European Champions League Women

Quarterfinals

  • ALCL TT Grand-Quevilly 101
    TTC Berlin Eastside 336
  • Metz TT 202
    Linz AG Froschberg 336
  • TT Saint Quentinois 202
    Szekszard AC 336
  • UCAM Cartagena TM 303
    KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 033

Semifinals

  • Linz AG Froschberg 202
    TTC Berlin Eastside 336
  • Szekszard AC 101
    KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 336

Finals

  • KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 314
    TTC Berlin Eastside 235

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 2
TTC Berlin Eastside
Ying HAN : Petrissa SOLJA
11:8 11:8 11:8
Qian LI : Xiaona SHAN
11:5 11:3 12:10
Viktoria PAVLOVICH : Georgina POTA
8:11 9:11 8:11
Ying HAN : Xiaona SHAN
6:11 11:9 3:11 7:11
Qian LI : Petrissa SOLJA
11:4 11:9 8:11 11:6
TTC Berlin Eastside
3 : 1
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Xiaona SHAN : Qian LI
11:8 11:5 11:2
Petrissa SOLJA : Ying HAN
9:11 1:11 4:11
Georgina POTA : Viktoria PAVLOVICH
11:7 11:6 11:4
Xiaona SHAN : Ying HAN
5:11 12:10 11:6 9:11 11:4

Szekszard AC
1 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Polina MIKHAILOVA : Ying HAN
11:5 6:11 7:11 4:11
Dora MADARASZ : Victoryia PAULOVICH
11:8 7:11 11:4 9:11 11:6
Ye LIN : Qian LI
11:7 11:5 8:11 7:11 7:11
Polina MIKHAILOVA : Victoryia PAULOVICH
8:11 11:5 4:11 11:5 10:12
Linz AG Froschberg
2 : 3
TTC Berlin Eastside
Jia LIU : Georgina POTA
11:7 11:9 11:9
Sofia POLCANOVA : Xiaona SHAN
13:11 1:11 4:11 8:11
Mo ZHANG : Petrissa SOLJA
11:6 7:11 8:11 11:3 11:6
Jia LIU : Xiaona SHAN
5:11 11:7 14:16 13:15
Sofia POLCANOVA : Georgina POTA
5:11 8:11 8:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 0
Szekszard AC
Ying HAN : Dora MADARASZ
11:7 11:8 11:4
Victoryia PAULOVICH : Polina MIKHAILOVA
9:11 11:9 11:13 11:9 11:8
Qian LI : Ye LIN
11:4 11:4 4:11 11:6
TTC Berlin Eastside
3 : 0
Linz AG Froschberg
Xiaona Shan : Mo Zhang
11:6 10:12 4:11 12:10 11:8
Petrissa SOLJA : Jia Liu
11:13 6:11 11:7 11:7 11:8
Georgina POTA : Sofia POLCANOVA
11:3 9:11 5:11 11:7 11:6

