European Champions League Women

Quarterfinals

  • Linz AG Froschberg 112
    KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 336
  • CP Lyssois Lille Métropole 011
    Dr. Časl 336
  • TT Saint Quentinois 101
    BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 336
  • Szekszard AC 033
    TTC Berlin Eastside 325

Semifinals

  • Dr. Časl 235
    KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 314
  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 314
    TTC Berlin Eastside 033

Finals

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 202
    Dr. Časl 336

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
2 : 3
Dr. Časl
Melek HU : Hoi Kem DOO
11:7 11:5 9:11 5:11 11:5
Simay KULAKCEKEN : Jie LI
1:11 5:11 4:11
Yana NOSKOVA : Yu FU
4:11 11:9 9:11 11:8 4:11
Melek HU : Jie LI
11:8 11:8 9:11 11:6
Simay KULAKCEKEN : Hoi Kem DOO
6:11 13:11 7:11 5:11
Dr. Časl
3 : 0
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Yu FU : Yana NOSKOVA
11:2 11:4 12:10
Hoi Kem DOO : Melek HU
11:5 11:8 11:13 11:4
Jie LI : Simay KULAKCEKEN
11:4 9:11 9:11 11:1 11:2

Leg 1

Dr. Časl
2 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Xintong ZHOU : Qian LI
11:6 11:2 11:4
Jie LI : Elizabeta SAMARA
8:11 11:6 7:11 5:11
Yu FU : Ying HAN
11:3 11:8 4:11 7:11 8:11
Xintong ZHOU : Elizabeta SAMARA
11:9 6:11 12:10 11:9
Jie LI : Qian LI
11:5 9:11 8:11 12:10 12:14
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
3 : 0
TTC Berlin Eastside
Ho Ching LEE : Irina PALINA
11:9 11:6 11:9
Melek HU : Georgina POTA
11:8 11:6 8:11 10:12 11:8
Yana NOSKOVA : Shiho MATSUDAIRA
11:9 11:8 6:11 11:9

Leg 2

TTC Berlin Eastside
3 : 1
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Pota, Georgina : Hu, Melek
7:11 11:7 11:8 8:11 11:2
Matsudaira, Shiho : Kulakceken, Simay
11:8 11:9 11:9
Palina, Irina : Yana Noskova
5:11 8:11 10:12
Pota, Georgina : Kulakceken, Simay
11:9 11:2 11:4
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
1 : 3
Dr. Časl
Ying HAN : Yu FU
11:9 11:6 9:11 7:11 7:11
Elizabeta SAMARA : Xintong ZHOU
5:11 4:11 10:12
Qian LI : Jie LI
13:11 11:3 11:5
Ying HAN : Xintong ZHOU
6:11 11:9 5:11 11:9 5:11

