Ettu Logo Ittf Logo

ETTU Cup Women


Leg 1
Nov 16 17:00 CET STK Aquaestil Duga Resa - : - TT Moravsky Krumlov
Nov 16 19:00 CET Tecnigen Linares - : - Leka Enea Tenis de Mesa
Nov 16 19:00 CET CP Lyssois Lille Métropole - : - Sparvägen TTC
Nov 17 14:00 CET TMK-TAGMET Taganrog - : - A.S.D. Tennistavolo Norbello
Nov 17 14:00 CET Fenerbahce Spor Kulubu - : - TTV Lybrae Heerlen
Nov 17 15:00 CET TTC Villach - : - Arteal Tenis de Mesa
Nov 17 15:00 CET TTC Kazan - : - Hotel-Museo Patria Chica Priego TM
Nov 17 20:00 CET ALCL TT Grand-Quevilly - : - DT Roodt - Syre
Leg 2
Nov 23 17:00 CET Arteal Tenis de Mesa - : - TTC Villach
Nov 23 18:30 CET Sparvägen TTC - : - CP Lyssois Lille Métropole
Nov 23 18:30 CET A.S.D. Tennistavolo Norbello - : - TMK-TAGMET Taganrog
Nov 23 19:30 CET TTV Lybrae Heerlen - : - Fenerbahce Spor Kulubu
Nov 24 18:00 CET TT Moravsky Krumlov - : - STK Aquaestil Duga Resa
Nov 25 10:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa - : - Tecnigen Linares
Nov 25 12:00 CET Hotel-Museo Patria Chica Priego TM - : - TTC Kazan
Nov 25 15:00 CET DT Roodt - Syre - : - ALCL TT Grand-Quevilly

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 Hotel-Museo Patria Chica Priego TM (H) 3 7:3 2:1 5
2 Sparvägen TTC 3 7:5 2:1 5
3 G.D. do Centro Social do Juncal 3 6:4 2:1 5
4 ADC Ponta Do Pargo - Calheta 3 1:9 0:3 3

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 Leka Enea Tenis de Mesa (H) 3 9:4 3:0 6
2 A.S.D. Tennistavolo Norbello 3 7:5 2:1 5
3 Hillerød G.I. Bordtennis 3 5:7 1:2 4
4 TT Dinez 3 4:9 0:3 3

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 Arteal Tenis de Mesa 3 9:0 3:0 6
2 DT Roodt - Syre (H) 3 6:4 2:1 5
3 Dozy Den Helder / Noordkop 3 4:7 1:2 4
4 AO Foinikas AG. Sofias 3 1:9 0:3 3

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 TTV Lybrae Heerlen 3 8:5 2:1 5
2 TT Moravsky Krumlov (H) 3 8:5 2:1 5
3 Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü 3 3:7 1:2 4
4 Tigem Spor Club 3 6:8 1:2 4
  • * Group A: Hotel Museo Patria Chica Priego ratio 4:3 / Sparvägen TTC ratio 4:4 / G.D. do Centro Social do Juncal ratio 3:4 * Group D: TV Lybrae Heerlen ratio 3:2 / TT Moravsky Krumlov ratio 2:3 / Yalova Belediye Genclik Sport ratio 3:1 / Tigem Spor Club ratio 1:3


