European Championships Teams

Event Information
Event
LIEBHERR 2019 ITTF- European Table Tennis Championships
Date
3 - 8 Sep 2019
Location
Nantes, France
Prospectus
Organisers Website
Contact
Mrs. Claude BERGERET (FFTT)
Tournament Director
claude.bergeret@fftt.email

DIRECT LINKS 2019 LIEBHERR EUROPEAN CHAMPIONSHIPS:

 

Daily Schedule & Results: http://results.ittf.bornan.net/ittf-web-results/html/TTE5067/results.html#/results

Knock outs: http://results.ittf.bornan.net/ittf-web-results/html/TTE5067/results.html#/knock-outs

Entries: http://results.ittf.bornan.net/ittf-web-results/html/TTE5067/results.html#/entries

Reports: http://results.ittf.bornan.net/ittf-web-results/html/TTE5067/results.html#/reports

Groups A

Russia
0 : 3
Belarus
Polina MIKHAILOVA : Viktoria PAVLOVICH
6:11 9:11 2:11
Olga VOROBEVA : Aleksandra PRIVALOVA
6:11 9:11 8:11
Yana NOSKOVA : BOGDANOVA
10:12 11:3 11:5 10:12 7:11
Hungary
1 : 3
Spain
Szandra PERGEL : ZHANG Xuan
7:11 9:11 12:14
Georgina POTA : Galia DVORAK
11:8 11:8 9:11 13:15 11:13
Dora MADARASZ : Sara RAMIREZ
6:11 2:11 11:3 11:8 11:2
Szandra PERGEL : Galia DVORAK
7:11 11:7 11:4 5:11 10:12
Poland
3 : 0
Slovenia
Qian LI : Manca FAJMUT
11:7 11:2 11:3
Natalia PARTYKA : GALIC Alex
14:12 9:11 11:6 11:6
GRZYBOWSKA Katarzyna : TOFANT Ana
11:4 11:8 11:5
Germany
3 : 0
Azerbaijan
Ying HAN : GARAYEVA NAZAKAT
11:2 11:5 11:4
WINTER Sabine : EMINOVA Billura
11:3 11:4 11:5
WAN Yuan : IMANOVA Maryam
11:6 13:11 11:8
Austria
3 : 0
Switzerland
Sofia POLCANOVA : Salome SIMONET
11:5 11:3 11:4
Karoline MISCHEK : REUST Celine
15:13 11:6 11:7
Amelie SOLJA : KROON Mireille
11:7 11:5 11:9
Netherlands
3 : 2
Italy
Jie LI : LAURENTI
11:8 11:6 13:11
VERMAAS Kim : Debora VIVARELLI
11:13 11:9 8:11 11:8 6:11
Britt EERLAND : Gabiele PICIULIN
11:6 7:11 9:11 11:8 10:12
Jie LI : Debora VIVARELLI
11:8 11:5 11:3
VERMAAS Kim : LAURENTI
8:11 11:4 11:5 11:7
Ukraine
3 : 0
Poland
PESOTSKA Margaryta : SLAZAK Julia
11:1 11:5 11:3
BRATEYKO Solo : KUSINSKA Klaudia
11:2 11:6 11:6
GAPONOVA Ganna : BAJOR Natalia
11:7 11:5 11:6
Portugal
2 : 3
Austria
Jieni SHAO : Amelie SOLJA
6:11 3:11 11:6 11:4 11:6
Leila OLIVEIRA : Sofia POLCANOVA
11:9 10:12 4:11 7:11
Monica MARTINS : Karoline MISCHEK
9:11 9:11 6:11
Jieni SHAO : Sofia POLCANOVA
11:9 11:7 13:11
Leila OLIVEIRA : Amelie SOLJA
8:11 3:11 13:11 8:11
Croatia
2 : 3
Netherlands
MALOBABIC Ivana : Britt EERLAND
11:6 11:9 11:8
JAZBEC Ida : Jie LI
11:7 10:12 2:11 9:11
JEGER Mateja : VERMAAS Kim
11:7 11:6 9:11 11:6
Dorina SREBRNJAK : Jie LI
8:11 5:11 4:11
JAZBEC Ida : Britt EERLAND
11:13 10:12 11:8 5:11
Sweden
3 : 1
Russia
Fen LI : Yana NOSKOVA
7:11 11:7 13:11 7:11 11:9
Matilda EKHOLM : Polina MIKHAILOVA
11:6 14:12 11:9
Linda BERGSTRÖM : TAILAKOVA Maria
5:11 11:6 5:11 10:12
Fen LI : Polina MIKHAILOVA
10:12 11:5 8:11 11:9 11:5
Luxembourg
1 : 3
Germany
DE NUTTE Sarah : WINTER Sabine
16:14 8:11 10:12 12:14
Xia Lian NI : Ying HAN
11:9 11:4 11:3
KONSBRÜCK Danièle : Nina MITTELHAM
4:11 7:11 5:11
DE NUTTE Sarah : Ying HAN
2:11 6:11 6:11
Czech Republic
1 : 3
Hungary
Dana CECHOVA : Dora MADARASZ
7:11 7:11 12:10 8:11
Renata ŠTRBIKOVA : Georgina POTA
4:11 4:11 6:11
MATELOVA Hana : Szandra PERGEL
11:7 11:3 7:11 11:6
Dana CECHOVA : Georgina POTA
12:10 11:13 10:12 10:12
Belarus
0 : 3
Sweden
BOGDANOVA Nadezhda : Matilda EKHOLM
7:11 6:11 5:11
Viktoria PAVLOVICH : Fen LI
5:11 12:10 7:11 10:12
NIKITCHANKA Alina : Linda BERGSTRÖM
8:11 7:11 7:11
Azerbaijan
0 : 3
Luxembourg
IMANOVA Maryan : Sarah DE NUTTE
9:11 7:11 5:11
EMINOVA Bilura : Xia Lian NI
2:11 2:11 6:11
GARAYEVA Nazakat : Danielle KONSBRUCK
11:6 9:11 9:11 6:11
Slovenia
0 : 3
Ukraine
GALIĆ Alex : GAPONOVA Gana
8:11 8:11 3:11
VOVK Aleksandra : PESOTSKA Margarita
6:11 3:11 4:11
STRAŽAR Katarina : BRATEJKO Solomija
9:11 7:11 5:11
Italy
2 : 3
Croatia
Debora VIVARELLI : PETEK
13:11 11:6 11:7
Gabiele PICIULIN : JEGER
6:11 7:11 2:11
COLANTONI : MALOBABIĆ
13:11 6:11 3:11 6:11
Debora VIVARELLI : JEGER
11:5 11:6 6:11 11:7
Gabiele PICIULIN : PETEK
9:11 9:11 6:11
Spain
1 : 3
Czech Republic
Maria XIAO : Dana CECHOVA
10:12 18:16 16:14 11:6
Galia DVORAK : MATELOVA Hana
11:7 4:11 7:11 3:11
ZUAN ZHANG Sofia : ADENKOVA Karin
7:11 8:11 7:11
Maria XIAO : MATELOVA Hana
5:11 7:11 8:11
Switzerland
1 : 3
Portugal
MORET Rachel : Jieni SHAO
7:11 10:12 10:12
ASCHWANDEN Rahel : Yu FU
4:11 6:11 5:11
REUST Céline : Leila OLIVEIRA
11:8 11:4 6:11 11:9
MORET Rachel : Yu FU
11:9 9:11 7:11 5:11
Belarus
3 : 2
Russia
Nadezhda BOGDANOVA : SHCHERBATYKH Valeria
10:12 11:7 11:7 12:10
Marharyta BALTUSHITE : Yana NOSKOVA
11:8 7:11 2:11 13:15
Viktoria PAVLOVICH : KOLISH Anastasia
8:11 11:6 11:2 11:7
Nadezhda BOGDANOVA : Yana NOSKOVA
15:13 11:7 7:11 6:11 8:11
Marharyta BALTUSHITE : SHCHERBATYKH Valeria
6:11 3:11 11:8 11:6 11:9
Azerbaijan
0 : 3
Germany
EMINOVA Bilura : MANTZ Chantal
2:11 6:11 5:11
IMANOVA Marjam : Nina MITTELHAM
11:9 4:11 8:11 6:11
GARAEVA Nazakat : WAN Juan
5:11 7:11 6:11
Slovenia
0 : 3
Poland
GALIC ALEX : GAZYBOWSKA FRANZ KATARYNA
11:8 6:11 1:11 4:11
STRAZAR KATARINA : PARTYKA NATALIA
6:11 7:11 11:9 9:11
TOFANT ANA : BAJOR NATALIA
6:11 8:11 12:14
Italy
0 : 3
Netherlands
PICCOLIN Giorgia : Britt EERLAND
10:12 8:11 11:4 10:12
COLLANTONI Ciara : Jie LI
6:11 5:11 5:11
MOSCONI Veronica : VERMAAS Kim
11:8 8:11 8:11 4:11
Switzerland
0 : 3
Austria
MORET Rachel : Amelie SOLJA
11:5 7:11 9:11 10:12
KROON Mireille : Sofia POLCANOVA
5:11 3:11 5:12
REUST Céline : Karoline MISCHEK
12:10 10:12 7:11 8:11
Spain
0 : 3
Hungary
Maria XIAO : Dora MADARASZ
7:11 11:7 4:11 16:14 7:11
Galia DVORAK : Georgina POTA
3:11 11:9 11:13 4:11
FERNANDEZ Alba : Szandra PERGEL
3:11 3:11 4:11
Russia
3 : 0
Sweden
Mariia TAILAKOVA : BERGAND Filippa
11:7 11:2 11:6
SHCHERBATYKH Valeria : KALLBERG Kristina
11:9 11:5 13:11
Yana NOSKOVA : JONSSON Jennifer
11:2 11:5 11:5
Hungary
3 : 1
Czech Republic
Georgina POTA : ADAMKOVA Karin
11:5 11:5 11:9
Dora MADARASZ : Hana MATELOVA
11:6 10:12 9:11 5:11
Szandra PERGEL : KUCEROVA Aneta
12:10 11:5 11:9
Georgina POTA : Hana MATELOVA
13:11 11:9 11:5
Poland
3 : 1
Ukraine
BAJOR Natalia : Anastasiya DYMYTRENKO
8:11 11:7 11:4 11:4
Natalia PARTYKA : Solomiya BRATEYKO
11:9 12:10 11:6
WEGRZYN Katarzyna : Tetyana BILENKO
9:11 8:11 7:11
BAJOR Natalia : HUD Veronika
11:6 11:7 11:3
Germany
3 : 0
Luxembourg
Petrissa SOLJA : MEYER Sarah
11:4 11:4 11:6
LANG Kristin : DE NUTTE Sarah
15:13 7:11 14:12 11:8
Chantal MANTZ : Danielle KONSBRUCK
11:5 11:7 11:4
Netherlands
3 : 0
Croatia
Britt EERLAND : Yuan TIAN
12:10 11:9 11:7
Jie LI : MALOBABIC Ivana
11:7 9:11 11:5 11:7
VERMAAS Kim : JEGER Mateja
11:8 11:8 4:11 7:11 12:10
Austria
1 : 3
Portugal
Sofia POLCANOVA : SILVA Celia
11:6 11:4 11:3
Sophia KELLERMANN : Jieni SHAO
4:11 3:11 1:11
Karoline MISCHEK : Leila OLIVEIRA
8:11 5:11 5:11
Sofia POLCANOVA : Jieni SHAO
11:6 8:11 3:11 11:2 10:12
Ukraine
3 : 0
Slovenia
Tetyana Bilenko : Ana Tofant
11:8 11:8 13:11
Solomiya Brateyko : Katarina Strazar
11:4 11:6 11:8
Anastasiya Dymytrenko : Lara Opeka
11:9 11:8 11:7
Croatia
3 : 0
Italy
JEGER Mateja : PICCOLIN Giorgia
11:7 11:9 8:11 11:8
MALOBABIĆ Ivana : Debora VIVARELLI
10:12 7:11 11:8 12:10 11:8
PETEK Petra : COLLANTONI Chiara
4:11 9:11 11:2 11:2 13:11
Czech Republic
3 : 1
Spain
Hana MATELOVA : Galia DVORAK
11:4 11:7 6:11 11:9
Dana CECHOVA : Maria XIAO
4:11 11:4 8:11 9:11
ADAMKOVA Karin : ZHANG Xuan
11:7 5:11 11:6 16:18 11:7
Hana MATELOVA : Maria XIAO
11:7 9:11 14:12 13:11
Sweden
3 : 0
Belarus
Linda BERGSTRÖM : BARAVOK Katsiaryna
11:7 13:11 11:6
Fen LI : TRIGOLOS Daria
11:8 11:9 11:8
BERGAND Filippa : NIKITCHANKA Alina
11:6 11:3 11:9
Luxembourg
3 : 0
Azerbaijan
DE NUTTE Saray : EMINOVA Bilura
11:4 11:2 11:7
Xia Lian NI : IMANOVA Maryam
11:9 11:4 11:9
Danielle KONSBRUCK : QARAYEVA Nazakat
11:4 11:5 9:11 15:13
Portugal
3 : 0
Switzerland
Yu FU : ASCHWANDEN Rahel
11:2 11:6 11:3
Jieni SHAO : MORET Rachel
13:11 9:11 13:11 8:11 11:9
Leila OLIVEIRA : REUST Céline
11:13 11:4 15:17 11:5 11:8

