Europe Cup Men

Fortune Kyiv
0 : 3
Stk Libertas Marinkolor
Viktor YEFIMOV : Miho SIMOVIC
9:11 6:11 8:11
Anton LIMONOV : Filip CIPIN
3:11 6:11 9:11
Bohdan SINKEVYCH : Tomislav JAPEC
9:11 9:11 5:11
CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc
3 : 1
Fortune Kyiv
Sebastian LOSO : Anton LIMONOV
11:9 6:11 11:3 14:12
Szilard GYORGY : Viktor YEFIMOV
6:11 11:8 11:6 11:3
Kristian CERVIK : Bohdan SINKEVYCH
11:9 9:11 6:11 10:12
Sebastian LOSO : Viktor YEFIMOV
11:5 6:11 5:11 11:9 6:5
Stk Libertas Marinkolor
3 : 2
CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc
Miho SIMOVIC : Sebastian LOSO
11:7 8:11 2:11 10:12
Filip CIPIN : Szilard GYORGY
11:8 11:6 11:4
Tomislav JAPEC : Szabolcs TAMAS
11:5 11:5 11:4
Filip CIPIN : Sebastian LOSO
7:11 7:11 4:11
Miho SIMOVIC : Szilard GYORGY
8:11 11:9 8:11 11:3 6:4
Asisa Borges Vall
3 : 0
ASD Marcozzi Cagliari
Marc DURAN : Antonino AMATO
12:10 11:2 11:6
Joan MASIP : Makanjuola KAZEEM
11:3 11:4 11:5
Albert VILARDELL : Stefano CURCIO
11:2 11:3 11:3 2:0
GDCS Juncal
0 : 3
TTSC UMMC-ELEM
Kirill SHVETC : Artur ABUSEV
7:11 8:11 11:4 9:11
Andrey BUKIN : Mikhail PAYKOV
9:11 11:6 2:11 8:11
David BESSA : Danila TRAVIN
11:9 10:12 7:11 9:11
ASD Marcozzi Cagliari
2 : 3
GDCS Juncal
Makanjuola KAZEEM : Andrey BUKIN
12:10 13:11 12:14 12:14 6:2
Stefano CURCIO : Kirill SHVETC
3:11 12:14 8:11
Antonino AMATO : David BESSA
11:8 5:11 11:7 7:11 5:6
Makanjuola KAZEEM : Kirill SHVETC
11:7 7:11 11:8 2:11 6:3
Stefano CURCIO : Andrey BUKIN
6:11 5:11 5:11
TTSC UMMC-ELEM
1 : 3
Asisa Borges Vall
Mikhail PAYKOV : Joan MASIP
11:9 6:11 11:9 11:13 3:6
Artur ABUSEV : Marc DURAN
10:12 7:11 11:13
Danila TRAVIN : Albert VILARDELL
11:5 11:8 11:6
Mikhail PAYKOV : Marc DURAN
7:11 9:11 8:11
Asisa Borges Vall
3 : 0
GDCS Juncal
Marc DURAN : Kirill SHVETC
16:14 11:7 11:9
Joan MASIP : Andrey BUKIN
9:11 11:4 14:12 12:10
Albert VILARDELL : David BESSA
7:11 11:8 11:3 11:9
TTSC UMMC-ELEM
3 : 0
ASD Marcozzi Cagliari
Mikhail PAYKOV : Stefano CURCIO
11:1 11:5 11:6
Artur ABUSEV : Makanjuola KAZEEM
11:6 11:9 11:6
Danila TRAVIN : Antonino AMATO
1:0
SK Vydrany
3 : 2
Universidad De Burgos - TPF
Samuel NOVOTA : Miguel NUNEZ
11:4 15:13 14:12
Peter SEREDA : Alexandru CAZACU
10:12 11:9 6:11 11:8 4:6
Zoltan LELKES : Daniel BERZOSA
9:11 11:2 11:5 11:5
Samuel NOVOTA : Alexandru CAZACU
5:11 10:12 7:11
Peter SEREDA : Miguel NUNEZ
11:6 11:7 11:4
Solex-Consult Wiener Neustadt
3 : 0
SK Vydrany
Andy PEREIRA : Peter SEREDA
6:11 11:8 11:8 6:11 6:2
Tomas KONECNY : Zoltan LELKES
11:6 12:10 11:7
Felix WETZEL : Samuel NOVOTA
8:11 13:11 12:10 10:12 6:1
Universidad De Burgos - TPF
0 : 3
Solex-Consult Wiener Neustadt
Daniel BERZOSA : Tomas KONECNY
2:11 6:11 5:11
Alexandru CAZACU : Andy PEREIRA
5:11 11:4 9:11 8:11
Miguel NUNEZ : Felix WETZEL
12:14 3:11 7:11
STK Starr Croatia
0 : 3
Top Spin Messina
Leon SANTEK : Andrea LANDRIEU
2:11 10:12 4:11
Daniel MIJATOVIC : Marco RECH DALDOSSO
7:11 0:1 10:12 10:12
Ronald REDJEP : Jordy PICCOLIN
11:4 4:11 4:11 5:11
Pte Peac Kalo-Meh
3 : 0
STK Starr Croatia
Zsolt PETO : Daniel MIJATOVIC
11:4 11:4 11:4 1:0
Lehel DEMETER : Leon SANTEK
6:11 11:8 11:6 11:6
David MOLNAR : Ronald REDJEP
11:9 6:11 7:11 11:9 6:3
Top Spin Messina
3 : 1
Pte Peac Kalo-Meh
Andrea LANDRIEU : Lehel DEMETER
11:7 11:9 11:6
Jordy PICCOLIN : Zsolt PETO
11:9 8:11 7:11 10:12
Marco RECH DALDOSSO : David MOLNAR
11:7 9:11 11:8 11:7
Andrea LANDRIEU : Zsolt PETO
11:4 11:7 11:8

Group Group A

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
2. CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc 2 5:4 1:1 3
3. Fortune Kyiv 2 1:6 0:2 2
1. Stk Libertas Marinkolor 2 6:2 2:0 4

Group Group B

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
4. ASD Marcozzi Cagliari 3 2:9 0:3 3
1. Asisa Borges Vall 3 9:1 3:0 6
3. GDCS Juncal 3 3:8 1:2 4
2. TTSC UMMC-ELEM 3 7:3 2:1 5

Group Group C

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
2. SK Vydrany 2 3:5 1:1 3
1. Solex-Consult Wiener Neustadt 2 6:0 2:0 4
3. Universidad De Burgos - TPF 2 2:6 0:2 2

Group Group D

Place Pl Team Games G Matches M W:L Points Pts
2. Pte Peac Kalo-Meh 2 4:3 1:1 3
3. STK Starr Croatia 2 0:6 0:2 2
1. Top Spin Messina 2 6:1 2:0 4

Ettu Partners