European Champions League Women

2018/2019 WINNER:

KTS ENEA SIARKA TARNOBRZEG

2018/2019 WINNER:

KTS ENEA SIARKA TARNOBRZEG

Quarterfinals

  • ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT 033
    Dr. Časl 314
  • SKST PLUS Hodonin 303
    TTC Berlin Eastside 134
  • Metz TT 224
    Linz AG Froschberg 336
  • Sporting Clube de Portugal 112
    KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 336

Semifinals

  • TTC Berlin Eastside 314
    Dr. Časl 235
  • Linz AG Froschberg 112
    KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 336

Finals

  • KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 336
    Dr. Časl 224

Leg 1

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 2
Dr. Časl
Rouchen GU : Jie LI
11:5 11:8 11:7
Ying HAN : Xia Lian NI
4:11 4:11 11:4 6:11
Elizabeta SAMARA : Yu FU
11:6 11:7 4:11 4:11 9:11
Rouchen GU : Xia Lian NI
15:13 11:6 8:11 11:9
Qian LI : Jie LI
8:11 13:11 11:8 11:4

Leg 2

Dr. Časl
2 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Hoi Kem DOO : Ying HAN
5:11 9:11 7:11
Yu FU : Elizabeta SAMARA
3:11 11:7 10:12 13:11 4:11
Xia Lian NI : Qian LI
11:5 11:6 11:7
Hoi Kem DOO : Elizabeta SAMARA
2:11 11:8 11:7 11:8
Yu FU : Ying HAN
4:11 8:11 9:11

Leg 1

TTC Berlin Eastside
3 : 2
Dr. Časl
Xiaona SHAN : Jie LI
11:3 11:3 11:8
Matilda EKHOLM : Gaoyang LIU
11:5 11:8 13:11
Nina MITTELHAM : Yu FU
7:11 10:12 11:9 7:11
Xiaona SHAN : Gaoyang LIU
11:8 4:11 6:11 9:11
Matilda EKHOLM : Jie LI
11:9 15:13 5:11 11:9
Linz AG Froschberg
1 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Wai Yam Minnie SOO : Qian LI
14:12 6:11 6:11 3:11
Linda BERGSTRÖM : Ying HAN
11:9 11:7 11:6
Sofia POLCANOVA : Elizabeta SAMARA
11:6 7:11 11:6 9:11 6:11
Wai Yam Minnie SOO : Ying HAN
7:11 5:11 1:11

Leg 2

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 1
Linz AG Froschberg
Ying HAN : Linda BERGSTRÖM
11:4 11:7 11:1
Rouchen GU : Sofia POLCANOVA
15:13 4:11 5:11 7:11
Qian LI : Wai Yam Minnie SOO
11:5 13:11 12:10
Ying HAN : Sofia POLCANOVA
11:5 11:6 7:11 11:7
Dr. Časl
3 : 1
TTC Berlin Eastside
Yu FU : Matilda EKHOLM
6:11 11:3 11:6 11:9
Hoi Kem DOO : Georgina POTA
12:14 4:11 11:9 11:7 11:7
Xia Lian NI : Xiaona SHAN
8:11 9:11 8:11
Yu FU : Georgina POTA
11:6 3:11 11:6 10:12 15:13

Leg 1

SKST STAVOIMPEX Hodonin
3 : 1
TTC Berlin Eastside
Ruichen GUO : Georgina POTA
6:11 12:10 11:9 13:11
Iveta VACENOVSKA : Xiaona SHAN
11:8 11:5 3:11 11:5
Natalia PARTYKA : Nina MITTELHAM
7:11 15:13 12:14 4:11
Ruichen GUO : Xiaona SHAN
7:11 8:11 11:9 11:4 11:8
ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
0 : 3
Dr. Časl
Jieni SHAO : Jie LI
10:12 5:11 9:11
Maria DOLGIKH : Yu FU
3:11 4:11 7:11
Hana MATELOVA : HOI Kem Doo
4:11 8:11 8:11
Metz TT
2 : 3
Linz AG Froschberg
Yaping DING : Wai Yam Minnie SOO
11:7 9:11 3:11 7:11
Adina DIACONU : Sofia POLCANOVA
11:13 4:11 13:15
Carole GRUNDISCH : Linda BERGSTRÖM
11:8 11:4 13:15 11:7
Yaping DING : Sofia POLCANOVA
11:7 11:9 11:5
Adina DIACONU : Wai Yam Minnie SOO
8:11 6:11 9:11
Sporting Clube de Portugal
1 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
DODEAN MONTEIRO Daniela : Elizabeta SAMARA
9:11 11:5 12:10 11:2
FEN Li : Ying HAN
6:11 14:12 11:9 7:11 6:11
Zhenqi BARTHEL APOLONIA : LI Quian
2:11 9:11 2:11
DODEAN MONTEIRO Daniela : Ying HAN
7:11 9:11 8:11

