Ettu Logo Ittf Logo

European Champions League Women

Club's competitions Semi-Finals and Finals cancelled


Leg 1
Jan 10 18:00 CET SKST STAVOIMPEX Hodonin 2 : 3 KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Natalia PARTYKA : Yue WU 7:11 / 11:9 / 12:10 / 11:4 Watch Fullmatch
Marketa SEVCIKOVA : Ying HAN 4:11 / 6:11 / 2:11 Watch Fullmatch
Solomiya BRATEYKO : Kinga STEFANSKA 9:11 / 11:9 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Natalia PARTYKA : Ying HAN 7:11 / 4:11 / 1:11 Watch Fullmatch
Marketa SEVCIKOVA : Yue WU 7:11 / 5:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Jan 10 19:00 CET UCAM Cartagena TM 0 : 3 TTC Berlin Eastside
Xin LIU : Bernadette SZOCS 9:11 / 12:14 / 11:4 / 8:11
DE ASSIS Silvia : Xiaona SHAN 8:11 / 8:11 / 6:11
Ana GARCIA MONTERO : Nina MITTELHAM 6:11 / 10:12 / 11:9 / 5:11
Jan 10 19:00 CET GIRBAU-VIC TT 0 : 3 TT Saint Quentinois
Sofia-Xuan ZHANG : Polina MIKHAILOVA 9:11 / 10:12 / 5:11
Gabriella FEHER : Mo ZHANG 7:11 / 3:11 / 7:11
Orsolya FEHER AGOTA : Olga MIKHAYLOVA 5:11 / 11:9 / 4:11 / 8:11
Jan 10 19:30 CET Metz TT 3 : 2 Linz AG Froschberg
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Christina KÄLLBERG 9:11 / 11:5 / 11:6 / 11:13 / 11:5
Adina DIACONU : Sofia POLCANOVA 8:11 / 5:11 / 11:9 / 5:11
Carole GRUNDISCH : Linda BERGSTRÖM 11:8 / 9:11 / 11:8 / 11:4
Pauline CHASSELIN : Sofia POLCANOVA 5:11 / 8:11 / 9:11
Adina DIACONU : Christina KÄLLBERG 11:6 / 11:6 / 11:3
Leg 2
Feb 13 18:00 CET KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 3 : 1 SKST STAVOIMPEX Hodonin
Elizabeta SAMARA : Solomiya BRATEYKO 9:11 / 11:8 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Ying HAN : Min Hyyung JEE 7:11 / 11:4 / 11:5 / 11:3 Watch Fullmatch
Victoryia PAULOVICH : Natalia PARTYKA 14:12 / 11:13 / 7:11 / 11:9 / 6:11 Watch Fullmatch
Elizabeta SAMARA : Min Hyyung JEE 11:6 / 11:9 / 12:14 / 11:4 Watch Fullmatch
Feb 14 18:30 CET TTC Berlin Eastside 2 : 3 UCAM Cartagena TM
Nina MITTELHAM : Xin LIU 11:8 / 8:11 / 9:11 / 11:7 / 9:11
Bernadette SZOCS : GARCIA MONTERO Ana 11:9 / 11:7 / 11:7
Katrin MÜHLBACH : ERDELYI DE SOUZA Silvia 9:11 / 11:9 / 4:11 / 10:12
Nina MITTELHAM : GARCIA MONTERO Ana 11:6 / 8:11 / 11:2 / 9:11 / 11:5
Bernadette SZOCS : Xin LIU 11:9 / 9:11 / 8:11 / 9:11
Feb 16 16:00 CET TT Saint Quentinois 3 : 1 GIRBAU-VIC TT
Mo ZHANG : Charlotte CAREY 11:3 / 11:8 / 11:4
Polina MIKHAYLOVA : Sofia ZHANG 12:10 / 11:5 / 9:11 / 14:16 / 11:5
Polina MIKHAILOVA : Gabriella FEHER 11:7 / 7:11 / 6:11 / 15:13 / 4:11
Mo ZHANG : Sofia-Xuan ZHANG 11:6 / 11:5 / 11:4
Feb 16 16:00 CET Linz AG Froschberg 3 : 1 Metz TT
Sofia Polcanova : Daniela Dodean-Monteiro 11:6 / 11:8 / 15:13
Wai Yam Minni Soo : Carole Grundisch 11:6 / 14:12 / 11:7
Margarita Baltushite : Adina Diaconu 13:11 / 9:11 / 4:11 / 1:11
Sofia Polcanova : Carole Grundisch 12:10 / 11:8 / 11:8