Group A
Oct 20 14:00 CET G.D. do Centro Social do Juncal 3 : 0 ADC Ponta Do Pargo - Calheta
CLAPA ANDREA : ALVES RAQUEL 11:6 / 11:4 / 11:5
ANDRADE RAQUEL : ZHEREBINA PATALIA 11:9 / 12:10 / 13:11
OLIVEIRA LEILA : ROCHA SARA 11:4 / 11:6 / 11:5
Oct 20 14:00 CET Hotel-Museo Patria Chica Priego TM 1 : 3 Sparvägen TTC
ENRIQUEZ YOLANDA : HOLMSTEN ELLEN 13:11 / 9:11 / 8:11 / 4:11
HERNARES CARMEN : MOSKEVILS DANIELLA 9:11 / 5:11 / 8:11
GALONJA MARIA : ZEHGISTICSM HELENA 11:3 / 11:5 / 11:5
HENARES CARMEN : HOLMSTEN ELLEN 4:11 / 11:8 / 11:13 / 10:12
Oct 20 19:00 CET ADC Ponta Do Pargo - Calheta 0 : 3 Hotel-Museo Patria Chica Priego TM
ROCHA SARA : GIURNI MELINDA 8:11 / 8:11 / 2:11
ZHEREBINA NATALIA : GALONJA MARIA 6:11 / 8:11 / 0:0 / 11:9 / 3:11
SILVA ADRIANA : VERTIZ ANA 4:11 / 3:11 / 4:11
Oct 20 19:00 CET Sparvägen TTC 1 : 3 G.D. do Centro Social do Juncal
HOLMSTEN ELLEN : ANDRADE RAQUEL 11:4 / 11:9 / 10:12 / 15:13
MOSKOVITS DANIELA : CLAPA ANDREEA 11:9 / 6:11 / 5:11 / 9:11
ZETTERSTROM HELENA : OLIVEIRA LEILA 11:13 / 8:11 / 6:11
HOLMSTEN ELLEN : CLAPA ANDREEA 11:13 / 8:11 / 8:11
Oct 21 10:00 CET G.D. do Centro Social do Juncal 0 : 3 Hotel-Museo Patria Chica Priego TM
CLAPA ANDREEA : VERTIZ ANA 6:11 / 9:11 / 6:11
OLIVEIRA LEILA : ENRIQUEZ YOLANDA 6:11 / 9:11 / 9:11
ANDRADE RAQUEL : HENARES CARMEN 11:9 / 7:11 / 2:11 / 8:11
Oct 21 10:00 CET Sparvägen TTC 3 : 1 ADC Ponta Do Pargo - Calheta
HOLMSTEN ELLEN : ALVES RAQUEL 11:2 / 11:5 / 11:9
MOSKOVITS DANIELA : ZHEREBINA NATALIA 8:11 / 8:11 / 11:5 / 8:11
ZETTERSTROM HELENA : ROCHA SARA 11:3 / 11:8 / 11:2
HOLMSTEN ELLEN : ZHEBERINA NATALIA 11:4 / 11:6 / 11:5
Group B
Oct 20 14:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 3 : 1 Hillerød G.I. Bordtennis
Chia-Chin LIN : Yan CHEN 11:2 / 11:6 / 11:1
Ioana TECLA : Mie SKOV 11:6 / 11:7 / 11:7
Elene SAGARDIA : Pia TOELHØJ 6:11 / 6:11 / 11:8 / 8:11
Chia-Chin LIN : Mie SKOV 11:8 / 11:5 / 11:8
Oct 20 14:00 CET TT Dinez 1 : 3 A.S.D. Tennistavolo Norbello
Jana BERNARD : Diana STYHAR 13:15 / 7:11 / 10:12
GEDRIS Alison : Magdalena Sylwia SIKORSKA 11:7 / 6:11 / 7:11 / 11:8 / 11:7
Johanna VIROUX : Gaia SMARGIASSI 5:11 / 7:11 / 12:10 / 11:5 / 11:13
Jana BERNARD : Magdalena Sylwia SIKORSKA 12:10 / 9:11 / 12:14 / 6:11
Oct 20 19:00 CET Hillerød G.I. Bordtennis 3 : 1 TT Dinez
Mie SKOV : Jana BERNARD 6:11 / 11:8 / 9:11 / 7:11