Groups B

Lithuania
3 : 1
Finland
STUCKYTE Egle : KIRICHENKO A.
8:11 11:9 11:6 12:14 11:8
RIUSKYTE K. : KIRICHENKO A.
7:11 11:9 8:11 17:15 11:6
BASKUTYTE I. : ERKHEIKKI A.
11:8 5:11 11:8 5:11 10:12
STUCKYTE Egle : LUNDSTROM A.
11:8 14:12 11:4
Turkey
3 : 0
Estonia
Melek HU : PETROVA Valeria
11:3 11:2 11:4
ALTINKAYA Sibel : AVAMERİ Airi
11:8 11:4 10:11 11:4
YILMAZ Özge : ANDREEVA liidia
9:11 11:3 11:8 11:4
Serbia
3 : 0
Scotland
Andrea TODOROVIĆ : Rebecca Plaistow
11:6 11:3 11:5
Aneta MAKSZUTI : EDWARDS Gillian
11:8 11:5 11:4
Szabina ŠURJAN : Elliott Lucy
11:6 11:3 11:3
Belgium
3 : 0
Bosnia and Herzegovina
LUNG Lisa : MARKOVIC Snezana
11:4 11:8 11:1
MARCHETTI Nathalie : MILOJICA Sanja
11:5 8:11 9:11 11:7 11:9
DEGRAEF Margo : SEHIC Elda
11:5 11:6 11:9
England
3 : 1
Norway
Tintin HO : GJELLE Maja
13:15 11:9 11:3 11:6
SIBLEY Kelly : Rebekka CARLSEN
11:5 5:11 11:7 11:4
TSAPTSINOS Maria : IIka DOVAL
5:11 6:11 11:6 11:8 6:11
Tintin HO : Rebekka CARLSEN
12:10 11:7 11:9
Israel
1 : 3
Lithuania
TROSMAN Nicole : RASIMAVICIENE Aukse
2:11 11:8 10:12 11:9 11:8
KARMIT Dor : Ruta PASKAUSKIENE
3:11 4:11 5:11
ITZHAKI Sinai : BASKUTYTE Ugne
13:11 6:11 4:11 4:11
TROSMAN Nicole : Ruta PASKAUSKIENE
11:5 4:11 9:11 7:11
Slovakia
3 : 1
Belgium
Barbora BALAZOVA : MARCHETTI Nathalie
8:11 11:9 14:12 6:11 11:3
ODOROVA Eva : LUNG Lisa
11:7 11:9 8:11 11:5
KUKULKOVA Tatiana : Natacha KOSZULAP
8:11 3:11 9:11
Barbora BALAZOVA : LUNG Lisa
6:11 10:12 13:11 11:4 11:8
Bulgaria
1 : 3
Serbia
YOVKOVA M. : Izabela LUPULESKU
11:7 11:9 7:11 4:11 11:6
SAID F. : Andrea TODOROVIĆ
12:10 3:11 10:12 3:11
KRAMENCALJEVA T. : Aneta MAKSZUTI
5:11 5:11 1:11
YOVKOVA M. : Andrea TODOROVIĆ
3:11 11:8 6:11 5:11
Denmark
0 : 3
Turkey
CHRISTENSEN Stefanie : ALTINKAYA Sibel
6:11 9:11 15:17
WALLOE Sophie : Melek HU
6:11 11:6 6:11 3:11
NORLEM Izabel : JILMAZ Ozge
10:12 11:8 12:10 4:11 9:11
Greece
1 : 3
England
TOLIOU AIKATERINI : TSAPTSINOS MARIA
7:11 11:8 11:4 6:11 11:9
ZAVITSANOU GEORGIA : HO TIN TIN
3:11 9:11 7:11
CHRISTOFORAKI MARIA : PAYET DENISE
11:6 9:11 8:11 8:11
Katerina Toliou : Tintin HO
6:11 6:11 7:11
Finland
1 : 3
Israel
LUNDSTROM Annina : SHEAY Gelian
7:11 7:11 11:8 11:5 6:11
KIRICHENKO Anna : TROSMAN Nicole
11:8 7:11 9:11 8:11
OKSANEN Jannika : KARLIN Vital
12:10 14:12 11:7
LUNDSTROM Annina : TROSMAN NIcole
1:11 7:11 7:11
Bosnia and Herzegovina
0 : 3
Slovakia
MARKOVIĆ Snežana : KUKULKOVA Tatiana
6:11 9:11 11:6 2:11
ŠEHIĆ Elda : BALAZOVA Barbara
5:11 5:11 3:11
MILOJICA Sanja : PUCHOVANOVA Nikoleta
11:9 8:11 7:11 7:11
Estonia
3 : 0
Denmark
AVAMERI Airi : WALLØE Sophie
11:8 8:11 11:6 11:5
PETROVA Valeria : CHRISTENSEN Stefanie
10:12 12:10 11:6 5:11 11:6
LATT Kätlin : NØRLEM Izabell
11:9 11:5 3:11 9:11 11:6
Scotland
0 : 3
Bulgaria
Plaistow Rebecca : Hristova Kristina
6:11 7:11 11:8 3:11
Elliott Lucy : Said Esin
8:11 11:6 5:11 12:10 7:11
Leggett Faye : Vramecalieva Kristina
11:7 7:11 11:13 11:7 6:11
Norway
1 : 3
Greece
IIka DOVAL : PARIDI Konstantina
11:8 11:2 9:11 5:11 11:3
Rebekka CARLSEN : Aikaterini TOLIOU
7:11 10:12 3:11
Rikke SKATTET : Giorgia ZAVITSANOU
5:11 8:11 7:11
IIka DOVAL : Aikaterini TOLIOU
2:11 9:11 6:11
Bosnia and Herzegovina
0 : 3
Belgium
HADŽIAHMETOVIĆ Emina : MARCHETTI Nathalie
14:12 5:11 8:11 7:11
ĆOSIĆ Dora : LUNG Lisa
7:11 5:11 3:11
MARKOVIĆ Snežana : DEGRACE Margo
6:11 6:11 11:8 12:4
Estonia
0 : 3
Turkey
AVAMERI Airi : Ozge YILMAZ
16:14 5:11 5:11 8:11
REINOL Vitalia : Sibel ALTINKAYA
5:11 12:10 11:8 4:11 4:11
LATT Kätlin : Betul Nur KAHRAMAN
4:11 6:11 11:1 11:7 6:11
Finland
0 : 3
Lithuania
KIRICHENKO Anna : RILISKYTE Kornelisa
6:11 9:11 7:11
OKSANEN Jannika : STUCKYTE Egle
7:11 6:11 12:10 6:11
TITIERSKAYA Alexandra : Ruta PASKAUSKIENE
6:11 2:11 2:11
Scotland
0 : 3
Serbia
Aneta MAKSZUTI : Elliot Lucy
11:9 11:7 11:2
Vignjvic Dragana : Plaistow Rebecca
11:7 11:2 11:4
Aleksandra SAVIĆ : Leggett Faye
11:4 7:11 11:4 11:8
Norway
1 : 3
England
IIka DOVAL : Maria TSAPTSINOS
3:11 7:11 14:12 9:11
Rebekka CARLSEN : Tintin HO
8:11 7:11 11:9 4:11
Rikke SKATTET : Denise PLAYET
11:6 11:7 11:5
IIka DOVAL : Tintin HO
10:12 14:12 9:11 3:11
Serbia
3 : 0
Bulgaria
Izabela LUPULESKU : ILIEVA Ivet
11:5 0:0 11:2 11:4
Szabina ŠURJAN : YOVKOVA Maria
11:7 11:5 8:11 11:6
Aneta MAKSZUTI : HRISTOVA Kalina
8:11 11:8 11:6 11:13 11:8
Lithuania
3 : 2
Israel
STUCKYTE Egle : ITZHAKI Sinai
10:12 11:5 11:6 12:10
VENCKUTE Vitalija : KARLIN Vital
11:13 11:6 11:5 11:4
BASKUTYTE Ugne : ADAMSKY Karina
6:11 10:12 9:11
STUCKYTE Egle : KARLIN Vital
7:11 11:9 9:11 11:6 3:11
VENCKUTE Vitalija : ITZHAKI Sinai
9:11 11:3 11:3 11:2
Turkey
3 : 2
Denmark
ALTINKAYA SİBEL : WALLOE SOPHIE
17:15 11:5 11:3
YILMAZ ÖZGE : CHRISTENSEN STEFANIE
9:11 7:11 5:11
KAHRAMAN BETÜL NUR : SKOV MIE
4:11 11:9 7:11 7:11
ALTINKAYA SİBEL : CHRISTENSEN STEFANIE
12:10 11:4 11:5
YILMAZ ÖZGE : WALLOE SOPHIE
11:3 11:13 8:11 11:9 11:7
England
3 : 0
Greece
Tintin HO : Aikaterini TOLIOU
11:1 11:4 11:6
TSAPTSINOS Maria : Giorgia ZAVITSANOU
12:10 11:4 8:11 11:3
BARDSLEY Charlotte : PARIDI Konstantina
11:7 11:7 11:7
Belgium
1 : 3
Slovakia
LUNG Lisa : GRIGEZOVA Natacha
11:6 5:11 13:11 11:4
DEGRAEF Margo : Barbora BALAZOVA