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 TTC Berlin Eastside 4 12:1 4:0 8
2 GIRBAU-VIC TT 4 5:10 1:3 5
3 CP Lyssois Lille Métropole 4 5:11 1:3 5

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 TT Saint Quentinois 4 10:6 3:1 7
2 UCAM Cartagena TM 4 8:7 2:2 6
3 TTC CarinthiaWinds Villach 4 5:10 1:3 5

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 4 12:2 4:0 8
1 Metz TT 4 6:7 2:2 6
1 SH-ITB Budaörsi 2i SC 4 3:12 0:4 4

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 Linz AG Froschberg 4 12:5 4:0 8
2 SKST STAVOIMPEX Hodonin 4 10:7 2:2 6
3 Leka Enea Tenis de Mesa 4 2:12 0:4 4
  • * Group A: GIRBAU-VIC TT vs CP Lyssois Lille 3:1, 2:3


Group A
Sep 13 18:30 CET TTC Berlin Eastside 3 : 0 GIRBAU-VIC TT
Yu FU : Charlotte CAREY 11:6 / 11:6 / 6:11 / 11:9
Bernadette SZOCS : Sofia-Xuan ZHANG 11:5 / 11:8 / 9:11 / 8:11 / 11:9
Nina MITTELHAM : AGOTA Orsolya Feher 11:3 / 11:4 / 11:9
Oct 22 19:00 CET CP Lyssois Lille Métropole 1 : 3 TTC Berlin Eastside
Andrea TODOROVIĆ : Bernadette SZOCS 11:7 / 9:11 / 12:10 / 9:11 / 11:4
KHETKUAN Tamolwan : Xiaona SHAN 3:11 / 3:11 / 11:9 / 6:11
SANJA Korak : Nina MITTELHAM 11:8 / 11:13 / 7:11 / 9:11
Andrea TODOROVIĆ : Xiaona SHAN 9:11 / 3:11 / 8:11
Oct 25 19:00 CET GIRBAU-VIC TT 3 : 1 CP Lyssois Lille Métropole
Sofia-Xuan ZHANG : Andrea TODOROVIĆ 7:11 / 11:9 / 11:13 / 11:6 / 11:7
Charlotte CAREY : Dora MADARASZ 5:11 / 12:10 / 7:11 / 10:12
Orsolya FEHER AGOTA : Agnes LE LANNIC 11:6 / 11:4 / 11:7
Sofia-Xuan ZHANG : Dora MADARASZ 6:11 / 12:10 / 14:12 / 11:7
Nov 03 18:00 CET GIRBAU-VIC TT 0 : 3 TTC Berlin Eastside
Charlotte CAREY : Nina MITTELHAM 8:11 / 9:11 / 7:11
Noa MUÑOZ : Xiaona SHAN 3:11 / 2:11 / 2:11
Silvia COLL : Katrin MÜHLBACH 6:11 / 4:11 / 4:11
Nov 29 18:30 CET TTC Berlin Eastside 3 : 0 CP Lyssois Lille Métropole
Xiaona SHAN : Andrea TODOROVIĆ 11:5 / 11:5 / 12:10
Bernadette SZOCS : Dora MADARASZ 14:12 / 8:11 / 11:1 / 6:11 / 11:5
Matilda EKHOLM : Tamolwan KHETKHUAN 11:5 / 10:12 / 11:9 / 11:5
Dec 10 19:00 CET CP Lyssois Lille Métropole 3 : 2 GIRBAU-VIC TT
Dora MADARASZ : Charlotte CAREY 8:11 / 11:9 / 11:7 / 11:7
Andrea TODOROVIĆ : Sofia-Xuan ZHANG 7:11 / 10:12 / 9:11
Tamolwan KHETKHUAN : FEHER AGOTA Orsolya 12:10 / 9:11 / 13:15 / 11:5 / 11:5
Dora MADARASZ : Sofia-Xuan ZHANG 13:11 / 11:5 / 5:11 / 10:12 / 8:11
Andrea TODOROVIĆ : Charlotte CAREY 11:8 / 9:11 / 11:7 / 11:9
Group B
Sep 13 19:30 CET TT Saint Quentinois 3 : 1 TTC Villach
Mo ZHANG : Amelie SOLJA 10:12 / 5:11 / 13:11 / 11:9 / 11:7
Polina MIKHAILOVA : Yuan LIU 11:6 / 11:9 / 11:9
Olga MIKHAYLOVA : Anna Zsofia FENYVESI 8:11 / 11:13 / 12:14
Mo ZHANG : Yuan LIU 11:6 / 11:8 / 11:2