Yan CHEN : Alison GEORIS 11:9 / 11:7 / 4:11 / 11:9
TOELHOJ Pia : Johanna VIROUX 11:6 / 3:11 / 11:4 / 11:4
Mie SKOV : Alison GEORIS 7:11 / 11:9 / 11:6 / 11:7
Oct 20 19:00 CET A.S.D. Tennistavolo Norbello 1 : 3 Leka Enea Tenis de Mesa
Diana STYHAR : Ioana TECLA 7:11 / 5:11 / 4:11
Magdalena Sylwia SIKORSKA : Chia-Chin LIN 10:12 / 8:11 / 4:11
Gaia SMARGIASSI : Ane RIBERA 12:10 / 11:8 / 11:4
Diana STYHAR : Chia-Chin LIN 3:11 / 1:11 / 1:11
Oct 21 09:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 3 : 2 TT Dinez
CHIA Chin : Jana BERNARD 11:2 / 11:1 / 11:2
Ioana TECLA : GEORIS Alison 11:6 / 11:5 / 11:5
Sara MARTINEZ : Johanna VIROUX 5:11 / 11:6 / 7:11 / 6:11
June GARCIA : GEORIS Alison 11:13 / 9:11 / 6:11
Ioana TECLA : Jana BERNARD 11:1 / 11:9 / 11:8
Oct 21 09:00 CET A.S.D. Tennistavolo Norbello 3 : 1 Hillerød G.I. Bordtennis
Magdalena Sylwia SIKORSKA : Yan CHEN 11:6 / 11:6 / 11:3
Diana STYHAR : Mie SKOV 11:8 / 6:11 / 7:11 / 16:14 / 11:6
Gaia SMARGIASSI : GOELHOJ Pia 12:10 / 6:11 / 7:11 / 11:8 / 5:11
Magdalena Sylwia SIKORSKA : Mie SKOV 11:7 / 7:11 / 11:8 / 11:1
Group C
Oct 20 14:00 CET DT Roodt - Syre 3 : 0 AO Foinikas AG. Sofias
Danielle KONSBRUCK : Yana TIMINA 11:9 / 13:15 / 11:7 / 8:11 / 11:9
Tessy GONDERINGER : Aliki-Maria KIOUFI 11:4 / 11:4 / 11:5
Annick STAMMET : Dimitra-Thomais TSEKOURA 11:8 / 11:7 / 11:8
Oct 20 14:00 CET Arteal Tenis de Mesa 3 : 0 Dozy Den Helder / Noordkop
Roxana Mihaela IAMANDI : Yoeke GUNSING 11:3 / 11:8 / 11:5
Tatiana GARNOVA : Ana GOGORITA 6:11 / 11:8 / 11:9 / 11:6
Raquel BONILLA GONZALEZ : VORGUSESKA Dobrila 11:7 / 11:5 / 11:9
Oct 20 19:00 CET AO Foinikas AG. Sofias 0 : 3 Arteal Tenis de Mesa
Yana TIMINA : Roxana Mihaela IAMANDI 10:12 / 12:14 / 4:11
Aliki-Maria KIOUFI : Roxana Mihaela IAMANDI 8:11 / 9:11 / 10:12
Dimitra-Thomais TSEKOURA : BONILLA GONZALES Raquel 12:10 / 11:7 / 7:11 / 9:11 / 7:11
Oct 20 19:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 1 : 3 DT Roodt - Syre
Yoeke GUNSING : Danielle KONSBRUCK 5:11 / 4:11 / 4:11
Ana GOGORITA : Tessy GONDERINGER 8:11 / 11:9 / 11:9 / 11:6
Dobrila JORGUSESKA : Vinita SCHLINK 12:14 / 11:9 / 11:9 / 8:11 / 7:11
Ana GOGORITA : Danielle KONSBRUCK 9:11 / 5:11 / 6:11
Oct 21 10:00 CET DT Roodt - Syre 0 : 3 Arteal Tenis de Mesa
Danielle KONSBRUCK : Tatiana GARNOVA 3:11 / 6:11 / 8:11
Tessy GONDERINGER : Roxana Mihaela IAMANDI 11:7 / 9:11 / 5:11 / 9:11
