European Championships Team Qualification

Scotland
1 : 3
Ireland
DOHERTY Sean : ROBINSON Ashley
11:8 11:5 6:11 8:11 5:11
HOWIESON Craig : MCCEERY Paul
4:11 11:3 10:12 11:9 11:8
DALGLISH Collin : MAGUIRE Gavin
7:11 11:7 8:11 3:11
Ireland
3 : 1
Norway
MCCREERY Paul : BERNER Sondre
11:5 11:6 11:6
ROBINSON Ashley : WAERSTAD Marcus
11:1 11:5 6:11 11:9
MCGUIRE Gavin : LINDHOLM Eskil
10:12 11:5 11:13 7:11
CATCHCART Oloen : WETZEL Adrian
9:11 11:6 11:5 12:10
Norway
2 : 3
Scotland
WAERSTAD Marcus : DALGLISH Collin
5:11 11:8 11:7 11:9
LINDHOLM Eskil : MAIN Calum
11:9 11:7 7:11 11:5
BERNER Sondre : DOHERTY Sean
11:7 5:11 12:10 4:11 10:12
WAERSTAD Marcus : MAIN Calum
5:11 11:13 11:9 9:11
WETZEL Adrian : DALGLISH Collin
11:9 11:7 5:11 4:11 6:11

Bosnia and Herzegovina
3 : 1
Norway
HADŽIAHMETOVIĆ Emina : GJELLE Maja
12:10 11:7 11:9
MILOJICA Sanja : DOVAL Ilka
13:11 7:11 6:11 10:12
BASKARAN Ivona : CARLSEN Rebeca
8:11 11:6 11:7 8:11 13:11
HADŽIAHMETOVIĆ Emina : DOVAL Ilka
7:11 7:11 11:1 11:6 11:4
Denmark
3 : 2
Bosnia and Herzegovina
CHRISTENSEN Stefanie : ŠEHIĆ Elda
11:2 11:6 11:5
WALLOE Sophie : HADŽIAHMETOVIĆ Emina
13:11 9:11 5:11 15:17
KOEFOED Nicolina : BAŠKARAD Ivona
11:4 11:6 11:4
CHRISTENSEN Stefanie : HADŽIAHMETOVIĆ Emina
7:11 12:14 6:11
EGEHOLT Sofie : MILOJICA Sanja
11:7 11:7 12:10
Denmark
3 : 1
Norway
CHRISTENSEN Stefanie : CARLSEN Rebeca
11:4 6:11 11:7 11:4
EGEHOLT Sofie : DOVAL Ilka
7:11 2:11 11:7 11:9 5:11
KOEFOED Nicolin : GJELLE Maja
11:5 11:9 11:2
CHRISTENSEN Stefanie : DOVAL Ilka
12:10 13:11 11:5
Israel
3 : 1
Bosnia and Herzegovina
TROSMAN Nicole : HADŽIAHMETOVIĆ Emina
8:11 11:6 10:12 11:9 11:6
GELMAN Shella : ŠEHIĆ Elda
11:8 2:11 11:6 8:11 9:11
AGROMAN Elena : MILOJICA Sanja
11:7 8:11 9:11 8:11 12:10
TROSMAN Nicole : BAŠKARAD Ivona
11:8 11:7 11:3
Norway
3 : 2
Israel
DOVAL Ilka : GELMAN Shelli
11:7 10:12 11:7 11:6
MORGEN Sarah : TROSMAN Nicole
2:11 9:11 11:8 8:11
GJELLE Maja : AGAROUNOV Elena
11:5 15:13 11:2
DOVAL Ilka : TROSMAN Nicole
9:11 6:11 9:11
CARLSEN Rebekka : GELMAN Shelli
18:16 11:4 12:10
Israel
1 : 3
Denmark
TROSMAN Nicole : KOEFOEA Nicoline
11:6 11:5 11:5
AGROMUNOV Elena : CHRISTENSEN Stefanie
6:11 6:11 9:11
GELMAN Shelli : WANQE Sophie
1:11 5:11 11:9 6:11
TROSMAN Nicole : CHRISTENSEN Stefanie
2:11 4:11 11:7 8:11