Oct 22 19:30 CET TT Saint Quentinois 3 : 1 UCAM Cartagena TM
MIKHAYLOVA Polina : ERDELYI Silvia 12:10 / 10:12 / 11:6 / 11:4
ZHANG Moe : GARCIA MONTERO Ana 6:11 / 11:7 / 9:11 / 8:11
LE MANSEC Aurore : MARIN Andea 11:8 / 11:5 / 11:1
Polina MIKHAILOVA : Ana GARCIA MONTERO 8:11 / 7:11 / 11:6 / 11:3 / 11:3
Oct 26 15:00 CET TTC Villach 3 : 1 UCAM Cartagena TM
Amelie SOLJA : Andrea MARIN BUIGUES 11:2 / 11:3 / 11:2
Liu YUAN : Ana GARCIA MONTERO 11:2 / 11:6 / 11:8
Ludmila KIRITSA : Silvia ERDELYI DE SOUZA 6:11 / 8:11 / 13:11 / 11:9 / 7:11
Amelie SOLJA : Ana GARCIA MONTERO 11:9 / 11:3 / 11:7
Nov 02 15:00 CET TTC Villach 1 : 3 TT Saint Quentinois
Amelie SOLJA : Polina MIKHAILOVA 11:8 / 8:11 / 7:11 / 9:11
Yuan LIU : Mo ZHANG 8:11 / 9:11 / 11:7 / 11:6 / 3:11
Ludmila KIRITSA : Tatiana MIKHAYLOVA 11:6 / 11:7 / 7:11 / 11:7
Amelie SOLJA : Mo ZHANG 5:11 / 9:11 / 11:5 / 13:11 / 2:11
Nov 29 19:00 CET UCAM Cartagena TM 3 : 1 TT Saint Quentinois
Xin LIU : Polina MIKHAILOVA 4:11 / 12:10 / 9:11 / 7:11
DE ASSIS Silvia : Mo ZHANG 11:5 / 11:3 / 11:7
Ana GARCIA MONTERO : Aurore LE MANSEC 11:5 / 12:10 / 11:4
Xin LIU : Mo ZHANG 11:9 / 11:7 / 11:9
Dec 06 19:00 CET UCAM Cartagena TM 3 : 0 TTC Villach
Xin LIU : Amelie SOLJA 11:7 / 11:3 / 11:8
DE ASSIS Silvia : Yuan LIU 11:2 / 11:9 / 11:6
Ana GARCIA MONTERO : Anna Zsofia FENYVESI 11:6 / 8:11 / 8:11 / 11:8 / 11:9
Group C
Sep 13 18:00 CET KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 3 : 0 Metz TT
Ying HAN : Carole GRUNDISCH 11:7 / 8:11 / 11:8 / 11:7 Watch Fullmatch
Yue WU : MONTEIRO DODEAN Daniela 11:7 / 14:12 / 13:11 Watch Fullmatch
Elizabeta SAMARA : Adina DIACONU 11:5 / 11:4 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 22 18:00 CET Budaörsi 2I SC 1 : 3 KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Szandra PERGEL : Elizabeta SAMARA 6:11 / 11:8 / 11:8 / 10:12 / 11:4 Watch Fullmatch
Maria FAZEKAS : Ying HAN 2:11 / 5:11 / 3:11 Watch Fullmatch
Szabina ŠURJAN : Yue WU 11:9 / 5:11 / 8:11 / 11:9 / 9:11 Watch Fullmatch
Szandra PERGEL : Ying HAN 7:11 / 4:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Oct 27 15:00 CET Metz TT 3 : 1 Budaörsi 2I SC
Carole GRUNDISCH : Szabina ŠURJAN 10:12 / 11:7 / 11:7 / 8:11 / 11:5
Adina DIACONU : Szandra PERGEL 11:4 / 11:7 / 9:11 / 11:3
Pauline CHASSELIN : Maria FAZEKAS 7:11 / 7:11 / 7:11
Carole GRUNDISCH : Szandra PERGEL 11:4 / 8:11 / 5:11 / 13:11 / 11:2
Nov 01 19:30 CET Metz TT 0 : 3 KTS Enea Siarka Tarnobrzeg
Adina DIACONU : Ying HAN 3:11 / 7:11 / 6:11
Carole GRUNDISCH : Rouchen GU 2:11 / 6:11 / 7:11
Pauline CHASSELIN : Elizabeta SAMARA 9:11 / 12:10 / 9:11 / 4:11
Nov 28 18:00 CET KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 3 : 1 Budaörsi 2I SC