8:11 4:11 9:11
KOZULAP Natacha : ODOROVA Eva
8:11 11:8 4:11 5:11
LUNG Lisa : Barbora BALAZOVA
9:11 5:11 5:11
Israel
2 : 3
Finland
TROSSMAN Nicole : OKSANEN Jannika
11:5 4:11 12:10 11:3
KARLIN Vital : KIRICHENKO Anna
4:11 11:9 11:7 9:11 9:11
ADAMSKI Karina : Anders ERIKSSON
11:7 4:11 11:8 11:6
TROSSMAN Nicole : KIRICHENKO Anna
4:11 2:11 13:11 11:13
KARLIN Vital : OKSANEN Jannika
9:11 9:11 8:11
Bulgaria
3 : 0
Scotland
YOVKOVA Maria : ELIOT Lucy
11:2 11:0 11:1
HRISTOVA Kalina : PLAISTON Rebecca
9:11 11:7 11:7 12:14 11:15
ILIEVA Ivet : STIRLING Lara
11:8 11:6 11:6
Greece
3 : 1
Norway
Aikaterini TOLIOU : WETZEL Katarina
10:12 11:7 11:1 11:7
CHRISTOFORAKI Maria : Rebekka CARLSEN
11:13 9:11 11:6 5:11
ZAVITSANOU Georgia : Rikke SKATTET
11:6 11:3 11:6
Aikaterini TOLIOU : Rebekka CARLSEN
9:11 11:9 11:8 11:3
Slovakia
3 : 1
Bosnia and Herzegovina
Nikoleta PUCHOVANOVA : BUSATIC Belana
13:6 11:5 11:8
HORVATHOVA Simona : MARKOVIC Snezana
11:8 10:12 8:11 10:12
URIKOVA Monika : MILOJICA Sanja
11:8 15:13 11:9
Nikoleta PUCHOVANOVA : MARKOVIC Snezana
11:2 11:5 11:5
Denmark
3 : 2
Estonia
CHRISTENSEN Stefanie : HANSON Reelica
11:3 10:12 11:9 8:11 11:4
Mie SKOV : AVAMERI Airi
5:11 8:11 11:9 11:8 9:11
WALLOE Sophie : ANDREEVA Liidia
11:5 11:2 11:7
Christensen Stefanie : Avameri Airi
11:5 6:11 3:11 6:11
Mie SKOV : HANSON Reelica
11:7 11:7 11:9
Romania
3 : 0
Lithuania
Ovidiu IONESCU : LESIV Rimas
11:4 11:8 11:8
Hunor SZÖCS : STANKEVICIUS Medardas
11:6 11:6 8:11 11:5
Cristian PLETEA : Matias SKUCAS
11:9 11:6 11:2
Serbia
3 : 0
Lithuania
Alexandar KARAKAŠEVIĆ : Lesiv Rimas
11:9 11:3 11:8
Zsolt PETÖ : Stankevicius Medardas
11:4 9:11 11:6 11:7
Jevtovic Marko : Matias SKUCAS
11:4 11:7 11:5
Romania
3 : 1
Serbia
Ovidiu IONESCU : Zsolt PETÖ
11:4 11:7 11:9
Hunor SZÖCS : LEVAJAC Dimitrije
11:5 9:11 11:8 11:9
Cristian PLETEA : Alexandar KARAKAŠEVIĆ
6:11 8:11 7:11
Ovidiu IONESCU : LEVAJAC Dimitrije
11:5 11:6 11:8
Denmark
3 : 0
Switzerland
Jonathan GROTH : POSCH Lars
9:11 11:9 11:3 11:7
LIND Anders : WEBER Lionel
11:5 11:7 9:11 11:9
Kasper RASMUSSEN : GIROD Dorian
11:4 11:8 11:3
Denmark
3 : 0
Netherlands
LIND Anders : Laurens TROMER
7:11 7:11 7:11
Ewout OOSTWOUDER : Jonathan GROTH
7:11 5:11 7:11
Rajko GOMMERS : Kasper RASMUSSEN
5:11 4:11 6:11
Netherlands
3 : 0
Switzerland
Ewout OOSTWOUDER : POSCH Lars
11:8 11:8 12:10
Laurens TROMER : WEBER Lionel
9:11 11:3 11:4 8:11 11:6
Rajko GOMMERS : GIROD Dorian
13:11 11:8 11:4
Ukraine
2 : 3
England
Yevhen PRYSHCHEPA : DRINKHALL Paul
11:7 12:14 13:11 8:11 7:11
Viktor YEFIMOV : Liam PITCHFORD
11:6 8:11 11:9 4:11 11:8
Yaroslav ZHMUDENKO : Samuel WALKER
13:11 11:9 14:16 8:11 11:13
Yevgen PRYSHCHEPA : Liam PITCHFORD
7:11 121:10 6:11 11:8 11:9
Viktor YEFIMOV : DRINKHALL Paul
11:6 2:11 2:11 7:11
Italy
3 : 0
Estonia
Mihai BOBOCICA : LUSHIN Aleksandr
12:10 6:11 11:5 11:4
Niagol STOYANOV : SMIRNOV Aleksander
11:2 11:8 11:7
Leonardo MUTTI : STROGOV Stanislav
11:6 11:8 13:11
Ukraine
3 : 0
Italy
Yevhen PRYSHCHEPA : Leonardo MUTTI
11:4 11:7 11:8
Viktor YEFIMOV : Mihai BOBOCICA
11:6 4:11 8:11 11:6 11:5
Yaroslav ZHMUDENKO : Niagol STOYANOV
8:11 11:8 12:10 11:9
England
3 : 0
Estonia
Samuel WALKER : LUSHIN Aleksandr
11:7 11:6 11:8
DRINKHALL Paul : SMIRNOV Aleksandr
11:8 11:5 12:10
JARVIS Tom : PUKK Oskar
11:1 11:5 11:5
Italy
2 : 3
England
Niagol STOYANOV : Samuel WALKER
11:3 11:4 11:9
Mihai BOBOCICA : DRINKHALL Paul
4:11 11:7 8:11 7:11
Leonardo MUTTI : Liam PITCHFORD
7:11 9:11 5:11
Niagol STOYANOV : JARVIS Tom
11:9 11:3 11:7
Mihai BOBOCICA : Samuel WALKER
8:11 11:8 3:11 5:11
Ukraine
3 : 0
Estonia
PRYSHCEPA Yevhen : Alexey SMIRNOV
11:5 12:10 11:5
Yaroslav ZHMUDENKO : STROGOV Stanislav
11:1 11:7 11:4
Viktor YEFIMOV : PUKK Oskar
11:3 11:6 11:5
Hungary
3 : 0
Israel
Adam SZUDI : Omri BEN-ARI
11:5 11:7 11:9
Bence MAJOROS : Michael TAUBER
11:9 12:10 4:11 11:2
Nándor ECSEKI : Avív BEN-ARI
11:9 11:9 11:9
Czech Republic
3 : 0
Ireland
Pawel SIRUCEK : Sasha Alexander GILLEN
11:6 11:4 11:3
Lubomir JANCARIK : WILSON Zak
11:3 11:7 11:4
Tomas POLANSKY : FARRELL Ryan
11:6 11:3 11:5
Hungary
2 : 3
Czech Republic
Adam SZUDI : Tomas POLANSKY
11:6 11:8 9:11 12:10
MAJOROS Bence : Lubomir JANCARIK
14:12 5:11 11:6 11:9
Tamas LAKATOS : Pawel SIRUCEK
11:7 7:11 11:5 7:11 6:11
Adam SZUDI : Lubomir JANCARIK
6:11 10:12 11:7 11:7 7:11
MAJOROS Janos Bence : Tomas POLANSKY
3:11 11:8 10:12 11:8 6:11
Israel
3 : 0
Ireland
Michael TAUBER : FARRELL Ryan
11:5 11:3 11:9
BEN-ARI Omri : WILSON Zak
7:11 11:4 11:8 11:6
BEN-ARI Aviv : Sasha Alexander GILLEN
11:8 11:3 11:9
Hungary
3 : 0
Ireland
Adam SZUDI : Sasha Alexander GILLEN
11:6 13:11 11:6
ECSEKI Nándor : FARRELL Ryan
11:0 11:8 11:9
LAKATOS Tamás : WILSON Zak
11:5 11:5 11:8
Czech Republic
3 : 0
Israel
Lubomir JANCARIK : Omri BEN ARI
7:11 11:4 11:2 9:11 11:2
Tomas POLANSKY : Michael TAUBER
11:6 8:11 5:11 11:5 13:11
Tomas TREGLER : BEN-ARI Aviv
7:11 11:7 12:10 9:11 11:9
Luxembourg
3 : 2
Bulgaria
Eric GLOD : Petyo Ivelinov KRASTEV
11:9 8:11 12:10 9:11 11:6
Christian KILL : Stanislav GOLOVANOV
6:11 12:14 6:11
Gilles MICHELY : ALEXANDROV Teodor
7:11 11:5 4:11 11:7 8:11
GLOD Eric : Stanislav GOLOVANOV
