Ettu Logo Ittf Logo

ETTU Cup Men

There is currently no match in progress


Leg 1
Dec 07 20:00 CET Logis Auderghem TT 1 : 3 TTC Sokah Hoboken
Ludovic BIERNY : Rajko GOMMERS 9:11 / 6:11 / 8:11
VAN DONGEN Alexey : Jeremy PETIOT 6:11 / 4:11 / 3:11
Jasper MERCKX : Dongying ZHANG 11:9 / 7:11 / 9:11 / 11:9 / 11:9
Ludovic BIERNY : Jeremy PETIOT 8:11 / 7:11 / 6:11
Dec 07 20:00 CET Cajasur Priego TM 1 : 3 Istres Tennis de Table
MACHADO CARLOS : GAUZY PAUL 11:3 / 13:11 / 11:7
QIYAO HAN : WALKER SAMUEL 8:11 / 6:11 / 11:9 / 11:2 / 8:11
SILVA ANDRE : WU ZHANG JIAJI 3:11 / 11:7 / 11:13 / 4:11
MACHADO CARLOS : WALKER SAMUEL 9:11 / 9:11 / 4:11
Dec 08 15:00 CET DeBoer Taverzo 2 : 3 Fortune Kyiv
PARK Jeongwoo : Yaroslav ZHMUDENKO 11:7 / 9:11 / 8:11 / 11:5 / 11:4 Watch Fullmatch
Jakub FOLWARSKI : Grigory VLASOV 11:9 / 5:11 / 5:11 / 11:9 / 5:11 Watch Fullmatch
David MCBEATH : Yevhen PRYSHCHEPA 7:11 / 13:15 / 9:11 Watch Fullmatch
PARK Jeongwoo : Grigory VLASOV 4:11 / 11:2 / 8:11 / 11:8 / 11:5 Watch Fullmatch
Jakub FOLWARSKI : Yaroslav ZHMUDENKO 9:11 / 11:8 / 6:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Dec 09 11:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 1 : 3 Chartres ASTT
KOSIBA, Daniel : ISCHIY, Vítor 6:11 / 6:11 / 12:10 / 11:9 / 6:11
SODERLUND, Hampus : ROBINOT, Alexandre 11:8 / 11:13 / 8:11 / 9:11
DIEZ, Endika : LORENTZ, Romain 14:12 / 10:12 / 12:10 / 11:9
KOSIBA, Daniel : ROBINOT, Alexandre 4:11 / 7:11 / 1:11
Leg 2
Dec 14 19:30 CET Istres Tennis de Table - : - Cajasur Priego TM
Dec 16 15:00 CET Chartres ASTT - : - Leka Enea Tenis de Mesa
Dec 16 15:00 CET Fortune Kyiv - : - DeBoer Taverzo
Dec 16 17:00 CET TTC Sokah Hoboken - : - Logis Auderghem TT