Szekszard AC
0 : 3
TTC Berlin Eastside
I-Ching CHENG : Georgina POTA
11:9 15:13 5:11 7:11 10:12
Polina MIKHAILOVA : Shiho MATSUDAIRA
8:11 8:11 7:11
Dora MADARASZ : Xiaona SHAN
2:11 1:11 4:11
CP Lyssois Lille Métropole
0 : 3
Dr. Časl
Bernadette SZÖCS : Yu FU
10:12 7:11 11:9 11:7 3:11
Maria XIAO : Hoi Kem DOO
9:11 1:11 6:11
LE LANNIC Agnes : Jie LI
6:11 7:11 6:11
TT Saint Quentinois
1 : 3
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Melek HU
6:11 12:10 5:11 11:13
Hsien-Tzu CHENG : Ho Ching LEE
5:11 3:11 8:11
Britt EERLAND : Yana NOSKOVA
11:5 13:11 11:8
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Ho Ching LEE
8:11 11:9 6:11 7:11
Linz AG Froschberg
1 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Sofia POLCANOVA : Qian LI
8:11 11:9 11:9 8:11 11:9
Mo ZHANG : Ying HAN
14:12 3:11 10:12 11:9 7:11
Linda BERGSTRÖM : Elizabeta SAMARA
6:11 11:7 8:11 10:12
Sofia POLCANOVA : Ying HAN
9:11 11:8 7:11 6:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 1
Linz AG Froschberg
Elizabeta SAMARA : Mo ZHANG
11:5 8:11 11:5 5:11 8:11
Qian LI : Sofia POLCANOVA
11:5 12:10 11:9
Viktoria PAVLOVICH : Linda BERGSTRÖM
13:11 11:9 11:9
Elizabeta SAMARA : Sofia POLCANOVA
11:6 13:10 11:7
Dr. Časl
3 : 1
CP Lyssois Lille Métropole
Yu FU : Agnes LE LANNIC
11:7 11:8 11:6
Xintong ZHOU : Tamolwan KHETKHUAN
11:7 11:8 11:5
Jie LI : Bernadette SZÖCS
8:11 10:12 8:11
Yu FU : Tamolwan KHETKHUAN
11:8 9:11 11:7 11:6
TTC Berlin Eastside
2 : 3
Szekszard AC
Georgina POTA : Polina MIKHAILOVA
11:7 12:10 8:11 9:11 6:11
Shiho MATSUDAIRA : Dora MADARASZ
7:11 9:11 11:9 4:11
Xiaona SHAN : Ruta PASKAUSKIENE
11:7 6:11 11:5 11:6
Georgina POTA : Dora MADARASZ
11:7 8:11 11:8 11:6
Shiho MATSUDAIRA : Polina MIKHAILOVA
7:11 11:9 11:3 6:11 9:11
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
3 : 0
TT Saint Quentinois
Ho Ching LEE : Aurore LE MANSEC
5:11 11:4 11:7 9:11 11:7
Melek HU : Hsien-Tzu CHENG
11:7 6:11 8:11 11:8 11:6
Yana NOSKOVA : Audrey ZARIF
11:6 9:11 11:6 11:4

Group A

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. KTS Tarnobrzeg 4 12:1 4:0 8
2. CP LYSSOIS LILLE METROPOLE 4 7:7 2:2 6
3. TuS Bad Driburg 4 1:12 0:4 4

Group B

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 4 12:5 4:0 8
2. Linz AG Froschberg 4 7:9 1:3 5
3. UCAM Cartagena TM 4 5:10 1:3 5

Group C

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. Dr. Časl 4 12:2 4:0 8
2. Szekszard AC 4 5:10 1:3 5
3. ALCL TT Grand-Quevilly 4 6:11 1:3 5

Group D

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. TTC Berlin Eastside 4 9:5 3:1 7
2. TT SAINT QUENTINOIS 4 7:10 2:2 6
3. SKST Mart Hodonin - Stavoimpex 4 8:9 1:3 5

Group B: Linz AG Froschberg - UCAM Cartagena TM - Matches 4:3, Linz AG Froschberg position 2 with 1 match difference
Group C: Szekszard AC - ALCL TT Grand-Quevilly - Matches 5:4, Szekszard AC position 2 with 1 match difference