UCAM Cartagena TM
3 : 0
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Matilda EKHOLM : Viktoria PAVLOVICH
13:11 11:6 11:4
Tetyana BILENKO : HAN YING
14:16 9:11 11:8 11:9 11:6
Iulia NECULA : LI QIAN
9:11 11:8 7:11 11:8 11:6
Metz TT
2 : 3
Linz AG Froschberg
Yu FU : Jia LIU
5:11 12:14 9:11
Elizabeta SAMARA : Sofia POLCANOVA
6:11 11:7 11:5 8:11 6:11
CHASSELINE Pauline : Mo ZHANG
6:11 11:9 11:8 11:8
Yu FU : Sofia POLCANOVA
11:6 6:11 12:10 6:11 11:6
Yunli SCHREINER : Jia LIU
7:11 5:11 6:11
TT Saint Quentinois
2 : 3
Szekszard AC
Jian ZENG : Dora MADARASZ
11:5 9:11 10:12 8:11
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Polina MIKHAILOVA
11:9 11:9 11:8
Ran LI Kath : Ye LIN
3:11 14:12 8:11 14:12 15:13
Jian ZENG : Polina MIKHAILOVA
11:9 9:11 11:8 8:11 10:12
MONTEIRO-DODEAN Daniela : Dora MADARASZ
5:11 16:18 11:4 14:16
ALCL TT Grand-Quevilly
1 : 3
TTC Berlin Eastside
Yuan TIAN : Georgina POTA
1:11 3:11 4:11
Shiho ONO : Petrissa SOLJA
11:7 7:11 8:11 4:11
Galia DVORAK : Xiaona SHAN
11:9 1:11 11:9 11:9
Yuan TIAN : Petrissa SOLJA
5:11 13:15 8:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 0
UCAM Cartagena TM
Ying HAN : Tetyana BILENKO
5:11 2:11 11:4 13:11 11:7
Viktoria PAVLOVICH : Iulia NECULA
11:8 13:11 11:5
Qian LI : Matilda EKHOLM
12:10 16:14 11:9
Szekszard AC
3 : 0
TT Saint Quentinois
Polina MIKHAILOVA : KATH Ran Li
11:9 13:11 6:11 11:4
Dora MADARASZ : Daniela MONTEIRO-DODEAN
10:12 11:7 11:6 11:5
Ye LIN : Jian ZENG
4:11 11:6 11:7 11:3
TTC Berlin Eastside
3 : 0
ALCL TT Grand-Quevilly
Yui HAMAMOTO : Tian YUAN
12:14 11:6 11:6 11:0
Georgina POTA : Galia DVORAK
12:10 11:6 13:11
Shan XIAONA : Shiho ONO
11:6 14:12 9:11 11:7
Linz AG Froschberg
3 : 0
Metz TT
Sofia POLCANOVA : Pauline CHASSELIN
9:11 11:8 11:3 11:4
Jia LIU : Yu FU
11:8 11:7 2:11 11:9
Mo ZHANG : Yunli SCHREINER
11:8 12:10 12:10

Group A

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. TTC Berlin Eastside 4 12:2 4:0 8
2. TT SAINT QUENTIN 4 7:7 2:2 6
3. Postas Sport Egyesulet 4 2:12 0:4 4

Group B

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. Linz AG Froschberg 4 12:5 4:0 8
2. UCAM Cartagena 4 8:7 2:2 6
3. TuS Bad Driburg 4 4:12 0:4 4

Group C

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. Szekszard AC 4 10:5 3:1 7
2. ALCL TT Grand-Quevilly 4 9:6 3:1 7
3. BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 4 4:12 0:4 4

Group D

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
1. KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg 4 10:5 3:1 7
2. Metz TT 4 9:5 3:1 7
3. SKST Stavoimpex Hodonin 4 3:12 0:4 4