Leg 1
Nov 16 19:00 CET STK Starr Varaždin 1 : 3 Logis Auderghem TT
REDEP Ronald : Jasper MERCKX 6:11 / 11:8 / 11:9 / 11:9
Leon ŠANTEK : Ludovic BIERNY 11:9 / 6:11 / 9:11 / 6:11
Dario KRALJIĆ : VAN DONGEN Alexy 2:11 / 7:11 / 9:11
REDEP Ronald : Ludovic BIERNY 14:16 / 9:11 / 8:11
Nov 16 19:00 CET Chartres ASTT 3 : 0 ASD Marcozzi Cagliari
Romain LORENTZ : Marco SARIGU 11:5 / 11:6 / 11:5
Vitor ISHIY : John OYEBODE 11:9 / 11:5 / 11:6
Antoine DOYEN : Makanjuola KAZEEM 11:5 / 11:9 / 12:10
Nov 16 19:30 CET Istres Tennis de Table 3 : 0 Borges Vall
WHU ZHANG JIAJI : MONZO ORIOL 11:7 / 11:3 / 11:13 / 11:8
WALKER SAMUEL : DURAN MARC 11:5 / 8:11 / 8:11 / 14:12 / 11:9
TROMER LAURENS : MASIP JOAN 8:11 / 7:11 / 11:4 / 14:12 / 11:5
Nov 17 14:00 CET Fenerbahce Sport Club 1 : 3 Cajasur Priego TM
ELBEIALI Mohamed : SILVA Andre 11:4 / 13:15 / 11:9 / 11:8
Mesud FARAHMAND : Carlos MACHADO 3:11 / 6:11 / 4:11
Afsin GUL : Alejandro CALVO 11:6 / 10:12 / 4:11 / 5:11
ELBEIALI Mohamed : Carlos MACHADO 11:5 / 7:11 / 7:11 / 4:11
Nov 17 16:00 CET Fortune Kyiv 3 : 0 Turk Telekom Ankara Sport Club
Grigory Vlasov : Mustafa Fahrettin EKMEKCI 11:4 / 11:4 / 11:6
Yevgen Pryshchepa : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:4 / 11:6 / 11:8
Yaroslav Zhmudenko : Paata PIRTSKHALAVA 11:9 / 11:1 / 11:4
Nov 18 11:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 3 : 1 Ping Pong Club Villeneuvois
Hampus SODERLUND : Romain RUIZ 8:11 / 11:6 / 11:7 / 12:10
Daniel KOSIBA : Stephane OUAICHE 18:16 / 7:11 / 11:7 / 7:11 / 9:11
Endika DIEZ : Adrien MATTENET 9:11 / 11:6 / 11:6 / 11:8
Hampus SODERLUND : Stephane OUAICHE 6:11 / 11:8 / 9:11 / 12:10 / 11:3
Nov 18 13:00 CET DeBoer Taverzo 3 : 1 SF SKK El Nino Praha
PARK jeongwoo : Jakub KLEPRLIK 11:9 / 9:11 / 11:4 / 11:8
MC BEATH david : Dmitrij PROKOPCOV 7:11 / 11:4 / 9:11 / 11:9 / 6:11
Jakub FOLWARSKI : Stanislav KUCERA 11:8 / 11:13 / 12:14 / 11:9 / 11:9
PARK jeongwoo : Dmitrij PROKOPCOV 12:10 / 11:8 / 7:11 / 11:2
Nov 18 18:00 CET TTC Sokah Hoboken 3 : 1 SK Vydrany
GOMMERS RAJKO : LELKES ZOLTAN 11:9 / 11:6 / 11:6
DEVOS LAURENS : NOVOTA SAMUEL 9:11 / 11:5 / 6:11 / 12:10 / 9:11
KOSOLOSKY OLAV : PEKO STEFAN 11:8 / 11:4 / 12:10
Rajko GOMMERS : Samuel NOVOTA 11:7 / 11:7 / 15:13
Leg 2
Nov 23 20:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 3 : 1 Leka Enea Tenis de Mesa
Romain RUIZ : Hampus SODERLUND 11:5 / 11:6 / 6:11 / 9:11 / 11:9
Adrien MATTENET : Daniel KOSIBA 7:11 / 9:11 / 8:11
Stephane OUAICHE : DIEZ ALADRO Endika 11:6 / 11:8 / 11:6
Romain RUIZ : Daniel KOSIBA 11:7 / 13:11 / 8:11 / 11:8
Nov 24 15:00 CET Turk Telekom Ankara Sport Club 0 : 3 Fortune Kyiv
Stanislav GOLOVANOV : Yaroslav ZHMUDENKO 4:11 / 7:11 / 6:11
Irfan TAVUKÇUOĞLU : Viktor YEFIMOV 7:11 / 11:8 / 5:11 / 5:11
Mustafa Fahrettin EKMEKCI : Grigory VLASOV 8:11 / 12:14 / 9:11
Nov 24 17:00 CET Borges Vall 0 : 3 Istres Tennis de Table
Duran, Marc : Gauzy, Paul 10:12 / 11:6 / 7:11 / 12:14
Monzó, Oriol : Walker , Samuel 7:11 / 8:11 / 11:6 / 6:11
Joan MASIP : Tromer , Laurens 14:16 / 7:11 / 9:11
Nov 24 18:00 CET Cajasur Priego TM 3 : 1 Fenerbahce Sport Club
QIYAO HAN : AFSIN GÜL 11:6 / 11:7 / 11:4
ALEJANDRO CALVO : MOHAMED EL BEIALI 8:11 / 11:8 / 9:11 / 6:11
CARLOS MACHADO : Mesud FARAHMAND 11:2 / 11:4 / 11:4
QUYAO HAN : MOHAMED EL BEIALI 11:4 / 8:11 / 11:5 / 11:3
Nov 24 19:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 1 : 3 Chartres ASTT
Makanjuola KAZEEM : Romain LORENTZ 5:11 / 7:11 / 11:9 / 4:11
John Michael OYEBODE : Alexandre ROBINOT 5:11 / 9:11 / 11:13
Gabiele PICIULIN : Vincent PICARD 11:8 / 8:11 / 11:9 / 11:7
Makanjuola KAZEEM : Alexandre ROBINOT 7:11 / 7:11 / 9:11
Nov 25 14:00 CET Logis Auderghem TT 2 : 3 STK Starr Varaždin
Ludovic BIERNY : Sorosh AMIRI NIA 11:7 / 11:7 / 8:11 / 8:11 / 11:3
Niels VELDEKENS : Leon ŠANTEK 8:11 / 6:11 / 6:11
Jasper MERCKX : Ronald REĐEP 9:11 / 11:4 / 2:11 / 10:12
Ludovic BIERNY : Leon ŠANTEK 11:3 / 11:4 / 11:6
Niels VELDEKENS : Sorosh AMIRI NIA 7:11 / 8:11 / 8:11
Nov 25 17:00 CET SK Vydrany 1 : 3 TTC Sokah Hoboken
Zoltan LELKES : Laurens DEVOS 13:11 / 5:11 / 9:11 / 8:11
Samuel NOVOTA : Rajko GOMMERS 4:11 / 11:6 / 5:11 / 10:12
Stefan PEKO : Jeremy PETIOT 12:10 / 8:11 / 11:6 / 11:5
Zoltan LELKES : Rajko GOMMERS 11:6 / 9:11 / 4:11 / 5:11
Nov 25 17:00 CET SF SKK El Nino Praha 2 : 3 DeBoer Taverzo
Jakub KLEPRLIK : Dorian NICOLLE 11:6 / 3:11 / 12:10 / 11:4
Dmitrij PROKOPCOV : Joengwoo PARK 11:5 / 10:12 / 8:11 / 13:11 / 6:11
Stanislav KUCERA : Jakub FOLWARSKI 11:8 / 11:7 / 11:7
Jakub KLEPRLIK : Joengwoo PARK 7:11 / 4:11 / 11:1 / 11:6 / 9:11
Dmitrij PROKOPCOV : Dorian NICOLLE 8:11 / 11:8 / 11:6 / 9:11 / 8:11