11:4 11:7 9:11 11:9
Christian KILL : Petyo Ivelinov KRASTEV
4:11 11:6 2:11 12:10 11:3
Turkey
3 : 2
Finland
Ibrahim GUNDUZ : NAUMI Alex
14:12 4:11 11:6 11:9
YIGENLER Talha : OLAH Benedek
11:9 8:11 9:11 6:11
Batuhan ULUCAK : O'CONNOR Miikka
11:7 11:9 3:11 9:11 11:4
Ibrahim GUNDUZ : OLAH Benedek
9:11 11:7 7:11 6:11
YIGENLER Talha : NAUMI Alex
11:6 8:11 11:9 7:11 11:6
Finland
3 : 1
Bulgaria
Benedek OLAH : Teodor ALEXANDROV
8:11 12:10 11:8 9:11 11:9
Miikka O`CONNOR : Stanislav GOLOVANOV
6:11 9:11 7:11
Alex NAUMI : Petyo Ivelinov KRASTEV
4:11 13:11 11:9 12:4
Benedek OLAH : Stanislav GOLOVANOV
11:6 11:9 4:11 4:11 11:9
Turkey
3 : 2
Luxembourg
Ibrahim GUNDUZ : Christian KILL
12:10 7:11 8:11 11:4 13:11
Abdullah YIGENLER : GLOD Eric
8:11 9:11 7:11
Batuhan ULUCAK : Gilles MICHELY
8:11 9:11 11:9 11:4 9:11
Ibrahim GUNDUZ : GLOD Eric
11:2 12:10 8:11 3:11 11:5
Abdullah YIGENLER : Christian KILL
11:9 11:7 11:7
Turkey
3 : 2
Bulgaria
Ibrahim GUNDUZ : Denislav KODVABASHEV
11:8 11:7 8:11 10:12 9:11
Abdullah YIGENLER : ALEXANDROV Teodor
11:9 7:11 6:11 11:9 15:13
Batuhan ULUCAK : Petyo Ivelinov KRASTEV
11:8 5:11 11:6 11:7
Ibrahim GUNDUZ : ALEXANDROV Teodor
0:11 0:11 0:11
Abdullah YIGENLER : KODJABASHEV Denislav
6:11 11:5 11:8 11:9
Luxembourg
3 : 2
Finland
Eric GLOD : Alex NAUMI
11:9 11:9 7:11 11:2
Gilles MICHELY : Benedek OLAH
6:11 9:11 7:11
Christian KILL : Samuli SOINE
11:13 5:11 11:8 11:3 10:12
Eric GLOD : Benedek OLAH
8:11 11:8 11:7 11:6
Gilles MICHELY : Alex NAUMI
11:7 4:11 11:9 11:7
Russia
3 : 0
Lithuania
MIKHAILOVA, POLINA : MALEIKAITE, AUGUSTE
11:6 11:2 11:9
VOROBEVA, OLGA : RILISKYTE, KORNELIJA
11:4 12:8 11:6
NOSKOVA, YANA : BASKUTYTE, UGNE
12:10 10:12 11:7 9:11 11:4
Russia
3 : 0
Turkey
MIKHAILOVA, Polina : ALTINKAYA, Sibel
7:11 11:6 11:8 11:8
VOROBEVA, Olga : HARAC, Ece
11:5 11:7 11:7
NOSKOVA, Yana : YILMAZ, Ozge
9:11 11:7 11:13 11:3 11:6
Turkey
3 : 0
Lithuania
ALTINKAYA, Sibel : RILISKYTE, Kornelija
11:5 11:9 9:11 11:2
YILMAZ, Ozge : PASKAUSKIENE, Ruta
11:7 11:5 11:13 4:11 11:8
Betul Nur KAHRAMAN : BASKUTYTE Ugme
11:3 11:9 11:4
Spain
3 : 0
Belgium
Maria XIAO : DEGRAEF Margo
11:8 6:11 11:7 11:4
Galia DVORAK : LUNG Lisa
11:8 11:6 11:5
ZHANG Xuan : MARCHETTI Nathalie
11:5 11:1 11:8
Spain
3 : 0
England
Galia DVORAK : Tintin HO
11:8 11:6 5:11 11:9
Maria XIAO : TSAPTSINOS Maria
11:8 11:7 11:8
ZHANG Xuan : Denise PAYET
11:6 11:4 11:5
England
1 : 3
Belgium
Tintin HO : DEGREF Margo
11:7 11:7 11:9
TSAPTSINOS Maria : LUNG LIsa
3:11 9:11 11:9 8:11
BARDSLEY Charlotte : MARCHETTI Nathalie
2:11 3:11 4:11
Tintin HO : LUNG Lisa
5:11 6:11 8:11
Italy
3 : 0
Estonia
Debora VIVARELLI : HANSON Reelica
11:2 11:2 11:1
TAN Wenling : AVAMERI Airi
11:0 12:10 11:5
PICCOLIN Giorgia : PETROVA Valeria
11:8 11:5 8:11 11:8
Italy
0 : 3
Serbia
COLANTONI Chiara : Szabina ŠURJAN
5:11 9:11 11:13
Debora VIVARELLI : Andrea TODOROVIĆ
13:11 8:11 4:11 4:11
TAN Wenling : Izabela LUPULESKU
6:11 10:12 9:11
Serbia
3 : 0
Estonia
Andrea TODOROVIĆ : PETROVA Valeria
8:11 11:4 11:7 11:8
Tijana JOKIĆ : AVAMERI Airi
6:11 11:9 11:8 10:12 11:5
Aneta MAKSZUTI : HANSON Reelica
11:5 11:8 6:11 11:3
Switzerland
2 : 3
Greece
REUST Celine : Aikaterini TOLIOU
5:11 2:11 6:11
MORET Rachel : CHRISTOFORAKI Maria
13:11 5:11 11:5 9:11 11:2
ASCHWANDEN Rahel : PARIDI Konstantina
9:11 15:13 11:13 13:15
MORET Rachel : Aikaterini TOLIOU
11:6 7:11 11:8 10:12 11:9
REUST Celine : CHRISTOFORAKI Maria
3:11 6:11 11:9 5:11
Switzerland
1 : 3
Slovakia
MORET Rachel : KUKULKOVA Tatiana
14:12 11:2 6:11 4:12 11:4
REUST Celine : Barbora BALAZOVA
7:11 4:11 6:11
ASCHWANDEN Rahel : ODOROVA Eva
11:9 6:11 8:11 5:11
MORET Rachel : Barbora BALAZOVA
2:11 6:11 6:11
Slovakia
3 : 0
Greece
BALAZOVA Barbora : TOLIOU Aikaterini
14:12 13:11 11:6
KUKULKOVA Tatiana : PARIDI Konstantina
8:11 11:6 11:2 11:13 11:2
ODOROVA Eva : TERPOU Elisavet
11:9 11:6 11:5
Israel
2 : 3
Azerbaijan
TROSMAN Nicole : QAREYEVA Nazakat
11:4 11:4 11:3
ADAMSKY Karina : IMANOVA Maryam
1:11 10:12 12:10 9:11
KARLIN Vital : EMINOVA Biluza
7:11 11:5 11:13 4:11
TROSMAN Nicole : IMANOVA Maryam
11:8 11:7 11:5
ADAMSKY Karina : QAREYEVA Nazakat
13:11 11:5 7:11 8:11 3:11
Slovenia
1 : 3
Bulgaria
VOVK Aleksandra : YOVKOVA Maria
5:11 8:11 9:11
STRAŽAR Katarina : TRIFONOVA Polina
11:7 6:11 11:4 6:11 10:12
TOFANT Ana : HRISTOVA Kalina
11:7 15:13 11:2
VOVK Aleksandra : TRIFONOVA Polina
6:11 11:7 13:15 11:5 4:11
Slovenia
3 : 0
Azerbaijan
STRAŽAR Kristina : QARDEVA Nazakat
11:4 11:6 11:8
VOVK Aleksandra : IMANOVA Maryam
11:6 12:10 11:4
TOFANT Ana : EMINOVA Bilura
11:3 11:1 11:4
Bulgaria
3 : 0
Israel
YOVKOVA Maria : KARLIN Vital
11:8 13:11 11:5
TRIFONOVA Polina : TROSMAN Nicole
11:6 11:6 13:11
HRISTOVA Kalina : ADAMSKY Karina
11:7 9:11 11:3 11:9
Slovenia
3 : 1
Israel
STRAŽAR Katarina : ADAMSKY Karina
11:7 11:5 13:11
VOVK Aleksandra : TROSMAN Nicole
5:11 11:9 8:11 11:6 5:11
TOFANT Ana : KARLIN Vital
11:3 11:6 11:4
STRAŽAR Katarina : TROSMAN Nicole
11:7 5:11 13:11 7:11 13:11
Azerbaijan
0 : 3
Bulgaria
IMANOVA Maryam : YOVKOVA Maria
9:11 9:11 9:11
EMINOVA Bilura : TRIFONOVA Polina
6:11 12:14 9:11
QARAYEVA Nazakat : ILIEVA Ivet
9:11 6:11 5:11