Group K

Scotland
3 : 0
Albania
HOWIESON Craig : TUFA John
11:1 11:3 11:3
DALGLEISH Colin : TAPIA Dorjan
11:4 11:8 11:4
CAMERON Niall : GABESHI Jani
11:6 11:3 11:6
Malta
0 : 3
Bosnia and Herzegovina
BAJADA Daniel : KONJIĆ Edin
7:11 11:6 11:13 11:13
GRIXTI Gabriel : ALIČIĆ Armin
10:12 7:11 11:8 9:11
CAMILLERI James : BOBAS Ivan
11:4 7:11 3:11 5:11
Malta
3 : 1
Albania
BAJADA Daniel : TAPIA Dorjan
11:4 11:5 11:9
GRIXTI Gabriel : TUFA John
9:11 22:20 11:7 8:11 4:11
CAMILLERI James : TOSUNI Sadush
7:11 11:7 11:8 11:7
BAJADA Daniel : TUFA John
8:11 11:9 11:7 9:11 12:10
Bosnia and Herzegovina
3 : 0
Montenegro
ALIČIĆ Armin : ČUBOVIĆ Branko
11:9 3:11 11:9 9:11 11:2
BOBAS Ivan : RADULOVIĆ Filip
11:7 17:19 5:11 11:9 11:5
KONJIĆ Edin : ČUBOVIĆ Bojan
11:3 11:7 11:3
Scotland
3 : 0
Montenegro
HOWIESON Craig : ČUBOVIĆ Branko
11:4 11:7 11:7
DALGLEISH Colin : RADULOVIĆ Filip
11:4 11:8 11:8
CAMERON Niall : ČUBOVIĆ Bojan
11:5 11:7 11:5
Albania
1 : 3
Bosnia and Herzegovina
TAPIA Dorjan : BOBAS Ivan
10:12 13:11 10:12 7:11
TUFA John : ALIČIĆ Armin
10:12 9:11 8:11
TOSUNI Sadush : KONJIĆ Edin
6:11 10:12 5:11
Malta
0 : 3
Scotland
BAJADA Daniel : DALGLEISH Collin
6:11 8:11 4:11
GRIXTI Gabriel : HOWIESON Craig
3:11 1:11 4:11
CAMILLERI James : CAMERON Niall
7:11 11:7 5:11 11:7 7:11
Montenegro
3 : 0
Albania
RADULOVIĆ Filip : TUFA John
10:12 11:8 7:11 11:2 11:5
ČUBOVIĆ Branko : TAPIA Dorjan
11:6 11:3 4:11 11:5
ČUBOVIĆ Bojan : GABESHI Jani
7:11 13:11 11:7 11:5
Scotland
1 : 3
Bosnia and Herzegovina
HOWEISON Craig : KONJIĆ Edin
11:4 7:11 7:11 9:11
DALGLEISH Colin : ALIČIĆ Armin
11:13 14:12 4:11 9:11
CAMERON Niall : BOBAS Ivan
121:0 7:11 10:12 11:8 12:10
HOWEISON Craig : ALIČIĆ Armin
11:13 8:11 11:13
Malta
2 : 3
Montenegro
BAJADA Daniel : ČUBOVIĆ Branko
10:12 15:13 7:11 11:5 11:4
GRIXTI Gabriel : RADULOVIĆ Filip
10:12 8:11 10:12
CAMILLERI James : ČUBOVIĆ Bojan
11:8 7:11 10:12 6:11
BAJADA Daniel : RADULOVIĆ Filip
6:11 11:9 12:10 11:5
GRIXTI Gabriel : ČUBOVIĆ Branko
10:12 6:11 11:9 11:9 6:11