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 Cajasur Priego TM (H) 3 9:2 3:0 6
2 ASD Marcozzi Cagliari 3 7:3 2:1 5
3 TT Vedrinamur 3 4:6 1:2 4
4 A.D. Vincios 3 0:9 0:3 3

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 Ping Pong Club Villeneuvois 3 9:4 3:0 6
2 Turk Telekom Ankara Sport Club 3 8:5 2:1 5
3 ADC Ponta do Pargo - Calheta 3 5:7 1:2 4
4 Universidad De Burgos - TPF (H) 3 3:9 0:3 3

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 SF SKK El Nino Praha 3 9:2 3:0 6
2 Borges Vall (H) 3 8:4 2:1 5
3 GDCS Juncal 3 4:6 1:2 4
4 'TT Team' Poltava 3 0:9 0:3 3

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 SK Vydrany 3 9:4 3:0 6
2 Logis Auderghem TT 3 7:6 2:1 5
3 TTSC UMMC-ELEM (H) 3 7:6 1:2 4
4 D.T. Echternach 3 2:9 0:3 3


Group A
Oct 20 14:00 CET A.D. Vincios 0 : 3 ASD Marcozzi Cagliari
PINTOS MARTIN : OYEBODE JOH M. 11:3 / 4:11 / 7:11 / 9:11
OTERO SANTIAGO : PICIULIN GABRIELE 5:11 / 6:11 / 5:11
CASAL SIMON : KAZEEM MAKANJ. I. 7:11 / 5:11 / 2:11
Oct 20 14:00 CET Cajasur Priego TM 3 : 1 TT Vedrinamur
MACHADO CARLOS : SONNET FREDERIC 11:1 / 6:11 / 11:9 / 11:6
CALVO ALEJANDRO : DARCIS THIBAUT 11:4 / 5:11 / 11:7 / 11:3
Jesus MACHADO : DELPORTE HERVE 7:11 / 6:11 / 3:11
MACHADO CARLOS : DARCIS THIBAUT 11:6 / 11:2 / 11:4
Oct 20 19:00 CET TT Vedrinamur 3 : 0 A.D. Vincios
SONNET FREDERIC : PRIETO SANTIAGO 11:5 / 6:11 / 11:7 / 11:5 / 11:5
DELPORTE HERVE : PINTOS MARTIN 12:10 / 5:11 / 11:8 / 11:8
DARCIS THIBAUT : CASAL SIMON 11:4 / 12:10 / 7:11 / 11:7
Oct 20 19:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 1 : 3 Cajasur Priego TM
OYEBODE JHON : MACHADO CARLOS 3:11 / 7:11 / 8:11
PICIULIN GABRIELE : CALVO ALEJANDRO 9:11 / 6:11 / 11:7 / 11:6 / 2:11
KAZEEM MAKANUSOLA : Jesus MACHADO 11:3 / 11:6 / 11:4
PICIULIN GRABRIELE : MACHADO CARLOS 8:11 / 5:11 / 9:11
Oct 21 10:00 CET Cajasur Priego TM 3 : 0 A.D. Vincios
MACHADO CARLOS : PRIETO SANTIAGO 11:4 / 9:11 / 11:3 / 11:0
CALVO ALEJANDRO : PINTOS MARTIN 11:7 / 11:7 / 12:14 / 11:8
Jesus MACHADO : CASAL SIMON 11:6 / 9:11 / 13:11 / 11:9
Oct 21 10:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 3 : 0 TT Vedrinamur
OYEBODE JOHN : DARCIS THIBAUT 11:4 / 12:14 / 11:5 / 7:11 / 11:3
PICIULIN GABRIELE : DELPORTE HERVE 12:10 / 9:11 / 11:3 / 3:11 / 11:2
KAZEEM MAKANJUOLA : SONNET FREDERIC 11:6 / 6:11 / 11:6 / 6:11 / 11:6
Group B
Oct 20 14:00 CET ADC Ponta do Pargo - Calheta 1 : 3 Turk Telekom Ankara Sport Club
Saheed IDOWU : Irfan TAVUKÇUOĞLU 8:11 / 11:9 / 16:14 / 5:11 / 6:11
Duarte MENDONCA : Stanislav GOLOVANOV 11:13 / 6:11 / 3:11
Vitor AMORIM : EKMEKCI Mustafa Fahrettin 11:7 / 10:12 / 13:11 / 11:6
Saheed IDOWU : Stanislav GOLOVANOV 11:7 / 7:11 / 7:11 / 5:11
Oct 20 14:00 CET Universidad De Burgos - TPF 1 : 3 Ping Pong Club Villeneuvois
CABALLERO Carlos : Stephane OUAICHE 6:11 / 6:11 / 11:9 / 15:13 / 6:11
RUIZ Francisco : Adrien MATTENET 4:11 / 6:11 / 6:11
Miguel NUNEZ : Cedric LEPAGE 11:3 / 11:7 / 11:6
CABALLERO Carlos : Adrien MATTENET 4:11 / 9:11 / 10:12
Oct 20 19:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 3 : 1 ADC Ponta do Pargo - Calheta
Adrien MATTENET : Vitor AMORIM 0:0 / 11:5 / 11:7 / 11:7 / 11:7
Stephane OUAICHE : Saheed IDOWU 9:11 / 11:9 / 6:11 / 8:11
Romain RUIZ : Duarte MENDONCA 11:5 / 9:11 / 11:9 / 11:2
Adrien MATTENET : Saheed IDOWU 13:11 / 11:2 / 11:5
Oct 20 19:00 CET Turk Telekom Ankara Sport Club 3 : 1 Universidad De Burgos - TPF
Stanislav GOLOVANOV : Jorge AUSIN 11:8 / 11:3 / 11:4
Irfan TAVUKÇUOĞLU : CABALLERO Carlos 7:11 / 7:11 / 11:8 / 11:7 / 7:11
EKMEKÇI Mustafa Fahrettin : RUIZ Francisco Miguel 11:8 / 8:11 / 11:4 / 12:10
Stanislav GOLOVANOV : CABALLERO Carlos 12:10 / 7:11 / 11:7 / 4:11 / 11:4
Oct 21 10:00 CET ADC Ponta do Pargo - Calheta 3 : 1 Universidad De Burgos - TPF
Saheed IDOWU : RUIZ Francisco Miguel 11:5 / 7:11 / 11:7 / 11:13 / 11:9
Duarte MENDONCA : Miguel NUNEZ 5:11 / 11:5 / 11:7 / 7:11 / 11:7