Groups A

Slovenia
3 : 0
Belgium
JORGIC DARKO : NUYTINCK CEDRIC
11:13 11:7 11:9 11:9
KOZUL DENI : DEVOS ROBIN
15:13 8:11 11:6 12:10
TOKIC BOJAN : LAMBIET FLORENT
8:11 11:6 11:9 11:4
Ukraine
0 : 3
Belarus
Lei KOU : PLATONOV
9:11 11:13 6:11
EFIMOV V. : Vladimir SAMSONOV
8:11 16:14 1:11 3:11
Yevgen PRYSHCHEPA : KHANIN Alexandar
11:4 6:11 6:11 9:11
Croatia
2 : 3
Turkey
Andrej GACINA : Ahmet LI
11:7 12:10 11:7
PUCAR Tomislav : Ibrahim GUNDUZ
9:11 11:6 11:8 7:11 9:11
KOJIC Frane : Abdullah YIGENLER
7:11 11:3 10:12 8:11
Andrej GACINA : Ibrahim GUNDUZ
11:7 11:9 11:9
PUCAR Tomislav : Ahmet LI
11:5 11:6 7:11 6:11 11:13
Greece
3 : 0
Luxembourg
GIONIS PANAGIOTIS : CIOCIU TRAIAN
11:1 11:0 11:0
SGOUROPOULOS IOANNIS : CLOD ERIC
11:8 11:8 11:7
KONSTANTINOPOULOS GEORGIOS : DIELISSEN MARC
11:5 11:4 11:7
Sweden
3 : 1
Denmark
Kristian KARLSSON : Michael MAZE
11:5 11:8 14:12
Jon PERSSON : Jonathan GROTH
11:8 4:11 8:11 6:11
Anton KÄLLBERG : LIND Anders
11:3 11:1 11:8
Kristian KARLSSON : Jonathan GROTH
9:11 11:7 11:7 11:8
Portugal
3 : 1
Hungary
MONTEIRO João : SZUDI Adam
11:8 11:8 10:12 14:12
Joao GERALDO : MAJOROS Bence
11:9 9:11 12:10 4:11 11:5
Diogo CARVALHO : Tamas LAKATOS
9:11 11:8 11:3 7:11 7:11
MONTEIRO João : MAJOROS Bence
8:11 9:11 11:5 12:10 11:6
Romania
2 : 3
Slovenia
IONESCU Ovidiu : JORGIC Darko
11:8 15:13 11:7
Adrian CRISAN : Bojan TOKIĆ
10:12 11:6 11:5 11:2
Hunor SZÖCS : Deni KOZUL
7:11 5:11 8:11
IONESCU Ovidiu : Bojan TOKIĆ
8:11 11:8 8:11 11:4 6:11
Adrian CRISAN : JORGIC Darko
10:12 6:11 12:10 0:0 3:11
Spain
3 : 2
Sweden
ROBLES Alvaro : Jon PERSSON
11:13 11:8 6:11 7:11
Carlos MACHADO : Anton KÄLLBERG
13:15 11:6 11:8 11:8
CANTERO Jesús : Truls MOREGARDH
11:6 12:10 11:6
ROBLES Alvaro : Anton KÄLLBERG
11:1 7:11 7:11 5:11
Carlos MACHADO : Jon PERSSON
11:9 8:11 11:6 12:10
Russia
3 : 2
Greece
Kirill SKACHKOV : SGOROPOULOS
11:4 7:11 5:11 6:11
GADIEV : Panagiotis GIONIS
12:10 8:11 11:13 7:11
SIDORENKO : Konstantinos PAPAGEORGIOU
19:21 11:7 11:6 11:6
Kirill SKACHKOV : Panagiotis GIONIS
8:11 11:9 11:7 14:12
Alexey LIVENTSOV : SGOROPOULOS
5:11 11:7 11:4 11:8
Poland
0 : 3
Croatia
Jakub DYJAS : PUCAR Tomislav
11:9 10:12 13:15 6:11
BADOWSKI Marek : Andrej GACINA
11:5 8:11 10:12 14:16
FLORAS Robert : KOJIĆ Franc TOMISLAV
9:11 11:7 8:11 9:11
Slovakia
3 : 1
Ukraine
Lubomir PISTEJ : PRYSCHEPA Yevhen
5:11 11:3 11:8 11:9
Yang WANG : ZHMUDENKO Yaroslav
11:5 8:11 11:6 11:6
VALUCH Alexander : Lei KOU
8:11 9:11 7:11
Lubomir PISTEJ : Viktor YEFIMOV
11:1 11:8 11:8
Austria
3 : 0
Portugal
Stefan FEGERL : Joao GERALDO
6:11 11:8 11:9 11:7
Robert GARDOS : Marcos FREITAS
9:11 11:6 6:11 12:10 11:4
Daniel HABESOHN : Tiago APOLONIA
9:11 11:9 11:13 11:8 11:8
Belgium
3 : 0
Romania
Cedric NUYTINCK : SZOCS Hunor
11:9 13:11 10:12 12:10
Florent LAMBIET : IONESCU Ovidiu
11:5 11:7 9:11 8:11 11:9
Robin DEVOS : Adrian CRISAN
11:4 11:8 11:5
Denmark
2 : 3
Spain
Jonathan GROTH : Carlos MACHADO
11:9 7:11 11:5 11:6
Michael MAZE : ROBLES Alvaro
8:11 8:11 11:6 10:12
LIND Anders : FRANCO Carlos
11:3 11:9 11:5
Jonathan GROTH : ROBLES Alvaro
9:11 12:10 7:11 10:12
Michael MAZE : Carlos MACHADO
5:11 7:11 11:5 11:8 3:11
Russia
3 : 0
Luxembourg
SKHACKOV Kirill : GLOD Eric
11:9 11:4 11:4
GADIEV Vildan : MLADENOVIĆ Luka
11:8 2:11 11:4 11:3
Denis IVONIN : SANTOMAURO Fabio
11:2 11:6 11:7
Belarus
3 : 2
Slovakia
Vladimir SAMSONOV : Samuel NOVOTA
11:4 9:11 11:1 11:9
PLATONOV Pavel : Lubomir PISTEJ
5:11 7:11 3:11
KHANIN Aliaksandr : VALUCH Alexander
11:5 11:7 7:11 7:11 10:12
Vladimir SAMSONOV : Lubomir PISTEJ
11:9 6:11 11:13 15:13 11:5
PLATONOU Pavel : Samuel NOVOTA
11:4 11:8 11:2
Turkey
0 : 3
Poland
LI AHMET : WANG ZENGYI
5:11 13:11 9:11 8:11
GUNDUZ İBRAHİM : DYJAS JAKUB
11:7 4:11 10:12 11:8 8:11
YEĞENLER ABDULLAH TALHA : BADOWSKI MAREK
10:12 10:12 6:11
Hungary
3 : 2
Austria
MAJOROS Janos Bence : Robert GARDOS
11:5 8:11 11:6 11:7
Adam SZUDI : Daniel HABESOHN
