINA : Yujia ZHAI 11:8 / 16:18 / 11:5 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 18 18:30 CET SPG Walter Wels 3 : 0 TTC Ostrava 2016
Dongsoo KANG : Felipe OLIVARES 11:8 / 5:11 / 11:6 / 9:11 / 11:5 Watch Fullmatch
Frane KOJIĆ : Ondrej BAJGER 4:11 / 11:7 / 6:11 / 11:4 / 11:8 Watch Fullmatch
Adam SZUDI : Šimon BELIK 11:4 / 11:7 / 11:7 Watch Fullmatch
Oct 24 18:00 CET Roskilde Bordtennis BTK61 3 : 0 TTC Ostrava 2016
Liam PITCHFORD : Felipe OLIVARES 6:11 / 11:6 / 13:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Yujia ZHAI : Ondrej BAJGER 11:2 / 11:5 / 11:2 Watch Fullmatch
Michael MAZE : Tomas KOLDAS 11:7 / 11:8 / 11:4 Watch Fullmatch
Oct 25 18:30 CET SPG Walter Wels 0 : 3 TTSC UMMC
Dongsoo KANG : Aleksandr SHIBAEV 4:11 / 12:14 / 13:11 / 11:13 Watch Fullmatch
Frane KOJIĆ : Jonathan GROTH 7:11 / 10:12 / 10:12 Watch Fullmatch
Adam SZUDI : Andrej GACINA 6:11 / 7:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Oct 31 18:00 CET TTC Ostrava 2016 0 : 3 Roskilde Bordtennis BTK61
Ondrej BAJGER : Yujia ZHAI 9:11 / 7:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Felipe OLIVARES : Liam PITCHFORD 9:11 / 4:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Tomas KOLDAS : Michael MAZE 3:11 / 8:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Nov 01 15:00 CET TTSC UMMC 3 : 0 SPG Walter Wels
Jonathan GROTH : Adam SZUDI 11:3 / 11:9 / 8:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Aleksandr SHIBAEV : Dongsoo KANG 11:9 / 11:5 / 11:8 Watch Fullmatch
Andrej GACINA : Frane KOJIĆ 11:9 / 11:8 / 11:5 Watch Fullmatch
Dec 06 15:00 CET TTSC UMMC 3 : 1 TTC Ostrava 2016
Semen SHEVNIN : Felipe OLIVARES 8:11 / 4:11 / 14:12 / 6:11 Watch Fullmatch
Andrej GACINA : Ondrej BAJGER 11:3 / 11:9 / 11:6 Watch Fullmatch
Aleksandr SHIBAEV : Šimon BELIK 11:9 / 11:5 / 11:2 Watch Fullmatch
Jonathan GROTH : Ondrej BAJGER 11:7 / 11:7 / 11:7 Watch Fullmatch
Dec 06 18:30 CET SPG Walter Wels 1 : 3 Roskilde Bordtennis BTK61
Adam SZUDI : Yujia ZHAI 8:11 / 8:11 / 11:8 / 11:8 / 11:9 Watch Fullmatch
Frane KOJIĆ : Bojan TOKIĆ 9:11 / 9:11 / 11:9 / 10:12 Watch Fullmatch
Dominique PLATTNER : Michael MAZE 11:8 / 11:7 / 1:11 / 10:12 / 3:11 Watch Fullmatch
Adam SZUDI : Bojan TOKIĆ 9:11 / 7:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Dec 09 18:30 CET TTC Ostrava 2016 3 : 2 SPG Walter Wels
Ondrej BAJGER : Gabor BÖHM 7:11 / 4:11 / 12:10 / 11:6 / 14:12 Watch Fullmatch
Felipe OLIVARES : Frane KOJIĆ 6:11 / 11:9 / 11:4 / 11:4 Watch Fullmatch
Šimon BELIK : Dominique PLATTNER 5:11 / 7:11 / 11:8 / 6:11 Watch Fullmatch
Ondrej BAJGER : Frane KOJIĆ 6:11 / 9:11 / 11:5 / 7:11 Watch Fullmatch
Felipe OLIVARES : Gabor BÖHM 11:8 / 15:13 / 6:11 / 9:11 / 11:7 Watch Fullmatch
Dec 09 18:30 CET Roskilde Bordtennis BTK61 1 : 3 TTSC UMMC
Michael MAZE : Jonathan GROTH 9:11 / 7:11 / 11:4 / 2:11 Watch Fullmatch
Yujia ZHAI : Semen SHEVNIN 7:11 / 11:9 / 11:6 / 11:7 Watch Fullmatch