Vitor AMORIM : CABALLERO Carlos 12:10 / 12:14 / 1:11 / 6:11
Saheed IDOWU : Miguel NUNEZ 11:5 / 9:11 / 11:6 / 11:6
Oct 21 10:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 3 : 2 Turk Telekom Ankara Sport Club
Adrien MATTENET : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:6 / 11:5 / 11:5
Cedric LEPAGE : Stanislav GOLOVANOV 8:11 / 9:11 / 6:11
Jose Manuel RUIZ : Mustafa Fahrettin EKMEKCI 11:9 / 5:11 / 7:11 / 9:11
Adrien MATTENET : Stanislav GOLOVANOV 6:11 / 13:11 / 11:9 / 11:8
Stephane OUAICHE : Irfan TAVUKÇUOĞLU 10:12 / 12:10 / 4:11 / 11:5 / 11:8
Group C
Oct 20 14:00 CET 'TT Team' Poltava 0 : 3 GDCS Juncal
MYKYTA RUBAN : ANDREZ BUKIN 11:9 / 11:7 / 8:11 / 9:11 / 8:11
GENNADZZ ZAKLANDNYI : MZHAZ SARGU 4:11 / 6:11 / 7:11
Oleksandr KOVALOV : David BESSA 5:11 / 6:11 / 5:11
Oct 20 14:00 CET Borges Vall 2 : 3 SF SKK El Nino Praha
DURAN MARC : KLEPRLLK JAKUB 11:7 / 13:11 / 11:4
MONZÓ ORIOL : PROKOPCOV DMITRI 4:11 / 7:11 / 10:12
MASIP JOAN : KUCERA STANISLAV 12:14 / 7:11 / 5:11
DURAN MARC : PROKOPCOV DMITRIJ 11:8 / 11:5 / 11:6
MONZÓ ORIOL : KLEPRILK JAKUB 5:11 / 6:11 / 9:11
Oct 20 19:00 CET GDCS Juncal 1 : 3 Borges Vall
MZHAZ SARGU : MONZO ORIOL 8:11 / 11:6 / 11:8 / 11:4
BUKIN ANDREI : DURAN MARC 11:9 / 4:11 / 3:11 / 8:11
BESSA DAVZD : MASIP JOAN 12:14 / 11:5 / 8:11 / 8:11
MZHAZ SARGU : DURAN MARC 5:11 / 7:11 / 4:11
Oct 20 19:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 0 'TT Team' Poltava
KUCERA STANISLAV : RUBAN MYKYTA 11:8 / 8:11 / 11:6 / 12:14 / 11:4
PROKOPCOV DMITRIJ : ZAKLADNYI GENNADII 11:2 / 6:11 / 11:4 / 9:11 / 11:9
KLEPRLIK JAKUB : KOVALOV OLEKSANDR 11:3 / 11:4 / 4:11 / 11:6
Oct 21 10:00 CET 'TT Team' Poltava 0 : 3 Borges Vall
RUBAN MYKYTA : MONZÓ ORIOL 7:11 / 4:11 / 11:8 / 11:5 / 6:11
ZAKLADNYZ GENNADZZ : DURAN MARC 8:11 / 11:3 / 7:11 / 11:7 / 5:11
KOVALOV OEKSANDZ : MASIP JOAN 5:11 / 6:11 / 3:11
Oct 21 10:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 0 GDCS Juncal
PROKOPCOV DMITRIJ : SARGU MIHAI 12:10 / 11:5 / 11:7
KLEPRILK JAKUB : BUKIN ANDREI 11:4 / 11:1 / 11:7
KUCERA STANISLAV : BESSA DAVID 11:4 / 11:1 / 11:3
Group D
Oct 20 14:00 CET SK Vydrany 3 : 1 D.T. Echternach
Samuel NOVOTA : DE SOUSU Arlindo 11:7 / 11:5 / 6:11 / 11:4
Zoltan LELKES : Traian CIOCIU 11:5 / 11:4 / 11:7
Stefan PEKO : Kevin KUBICA 11:9 / 9:11 / 11:5 / 4:11 / 5:11
Samuel NOVOTA : Traian CIOCIU 11:7 / 11:7 / 7:11 / 11:4
Oct 20 14:00 CET TTSC UMMC-ELEM 2 : 3 Logis Auderghem TT
Konstantin CHERNOV : Ludovic BIERNY 11:9 / 11:7 / 11:5
Aleksandr TIUTRIUMOV : SAIVE Jean-Michel 7:11 / 9:11 / 11:9 / 6:11
Ilya ISAKOV : Jasper MERCKX 11:5 / 11:8 / 12:10
Konstantin CHERNOV : SAIVE Jean-Michel 7:11 / 10:12 / 11:8 / 8:11
Aleksandr TIUTRIUMOV : Ludovic BIERNY 7:11 / 11:6 / 11:5 / 4:11 / 2:11
Oct 20 19:00 CET D.T. Echternach 0 : 3 TTSC UMMC-ELEM
Traian CIOCIU : Konstantin CHERNOV 7:11 / 10:12 / 9:11
DE SOUSU Arlindo : Maksim KISELEV 7:11 / 5:11 / 10:12
Kevin KUBICA : Ilya ISAKOV 11:4 / 10:12 / 7:11 / 2:11
Oct 20 19:00 CET Logis Auderghem TT 1 : 3 SK Vydrany
SAIVE Jean-Michel : Samuel NOVOTA 8:11 / 18:16 / 13:11 / 10:12 / 11:3
Ludovic BIERNY : Zoltan LELKES 12:10 / 5:11 / 8:11 / 9:11
Jasper MERCKX : Stefan PEKO 12:10 / 6:11 / 5:11 / 7:11
SAIVE Jean-Michel : Zoltan LELKES 8:11 / 8:11 / 8:11
Oct 21 10:00 CET SK Vydrany 3 : 2 TTSC UMMC-ELEM
Samuel NOVOTA : Konstantin CHERNOV 11:7 / 11:6 / 12:10
Zoltan LELKES : Maksim KISELEV 5:11 / 17:15 / 10:12 / 5:11
Stefan PEKO : Ilya ISAKOV 4:11 / 11:8 / 6:11 / 7:11
Samuel NOVOTA : Maksim KISELEV 11:8 / 11:5 / 8:11 / 11:8
Zoltan LELKES : Konstantin CHERNOV 6:11 / 13:11 / 11:5 / 6:11 / 11:6
Oct 21 10:00 CET Logis Auderghem TT 3 : 1 D.T. Echternach
Ludovic BIERNY : Kevin KUBICA 11:8 / 11:6 / 7:11 / 11:13 / 11:3
Jasper MERCKX : DE SOUSA Arlindo 11:7 / 11:4 / 8:11 / 8:11 / 12:10
VAN DONGEN Alexy : Traian CIOCIU 8:11 / 3:11 / 4:11
Ludovic BIERNY : DE SOUSA Arlindo 11:3 / 11:6 / 13:11