11:7 11:6 9:11 4:11 7:11
ECSEKI Nandor : Stefan FEGERL
9:11 11:9 10:12 11:7 11:9
MAJOROS Janos Bence : Daniel HABESOHN
9:11 6:11 6:11
Adam SZUDI : Robert GARDOS
9:11 11:6 11:7 7:11 11:8
Hungary
0 : 3
Portugal
Hungary : Portugal
7:11 7:11 11:6 9:11
Adam SZUDI : Marcos FREITAS
8:11 7:11 8:11
ECSEKI Nandor : Tiago APOLONIA
8:11 6:11 7:11
Turkey
0 : 3
Croatia
GÜNDÜZ İBRAHİM : GACINA ANDREW
7:11 5:11 12:10 5:11
ULUCAK BATUHAN : PUCAR TOMISLAV
6:11 6:11 8:11
YİĞENLER ABDULLAH TALHA : KOJIC FRANE TOMISLAV
5:11 7:11 12:10 14:16
Denmark
0 : 3
Sweden
Jonathan GROTH : Mattias FALCK
11:7 10:12 8:11 7:11
LIND Anders : Kristian KARLSSON
6:11 11:6 7:11 9:11
Kasper RASMUSSEN : Jon PERSSON
11:9 6:11 8:11 5:11
Belarus
3 : 1
Ukraine
Vladimir SAMSONOV : Lei KOU
11:3 6:11 11:6 6:11 9:11
PLATONOU Pavel : PRYSHCHEPA Yevgeny
11:9 6:11 11:5 11:9
KHANIN Aliaksandr : Viktor YEFIMOV
12:10 11:4 11:2
Vladimir SAMSONOV : PRYSCHEPA Ievgen
11:9 11:8 11:5
Belgium
1 : 3
Slovenia
Robin DEVOS : Darko JORGIC
6:11 8:11 5:11
Cedric NUYTINCK : Bojan TOKIĆ
11:9 9:11 11:8 1:11 11:5
Florent LAMBIET : Deni KOZUL
11:9 6:11 4:11 7:11
Robin DEVOS : Bojan TOKIĆ
9:11 9:11 11:8 11:9 5:11
Luxembourg
1 : 3
Greece
Gilles MICHELY : RINIOTIS Anastasios
8:11 11:6 6:11 11:6 3:11
MLADENOVIC Luka : Panagiotis GIONIS
11:9 12:10 9:11 11:4
SANTOMAURO Fabio : Ioannis SGOUROPOULOS
2:11 11:9 6:11 7:11
Gilles MICHELY : Panagiotis GIONIS
5:11 6:11 3:11
Ukraine
3 : 0
Slovakia
Lei KOU : Alexander Valuch
11:7 2:11 11:2 8:11 11:8
Yevhen Prychepa : Lubomir Pistej
9:11 7:11 11:9 11:8 11:9
Yaroslav Zhmudenko : Jianjun WANG
5:11 8:11 11:6 11:3 11:6
Slovenia
3 : 0
Romania
JORGIC DARKO : PLETEA CRISTIAN
14:12 11:6 6:11 11:6
KOZUL DENI : IONESCU OVIDU
11:8 11:7 11:9
ZIBRAT JAN : SZOCS HUNOR
8:11 7:11 11:9 14:12 11:5
Croatia
0 : 3
Poland
PUCAR Tomislav : WANG Zeng Yi
11:7 11:8 12:10
KOJIĆ Frane : Jakub DYJAS
8:11 11:8 7:11 7:11
ČIPIN Filip : Marek BADOWSKI
8:11 5:11 11:9 5:11
PUCAR Tomislav : Jakub DYJAS
8:11 6:11 6:11
Greece
3 : 0
Russia
Panagiotis GIONIS : Denis IVONIN
11:8 11:7 11:7
Ioannis SGOUROPOULOS : Sadi ISMALOV
4:11 10:12 11:4 11:3 12:10
KONSTANTINOPOULOS Kostas : GREBNEV Maxim
11:5 11:4 11:9
Sweden
3 : 0
Spain
Kristian KARLSSON : JESUS Cantero
11:6 11:4 15:13
FALCK Mattias : ROBLES Alvaro
11:5 6:11 11:9 11:9
Jon PERSSON : Carlos MACHADO
11:8 11:8 11:7
Portugal
1 : 3
Austria
João Geraldo : Robert Gardos
11:4 10:12 11:13 15:13 12:14
Diogo Carvalho : Daniel Habesohn
6:11 11:8 4:11 10:12
Marcos Freitas : Stefan Fegerl
11:9 11:7 9:11 11:7
André Silva : Daniel Habesohn
8:11 13:11 2:11 11:8 5:11
Poland
3 : 0
Turkey
Jakub DYJAS : Tugay YILMAZ
11:6 11:7 9:11 11:6
WANG Zeng Yi : Ibrahim GUNDUZ
11:9 11:8 11:8
Marek BADOWSKI : Abdullah YIGENLER
11:7 11:6 11:6
Slovakia
3 : 1
Belarus
Lubomir PISTEJ : YARASHENKA Vadim
11:7 9:11 11:7 12:10
SEREDA Peter : KHANIN Aliaksandr
11:13 8:11 7:11
VALUCH Alexander : SHAMRUK Gleb
11:6 8:11 11:6 11:5
Lubomir PISTEJ : KHANIN Aliaksandr
2:11 11:8 12:10 7:11 11:7
Austria
1 : 3
Hungary
Stefan FEGERL : Ecseki Nándor
11:4 11:4 11:6
Andreas LEVENKO : Majoros Bence
11:6 11:7 7:11 10:12 10:12
David SERDAROGLU : Adam SZUDI
11:8 7:11 7:11 11:13
Thomas GRININGER : Majoros Bence
12:14 8:11 13:15
Spain
2 : 3
Denmark
Carlos MACHADO : RASMUSSEN Tobias
11:9 11:7 4:11 11:5
CANTERO Jesus : LIND Anders
8:11 12:14 5:11
FRANCO Carlos : DILLING Andreas
11:5 12:10 9:11 11:3
Carlos MACHADO : LIND Anders
7:11 7:11 5:11
Carlos CABALLERO : RASMUSSEN Tobias
8:11 11:8 4:11 5:11
Luxembourg
0 : 3
Russia
MLADENOVIC Luca : Maksim KISELEV
11:7 4:11 8:11 11:1 7:11
Gilles MICHELY : MERZLIKIN Taras
11:8 11:13 7:11 7:11
DIELIESSEN Marc : CHAPLYGIN Maxim
4:11 3:11 6:11
Romania
1 : 3
Belgium
Cristian Pletea : Florent Lambiet
11:6 8:11 7:11 8:11
Ovidiu Ionescu : Cedric Nuytinck
12:10 6:11 2:11 3:11
Hunor Szocs : Robin Devos
11:5 7:11 11:5 1:11 11:6
Cristian Pletea : Cedric Nuytinck
7:11 9:11 8:11