TTC Berlin Eastside
3 : 1
Postas Sport Egyesulet
Yui HAMAMOTO : Jiao LI
11:6 11:13 11:6 4:11 11:9
Xiaona SHAN : Ruta PASKAUSKIENE
11:4 11:8 3:11 7:11 9:11
Georgina POTA : Rita KERTAI
12:10 11:7 11:7
Yui HAMAMOTO : Ruta PASKAUSKIENE
11:8 5:11 14:12 11:6
TT Saint Quentinois
0 : 3
TTC Berlin Eastside
Jian ZENG : Georgina POTA
11:8 8:11 7:11 9:11
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Petrissa SOLJA
11:8 6:11 9:11 11:8 6:11
LI KATH Ran : Xiaona SHAN
5:11 11:9 5:11 11:13
Postas Sport Egyesulet
0 : 3
TT Saint Quentinois
Jiao LI : Daniela MONTEIRO-DODEAN
10:12 9:11 11:6 8:11
Ruta PASKAUSKIENE : Jian ZENG
5:11 6:11 8:11
Rita KERTAI : Aurore LE MANSEC
6:11 4:11 8:11
Postas Sport Egyesulet
0 : 3
TTC Berlin Eastside
Qian LI : Georgina POTA
5:11 9:11 6:11
Ruta Paskauskiene : Xiaona SHAN
7:11 6:11 14:16
Rita KERTAI : Yui HAMAMOTO
4:11 10:12 5:11
TTC Berlin Eastside
3 : 1
TT Saint Quentinois
Georgina POTA : LI KATH Ran
11:7 11:8 14:16 6:11 11:8
Yui HAMAMOTO : Jian ZENG
11:7 11:4 11:4
Petrissa SOLJA : Andrea GOLOVANOV DODEAN
9:11 12:14 0:11
Georgina POTA : Jian ZENG
11:7 11:4 9:11 11:6
TT Saint Quentinois
3 : 1
Postas Sport Egyesulet
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Ruta PASKAUSKIENE
11:9 11:7 11:4
LI KATH : Jiao LI
13:11 15:13 5:11 8:11 6:11
Audrey ZARIF : Rita KERTAI
4:11 12:10 11:6 11:9
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Jiao LI
12:10 11:8 11:7
UCAM Cartagena TM
3 : 1
TuS Bad Driburg
CHENG I CHING : SHI QI
8:11 7:11 11:4 11:7 11:3
Matilda EKHOLM : Nina MITTELHAM
11:6 11:0 11:5
Tetyana BILENKO : SARAH DE NUTTE
10:12 11:9 11:9 6:11 6:11
CHENG I CHING : Nina MITTELHAM
10:12 15:13 11:7 11:5
Linz AG Froschberg
3 : 1
UCAM Cartagena TM
Jia LIU : Matilda EKHOLM
11:8 9:11 11:6 9:11 5:11
Mo ZHANG : CHENG Ching-I
11:6 11:9 11:2
Sofia POLCANOVA : Tetyana BILENKO
11:8 7:11 11:8 11:8
Jia LIU : CHENG Ching-I
9:11 11:6 13:11 11:8
TuS Bad Driburg
2 : 3
Linz AG Froschberg
Qi SHI : Sofia POLCANOVA
9:11 11:8 14:16 9:11
Nina MITTELHAM : Mo ZHANG
7:11 11:5 9:11 6:11
De Nutte Sarah : Linda BERGSTRÖM
8:11 13:11 7:11 11:5 11:7
Qi SHI : Mo ZHANG
10:12 11:13 11:7 11:7 14:12
Nina MITTELHAM : Sofia POLCANOVA
13:11 11:8 8:11 6:11 2:11
TuS Bad Driburg
0 : 3
UCAM Cartagena TM
Nina MITTELHAM : Tetyana BILENKO
9:11 7:11 8:11
DE NUTTE Sarah : Matilda EKHOLM
11:6 9:11 9:11 5:11
Qi SHI : Maria XIAO
11:5 6:11 5:11 7:11
UCAM Cartagena TM
1 : 3
Linz AG Froschberg
Tetiana Bilenko : Mo ZHANG
9:11 9:11 6:11
Zhipei Wang : Jia LIU
9:11 12:10 11:4 11:6
Maria Xiao : Sofia POLCANOVA
9:11 8:11 10:12
Iulia Necula : Jia LIU
12:10 9:11 7:11 3:11
Linz AG Froschberg
3 : 1
TuS Bad Driburg
BERSTRÖM Linda : Nina MITTELHAM
9:11 11:7 11:3 7:11 8:11
Jia LIU : DE NUTTE Sarah
12:10 11:6 11:6
Sofia POLCANOVA : Qi SHI
11:7 11:9 11:4
Mo ZHANG : Sarah DE NUTTE
11:5 11:4 11:9
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
1 : 3
ALCL TT Grand-Quevilly