Annick STAMMET : BONILLA GONZALES Raquel 8:11 / 14:16 / 9:11
Oct 21 10:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 3 : 1 AO Foinikas AG. Sofias
Ana GOGORITA : Yana TIMINA 6:11 / 8:11 / 11:9 / 7:11
Dobrila JORGUSESKA : Dimitra-Thomais TSEKOURA 11:7 / 7:11 / 11:8 / 11:9
Yoeke GUNSING : Aliki-Maria KIOUFI 12:10 / 11:3 / 11:3
Ana GOGORITA : Dimitra-Thomais TSEKOURA 11:8 / 11:8 / 10:12 / 11:8
Group D
Oct 20 14:00 CET TT Moravsky Krumlov 3 : 0 Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü
Kristyna MIKULCOVA : Aybala KOCAL 11:6 / 11:3 / 11:6
Mitsuki YOSHIDA : Ece HARAC 14:12 / 7:11 / 8:11 / 11:5 / 12:10
Ekaterina CHERNYAVSKAYA : KOSE Sigem 11:8 / 11:8 / 11:4
Oct 20 14:00 CET Tigem Spor Club 3 : 2 TTV Lybrae Heerlen
Cristina CIOCICU : Yana TIMINA 11:9 / 8:11 / 11:6 / 9:11 / 5:11
Alina ARLOUSKAYA : Shuohan MEN 11:6 / 11:9 / 11:5
Fulya YILDIRIM : Rachel GERARTS 11:7 / 3:11 / 11:2 / 11:6
Cristina CIOCICU : Shuohan MEN 9:11 / 9:11 / 9:11
Alina ARLOUSKAYA : Yana TIMINA 11:9 / 10:12 / 11:4 / 5:11 / 11:5
Oct 20 19:00 CET Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü 3 : 1 Tigem Spor Club
Ece HARAC : Cristina CIOCICU 11:9 / 9:11 / 11:7 / 11:6
Aybala KOCAL : Alina ARLOUSKAYA 8:11 / 7:11 / 4:11
Cigdem KOSE : Fulya YILDIRIM 11:7 / 11:5 / 12:10
Ece HARAC : Alina ARLOUSKAYA 11:6 / 12:10 / 11:5
Oct 20 19:00 CET TTV Lybrae Heerlen 3 : 2 TT Moravsky Krumlov
Shuohan MEN : Ekaterina CHERNYAVSKAYA 8:11 / 11:8 / 11:6 / 11:7
Elena TIMINA : Mitsuki YOSHIDA 4:11 / 10:12 / 11:9 / 9:11
Rachel GERARTS : MIKULCOVÁ Kristýna 8:11 / 9:11 / 11:9 / 10:12
Shuohan MEN : Mitsuki YOSHIDA 11:9 / 8:11 / 13:11 / 11:5
Yana TIMINA : Barbora KAPOUNOVA 11:7 / 11:2 / 13:11
Oct 21 10:00 CET TT Moravsky Krumlov 3 : 2 Tigem Spor Club
Ekaterina CHERNYAVSKAYA : Fulya YILDIRIM 5:11 / 14:12 / 11:9 / 11:9
Mitsuki YOSHIDA : Alina ARLOUSKAYA 9:11 / 11:6 / 9:11 / 9:11
MIKULCOVÁ Kristýna : Cristina CIOCICU 11:8 / 11:3 / 4:11 / 4:11 / 5:11
Barbora Kapounová : Alina Arlouskaya 6:11 / 11:8 / 11:9 / 11:7
Mitsuki Yoshida : Fulya Yildirim 11:6 / 11:6 / 9:11 / 11:4
Oct 21 10:00 CET TTV Lybrae Heerlen 3 : 0 Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü
Shuohan MEN : Cigdem KOSE 11:6 / 11:7 / 11:7
Elena TIMINA : Ece HARAC 11:2 / 11:6 / 11:8
Rachel GERARTS : Aybala KOCAL 11:6 / 11:7 / 4:11 / 11:9