Groups B

Israel
3 : 0
Kosovo
BEN-ARI Omri : CITAKU Baton
11:4 11:7 11:6
Shimon RABINOVICH : SHABANI Mentor
11:5 11:5 11:5
SIMON Matan : MALOKU Yilli
11:7 11:2 11:4
Finland
3 : 0
Scotland
OLAH Benedek : Sean DOHERTY
11:7 11:8 11:6
NAUMI Alex : Colin DALGLEISH
11:5 11:6 11:3
SOINE Toni : CAMERON Niall
12:10 7:11 11:5 8:11 11:9
Czech Republic
3 : 0
Cyprus
Tomas TREGLER : HRISTONOV Hristo
11:3 11:6 10:12 11:8
KONECNY Tomas : YIANGOU Marios
11:5 11:8 11:5
Tomas POLANSKY : YIANGOU Yiangos
11:6 11:3 14:12
Italy
3 : 0
Norway
PICCOLIN Jordy : WAERSTAD Marcus
11:6 6:11 10:12 11:7 11:2
Mihai BOBOCICA : MERINGDAL Fredrik
11:2 11:6 11:6
AMATO Antonino : HANG Borgar
10:12 11:9 11:9 11:8
Lithuania
3 : 0
Azerbaijan
STANKEVICIUS Medardas : YANG Xinyu
14:12 11:8 8:11 11:5
MIKUTIS Tomas : MAMMADOV Emin
11:8 11:2 11:5
Matias SKUCAS : SHANGELDIYEV Aliverdi
11:8 11:2 11:4
England
3 : 0
Bosnia and Herzegovina
JARVIS Tom : KONIĆ Edin
11:6 11:3 11:5
WALKER Sam : DURANSPAHIĆ Admir
11:1 11:9 11:4
Liam PITCHFORD : ALICIC Armin
11:6 11:5 11:5
Netherlands
3 : 2
Montenegro
Laurens TROMER : Filip RADULOVIĆ
11:7 11:7 11:5
Rajko GOMMERS : BAKIĆ Luka
9:11 6:11 9:11
Ewardus OOSTWOUDER : RADOVIĆ Filip
11:6 11:4 9:11 11:3
Stephan TROMER : BAKIĆ Luka
11:6 6:11 8:11 11:13
Rajko GOMMERS : Filip RADULOVIĆ
11:4 11:5 11:0
Ireland
3 : 0
San Marino
CATHCART OWEN : GIARDI Federico
11:7 12:10 6:11 6:11 11:6
MAGUIRE Gavin : BERNARDI Mattia
11:8 11:2 11:5
FARREL Ryan : VANNUCCI Marco
8:11 11:8 11:6 11:3
Ireland
0 : 3
Lithuania
ROBINSON A. : UDRA A.
4:11 2:11 7:11
CATHCART O. : STANKEVICIUS M.
4:11 9:11 8:11
McCREERY P. : MIKUTIS T.
6:11 5:11 8:11
Israel
1 : 3
Italy
Michael TAUBER : Niagol STOYANOV
14:12 4:11 7:11 8:11
Mathan SIMON : Mihai BOBOCICA
11:7 5:11 1:11 7:11
BEN ARI Omri : PICCOLIN Jordy
12:10 13:11 11:6
Michael TAUBER : Mihai BOBOCICA
8:11 1:11 3:11
Estonia
0 : 3
Netherlands
SMIRNOV Aleksandr : Stephan TROMER
9:11 13:11 9:11 7:11
LUŠIN Aleksandr : Ewardus OOSTWOUDER
3:11 11:7 2:11 3:11
SAAREMAE Rivo : Rajko GOMMERS
9:11 4:11 6:11
Bulgaria
0 : 3
Czech Republic
GOLOVANOV S. : KONEČNY Tomaš
4:11 4:11 6:11
KRASTEN P. : Pawel SIRUCEK
6:11 9:11 6:11
ALEXANDROV T. : Tomas TREGLER
8:11 11:13 6:11
Kosovo
0 : 3
Norway
MAHMUTI Kreshnik : NAERSTAO Marcus
9:11 7:11 4:11
KARABAXHAM Fatih : LINDHOLM Eskil
2:11 11:9 11:5 6:11 6:11
SHABANI Mentor : HAUG Borgar
5:11 11:6 11:9 6:11 4:11
Switzerland
3 : 1
Finland
WEBER Lionel : NAUMI Alex
10:12 11:8 11:6 11:6
TSCHANZ Cédric : OLAH Benedeh
3:11 11:8 8:11 11:4 7:11
POSCH Lars : TENNILÄ Otto
11:8 3:11 12:10 11:9
WEBER Lionel : OLAH Benedeh
11:8 12:10 11:9
San Marino
1 : 3
Azerbaijan
BERARDI Mattia : QAFARLI Yusif
12:10 9:11 12:10 11:8
GIARDI Federico : YANG Xinyu
6:11 5:11 10:12
VANNUCCI Marco : SHAHGELDIYEV Aliverdi
11:4 6:11 13:11 7:11 10:12
BERARDI Mattia : YANG Xinyu
5:11 7:11 15:17
Serbia
3 : 0
England
Alexandar KARAKAŠEVIĆ : DRINKHALL Paul
11:9 6:11 11:9 7:11 11:3
PETE Zsolt : Liam PITCHFORD
12:14 11:9 4:11 12:10 11:9
PETKOV Marko : WALKER Samuel
11:9 11:8 12:14 14:12
Montenegro
2 : 3
Estonia
RADOVIĆ Filip : SMIRNOV ALeksandr
8:11 5:11 10:12
BAKIĆ Luka : LUŠIN Aleksandr
11:5 11:9 14:12
Filip RADULOVIĆ : LUUK Mart
11:6 11:8 6:11 11:9
RADOVIĆ Filip : LUŠIN Aleksandr
7:11 7:11 11:8 8:11
BAKIĆ Luka : SMIRNOV Aleksandr
11:7 6:11 11:5 2:11 10:12
Azerbaijan
0 : 3
Ireland
SHANGELDIYEV Aliverdi : MAGUIRE Gavin
15:13 10:12 11:6 9:11 7:11
ANSARI Ibrahim : WILSON Zak
4:11 4:11 3:11
MAMMEDOV Emin : GILLEN Alex
11:9 2:11 5:11 9:11
Lithuania
3 : 0
San Marino
LESIV Rimas : BERARDI Mattia
11:7 11:4 13:11
UDRA Alfredas : GIARDI Federico
4:11 11:5 11:5 11:7
MIKUTIS Tomas : VANNUCCI Marco
3:11 11:6 13:11 11:7
Cyprus
2 : 3
Bulgaria
YIANGOU Marios : ALEXANDROV Teodor
11:8 5:11 10:12 11:3 11:8
CHRISTONOV Christos : Petyo Ivelinov KRASTEV
1:11 11:8 5:11 6:11
YIANGOU Yiangos : KODJABASHEV Denislav
12:10 11:8 9:11 4:11 4:11
YIANGOU Marios : Petyo Ivelinov KRASTEV
11:9 11:7 9:11 11:6
CHRISTONOV Christos : ALEXANDROV Teodor
9:11 11:9 11:13 4:11
Norway
1 : 3
Israel
LINDHOLM Eskil : SIMON Matan
11:5 20:18 12:10
HAUG Borgar : Michael TAUBER
15:13 8:11 12:14 10:12
WAERSTAD Marcus : OMRI Ben Ari
11:4 4:11 6:11 11:8 10:12
LINDHOLM Eskil : Michael TAUBER
9:11 13:15 8:11
Italy
3 : 0
Kosovo
Gabiele PICIULIN : SHABANI
11:4 11:4 11:5
PINTO : KARABAXHAKU
11:8 11:5 11:2
OYEBODE : MAHMUTI
9:11 11:7 11:4 13:11
Bosnia and Herzegovina
0 : 3
Serbia
KONJIĆ Edin : JEVTOVIĆ Marko
8:11 8:11 1:11
ALIČIĆ Armin : ŽOLT Pete
10:12 4:11 7:11
MILIČEVIĆ Srđan : PETKOV Marko
7:11 10:12 11:5 9:11
Scotland
1 : 3
Switzerland
Colin DALGLEISH : Posch Lars
11:8 10:12 11:5 14:16 8:11
Cameron Niall : Weber Lionel
5:11 6:11 8:11
Yaser RAZOUK : Tschanz Cedric
11:8 9:11 11:5 11:9
Colin DALGLEISH : Weber Lionel
8:11 5:11 9:11
San Marino
0 : 3
Ireland