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 0
TuS Bad Driburg
Ying HAN : Nina MITTELHAM
11:5 11:6 11:8
Elizabeta SAMARA : DE NUTTE Sarah
11:7 11:7 11:7
Qian LI : Sophia KLEE
11:1 11:2 11:2
CP Lyssois Lille Métropole
1 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Tamolwan KHETKHUAN : Ying HAN
3:11 7:11 4:11
Bernadette SZÖCS : Elizabeta SAMARA
12:10 8:11 16:14 11:7
LE LANNIC Agnès : Qian LI
8:11 1:11 4:11
Tamolwan KHETKHUAN : Elizabeta SAMARA
9:11 8:11 11:9 6:11
TuS Bad Driburg
1 : 3
CP Lyssois Lille Métropole
Nina MITTELHAM : Maria XIAO
10:12 11:8 11:7 14:12
DE NUTTE Sarah : Bernadette SZÖCS
3:11 11:8 10:12 8:11
Sophia KLEE : LE LANNIC Agnes
10:12 7:11 4:11
Nina MITTELHAM : Bernadette SZÖCS
6:11 7:11 6:11
TuS Bad Driburg
0 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Nina MITTELHAM : Elizabeta SAMARA
10:12 12:10 9:11 11:8 7:11
WAGGERMYER Elena : Ying HAN
3:11 3:11 2:11
DE NUTTE Sarah : Qian LI
10:12 8:11 6:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 0
CP Lyssois Lille Métropole
Ying HAN : Maria XIAO
11:5 11:9 11:4
Viktoria PAVLOVICH : LE LANNIC Agnes
13:11 11:8 11:9
Qian LI : Tamolwan KHETKHUAN
11:6 11:1 11:4
CP Lyssois Lille Métropole
3 : 0
TuS Bad Driburg
Maria XIAO : DE NUTTE Sarah
11:8 11:8 15:13
Bernadette SZÖCS : Nina MITTELHAM
6:11 11:3 11:6 7:11 11:7
LE LANNIC Agnès : Sophia KLEE
11:7 11:6 11:9
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
3 : 2
Linz AG Froschberg
Ho Ching LEE : Mo ZHANG
11:7 11:7 5:11 11:3
Melek HU : Sofia POLCANOVA
11:9 9:11 6:11 5:11
Yana NOSKOVA : Tintin HO
12:14 5:11 11:6 11:7 11:6
Ho Ching LEE : Sofia POLCANOVA
9:11 7:11 3:11
Melek HU : Mo ZHANG
11:9 11:4 4:11 11:5
UCAM Cartagena TM
1 : 3
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Matilda EKHOLM : Melek HU
6:11 10:12 11:8 1:11
Zhipei WANG : Ho Ching LEE
8:11 11:7 11:8 11:2
Tetyana BILENKO : Yana NOSKOVA
12:10 9:11 2:11 5:11
Matilda EKHOLM : Ho Ching LEE
10:12 11:9 11:13 5:11
Linz AG Froschberg
3 : 0
UCAM Cartagena TM
Sofia POLCANOVA : Tetyana BILENKO
11:4 11:7 11:7
Mo ZHANG : Zhipei WANG
11:8 3:11 11:7 11:3
Linda BERGSTRÖM : Adina DIACONU
11:7 8:11 11:6 12:10
Linz AG Froschberg
1 : 3
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Sofia Polcanova : Melek HU
8:11 3:11 9:11
Mo Zhang : Ho Ching LEE
3:11 9:11 6:11
Tintin HO : Yana NOSKOVA
11:5 11:7 8:11 11:8
Sofia Polcanova : Ho Ching LEE
14:12 3:11 8:11 13:11 9:11
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
3 : 1
UCAM Cartagena TM
Bursa Buyuksehir Belediyes : UCAM Cartagena
11:5 11:2 6:11 9:11 8:11
Bursa Buyuksehir Belediyes : UCAM Cartagena
11:8 11:6 11:8
Bursa Buyuksehir Belediyes : UCAM Cartagena
11:9 11:5 11:5
Bursa Buyuksehir Belediyes : UCAM Cartagena
12:10 11:4 9:11 9:11 14:12
UCAM Cartagena TM
3 : 1
Linz AG Froschberg
Matilda Ekholm : Sofia Polcanova
11:5 8:11 11:7 11:9
Zhipei Wang : Linda BERGSTRÖM
3:11 11:4 11:8 11:9
Tetyana Bilenko : Dongying ZHANG
0:0 11:9 11:9 4:11 9:11 12:14
Matilda Ekholm : HO Tin TIN
11:7 11:1 11:2