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 Sparvägen TTC 3 9:2 3:0 6
2 Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü 3 7:4 2:1 5
3 ASEA Sarises Florinas 3 4:8 1:2 4
4 TT Vedrinamur (H) 3 3:9 0:3 3

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 A.S.D. Tennistavolo Norbello 3 9:2 3:0 6
2 AO Foinikas AG. Sofias 3 8:4 2:1 5
3 A.S. Polemidia 3 4:7 1:2 4
4 C.T.T. Minerois (H) 3 1:9 0:3 3

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 Dozy Den Helder / Noordkop 3 9:1 3:0 6
2 ADC Ponta Do Pargo - Calheta 3 6:5 2:1 5
3 DT Nidderkäerjeng 3 5:6 1:2 4
4 G.D. Dos Toledos (H) 3 1:9 0:3 3

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 TTV Lybrae Heerlen 3 8:3 2:1 5
2 Hillerød G.I. Bordtennis (H) 3 8:6 2:1 5
3 CTT Balaguer Villart Logistic 3 6:7 2:1 5
4 TTC Rapid Luzern 3 3:9 0:3 3
  • * Group D: TTV Lybrae Heerlen ratio 5:3 / Hillerød G.I. Bordtennis ratio 5:5 / CTT Balaguer Villart Logistic ratio 3:5