Group L

Ireland
3 : 0
Kosovo
ROBINSON Ashley : CITAKU Baton
11:4 11:5 11:5
McCREEY Paul : CITAKU Linor
11:3 11:3 11:4
MAGUIRE Gavin : SHABANI Mentor
11:3 11:5 11:1
Norway
3 : 0
Iceland
LINDHOLM Eskil : JONSSON David
11:4 12:10 11:5
RONNEBERG Lars : MIMISSON Kari
1:3 11:6 11:6
SANDBERG Vegard : HJARTARSON Magnus
11:9 11:6 11:1
Azerbaijan
0 : 3
Wales
SADIGOV Sadikh : EVANS Callum
10:12 10:12 15:17
ALLAHVERDIYEV Vazir : JENKINS Ryan
1:11 1:11 4:11
ALIYEV Sanan : O'CONNELL Dan
2:11 7:11 4:11
Ireland
3 : 2
Wales
ROBINSON Ashley : O'CONNELL Dan
11:8 11:8 13:11
MAGUIRE Gavin : JENKINS Ryan
12:10 8:11 6:11 4:11
MCCREERY Paul : EVANS Callum
11:5 11:13 14:12 13:11
ROBINSON Ashley : JENKINS Ryan
11:13 9:11 13:11 6:11
MAGUIRE Gavin : O'CONNELL Dan
11:6 11:6 11:7
Kosovo
0 : 3
Norway
CITAKU Linor : LINDHOLM Eskil
5:11 8:11 11:9 11:13
CITAKU Baton : WAERSTAD Marcus
5:11 6:11 11:9 9:11
SHABANI Mentor : RONNEBERG Lars
11:9 11:4 11:2
Iceland
3 : 0
Azerbaijan
JONSSON David : SADIGOV Sadikh
5:11 13:11 6:11 11:7 13:11
HJARTARSON Magnus : ALLAHVERDIYEV Vazir
11:9 9:11 11:7 2:11 11:7
MIMISSON Kari : ALIYEV Sanan
8:11 11:3 11:8 11:6
Ireland
3 : 0
Azerbaijan
ROBINSON Ashley : SADIGOV Sadikh
11:6 11:9 11:7
MCCREERY Paul : ALLAHVERDIYEV Vazir
11:6 11:2 9:11 11:7
MAGUIRE Gavin : ALIYEV Sanan
11:5 11:4 11:9
Norway
3 : 1
Wales
LINDHOLM Eskil : JENKINS Ryan
5:11 7:11 8:11
WAERSTAD Marcus : MARSDEN Michael
11:4 11:6 11:5
RONNEBERG Lars : EVANS Callum
11:6 11:8 11:3
Iceland
0 : 3
Kosovo
MIMISSON Kari : CITAKU Baton
11:9 9:11 11:13 1:11
JOHNSSON David David : CITAKU Linor
11:6 9:11 11:13 3:11 5:11
HJARTARSON Magnus : SHABANI Mentor
6:11 10:12 9:11
Ireland
1 : 3
Norway
ROBINSON Ashley : LINDHOLM Eskil
11:8 6:11 2:11 8:11
MAGUIRE Gavin : WAERSTAD Marcus
3:11 5:11 10:12
MCCREERY Paul : SANDBERG Vegard
13:11 8:11 11:6 11:4
ROBINSON Ashley : WAERSTAD Marcus
7:11 10:12 9:11
Azerbaijan
3 : 2
Kosovo
SADIGOV Sadikh : CITAKU Baton
8:11 8:11 11:9 11:4 13:11
ALLAHVERDIYEV Vazir : CITAKU Linor
11:7 8:11 3:11 6:11
ALIYEV Sanan : SHABANI Mentor
12:10 7:11 11:4 2:11 11:7
SADIGOV Sadikh : CITAKU Linor
12:14 8:11 8:11
ALLAHVERDIYEV Vazir : CITAKU Baton
8:11 11:9 11:7 11:8
Iceland
0 : 3
Wales
JOHNSSON David David : EVANS Callum
8:11 6:11 10:12
MIMISSON Kari : O'CONNELL Daniel
1:11 5:11 7:11
HJARTARSON Magnus : JOHN Lawrence
8:11 7:11 7:11
Iceland
0 : 3
Ireland
HJARTARSON Magnus : ROBINSON Ashley
4:11 3:11 5:11
MIMISSON Kari : FARRELL Ryan
5:11 11:4 5:11 4:11
JONSSON David : WILSON Zak
4:11 5:11 3:11
Azerbaijan
0 : 3
Norway
ALLAHVERDIYEV Vazir : WAERSTAD Marcus
7:11 5:11 11:4 9:11
SADIGOV Sadikh : RONNEBERG Lars
9:11 2:11 5:11
ALIYEV Sanan : SANDBERG Vegard
6:11 4:11 9:11
Wales
3 : 2
Kosovo
O'CONNEL Daniel : SHABANI Mentor
11:6 7:11 11:8 11:4
MARSDEN Michael : CITAKU Linor
5:11 8:11 2:11
STACEY Joshua : CITAKU Baton
10:12 11:6 9:11 2:11
O'CONNELL Daniel : CITAKU Linor
11:4 11:3 11:5
EVANS Callum : SHABANI Mentor
11:4 11:3 11:5