Dr. Časl
3 : 1
ALCL TT Grand-Quevilly
Hoi Kem DOO : Galia DVORAK
11:7 13:15 13:11 11:9
Jie LI : Hayeong KIM
5:11 11:6 7:11 11:4 7:11
Yu FU : Barbora BALAZOVA
12:10 11:7 11:5
Hoi Kem DOO : Hayeong KIM
11:7 14:12 5:11 9:11 11:8
Szekszard AC
0 : 3
Dr. Časl
Polina MIKHAILOVA : Xintong ZHOU
6:11 9:11 3:11
Dora MADARASZ : Jie LI
9:11 6:11 11:13
Ruta PASKAUSKIENE : Yu FU
6:11 7:11 9:11
ALCL TT Grand-Quevilly
1 : 3
Szekszard AC
Hayeong KIM : Dora MADARASZ
11:4 11:7 11:3
Barbora BALAZOVA : I-Ching CHENG
7:11 2:11 9:11
Galia DVORAK : Polina MIKHAILOVA
11:4 11:4 10:12 10:12 7:11
Hayeong KIM : I-Ching CHENG
6:11 11:7 4:11 10:12
ALCL TT Grand-Quevilly
1 : 3
Dr. Časl
Barbora BALAZOVA : Yu FU
7:11 7:11 3:11
Hayeong KIM : Hoi Kem DOO
5:11 8:11 12:10 8:11
Galia DVORAK : Dorina SREBRNJAK
11:1 11:0 11:0
Barbora BALAZOVA : Hoi Kem DOO
9:11 7:11 10:12
Dr. Časl
3 : 0
Szekszard AC
Jie LI : Leila IMRE
12:10 11:2 11:1
Xintong ZHOU : Dora MADARASZ
11:6 11:5 11:5
Yu FU : Denise PAYET
11:7 11:4 11:2
Szekszard AC
2 : 3
ALCL TT Grand-Quevilly
I-Ching CHENG : Barbora BALAZOVA
11:8 11:9 12:10
Polina MIKHAILOVA : Galia DVORAK
3:11 11:4 11:3 11:13 8:11
Dora MADARASZ : Fen LI
9:11 12:10 7:11 5:11
I-Ching CHENG : Galia DVORAK
11:5 11:9 9:11 11:5
Polina MIKHAILOVA : Barbora BALAZOVA
11:5 4:12 12:14 8:11
TTC Berlin Eastside
3 : 1
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Xiaona SHAN : Renata ŠTRBIKOVA
12:14 14:12 11:9 11:7
Georgina POTA : Natalia PARTYKA
11:8 11:8 11:5
Irina PALINA : Katerina PENKAVOVA
7:11 5:11 13:11 8:11
Xiaona SHAN : Natalia PARTYKA
8:11 11:9 10:12 11:3 11:8
TT Saint Quentinois
0 : 3
TTC Berlin Eastside
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Georgina POTA
7:11 11:8 5:11 8:11
Britt EERLAND : Xiaona SHAN
11:5 10:12 6:11 3:11
Aurore LE MANSEC : Irina PALINA
11:4 9:11 13:15 5:11
SKST STAVOIMPEX Hodonin
2 : 3
TT Saint Quentinois
Ruichen GUO : Hsien-Tzu CHENG
5:11 11:8 11:8 11:5
Natalia PARTYKA : DODEAN-MONTEIRO Daniela
4:11 9:11 8:11
Renata ŠTRBIKOVA : Britt EERLAND
6:11 12:10 11:7 3:11 5:11
Ruichen GUO : DODEAN-MONTEIRO Daniela
11:8 11:8 11:2
Natalia PARTYKA : Hsien-Tzu CHENG
3:11 11:6 11:6 6:11 1:11
SKST STAVOIMPEX Hodonin
3 : 0
TTC Berlin Eastside
Ruichen GUO : Shiho MATSUDAIRA
12:10 3:11 9:11 11:4 11:9
Renata ŠTRBIKOVA : Georgina POTA
7:11 7:11 11:8 11:8 11:6
Natalia PARTYKA : Katrin MÜHLBACH
11:6 11:5 11:3
TTC Berlin Eastside
3 : 1
TT Saint Quentinois
Georgina Pota : Aurore Le Mansec
11:8 11:5 12:10
Shiho Matsudaira : Britt Eerland
11:9 11:9 9:11 5:11 9:11
Xiaona Shan : Audrey Zarif
11:13 13:11 11:2 11:6
Gina Pota : Britt Eerland
11:8 13:15 8:11 11:6 11:7
TT Saint Quentinois
3 : 2
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Renata ŠTRBIKOVA
11:4 11:6 12:10
Britt EERLAND : Ruichen GUO
11:8 8:11 9:11 7:11
Aurore LE MANSEC : Natalia PARTYKA
11:9 6:11 6:11 7:11
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Ruichen GUO
9:11 11:8 11:6 13:11
Britt EERLAND : Renata ŠTRBIKOVA
11:6 13:15 11:4 8:11 11:5

Ettu Partners