Leg 2

Dr. Časl
1 : 3
ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
XIA LIAN Ni : Camelia IACOB
12:10 11:7 11:8
Jie LI : Jieni SHAO
9:11 11:6 11:6 10:12 8:11
Hoi Kem DOO : Maria DOLGIKH
9:11 6:11 11:9 11:8 8:11
Xia Lian NI : Jieni SHAO
6:11 4:11 11:8 7:11
TTC Berlin Eastside
3 : 0
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Georgina POTA : Natalia PARTYKA
12:10 9:11 11:7 5:11 11:4
Xiaona SHAN : Iveta VACENOVSKA
3:11 13:11 11:6 10:12 11:8
Nina MITTELHAM : Ruichen GUO
9:11 11:9 11:6 11:9
Linz AG Froschberg
3 : 2
Metz TT
Sofia POLCANOVA : Carole GRUNDISCH
11:2 11:5 11:6
Wai Yam Minnie SOO : Yaping DING
9:11 9:11 11:6 2:11
Linda BERGSTRÖM : Pauline CHASSELIN
6:11 13:11 11:8 5:11 11:3
Sofia Polcanova : Yaping DING
4:11 11:9 15:13 5:11 4:11
Wai Yam Minnie SOO : Carole GRUNDISCH
11:5 11:6 11:8
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 1
Sporting Clube de Portugal
Ying HAN : Fen LI
11:7 9:11 7:11 11:8 3:11
Rouchen GU : Daniela MONTEIRO-DODEAN
11:9 11:4 11:5
Qian LI : Zhenqi BARTHEL APOLONIA
11:1 11:6 11:3
Kinga STEFANSKA : Daniela MONTEIRO-DODEAN
13:11 7:11 5:11 11:8 14:12