Group K

Bosnia and Herzegovina
3 : 0
Ireland
HADŽIAHMETOVIĆ Emina : LUDLOW Emma
9:11 11:3 11:4 11:3
MARKOVIĆ Snežana : LYNCH DAWSON Hannah
11:4 5:11 11:9 11:7
BASKARAD Ivona : O' RAHILLY EGAN Mia
12:10 11:6 11:9
Israel
3 : 0
Scotland
TROSMAN Nicole : FLAWS Lynda
11:9 11:6 11:5
RUVMAN Nataly : EDWARDS Gillian
11:9 6:11 11:9 11:9
GELMAN Shely : PLAISTOW Rebecca
11:6 11:9 11:6
Ireland
1 : 3
Scotland
O'RAHILLY EGAN Mia : FLAWS Lynda
8:11 11:9 10:12 6:11
LYNCH DAWSON Hannah : EDWARDS Gillian
7:11 16:18 11:6 11:5 11:9
LUDLOW Emma : PLAISTOW Rebecca
11:8 8:11 9:11 8:11
O' RAHILLY EGAN Mia : EDWARDS Gillian
5:11 9:11 12:10 7:11
Israel
3 : 2
Bosnia and Herzegovina
TROSMAN NIcole : BAŠKARD Ivona
11:4 11:7 11:3
RUVMAN Nataly : HADŽIAHMETOVIĆ Emina
9:11 11:6 3:11 9:11
GELMAN Shely : MARKOVIĆ Snežana
8:11 8:11 11:9 11:9 7:11
TROSMAN Nicole : HADŽIAHMETOVIĆ Emina
11:7 11:13 11:8 11:8
RUVMAN Nataly : BAŠKARD Ivona
11:8 11:9 8:11 11:7
Ireland
0 : 3
Israel
LUDLOW Emma : TROSMAN Nicole
11:7 6:11 3:11 4:11
O' RAHILLY EGAN Mia : AGAROUNOV Elena
11:6 9:11 11:7 8:11 12:14
LYNCH DAWSON Hannah : GELLMAN Shely
6:11 9:11 7:11
Bosnia and Herzegovina
3 : 1
Scotland
HADŽIAHMETOVIĆ Emina : EDWARDS Gillian
11:7 11:4 11:6
MILOJICA Sanja : FLAWS Lynda
11:5 6:11 6:11 11:6 4:11
BAŠKARAD Ivona : PLAISTOW Rebecca
11:6 11:5 11:8
HADŽIAHMETOVIĆ Emina : FLAWS Lynda
11:8 11:7 11:5

Group L

Norway
3 : 0
Iceland
HORGEN Sarah : THOMASDOTHIER Sigrun
11:7 11:7 11:3
GJELLE Maja : ESAVNADOTHIER Kolfiura
11:0 15:13 11:7
DOVAL Jika : LAVUSDOTHIER Aldisr
11:5 11:4 11:2
Denmark
3 : 0
Albania
CHRISTENSEN Stefanie : KATILLARI Kamelia
11:5 11:4 11:4
WALLOE Sophie : XHUOPI Alba
11:8 11:5 11:1
KOEFOED Nikoline : SELENICA Bela
11:3 11:2 11:3
Denmark
3 : 0
Iceland
EGEHOLT Sofie : TOMASDOTHIER Sigrun
11:6 11:7 9:11 11:4
KOEFOED Nicoline : ESAVNADOTHIER Kolfiura
11:4 11:2 11:4
WALLOE Sophie : LAVUSDOTHIER Aldisr
11:3 7:11 11:2 11:6
Norway
3 : 0
Albania
GJELLE Masa : KATILLARI Kamelia
11:4 11:5 10:12 11:6
DOVAL Jika : XHUOPI Alba
11:7 11:4 11:5
HORGEN Sarah : SELENICA Bela
11:5 11:5 11:6
Albania
3 : 1
Iceland
XHUOPI Alba : TOMASDOTHIER Sigrun
9:11 11:5 11:5 12:10
KATILLARI Kamelia : LAVUSDOTHIER Aldisr
9:11 11:6 7:11 8:11
SELENICA Bela : BJANADOTHIER Kolfina
11:6 11:8 11:5
XHUOPI Alba : LAVUSDOTHIER Aldisr
11:1 11:8 15:13
Denmark
2 : 3
Norway
CHRISTENSEN Stefanie : GJELLE Maja
8:11 11:8 11:9 11:9
WALLOE Sophie : DOVAL Jika
11:4 11:2 8:11 7:11 4:11
KOEFOED Nicoline : HORGEN Sarah
11:2 11:3 11:5
CHRISTENSEN Stefanie : DOVAL Jika
8:11 11:6 8:11 11:9 7:11
WALLOE Sophie : GJELLE Maja
6:11 7:11 7:11

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

OFFICIAL PARTNERS

SUPPLIERS POOL MEMBERS