Claus NIELSEN : Andrej GACINA 9:11 / 3:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Michael MAZE : Aleksandr SHIBAEV 8:11 / 11:5 / 4:11 / 13:15 Watch Fullmatch
Group C
Sep 12 19:00 CET 1. FC Saarbrücken TT 3 : 0 Ping Pong Club Villeneuvois
Darko JORGIC : Vassily LAKEEV 13:15 / 11:6 / 11:5 / 9:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Patrick FRANZISKA : Yevhen PRYSHCHEPA 11:5 / 12:10 / 11:1 Watch Fullmatch
Tomas POLANSKY : Vildan GADIEV 11:6 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Sep 13 21:30 CET GDCS Juncal 0 : 3 KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
IDOWU Saheed : Pavel SIRUCEK 7:11 / 9:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Andrey BUKIN : Marek BADOWSKI 11:9 / 7:11 / 7:11 / 7:11 Watch Fullmatch
David BESSA : Panagiotis GIONIS 7:11 / 5:11 / 11:7 / 3:11 Watch Fullmatch
Oct 15 18:30 CET KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2 : 3 1. FC Saarbrücken TT
Panagiotis GIONIS : Kun SHANG 11:5 / 11:5 / 9:11 / 11:7 Watch Fullmatch
Marek BADOWSKI : Patrick FRANZISKA 8:11 / 12:10 / 11:13 / 12:10 / 2:11 Watch Fullmatch
Pavel SIRUCEK : Cristian PLETEA 11:7 / 15:13 / 11:6 Watch Fullmatch
Panagiotis GIONIS : Patrick FRANZISKA 9:11 / 3:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Marek BADOWSKI : Kun SHANG 9:11 / 5:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Oct 18 20:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 3 : 0 GDCS Juncal
Yevgen PRYSHCHEPA : Andrey BUKIN 11:5 / 11:6 / 11:4 Watch Fullmatch
Nima ALAMIAN : IDOWU Saheed 11:9 / 11:4 / 11:3 Watch Fullmatch
Vassily LAKEEV : Bruno SILVA 11:2 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Oct 25 19:30 CET 1. FC Saarbrücken TT 3 : 0 GDCS Juncal
Kun SHANG : Andrey BUKIN 11:5 / 11:8 / 11:5 Watch Fullmatch
Tomas POLANSKY : IDOWU Saheed 11:3 / 11:5 / 11:6 Watch Fullmatch
Darko JORGIC : David BESSA 11:7 / 11:5 / 11:6 Watch Fullmatch
Oct 25 20:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 0 : 3 KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Nima ALAMIAN : Pavel SIRUCEK 10:12 / 6:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Vassily LAKEEV : Panagiotis GIONIS 4:11 / 11:9 / 6:11 / 12:10 / 10:12 Watch Fullmatch
Yevhen PRYSHCHEPA : Marek BADOWSKI 11:13 / 11:2 / 10:12 / 5:11 Watch Fullmatch
Oct 25 21:00 CET GDCS Juncal 0 : 3 1. FC Saarbrücken TT
Andrey BUKIN : Kun SHANG 9:11 / 5:11 / 6:11 Watch Fullmatch
IDOWU Saheed : Darko JORGIC 8:11 / 6:11 / 5:11 Watch Fullmatch
David BESSA : Tomas POLANSKY 2:11 / 9:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Oct 30 18:00 CET KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3 : 0 Ping Pong Club Villeneuvois
Panagiotis GIONIS : Vassily LAKEEV 6:11 / 10:12 / 11:7 / 11:4 / 11:8 Watch Fullmatch
Marek BADOWSKI : Vildan GADIEV 11:5 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Pavel SIRUCEK : Nima ALAMIAN 17:15 / 11:9 / 11:4 Watch Fullmatch
Dec 06 18:00 CET KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3 : 0 GDCS Juncal