Group A
Sep 29 14:00 CET TT Vedrinamur 2 : 3 ASEA Sarises Florinas
Morgane GUIDON : Malamatenia PAPADIMITRIOU 11:5 / 9:11 / 11:9 / 5:11 / 10:12
Elodie BOSSUT : Chrysi FOTIADOU 9:11 / 14:16 / 11:9 / 17:19
Alicia DUBOIS : Marianna GENERALI 11:1 / 11:5 / 11:6
Morgane GUIDON : Chrysi FOTIADOU 11:7 / 11:5 / 17:15
Elodie BOSSUT : Malamatenia PAPADIMITRIOU 1:11 / 5:11 / 11:8 / 2:11
Sep 29 14:00 CET Sparvägen TTC 3 : 1 Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü
Ellen HOLMSTEN : Aybala KOCAL 11:9 / 9:11 / 11:4 / 11:8
Daniele MOSKOVITS : Ece HARAC 3:11 / 8:11 / 5:11
ZETTERSTROM Héléna : Cigdem KOSE 11:3 / 11:4 / 11:3
Ellen HOLMSTEN : Ece HARAC 11:6 / 6:11 / 11:9 / 11:6
Sep 29 19:00 CET ASEA Sarises Florinas 0 : 3 Sparvägen TTC
Malamatenia PAPADIMITRIOU : Ellen HOLMSTEN 4:11 / 7:11 / 4:11
Marianna GENERALI : Kristina ZETTERSTRÖM 1:11 / 7:11 / 2:11
Chrysi FOTIADOU : Helene ZETTERSTRÖM 7:11 / 11:8 / 6:11 / 9:11
Sep 29 19:00 CET Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü 3 : 0 TT Vedrinamur
Ece HARAC : Morgane GUIDON 11:9 / 11:9 / 11:8
Aybala KOCAL : Alicia DUBOIS 11:4 / 9:11 / 11:2 / 11:4
Cigdem KOSE : Elodie BOSSUT 10:12 / 11:8 / 12:14 / 11:8 / 11:4
Sep 30 10:00 CET TT Vedrinamur 1 : 3 Sparvägen TTC
Elodie BOSSUT : Ellen HOLMSTEN 7:11 / 4:11 / 3:11
Candice LARDINOIS : Kristina ZETTERSTRÖM 6:11 / 7:11 / 4:11
Morgane GUIDON : Helene ZETTERSTRÖM 7:11 / 11:8 / 7:11 / 12:10 / 11:8
Alicia DUBOIS : Kristina ZETTERSTRÖM 4:11 / 7:11 / 11:7 / 11:5 / 7:11
Sep 30 10:00 CET Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü 3 : 1 ASEA Sarises Florinas
Ece HARAC : Chrysi FOTIADOU 11:7 / 11:8 / 11:8
Aybala KOCAL : Malamatenia PAPADIMITRIOU 8:11 / 12:10 / 10:12 / 9:11
Cigdem KOSE : Marianna GENERALI 11:5 / 11:9 / 11:5
Ece HARAC : Malamatenia PAPADIMITRIOU 11:7 / 11:9 / 11:6
Group B
Sep 29 14:00 CET A.S. Polemidia 0 : 3 A.S.D. Tennistavolo Norbello
EXARCHOU F : Diana STYHAR 7:11 / 11:9 / 9:11 / 8:11
GEROLEMOU E : SIKORSKA M 2:11 / 1:11 / 6:11
Anastatsia KOMMISARENKO : Gaia SMARGIASSI 9:11 / 12:10 / 7:11 / 4:11
Sep 29 14:00 CET C.T.T. Minerois 0 : 3 AO Foinikas AG. Sofias
Magali CHARLIER : Aliki-Maria KIOUFI 4:11 / 8:11 / 7:11
Anne-Catherine GODEFROID : Yana TIMINA 5:11 / 5:11 / 6:11
Laurie LAMBIET : Dimitra-Thomais TSEKOURA 7:11 / 5:11 / 5:11
Sep 29 19:00 CET A.S.D. Tennistavolo Norbello 3 : 0 C.T.T. Minerois
Magdalena Sylwia SIKORSKA : Anne-Catherine GODEFROID 11:5 / 11:6 / 11:5
Diana STYHAR : Magali CHARLIER 11:5 / 11:4 / 11:5
Gaia SMARGIASSI : LAMBIET Anaïs 6:11 / 11:5 / 11:1 / 9:11 / 11:8
Sep 29 19:00 CET AO Foinikas AG. Sofias 3 : 1 A.S. Polemidia
Yana TIMINA : Anastatsia KOMMISARENKO 11:7 / 11:5 / 11:5
Dimitra-Thomais TSEKOURA : Filareti EXARCHOU 8:11 / 11:7 / 11:7 / 8:11 / 8:11
Aliki-Maria KIOUFI : Efseveia GEROLEMOU 11:4 / 11:6 / 11:1
Yana TIMINA : Filareti EXARCHOU 11:4 / 11:9 / 14:12
Sep 30 10:00 CET A.S.D. Tennistavolo Norbello 3 : 2 AO Foinikas AG. Sofias
Magdalena Sylwia SIKORSKA : Aliki-Maria KIOUFI 12:10 / 13:15 / 12:10 / 13:11
Diana STYHAR : Yana TIMINA 11:5 / 13:11 / 8:11 / 7:11 / 11:5
Gaia SMARGIASSI : Dimitra-Thomais TSEKOURA 7:11 / 7:11 / 7:11
Magdalena Sylwia SIKORSKA : Yana TIMINA 5:11 / 8:11 / 11:5 / 4:11
Diana STYHAR : Aliki-Maria KIOUFI 11:7 / 7:11 / 11:5 / 11:4
Sep 30 10:00 CET C.T.T. Minerois 1 : 3 A.S. Polemidia
Maite HEYERES : KOMISSARENCO Anastasia 11:8 / 5:11 / 3:11 / 11:5 / 7:11
Anne-Catherine GODEFROID : EXARCHON Filareti 2:11 / 6:11 / 5:11
Magali CHARLIER : Efseveia GEROLEMOU 11:7 / 11:4 / 11:7