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 Logis Auderghem TT (H) 4 12:4 4:0 8
2 Turk Telekom Ankara Sport Club 4 8:9 2:2 6
3 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy 4 9:8 2:2 6
4 t.t.v. Hercules 1 4 8:10 1:3 5
5 STK Libertas Marinkolor 4 5:11 1:3 5

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 Ping Pong Club Villeneuvois (H) 4 12:1 4:0 8
2 GDCS Juncal 4 10:6 3:1 7
3 Sarkuysan Spor Kulübü 4 8:8 2:2 6
4 Itass DTK'70 4 6:9 1:3 5
5 Divapan SC 4 0:12 0:4 4

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 ASD Marcozzi Cagliari 3 7:5 2:1 5
2 D.T. Echternach (H) 3 7:5 2:1 5
3 Fundacion Cajasol Hispalis 3 5:7 1:2 4
4 G.D.D Toledos 3 5:7 1:2 4

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 SF SKK El Nino Praha 3 9:2 3:0 6
2 TT Vedrinamur 3 7:5 2:1 5
3 Clube Desportivo Sao Roque/STAG 3 6:7 1:2 4
4 CSS-FSK Odorheiu Secuiesc (H) 3 1:9 0:3 3
  • * Group A: Türk Telekom Ankara Sport Club ratio 3:1 / CE MSC Tennis Academy SCC Sumy ratio 1:3 / t.t.v. Hercules ratio 3:1 / STK Libertas Marinkolor ratio 1:3, Group C: ASD Marcozzi Cagliari ratio 3:1 / DT Echternach ratio 1:3 / Fundacion Cajasol Hispalis ratio 3:1 / G.D.D. Toledos ratio 1:3