Group D: KTS Enea Siarka Tarnobrzeg vs SKST STAVOIMPEX Hodonin 3:0/1:3

Dr. Časl
3 : 0
SH-ITB Budaörsi Sport Club
Yu FU : Maria FAZEKAS
11:8 11:4 11:9
Jie LI : Szandra PERGEL
9:11 11:2 11:3 11:8
Xia Lian NI : Mercedesz NAGYVARADI
11:4 11:1 9:11 11:2
Metz TT
2 : 3
Dr. Časl
Carole GRUNDISCH : Hoi Kem DOO
5:11 4:11 8:11
Pauline CHASSELIN : Yu FU
6:11 4:11 11:5 11:8 11:8
Adina DIACONU : Xia Lian NI
11:7 11:8 11:5
Carole GRUNDISCH : Yu FU
9:11 13:11 11:6 2:11 4:11
Pauline CHASSELIN : Hoi Kem DOO
8:11 7:11 7:11
SH-ITB Budaörsi Sport Club
0 : 3
Metz TT
Szandra PERGEL : Carole GRUNDISCH
11:5 5:11 5:11 14:12 5:11
Maria FAZEKAS : Yaping DING
13:15 5:11 6:11
Petra LOVAS : Adina DIACONU
13:11 8:11 7:11 5:11
SH-ITB Budaörsi Sport Club
2 : 3
Dr. Časl
Szandra PERGEL : Hoi Kem DOO
11:9 12:10 11:5
Mercedesz NAGYVARADI : Yu FU
5:11 11:13 7:11
Petra LOVAS : Dorina SREBRNJAK
11:9 11:6 9:11 5:11 11:5
Szandra PERGEL : Yu FU
5:11 12:10 2:11 5:11
Maria FAZEKAS : Hoi Kem DOO
4:11 15:13 9:11 11:4 4:11
Dr. Časl
3 : 1
Metz TT
Hoi Kem DOO : Adina DIACONU
11:8 14:16 8:11 14:12 10:12
Yu FU : Carole GRUNDISCH
12:10 11:8 9:11 11:8
Jie LI : Pauline CHASSELIN
11:8 11:6 11:5
Hoi Kem DOO : Carole GRUNDISCH
11:5 14:12 11:3
Metz TT
3 : 0
SH-ITB Budaörsi Sport Club
Yaping DING : Maria FAZEKAS
12:10 11:13 11:9 11:6
Adina DIACONU : Szandra PERGEL
5:11 11:4 11:3 11:7
Carole GRUNDISCH : Mercedesz NAGYVARADI
11:6 11:9 11:6
TTC Berlin Eastside
3 : 0
UCAM Cartagena TM
Matilda EKHOLM : Viktoriia LEBEDEVA
11:6 11:2 9:11 13:11
Georgina POTA : Maria XIAO
7:11 11:5 11:3 7:11 11:8
Nina MITTELHAM : Silvia Assis de Souza ERDELYI
11:6 11:8 11:8
ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
0 : 3
TTC Berlin Eastside
Jieni SHAO : Matilda EKHOLM
6:11 5:11 4:11
MATELOVA Hana : Georgina POTA
9:11 13:15 7:11
Camelia IACOB : Nina MITTELHAM
11:7 8:11 9:11 5:11
UCAM Cartagena TM
1 : 3
ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
Silvia Assis de Souza ERDELYI : Hana MATELOVA
9:11 12:10 7:11 14:12 11:9
Maria XIAO : Jieni SHAO
7:11 11:7 12:14 7:11
Viktoriia LEBEDEVA : Maria DOLGIKH
9:11 4:11 4:11
Silvia Assis de Souza ERDELYI : Jieni SHAO
5:11 5:11 8:11
UCAM Cartagena TM
2 : 3
TTC Berlin Eastside
Maria XIAO : Georgina POTA
12:10 16:14 17:15
Silvia Assis de Souza ERDELYI : Matilda EKHOLM
5:11 5:11 8:11
Viktoriia LEBEDEVA : Nina MITTELHAM
7:11 3:11 5:11
Maria XIAO : Matilda EKHOLM
11:6 11:7 9:11 11:9
Silvia Assis de Souza ERDELYI : Georgina POTA
16:14 9:11 13:15 9:11
TTC Berlin Eastside
3 : 0
ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
Georgina POTA : Camelia IACOB
11:9 11:6 10:12 11:3
Nina MITTELHAM : Jieni SHAO
11:8 11:9 12:10
Xiaona SHAN : Maria DOLGIKH
11:6 11:4 11:4
ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
3 : 2
UCAM Cartagena TM
Jieni SHAO : Viktoriia LEBEDEVA
11:6 11:9 11:9
Hana MATELOVA : Maria XIAO
2:11 6:11 5:11
Maria DOLGIKH : Silvia Assis de Souza ERDELYI
11:9 8:11 11:1 10:12 9:11
Jieni SHAO : Maria XIAO
11:9 13:11 11:8
Hana MATELOVA : Viktoriia LEBEDEVA
14:12 11:4 11:5
Linz AG Froschberg
3 : 0
Sporting Clube de Portugal
Sofia POLCANOVA : DODEAN MONTEIRO Daniela
11:8 11:2 11:8
Wai Yam Minnie SOO : Fen LI
6:11 12:10 12:10 11:8