HAN YING : Maria FAZEKAS 11:6 / 11:6 / 11:2 Watch Fullmatch
Elizabeta SAMARA : Szabina ŠURJAN 11:9 / 11:5 / 8:11 / 15:17 / 8:11 Watch Fullmatch
Yue WU : Mercedesz NAGYVARADI 11:9 / 5:11 / 11:6 / 11:6 Watch Fullmatch
Ying HAN : Szabina ŠURJAN 11:7 / 11:6 / 11:2 Watch Fullmatch
Dec 06 17:00 CET Budaörsi 2I SC 0 : 3 Metz TT
Szandra PERGEL : Carole GRUNDISCH 6:11 / 4:11 / 14:12 / 9:11 Watch Fullmatch
Szabina ŠURJAN : MONTEIRO DODEAN Daniela 8:11 / 14:12 / 9:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Mercedesz NAGYVARADI : Adina DIACONU 7:11 / 9:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Group D
Sep 15 15:00 CET Linz AG Froschberg 3 : 1 Leka Enea Tenis de Mesa
Sofia POLCANOVA : Chia-Chin LIN 9:11 / 10:12 / 11:6 / 11:5 / 9:11
Yui HAMAMOTO : XIAO Maria 11:2 / 11:6 / 11:7
Linda BERGSTRÖM : Roxana Mihaela IAMANDI 11:6 / 11:8 / 11:8
Sofia POLCANOVA : XIAO Maria 11:9 / 11:5 / 11:7
Oct 22 18:00 CET SKST STAVOIMPEX Hodonin 2 : 3 Linz AG Froschberg
Wing Nam NG : Wai Yam Minnie SOO 11:9 / 9:11 / 11:4 / 9:11 / 11:8
Natalia PARTYKA : Sofia POLCANOVA 11:13 / 3:11 / 15:17
Solomiya BRATEYKO : Christina KÄLLBERG 13:11 / 8:11 / 11:6 / 8:11 / 11:6
Wing Nam NG : Sofia POLCANOVA 9:11 / 10:12 / 11:9 / 4:11
Natalia PARTYKA : Wai Yam Minnie SOO 9:11 / 5:11 / 7:11
Oct 25 18:30 CET Leka Enea Tenis de Mesa 0 : 3 SKST STAVOIMPEX Hodonin
Chia-Chin LIN : Natalia PARTYKA 5:11 / 5:11 / 8:11
Maria XIAO YAO : Wing Nam NG 5:11 / 9:11 / 9:11
Roxana Mihaela IAMANDI : Solomiya BRATEYKO 3:11 / 9:11 / 3:11
Nov 02 17:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 0 : 3 Linz AG Froschberg
Maria XIAO YAO : Sofia POLCANOVA 6:11 / 11:7 / 15:13 / 6:11 / 5:11
Jin ZHANG : Yui HAMAMOTO 10:12 / 7:11 / 8:11
Roxana Mihaela IAMANDI : Linda BERGSTRÖM 6:11 / 11:7 / 1:11 / 7:11
Dec 01 16:00 CET Linz AG Froschberg 3 : 2 SKST STAVOIMPEX Hodonin
Sofia POLCANOVA : Natalia PARTYKA 11:4 / 11:6 / 12:6
Wai Yam Minnie SOO : Wing Nam NG 11:7 / 11:9 / 9:11 / 9:11 / 9:11
Linda BERGSTRÖM : Solomiya BRATEYKO 11:8 / 11:5 / 9:11 / 6:11 / 11:10
Sofia POLCANOVA : Wing Nam NG 9:11 / 12:10 / 5:11 / 11:8 / 1:11
Wai Yam Minnie SOO : Natalia PARTYKA 11:5 / 11:8 / 9:11 / 11:6
Dec 06 18:00 CET SKST STAVOIMPEX Hodonin 3 : 1 Leka Enea Tenis de Mesa
Wing Nam NG : Jin ZHANG 13:11 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Natalia PARTYKA : XIAO Maria 11:3 / 8:11 / 7:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Solomiya BRATEYKO : Roxana Mihaela IAMANDI 11:9 / 9:11 / 11:8 / 11:5 Watch Fullmatch
Wing Nam NG : XIAO Maria 4:11 / 13:11 / 12:10 / 5:11 / 11:6 Watch Fullmatch

ETTU Partners