Group A
Sep 29 10:00 CET t.t.v. Hercules 1 2 : 3 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy
Trinko KEEN : Oleksiy SARMATOV 13:11 / 11:9 / 11:6
Jelle BOSMAN : Oleksandr TUZHYLIN 11:6 / 9:11 / 12:14 / 7:11
Martin BRINKHOFF : Valerii MELNYK 5:11 / 11:4 / 7:11 / 9:11
Trinko KEEN : Oleksandr TUZHYLIN 11:3 / 11:7 / 11:7
Jelle BOSMAN : Oleksiy SARMATOV 6:11 / 6:11 / 7:11
Sep 29 10:00 CET Turk Telekom Ankara Sport Club 2 : 3 STK Libertas Marinkolor
Stanislav GOLOVANOV : Miho SIMOVIĆ 11:8 / 7:11 / 11:9 / 11:9
Irfan TAVUKÇUOĞLU : Tomislav JAPEC 11:8 / 11:2 / 0:0 / 4:11 / 11:9
Mustafa Fahrettin EKMEKCI : Neven JUZBASIC 11:8 / 7:11 / 6:11 / 8:11
Stanislav GOLOVANOV : Tomislav JAPEC 11:9 / 9:11 / 15:13 / 5:11 / 7:11
Irfan TAVUKÇUOĞLU : Miho SIMOVIĆ 6:11 / 11:9 / 7:11 / 8:11
Sep 29 14:00 CET Logis Auderghem TT 3 : 2 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy
Jean-Michael SAIVE : Oleksiy SARMATOV 11:7 / 4:11 / 11:13 / 11:13
Ludovic BIERNY : Oleksandr TUZHYLIN 11:8 / 12:10 / 11:7
Jasper MERCKX : Volodymyr LUSHNIKOV 11:5 / 8:11 / 1:11 / 14:12 / 7:11
Jean-Michael SAIVE : Oleksandr TUZHYLIN 11:7 / 11:6 / 11:5
Ludovic BIERNY : Oleksiy SARMATOV 14:16 / 6:11 / 11:9 / 11:9 / 11:9
Sep 29 14:00 CET t.t.v. Hercules 1 3 : 1 STK Libertas Marinkolor
Trinko KEEN : Filip MIKULIĆ 11:2 / 11:3 / 11:4
Herm AALDERS : Miho SIMOVIĆ 4:11 / 11:6 / 11:9 / 11:5
Martin BRINKHOFF : Tomislav JAPEC 11:13 / 8:11 / 11:13
Trinko KEEN : Miho SIMOVIĆ 11:9 / 11:8 / 11:7
Sep 29 19:00 CET Logis Auderghem TT 3 : 1 t.t.v. Hercules 1
Ludovic BIERNY : Trinko KEEN 6:11 / 6:11 / 7:11
Jean-Michael SAIVE : Gerko WIEMER 11:4 / 11:3 / 11:4
Jasper MERCKX : Herm AALDERS 11:4 / 11:5 / 12:10
Ludovic BIERNY : Jelle BOSMAN 11:3 / 11:9 / 11:8
Sep 29 19:00 CET Turk Telekom Ankara Sport Club 3 : 1 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy
Stanislav GOLOVANOV : Oleksiy SARMATOV 8:11 / 9:11 / 11:6 / 5:11
Irfan TAVUKÇUOĞLU : Oleksandr TUZHYLIN 11:6 / 11:6 / 12:10
Mustafa Fahrettin EKMEKCI : Valerii MELNYK 13:15 / 11:8 / 11:5 / 12:14 / 11:9
Stanislav GOLOVANOV : Andrii LUSHCHYK 11:6 / 11:9 / 11:9
Sep 30 10:00 CET Logis Auderghem TT 3 : 0 Turk Telekom Ankara Sport Club
Jean-Michael SAIVE : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:3 / 11:4 / 11:5
Ludovic BIERNY : Stanislav GOLOVANOV 11:6 / 11:6 / 11:5
Jasper MERCKX : Mustafa Fahrettin EKMEKCI 11:5 / 11:8 / 10:12 / 11:5
Sep 30 10:00 CET STK Libertas Marinkolor 0 : 3 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy
Filip MIKULIĆ : Oleksandr TUZHYLIN 5:11 / 3:11 / 1:11
Miho SIMOVIĆ : Oleksiy SARMATOV 10:12 / 4:11 / 9:11
Neven JUZBASIC : Valerii MELNYK 9:11 / 9:11 / 8:11
Sep 30 14:00 CET Logis Auderghem TT 3 : 1 STK Libertas Marinkolor
Jasper MERCKX : Filip MIKULIĆ 11:3 / 11:8 / 11:5
VAN DONGEN Alexey : Miho SIMOVIĆ 7:11 / 10:12 / 5:11
Ludovic BIERNY : Tomislav JAPEC 11:5 / 11:6 / 11:5
Jasper MERCKX : Miho SIMOVIĆ 11:4 / 8:11 / 11:8 / 11:8
Sep 30 14:00 CET t.t.v. Hercules 1 2 : 3 Turk Telekom Ankara Sport Club
TRINKO Keen : TAVUCUOČLU Irfan 11:8 / 11:2 / 8:11 / 11:8