MONGIUSTI Mattias : MAGUIRE Gavin
9:11 11:9 10:12 3:11
GIARDI Federico : FARRELL Ryan
1:11 11:13 5:11
BERARDI Mattia : Sasha Alexander GILLEN
3:11 11:6 9:11 11:8 7:11
Montenegro
0 : 3
Netherlands
BAKIĆ Luka : Laurens TROMER
7:11 11:8 8:11 9:11
RADOVIĆ Filip : Ewardus OOSTWOUDER
10:12 9:11 11:7 7:11
BULATOVIĆ Dušan : Rajko GOMMERS
6:11 4:11 6:11
Azerbaijan
0 : 3
Lithuania
ALIYEV Shaman : SKUCAS Matas
4:11 5:11 9:11
ANSARI Ibrahim : LESIV Rimas
14:12 9:11 11:8 7:11 2:11
ALLAHVERDIYEV Vazir : VILKAS Matas
3:11 8:11 9:11
Cyprus
0 : 3
Czech Republic
YIANGOU Marios : Pawel SIRUCEK
6:11 12:10 4:11 9:11
HRISTONOV Hristos : Tomas TREGLER
3:11 8:11 5:11
YIANGOU Yiangos : KONECNY Tomas
10:12 8:11 4:11
Kosovo
0 : 3
Israel
KARABAXMAKU Fatih : BEN ARI Aviv
4:11 10:12 4:11
SHABANI Mentor : Michael TAUBER
5:11 4:11 1:11
MAHMUTI Kreshnik : ISRAELI Tal
11:8 8:11 7:11 8:11
Bosnia and Herzegovina
0 : 3
England
ALIČIĆ Armin : JARVIS Tom
1:11 1:11 9:11
KONJIĆ Edin : WALKER Sam
5:11 4:11 6:11
MATKOVIĆ L. : MCBEATH David
8:11 6:11 6:11
Scotland
1 : 3
Finland
RUMGAY M. : NAUMI Alex
11:8 11:3 11:3
Yaser RAZOUK : Olah Benedek
6:11 4:11 8:11
Colin DALGLEISH : Soini Samuli
14:12 6:11 12:10 4:11 8:11
Rumgay Gavin : Olah Benedek
12:14 5:11 11:5 11:8 5:11
Norway
0 : 3
Italy
Eskil LINDHOLM : Amato ANTONINO
8:11 11:6 17:15 7:11 11:13
Borger HAUG : Mutti LEONARDO
8:11 14:16 7:11
Fredrik MERINGDAL : Manuela DANIELE
7:11 3:11 14:16
Azerbaijan
1 : 3
San Marino
SHAHGALDIYEV Alivordi : BERARDI Mattia
10:12 11:9 7:11 7:11
HASHIMLI Xayal : GIARDI Federico
9:11 4:11 5:11
ANSARI Ibrahim : MONGIUSTI Mattias
9:11 5:11 11:9 11:6 12:10
SHAHGALDIYEV Alivordi : GIARDI Federico
9:11 11:9 11:6 9:11 6:11
Finland
3 : 2
Switzerland
Soine Samuli : Tschanz Cedric
11:7 11:5 8:11 11:6
Oláh Benedek : Weber Lionel
15:13 11:5 7:11 6:11 11:4
Naumi Alex : Posch Lars
4:11 11:9 11:6 10:12 9:11
Soine Samuli : Weber Lionel
10:12 6:11 11:9 4:11
O´Connor Miikka : Tschanz Cedric
9:11 11:5 11:7 4:11 11:6
Netherlands
3 : 0
Estonia
Ewout OOSTWOUDER : VUHKA Maksim
11:1 11:6 11:2
Laurens TROMER : SMIRNOV Aleksandr
7:11 12:10 11:7 11:6
Rajko GOMMERS : LUSIN Aleksandr
11:7 11:9 11:6
Czech Republic
3 : 0
Bulgaria
Pawel SIRUCEK : ALEKSANDROV Teodor
11:8 6:11 11:4 11:7
Tomas TREGLER : Petyo Ivelinov KRASTEV
11:13 15:13 11:7 9:11 11:6
Lubomir JANCARIK : ALEKSANDROV Teodor
11:9 11:5 11:1
Norway
3 : 0
Kosovo
HAUG Borgar : KARABAXHAKU Fatih
11:9 11:7 11:5
LINDHOLM Eskil : MAHMUTI Kreshnik
11:9 11:2 12:10
BERNER Sondre : CITAKU Baton
11:8 11:6 11:5
Italy
3 : 0
Israel
Leonardo MUTTI : SCHUSTERMANN Jonatan
11:8 11:4 11:6
MUTTI Matteo : Michael TAUBER
14:12 11:7 12:10
PINTO Daniele : BEN ARI Aviv
11:1 11:5 11:9
Lithuania
3 : 1
Ireland
LESIV Rimas : FARRELL Ryan
12:14 10:12 8:11
UDRA Alfredas : Sasha Alexander GILLEN
11:5 11:7 11:8
Matias SKUCAS : EARLEY Thomas
11:9 9:11 11:6 9:11 11:7
LESIV Rimas : Sasha Alexander GILLEN
11:7 9:11 12:10 12:10
England
1 : 3
Serbia
JARVIS Tom : KATIĆ Ivan
11:4 12:10 11:5
DRINKHALL Paul : Zsolt PETÖ
7:11 11:8 11:9 9:11 8:11
Samuel WALKER : Alexandar KARAKAŠEVIĆ
12:10 11:13 5:11 11:9 8:11
JARVIS Tom : Zsolt PETÖ
11:6 10:12 9:11 11:0 9:11
Israel
3 : 2
Norway
Michael TAUBER : LINDHOLM Eskil
11:3 11:9 11:8
BEN ARI Omri : BORGAR Haug
11:6 8:11 11:8 7:11 11:6
SIMON Matan : BERNER Sonore
1:11 17:15 11:3 5:11 11:13
Michael TAUBER : BORGAR Haug
9:11 11:8 7:11 7:11
BEN ARI Omri : LINDHOLM Eskil
3:11 11:7 11:6 11:9
Estonia
3 : 2
Montenegro
SMIRNOV Aleksandr : RADOVIC Filip
8:11 6:11 7:11
VAINULA Vallot : BAKIC Luka
3:11 12:14 11:9 13:11 11:5
STROGOV Stanislav : Filip RADULOVIĆ
5:11 8:11 9:11
SMIRNOV Aleksandr : BAKIC Luka
10:12 11:7 11:7 11:5
VAINULA Vallot : RADOVIC Filip
12:10 6:11 11:8 17:15
Bulgaria
3 : 0
Cyprus
ALEXANDROV Teodor : CHRISTONOV Christos
11:9 11:6 11:6
Petyo Ivelinov KRASTEV : YIANGOV Marios
11:7 11:1 9:11 8:11 11:4
KODJABASHEV Denislav : YIANGOV Yiangos
12:10 11:4 11:5
Kosovo
0 : 3
Italy
KARABAXHAKU Fatih : PINTO Daniele
2:11 7:11 4:11
SHABANI Mentor : AMATO Antonio
1:11 3:11 5:11
MAHMUTI Kreshnik : Gabiele PICIULIN
3:11 9:11 6:11
Serbia
3 : 0
Bosnia and Herzegovina
LEVAJAC Dimitrije : ALČIĆ Armin
12:10 11:2 11:6
MAJSTOROVIĆ Ilija : MATKOVIĆ Luka
11:8 15:13 11:7
Alexandar KARAKAŠEVIĆ : MIHAILOVIĆ Luka
7:11 11:5 11:5 11:7
Switzerland
3 : 2
Scotland
WEBER Lionel : Calum MORRISON
11:2 11:4 11:6
GIROD Dorian : RUMGAY Gavin
15:17 5:11 7:11
POSCH Lars : CURRY Dylan
11:6 11:5 11:7
WEBER Lionel : RUMGAY Gavin
11:4 9:11 11:5 9:11 10:12
GIROD Dorian : Calum MORRISON
11:6 11:8 11:9
San Marino
0 : 3
Lithuania
GIARDI Federico : VILKAS Matas
1:11 7:11 6:11
MONGIUSTI Mattias : LESIV Rimas
6:11 10:12 3:11
VANNUCCI Marco : Matias SKUCAS
6:11 5:11 5:11
Ireland
- : -
Azerbaijan

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

OFFICIAL PARTNERS

SUPPLIERS POOL MEMBERS