Maite HEYERES : Filareti EXARCHOU 11:6 / 8:11 / 4:11 / 7:11
Group C
Sep 29 16:00 CET DT Nidderkäerjeng 3 : 0 G.D. Dos Toledos
Grein,Lena : Sousa,Mariana 11:6 / 11:2 / 11:4
Dragonov,Roberta : Izabela SILVA 11:6 / 11:13 / 11:5 / 11:6
Sadikovic,Emisa : Santos,Tatiana 8:11 / 11:9 / 11:7 / 13:11
Sep 29 16:00 CET ADC Ponta Do Pargo - Calheta 0 : 3 Dozy Den Helder / Noordkop
Zherebna, Natalia : Dobrila, Vorguseska 11:9 / 8:11 / 9:11 / 11:9 / 4:11
Alves, Raquel : Gogorita, Ana 5:11 / 3:11 / 6:11
Rocha, Sara : Yoeke, Guneging 12:14 / 7:11 / 3:11
Sep 29 21:00 CET G.D. Dos Toledos 0 : 3 Dozy Den Helder / Noordkop
Santos, Tatiana : Jorguseska, Dobrila 5:11 / 4:11 / 4:11
Sousa, Mariana : Jorguseska, Dobrila 5:11 / 0:11 / 4:11
Silva, Izabela : Gunsing, Yoeke 4:11 / 7:11 / 5:11
Sep 29 21:00 CET ADC Ponta Do Pargo - Calheta 3 : 1 DT Nidderkäerjeng
Zherebna , Natalia : Ely-Roberta DRAGONU 12:10 / 12:10 / 11:4
Rocha,Sara : Lena GREIN 2:11 / 8:11 / 6:11
Alves , Raquel : Sadikovic , Enisa 11:2 / 11:9 / 12:10
Zherebna , Natalia : Lena GREIN 11:5 / 8:11 / 11:5 / 11:5
Sep 30 12:00 CET DT Nidderkäerjeng 1 : 3 Dozy Den Helder / Noordkop
Grein , Lena : Jorgsesca , Dobrila 11:8 / 11:6 / 9:11 / 11:7
Dragunou , Roberta : Gogorita , Ana 0:11 / 5:11 / 7:11
Sadikovic , Enisa : Gunsing , yoeke 9:11 / 9:11 / 12:14
Grein , Lena : Gogorita , Ana 4:11 / 5:11 / 6:11
Sep 30 12:00 CET ADC Ponta Do Pargo - Calheta 3 : 1 G.D. Dos Toledos
Zherebna, Nathacia : Sousa, Mariana 11:2 / 11:5
Rocha, Sara : Santos, Tatiana 5:11 / 11:6 / 11:9 / 13:11
Alves, Raquel : Silva, Izabela 8:11 / 5:11 / 7:11
Zherebna, Nathacia : Santos, Tatiana 11:8 / 11:6 / 11:8
Group D
Sep 29 14:00 CET CTT Balaguer Villart Logistic 3 : 2 TTC Rapid Luzern
Natalya PROSVIRNINA : Nikola GALLERACHOVA 11:4 / 11:4 / 11:7
Svetlana BAKHTINA : Weronika WALNA 11:3 / 11:6 / 7:11 / 8:11 / 8:11
Anna BISCARRI : Salome SIMONET 3:11 / 6:11 / 3:11
Natalya PROSVIRNINA : Weronika WALNA 9:11 / 11:7 / 11:6 / 11:6
Svetlana BAKHTINA : Nikola GALLERACHOVA 11:7 / 8:11 / 11:8 / 11:2
Sep 29 14:00 CET Hillerød G.I. Bordtennis 3 : 2 TTV Lybrae Heerlen
Mie SKOV : Rachel GERARTS 14:12 / 7:11 / 11:4 / 11:4
An YAN : SHUOHAN Men 11:7 / 3:11 / 9:11 / 5:11
Pia TOELHØJ : Elena TIMINA 6:11 / 7:11 / 6:11
Mie SKOV : Shuohan MEN 11:5 / 6:11 / 11:3 / 4:11 / 11:9
Yan CHEN : Rachel GERARTS 10:12 / 11:4 / 5:11 / 12:10 / 17:15
Sep 29 19:00 CET TTC Rapid Luzern 1 : 3 Hillerød G.I. Bordtennis
Weronika WALNA : An YAN 7:11 / 12:10 / 11:2 / 11:6
Salome SIMONET : Mie SKOV 11:7 / 3:11 / 1:11 / 4:11
Nikola GALLERACHOVA : Nomin BAASAN 11:4 / 6:11 / 8:11 / 9:11
Weronika WALNA : Mie SKOV 11:9 / 6:11 / 4:11 / 7:11
Sep 29 19:00 CET TTV Lybrae Heerlen 3 : 0 CTT Balaguer Villart Logistic
Shuohan MEN : BAKHTINE Svetlana 3:11 / 9:11 / 11:8 / 11:3 / 11:4
Elena TIMINA : Natalya PROSVIRNINA 11:5 / 11:7 / 8:11 / 7:11 / 11:8
Rachel GERARTS : Anna BISCARRI 11:5 / 11:4 / 11:5
Sep 30 10:00 CET CTT Balaguer Villart Logistic 3 : 2 Hillerød G.I. Bordtennis
BAKHTINE Svetlana : Pia TOELHØJ 11:7 / 11:7 / 11:6
Natalya PROSVIRNINA : Mie SKOV 5:11 / 3:11 / 11:6 / 8:11
Anna BISCARRI : YAN Chen 4:11 / 1:11 / 3:11
BAKTINE Svetlana : Mie SKOV 14:12 / 11:9 / 11:9
Natalya PROSVIRNINA : Nomin BAASAN 11:7 / 6:11 / 8:11 / 11:6 / 11:1
Sep 30 10:00 CET TTV Lybrae Heerlen 3 : 0 TTC Rapid Luzern
Shuohan MEN : Salome SIMONET 11:8 / 11:8 / 11:4
Elena TIMINA : Weronika WALNA 13:11 / 11:2 / 11:7
Rachel GERARTS : Nikola GALLERACHOVA 10:12 / 11:9 / 11:5 / 11:6

ETTU Partners