BRINKHOFF Martin : GOLOVANOV Stanislas 9:11 / 7:11 / 5:11
BOSMAN Jele : EKMEKCI Mustafa Fahretin 8:11 / 3:11 / 8:11
TRINKO Keen : GOLOVANOV Stanislas 7:11 / 12:10 / 6:11 / 11:5 / 11:5
BRINKHOFF Martin : TAVUKCUOČLU Irfan 4:11 / 2:11 / 7:11
Group B
Sep 29 10:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 3 : 1 GDCS Juncal
Romain RUIZ : Andrey BUKIN 11:5 / 10:12 / 9:11 / 12:10 / 7:11
Stephane OUAICHE : Mihai SARGU 11:5 / 11:5 / 11:9
Adrien MATTENET : Bruno SILVA 11:6 / 11:6 / 11:3
Romain RUIZ : Mihai SARGU 11:8 / 5:11 / 11:7 / 7:11 / 11:9
Sep 29 10:00 CET Divapan SC 0 : 3 Sarkuysan Spor Kulübü
Celil SAHIN : Onur OKTAV 1:11 / 8:11 / 6:11
Alihan KILIC : Hasan DOGAN 8:11 / 3:11 / 3:11
HAKAN Zengin : TURGUT Polat 3:11 / 3:11 / 3:11
Sep 29 14:00 CET Itass DTK'70 2 : 3 Sarkuysan Spor Kulübü
Barry WIJERS : OCTAV Onur 8:11 / 2:11 / 8:11
Koen HAGERAATS : Hasan DOGAN 11:6 / 8:11 / 9:11 / 6:11
Nathan VAN DER LEE : Turgut POLAT 11:8 / 11:6 / 5:11 / 11:5
Barry WIJERS : Hasan DOGAN 11:9 / 11:7 / 8:11 / 11:7
Koen HAGERAATS : OCTAV Onur 11:7 / 9:11 / 7:11 / 9:11
Sep 29 14:00 CET Divapan SC 0 : 3 GDCS Juncal
Alihan KILIC : Mihai SARGU 4:11 / 3:11 / 2:11
Celil SAHIN : BUKIN Andrel 6:11 / 3:11 / 12:10 / 3:11
Hakan ZENGIN : Bruno SILVA 2:11 / 2:11 / 1:11
Sep 29 19:00 CET Itass DTK'70 1 : 3 GDCS Juncal
Barry WIJERS : Andrei BUKIN 9:11 / 7:11 / 6:11
Nathan VAN DER LEE : Mihai SARGU 6:11 / 6:11 / 6:11
Koen HAGERAATS : Bruno SILVA 11:4 / 11:6 / 11:4
Barry WIJERS : SARGU Mihia 5:11 / 12:10 / 11:3 / 8:11 / 8:11
Sep 29 19:00 CET Ping Pong Club Villeneuvois 3 : 0 Divapan SC
: w.o.
Sep 30 10:00 CET Itass DTK'70 0 : 3 Ping Pong Club Villeneuvois
STAN Cosmin : Romain RUIZ 6:11 / 3:11 / 9:11
Nathan VAN DER LEE : Stephane OUAICHE 4:11 / 6:11 / 8:11
Koen HAGERAATS : Adrien MATTENET 11:7 / 3:11 / 3:11 / 6:11
Sep 30 10:00 CET GDCS Juncal 3 : 1 Sarkuysan Spor Kulübü
Andrei BUKIN : Hasan DOGAN 11:8 / 11:7 / 11:7
Mihai SARGU : Onur OKTAV 8:11 / 12:10 / 13:15 / 11:5 / 11:5
Bruno SILVA : Turgut POLAT 11:4 / 3:11 / 11:5 / 6:11 / 4:11
Andrei BUKIN : Onur OKTAV 11:7 / 9:11 / 11:9 / 11:13 / 6:11
SARGU Mihai : Hasan DOGAN 6:11 / 11:6 / 12:10 / 11:6
Sep 30 14:00 CET Itass DTK'70 3 : 0 Divapan SC
: w.o.
Sep 30 14:00 CET Sarkuysan Spor Kulübü 1 : 3 Ping Pong Club Villeneuvois
Onur OKTAV : Romain RUIZ 13:11 / 6:11 / 5:11 / 9:11
DAGAN Hasan : Stephane OUAICHE 7:11 / 6:11 / 7:11
Turgut POLAT : Adrien MATTENET 7:11 / 3:11 / 12:14
Group C
Sep 29 14:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 1 : 3 G.D.D Toledos
Makanjuola KAZEEM : Rodrigo GOULART 11:6 / 11:5 / 11:7
John Michael OYEBODE : Boboye OYENIYAN 7:11 / 5:11 / 11:13
Gabiele PICIULIN : Diogo SILVA 5:11 / 10:12 / 11:8 / 3:11
Makanjuola KAZEEM : Boboye OYENIYAN 9:11 / 11:8 / 8:11 / 7:11
Sep 29 14:00 CET Fundacion Cajasol Hispalis 2 : 3 D.T. Echternach
Borja SANCHES : Evgheni DADECHIN 8:11 / 7:11 / 8:11
Antonio CHAVES : Traian CIOCIU 11:7 / 11:13 / 11:7 / 6:11 / 11:7
Marcos SANMARTIN : Arlindo DE SOUSA 11:5 / 13:11 / 5:11 / 11:8
Borja SANCHES : Traian CIOCIU 8:11 / 9:11 / 11:9 / 5:11