Marek BADOWSKI : IDOWU Saheed 11:5 / 11:3 / 14:16 / 5:11 / 11:4 Watch Fullmatch
Panagiotis GIONIS : Andrey BUKIN 11:2 / 11:6 / 11:6 Watch Fullmatch
Pavel SIRUCEK : Bruno SILVA 11:6 / 11:4 / 11:8 Watch Fullmatch
Dec 10 19:30 CET 1. FC Saarbrücken TT 3 : 2 KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Kun SHANG : Marek BADOWSKI 11:6 / 11:8 / 11:6 Watch Fullmatch
Tomas POLANSKY : Panagiotis GIONIS 11:6 / 9:11 / 11:13 / 10:12 Watch Fullmatch
Darko JORGIC : Pavel SIRUCEK 5:11 / 11:5 / 12:10 / 11:4 Watch Fullmatch
Kun SHANG : Panagiotis GIONIS 11:6 / 5:11 / 9:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Tomas POLANSKY : Marek BADOWSKI 11:7 / 11:4 / 13:11 Watch Fullmatch
Dec 10 19:30 CET GDCS Juncal 2 : 3 Ping Pong Club Villeneuvois
IDOWU Saheed : Nima ALAMIAN 13:11 / 11:7 / 8:11 / 7:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Andrey BUKIN : Vassily LAKEEV 7:11 / 11:7 / 3:11 / 11:7 / 9:11 Watch Fullmatch
Luis MACIEL : Julien AZNAR 11:1 / 11:4 / 11:3 Watch Fullmatch
IDOWU Saheed : Vassily LAKEEV 12:14 / 9:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Andrey BUKIN : Nima ALAMIAN 11:6 / 5:11 / 6:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Dec 12 19:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 0 : 3 1. FC Saarbrücken TT
Yevhen PRYSHCHEPA : Kakeru SONE 8:11 / 7:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Vassily LAKEEV : Cristian PLETEA 11:8 / 11:5 / 8:11 / 5:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Cedric LEPAGE : Tomas POLANSKY 6:11 / 11:6 / 5:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Group D
Sep 13 18:30 CET STK Starr Croatia 1 : 3 GV Hennebont TT
Chia-Hung SUN : Sheng Peng FAN 11:6 / 8:11 / 5:11 / 11:9 / 11:4 Watch Fullmatch
Liang QIU : Cedric NUYTINCK 11:9 / 8:11 / 10:12 / 11:3 / 11:13 Watch Fullmatch
REDJEP Ronald : Samuel WALKER 6:11 / 11:13 / 9:11 Watch Fullmatch
Chia-Hung SUN : Cedric NUYTINCK 4:11 / 4:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Sep 13 19:00 CET Borussia Düsseldorf 3 : 1 Sporting Clube De Portugal
Timo BOLL : Diogo CARVALHO 11:9 / 9:11 / 9:11 / 12:14 Watch Fullmatch
Omar ASSAR : Quadri ARUNA 7:11 / 11:6 / 11:8 / 11:6 Watch Fullmatch
Anton KÄLLBERG : Francisco SILVA 11:4 / 11:2 / 0:0 Watch Fullmatch
Timo BOLL : Quadri ARUNA 11:3 / 12:10 / 12:10 Watch Fullmatch
Oct 17 19:30 CET GV Hennebont TT 1 : 3 Borussia Düsseldorf
Sheng Peng FAN : Timo BOLL 7:11 / 5:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Cedric NUYTINCK : Anton KÄLLBERG 8:11 / 11:7 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Samuel WALKER : Kristian KARLSSON 9:11 / 11:4 / 5:11 / 11:5 / 9:11 Watch Fullmatch
Sheng Peng FAN : Anton KÄLLBERG 10:12 / 7:11 / 13:11 / 12:14 Watch Fullmatch
Oct 18 19:00 CET Sporting Clube De Portugal 3 : 2 STK Starr Croatia
Quadri ARUNA : Liang QIU 11:9 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Diogo CARVALHO : Chia-Hung SUN 9:11 / 7:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Francisco WAHNON : REDJEP Ronald 7:11 / 7:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Quadri ARUNA : Chia-Hung SUN 11:8 / 11:6 / 11:5 Watch Fullmatch