Simay KULAKCEKEN : Yuan TIAN
2:11 4:11 5:11
Aleksandra PRIVALOVA : Shiho ONO
3:11 11:8 7:11 10:12
Melek HU : Galia DVORAK
14:12 9:11 11:7 11:8
Simay KULAKCEKEN : Shiho ONO
9:11 11:9 11:9 7:11 7:11
Szekszard AC
3 : 1
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Polina MIKHAILOVA : Simay KULAKCEKEN
11:1 15:13 11:6
Ye LIN : Aleksandra PRIVALOVA
6:11 11:5 11:4 13:11
Dora MADARASZ : Melek HU
9:11 7:11 8:11
Polina MIKHAILOVA : Aleksandra PRIVALOVA
11:3 8:11 11:4 11:9
ALCL TT Grand-Quevilly
0 : 3
Szekszard AC
DVORAK GALIA : LIN YE
4:11 11:7 7:11 6:11
Fen LI : MIKHAILOVA POLINA
7:11 10:12 4:11
ONO SHIHO : MADARASZ DORA
11:9 8:11 9:11 7:11
ALCL TT Grand-Quevilly
3 : 1
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Shiho ONO : Aleksandra PRIVALOVA
11:7 15:17 11:13 11:5 11:8
Yuan TIAN : Simay KULAKCEKEN
11:3 11:8 11:5
Galia DVORAK : Melek HU
9:11 9:11 13:11 6:11
Shiho ONO : Simay KULAKCEKEN
8:11 11:5 11:9 12:10
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
1 : 3
Szekszard AC
Aleksandra PRIVALOVA : Dora MADARASZ
8:11 11:8 15:17 6:11
Bursa YILDIZ : Polina MIKHAILOVA
3:11 2:11 1:11
Melek HU : Leila IMRE
11:4 11:8 11:5
Aleksandra PRIVALOVA : Polina MIKHAILOVA
10:12 11:8 9:11 7:11
Szekszard AC
1 : 3
ALCL TT Grand-Quevilly
Polina MIKHAILOVA : Fen LI
9:11 10:12 11:5 9:11
Dora MADARASZ : Shioho Ono
8:11 12:10 11:6 11:7
Kitty KERESZTESI : Yuan Tian
2:11 5:11 11:13
Polina MIKHAILOVA : Shiho Ono
8:11 11:13 11:6 9:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 1
SKST STAVOIMPEX Hodonin
HAN YING : HARABASZOVA LENKA
11:9 11:6 11:8
Viktoria PAVLOVICH : Renata ŠTRBIKOVA
9:11 8:11 9:11
Qian LI : Natalia PARTYKA
14:12 11:3 4:11 13:15 11:5
Ying HAN : Renata ŠTRBIKOVA
11:9 11:9 11:8
Metz TT
3 : 1
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Elizabeta SAMARA : Ying HAN
11:4 1:11 11:8 6:11 11:8
Pauline CHASSELIN : Qian LI
3:11 7:11 9:11
Yu FU : Viktoria PAVLOVICH
11:3 11:8 11:4
Elizabeta SAMARA : Qian LI
11:8 11:8 10:12 11:7
SKST STAVOIMPEX Hodonin
0 : 3
Metz TT
Renata ŠTRBIKOVA : Elizabeta SAMARA
11:6 11:9 11:13 4:11 9:11
Natalia PARTYKA : Yu FU
11:2 8:11 9:11 6:11
BRATEYKO SOLOMIYA : CHASELLIN PAULINE
7:11 11:7 6:11 9:11
SKST STAVOIMPEX Hodonin
1 : 3
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Renata ŠTRBIKOVA : Andrea TODOROVIĆ
7:11 11:9 11:5 11:6
Natalia PARTYKA : Ying HAN
7:11 12:14 4:11
Lenka HARABASZOVA : Kinga STEFANSKA
8:11 5:11 9:11
Renata ŠTRBIKOVA : Ying HAN
5:11 9:11 8:11
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
3 : 0
Metz TT
Victoryia PAULOVICH : Pauline CHASSELIN
11:6 11:5 11:9
Qian LI : Elizabeta SAMARA
11:5 7:11 11:8 11:5
Ying HAN : Mengyu YU
11:8 11:10 13:11
Metz TT
3 : 1
SKST STAVOIMPEX Hodonin
Yu FU : Lenka HARABASZOVA
11:8 11:5 11:3
Elizabeta SAMARA : Natalia PARTYKA
12:10 11:8 6:11 11:8
Pauline CHASSELIN : Renata ŠTRBIKOVA
11:8 7:11 6:11 6:11
Yu FU : Natalia PARTYKA
13:15 11:6 11:8 11:5

Ettu Partners