Linda BERGSTRÖM : APOLONIA BARTHEL Zhengi
11:4 13:11 11:5
TT Saint Quentinois
1 : 3
Linz AG Froschberg
Mo ZHANG : Wai Yam Minnie SOO
11:8 11:8 11:5
LE MANSEC Aurore : Sofia POLCANOVA
6:11 11:9 7:11 2:11
Polina MIKHAILOVA : Linda BERGSTRÖM
8:11 8:11 7:11
Mo ZHANG : Sofia POLCANOVA
8:11 6:11 11:9 4:11
Sporting Clube de Portugal
3 : 2
TT Saint Quentinois
Fen LI : Aurore LE MANSEC
12:10 11:3 11:5
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Mo ZHANG
7:11 5:11 1:11
APOLONIA Zhen Qui : Polina MIKHAILOVA
10:12 12:10 11:6 5:11 11:9
Fen LI : Mo ZHANG
11:6 8:11 11:5 7:11 4:11
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Aurore LE MANSEC
6:11 11:8 11:8 11:9
Sporting Clube de Portugal
1 : 3
Linz AG Froschberg
DODEAN MONTEIRO Daniela : Wai Yam Minnie SOO
8:11 7:11 8:11
Fen LI : Sofia POLCANOVA
11:7 11:9 11:6
APOLONIA Zhen Qui : Linda BERGSTRÖM
8:11 9:11 11:6 12:10 7:11
DODEAN MONTEIRO Daniela : Sofia POLCANOVA
7:11 11:5 8:11 5:11
Linz AG Froschberg
0 : 3
TT Saint Quentinois
Karoline Mischek : Polina Mikhailova
7:11 5:11 5:11
Minnie Soo : Aurore Le Mansec
10:12 9:11 11:8 5:11
Linda Bergström : Audrey Zarif
16:14 9:11 4:11 7:11
TT Saint Quentinois
2 : 3
Sporting Clube de Portugal
Mo ZHANG : Fen LI
10:12 11:6 14:12 11:7
Polina MIKHAILOVA : MONTEIRO Daniela
4:11 10:12 3:11
AUrore LE MANSEC : Zhengi Apolonia BARTHEL
11:4 11:9 13:15 5:11 9:11
ZHANG MO : MONTEIRO Daniela
11:8 4:11 11:9 11:5
Polina MIKHAILOVA : Fen LI
2:11 9:11 4:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 1
LZ Linz Froschberg
Ying HAN : Marharyta BALTUSHITE
11:8 12:10 11:6
Elizabeta SAMARA : Yue WU
11:8 7:11 5:11 4:11
Qian LI : Tintin HO
11:6 11:9 11:3
Ying HAN : Yue WU
11:6 10:12 8:11 11:8 12:10
SKST STAVOIMPEX Hodonin
0 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Iveta VACENOVSKA : Elizabeta SAMARA
8:11 11:7 12:10 6:11 5:11
Natalia PARTYKA : Ying HAN
3:11 7:11 1:11
Solomiya BRATEYKO : Qian LI
5:11 3:11 4:11
LZ Linz Froschberg
1 : 3
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Yue WU : Iveta Vacenovska
11:9 11:9 4:11 11:7
Margarita Baltushite : Ruichen GUO
8:11 4:11 10:12
Tin-Tin Ho : Natalia Partyka
5:11 11:8 11:7 10:12 5:11
Yue WU : Ruichen GUO
9:11 9:11 4:11
LZ Linz Froschberg
2 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Yue WU : Elizabeta SAMARA
11:6 11:4 11:6
Ines DIENDORFER : Ying HAN
2:11 3:11 2:11
Tin-Tin Ho : Viktoria PAVLOVICH
11:6 7:11 8:11 13:11 11:3
Yue WU : Ying HAN
6:11 4:11 7:11
Ines DIENDORFER : Elizabeta SAMARA
5:11 4:11 4:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
1 : 3
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Ying HAN : Ruichen GUO
11:8 11:5 11:3
Victoryia PAULOVICH : Iveta VACENOVSKA
6:11 9:11 4:11
Elizabeta SAMARA : Natalia PARTYKA
11:6 11:13 14:16 4:11
Ying HAN : Iveta VACENOVSKA
11:6 8:11 8:11 11:6 11:13
SKST STAVOIMPEX Hodonin
3 : 1
LZ Linz Froschberg
Natalia PARTYKA : Ines DIENDORFER
11:4 11:5 11:7
Iveta VACENOVSKA : Yue WU
11:9 12:14 11:8 7:11 8:11
Marketa SEVCIKOVA : Selina LEITNER
11:2 11:1 11:2
Natalia PARTYKA : Yue WU
4:11 11:4 12:10 12:10

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

OFFICIAL PARTNERS

SUPPLIERS POOL MEMBERS