Diogo CARVALHO : Liang QIU 11:6 / 11:6 / 11:4 Watch Fullmatch
Oct 23 18:30 CET Sporting Clube De Portugal 3 : 1 GV Hennebont TT
Quadri ARUNA : Cedric NUYTINCK 11:9 / 11:5 / 5:11 / 9:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Diogo CARVALHO : Sheng Peng FAN 11:8 / 4:11 / 13:11 / 8:11 / 13:11 Watch Fullmatch
GUILHERME Paulo : Quentin ROBINOT 3:11 / 4:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Quadri ARUNA : Sheng Peng FAN 11:8 / 8:11 / 11:6 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 25 19:00 CET Borussia Düsseldorf 3 : 0 STK Starr Croatia
Timo BOLL : Chia-Hung SUN 11:3 / 11:4 / 11:6 Watch Fullmatch
Omar ASSAR : Ruiwu TAN 15:13 / 16:14 / 11:5 Watch Fullmatch
Anton KÄLLBERG : Liang QIU 11:4 / 11:6 / 11:2 Watch Fullmatch
Oct 30 19:00 CET STK Starr Croatia 0 : 3 Borussia Düsseldorf
Chia-Hung SUN : Anton KÄLLBERG 11:8 / 5:11 / 5:11 / 3:11 Watch Fullmatch
REDJEP Ronald : Kristian KARLSSON 8:11 / 8:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Liang QIU : Ricardo WALTHER 11:8 / 9:11 / 5:11 / 3:11 Watch Fullmatch
Oct 31 19:30 CET GV Hennebont TT 3 : 0 Sporting Clube De Portugal
Cedric NUYTINCK : Diogo CARVALHO 11:6 / 11:5 / 11:7 Watch Fullmatch
Sheng Peng FAN : Quadri ARUNA 2:11 / 11:5 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Samuel WALKER : GUILHERME Paulo 11:8 / 11:8 / 9:11 / 11:2 Watch Fullmatch
Dec 05 18:30 CET Sporting Clube De Portugal 0 : 3 Borussia Düsseldorf
Diogo CARVALHO : Anton KÄLLBERG 7:11 / 3:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Bode ABIODUN : Kristian KARLSSON 8:11 / 11:6 / 9:11 / 5:11 Watch Fullmatch
GUILHERME Paulo : Omar ASSAR 5:11 / 2:11 / 2:11 Watch Fullmatch
Dec 05 20:00 CET GV Hennebont TT 3 : 1 STK Starr Croatia
Quentin ROBINOT : Leon ŠANTEK 11:3 / 11:0 / 11:4 Watch Fullmatch
Samuel WALKER : Liang QIU 11:7 / 11:6 / 11:9 Watch Fullmatch
Konstantinos ANGELAKIS : REDJEP Ronald 11:9 / 9:11 / 6:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Quentin ROBINOT : Liang QIU 15:13 / 13:15 / 12:10 / 11:6 Watch Fullmatch
Dec 10 19:00 CET Borussia Düsseldorf 3 : 1 GV Hennebont TT
Ricardo WALTHER : Konstantinos ANGELAKIS 11:5 / 11:9 / 11:2 Watch Fullmatch
Anton KÄLLBERG : Quentin ROBINOT 12:10 / 13:15 / 7:11 / 11:8 / 7:11 Watch Fullmatch
Kristian KARLSSON : Georgios STAMATOUROS 11:4 / 11:6 / 11:9 Watch Fullmatch
Ricardo WALTHER : Quentin ROBINOT 11:9 / 12:10 / 11:9 Watch Fullmatch
Dec 10 19:00 CET STK Starr Croatia 1 : 3 Sporting Clube De Portugal
REDJEP Ronald : Diogo CARVALHO 4:11 / 10:12 / 7:11 Watch Fullmatch
Liang QIU : Quadri ARUNA 10:12 / 7:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Leon ŠANTEK : GUILHERME Paulo 11:9 / 11:8 / 4:11 / 11:8 Watch Fullmatch
REDJEP Ronald : Quadri ARUNA 3:11 / 11:8 / 5:11 / 5:11 Watch Fullmatch

ETTU Partners