Europe Trophy Men / Women

ROUND COMPETITION /GROUP TEAM TEAM NAME   TEAM TEAM NAME TIME (CEST) DATE TABLE RESULT
ROUND 1 MEN GROUP A A4 TJ Geolog Roznava (SVK) vs  A2 Metz TT (FRA) 1000 17.6.2022 1 2:3
ROUND 1 MEN GROUP A A3 Grantham Academy (ENG) vs  A1 Arteal Tenis De Mesa (ESP) 1000 17.6.2022 2 0:3
ROUND 1 MEN GROUP B B4 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) vs B2 SKST Tesla Batteries Havirov (CZE) 1000 17.6.2022 4 0:3
ROUND 1 MEN GROUP B B3 CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc (ROU) vs B1 TalTech Sports Club (EST) 1000 17.6.2022 3 3:0
ROUND 1 WOMEN GROUP A A4 SCO Ossiachersee Bodensdorf (AUT) vs  A2 SKST Bratislava (SVK) 1300 17.6.2022 1 3:1
ROUND 1 WOMEN GROUP A A3 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) vs  A1 Panathinaikos A.C. (GRE) 1300 17.6.2022 2 0:3
ROUND 1 WOMEN GROUP B B4 SU Sparkasse Kufstein (AUT) vs B2 TT Moravský Krumlov (CZE) 1300 17.6.2022 3 0:3
ROUND 1 WOMEN GROUP B B3 KTTC AFP Antwerpen (BEL) vs B1 Fusion TTC (ENG) 1300 17.6.2022 4 3:1
ROUND 2 MEN GROUP A A1 Arteal Tenis De Mesa (ESP) vs  A2 Metz TT (FRA) 1600 17.6.2022 1 3:2
ROUND 2 MEN GROUP A A3 Grantham Academy (ENG) vs  A4 TJ Geolog Roznava (SVK) 1600 17.6.2022 2 0:3
ROUND 2 MEN GROUP B B1 TalTech Sports Club (EST) vs  B2 SKST Tesla Batteries Havirov (CZE) 1600 17.6.2022 4 0:3
ROUND 2 MEN GROUP B B3 CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc (ROU) vs  B4 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) 1600 17.6.2022 3 3:0
ROUND 2 WOMEN GROUP A A1 Panathinaikos A.C. (GRE) vs  A2 SKST Bratislava (SVK) 1900 17.6.2022 1 3:0
ROUND 2 WOMEN GROUP A A3 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) vs  A4 SCO Ossiachersee Bodensdorf (AUT) 1900 17.6.2022 2 0:3
ROUND 2 WOMEN GROUP B B1 Fusion TTC (ENG) vs  B2 TT Moravský Krumlov (CZE) 1900 17.6.2022 3 0:3
ROUND 2 WOMEN GROUP B B3 KTTC AFP Antwerpen (BEL) vs  B4 SU Sparkasse Kufstein (AUT) 1900 17.6.2022 4 3:0
ROUND 3 MEN GROUP A A1 Arteal Tenis De Mesa (ESP) vs  A4 TJ Geolog Roznava (SVK) 1000 18.6.2022 1 3:0
ROUND 3 MEN GROUP A A2 Metz TT (FRA) vs  A3 Grantham Academy (ENG) 1000 18.6.2022 2 3:1
ROUND 3 MEN GROUP B B1 TalTech Sports Club (EST) vs  B4 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) 1000 18.6.2022 3 3:0
ROUND 3 MEN GROUP B B2 SKST Tesla Batteries Havirov (CZE) vs  B3 CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc (ROU) 1000 18.6.2022 4 3:0
ROUND 3 WOMEN GROUP A A1 Panathinaikos A.C. (GRE) vs  A4 SCO Ossiachersee Bodensdorf (AUT) 1300 18.6.2022 1 3:0
ROUND 3 WOMEN GROUP A A2 SKST Bratislava (SVK) vs  A3 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) 1300 18.6.2022 2 3:0
ROUND 3 WOMEN GROUP B B1 Fusion TTC (ENG) vs  B4 SU Sparkasse Kufstein (AUT) 1300 18.6.2022 3 0:3
ROUND 3 WOMEN GROUP B B2 TT Moravský Krumlov (CZE) vs  B3 KTTC AFP Antwerpen (BEL) 1300 18.6.2022 4 3:0
SEMI FINAL MEN GWA Arteal Tenis De Mesa (ESP) vs GRUB CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc (ROU) 1600 18.6.2022 3 3:0
SEMI FINAL MEN GWB SKST Tesla Batteries Havirov (CZE) vs GRUA Metz TT (FRA) 1600 18.6.2022 4 3:2
POS 5 MEN GA3 TJ Geolog Roznava (SVK) vs GB3 TalTech Sports Club (EST) 1600 18.6.2022 1 3:1
POS 7 MEN GA4 Grantham Academy (ENG) vs GB4 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) 1600 18.6.2022 2 3:0
SEMI FINAL WOMEN GWA Panathinaikos A.C. (GRE) vs GRUB KTTC AFP Antwerpen (BEL) 1900 18.6.2022 4 3:0
SEMI FINAL WOMEN GWB TT Moravský Krumlov (CZE) vs GRUA SCO Ossiachersee Bodensdorf (AUT) 1900 18.6.2022 3 3:0
POS 5 WOMEN GA3 SKST Bratislava (SVK) vs GB3 SU Sparkasse Kufstein (AUT) 1900 18.6.2022 1 3:1
POS 7 WOMEN GA4 Draycott & Long Eaton TTC (ENG) vs GB4 Fusion TTC (ENG) 1900 18.6.2022 2 1:3
FINAL MEN   SKST Tesla Batteries Havirov (CZE) vs   Arteal Tenis De Mesa (ESP) 1100 19.6.2022 4 3:1
FINAL WOMEN   Panathinaikos A.C. (GRE) vs   TT Moravský Krumlov (CZE) 1100 19.6.2022 2 3:1
                     
                     

OFFICIAL ETTU PARTNERS & SUPPLIERS

OFFICIAL PARTNERS

SUPPLIERS POOL MEMBERS