Antonio CHAVES : Evgheni DADECHIN 11:8 / 7:11 / 11:8 / 11:13 / 10:12
Sep 29 19:00 CET D.T. Echternach 1 : 3 ASD Marcozzi Cagliari
Traian CIOCIU : John Michael OYEBODE 11:8 / 4:11 / 11:20 / 10:12 / 11:6
Evgheni DADECHIN : Gabiele PICIULIN 8:11 / 13:15 / 11:8 / 7:11
DE SOUSSA Aleksander : Makanjuola KAZEEM 11:6 / 9:11 / 11:8 / 8:11 / 6:11
Traian CIOCIU : Gabiele PICIULIN 1:11 / 6:11 / 3:11
Sep 29 19:00 CET G.D.D Toledos 1 : 3 Fundacion Cajasol Hispalis
Boboye OYENIYAN : Marcos SANMARTIN 5:11 / 11:13 / 11:6 / 11:9 / 11:13
Rodrigo GOULART : Antonio CHAVES 7:11 / 2:11 / 5:11
Diogo SILVA : Borja SANCHES 13:15 / 5:11 / 11:8 / 11:6 / 11:7
Boboye OYENIYAN : Antonio CHAVES 6:11 / 8:11 / 7:11
Sep 30 10:00 CET Fundacion Cajasol Hispalis 1 : 3 ASD Marcozzi Cagliari
CHAVEZ Antonio : John OYEBODE 11:9 / 12:14 / 11:13 / 11:4 / 4:11
Marcos SANMARTIN : Gabiele PICIULIN 7:11 / 16:18 / 11:9 / 11:8 / 7:11
Sanchez : Makanjuola KAZEEM 13:11 / 11:9 / 4:11 / 5:11 / 11:8
Antonio CHAVES : Gabiele PICIULIN 6:11 / 8:11
Sep 30 10:00 CET G.D.D Toledos 1 : 3 D.T. Echternach
Boboye OYENIYAN : Evgheni DADECHIN 10:12 / 5:11 / 1:11
Goulard : Traian CIOCIU 4:11 / 4:11 / 5:11
Diogo SILVA : De Sousa 10:12 / 11:8 / 11:7 / 14:12
Boboye OYENIYAN : Traian CIOCIU 3:11 / 4:11 / 11:8 / 8:11
Group D
Sep 29 11:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 0 CSS-FSK Odorheiu Secuiesc
Dmitrij PROKOPCOV : Cservik Krisztian 11:8 / 17:19 / 11:4 / 11:6
Kleprik Jakub : Istivan GYÖRGY 11:9 / 11:6 / 9:11 / 12:10
Stanislav KUCERA : Cristian TAMAS 11:6 / 11:7 / 11:6
Sep 29 11:00 CET Clube Desportivo Sao Roque/STAG 2 : 3 TT Vedrinamur
Tiago Li : Herve DELPORTE 9:11 / 4:11 / 5:11
Tian Ming ZHAO : Thibaut DARCIS 7:11 / 12:10 / 13:11 / 11:4
Joni Pereira : Francois GOBEAUX 5:11 / 9:11 / 8:11
Tianming Zhao : Herve DELPORTE 11:6 / 11:9 / 12:10
Qian LI : Thibaut DARCIS 6:11 / 6:11 / 7:11
Sep 29 19:00 CET CSS-FSK Odorheiu Secuiesc 1 : 3 Clube Desportivo Sao Roque/STAG
Cservik Krisztian : Tian Ming ZHAO 8:11 / 3:11 / 6:11
Istivan GYÖRGY : Joni Pereira 11:2 / 11:2 / 4:11 / 11:4
Cristian TAMAS : Tiago Li 8:11 / 9:11 / 4:11
Istivan GYÖRGY : Tian Ming ZHAO 5:11 / 11:6 / 6:11 / 12:10 / 8:11
Sep 29 19:00 CET TT Vedrinamur 1 : 3 SF SKK El Nino Praha
Thibaut DARCIS : Kleprik Jakub 11:8 / 11:9 / 11:9
Herve DELPORTE : Dmitrij PROKOPCOV 12:10 / 6:11 / 11:13 / 4:11
Maxime GUYOT : Stanislav KUCERA 4:11 / 3:11 / 7:11
Thibaut DARCIS : Dmitrij PROKOPCOV 7:11 / 9:11 / 10:12
Sep 30 10:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 1 Clube Desportivo Sao Roque/STAG
Dmitrij PROKOPCOV : Tianming Zhao 9:11 / 11:8 / 15:13 / 12:10
Stanislav KUCERA : Tiago Li 11:7 / 7:11 / 8:11 / 14:12 / 5:11
Jakub KLEPRLIK : Joni Pereira 11:1 / 11:7 / 11:8
Dmitrij PROKOPCOV : Tiago Li 11:3 / 11:6 / 7:11 / 11:9
Sep 30 10:00 CET TT Vedrinamur 3 : 0 CSS-FSK Odorheiu Secuiesc
Thibaut DARCIS : Cservik Krisztian 12:10 / 10:12 / 11:7 / 11:8
Herve DELPORTE : Istivan GYÖRGY 2:11 / 4:11 / 11:9 / 11:9 / 11:6
Godreaux Francois : Fejer Konnet Andras 9:11 / 11:9 / 11:8 / 11:8

ETTU Partners