Ettu Logo Ittf Logo

ETTU Cup Men

Final

18 MAY
DZI 3
CHA 1

May 13 17:00 CET Chartres ASTT 1 : 3 K.S. Dekorglass Dzialdowo
Robert GARDOS : Chun Ting WONG 8:11 / 4:11 / 7:11
Par GERELL : Yang WANG 9:11 / 3:11 / 11:6 / 6:11
Alexandre ROBINOT : Jiri VRABLIK 12:10 / 11:4 / 11:9
Robert GARDOS : Yang WANG 8:11 / 2:11 / 5:11
May 18 18:00 CET K.S. Dekorglass Dzialdowo 3 : 1 Chartres ASTT
Chun Ting WONG : Alexandre ROBINOT 11:9 / 11:6 / 11:3 Watch Fullmatch
Yang WANG : Robert GARDOS 11:6 / 4:11 / 11:6 / 9:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Pawel FERTIKOWSKI : Par GERELL 10:12 / 3:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Jiri VRABLIK : Romain LORENTZ 11:3 / 11:5 / 11:8 Watch Fullmatch

Leg 1
Mar 16 19:30 CET Vaillante Sports Angers TT 3 : 2 K.S. Dekorglass Dzialdowo
Jon PERSSON : Jiri VRABLIK 11:8 / 13:15 / 5:11 / 5:11
Jens LUNDQVIST : WONG CHUN Ting 11:9 / 11:6 / 6:11 / 11:7
Thiago MONTEIRO : Yang WANG 7:11 / 3:11 / 5:11
Jon PERSSON : WONG CHUN Ting 12:10 / 11:7 / 4:11 / 11:6
Jens LUNDQVIST : Jiri VRABLIK 11:9 / 14:12 / 11:9
Mar 16 19:30 CET Istres Tennis de Table 0 : 3 Chartres ASTT
Benjamin BROSSIER : Par GERELL 5:11 / 3:11 / 9:11
LI Ping : Robert GARDOS 10:12 / 8:11 / 12:10 / 9:11
Paul GAUZY : Alexandre ROBINOT 5:11 / 11:8 / 7:11 / 8:11
Leg 2
Apr 07 17:00 CET K.S. Dekorglass Dzialdowo 3 : 1 Vaillante Sports Angers TT
Yang WANG : Jon PERSSON 11:5 / 11:8 / 12:14 / 6:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Pawel FERTIKOWSKI : Jens LUNDQVIST 11:8 / 11:8 / 8:11 / 12:10 Watch Fullmatch
Jiri VRABLIK : Andréa LANDRIEU 5:11 / 5:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Yang WANG : Jens LUNDQVIST 13:11 / 11:9 / 11:5 Watch Fullmatch
Apr 08 15:00 CET Chartres ASTT 3 : 2 Istres Tennis de Table
Par GERELL : PAPAGEORGIO Konstantinos 8:11 / 11:2 / 9:11 / 14:16
Alexandre ROBINOT : LI Ping 12:10 / 13:11 / 11:5
Robert GARDOS : Paul GAUZY 5:11 / 11:7 / 11:8 / 8:11 / 9:11
Romain LORENTZ : LI Ping w.o.
Alexandre ROBINOT : Papageorgio Konstantinos 11:9 / 15:13 / 11:6

Feb 16 18:00 CET SG Stockerau 1 : 3 Chartres ASTT
Weixing CHEN : Par GERELL 11:6 / 11:3 / 9:11 / 6:11 / 10:12
David SERDAROGLU : Robert GARDOS 8:11 / 8:11 / 2:11
Adam PATTANTYUS : Romain LORETZ 11:9 / 9:11 / 11:8 / 11:9
Weixing CHEN : Robert Gardos 7:11 / 11:7 / 11:6 / 6:11 / 4:11
Feb 16 19:00 CET SF SKK El Nino Praha 1 : 3 K.S. Dekorglass Dzialdowo
Antonin GAVLAS : Kenta MATSUDAIRA 11:4 / 3:11 / 11:9 / 6:11 / 8:11
David REITSPIES : Yang WANG 11:4 / 8:11 / 9:11 / 6:11
Jakub KLEPRLIK : Jiri VRABLIK 11:5 / 12:14 / 11:9 / 11:9
Antonin GAVLAS : Yang WANG 16:14 / 9:11 / 5:11 / 5:11
Feb 17 17:00 CET Vaillante Sports Angers TT 3 : 0 TTC Ostrava 2016
Jens LUNDQVIST : Alexandar KARAKAŠEVIĆ 11:9 / 18:16 / 11:9
Jon PERSSON : Panagiotis GIONIS 11:5 / 11:5 / 5:11 / 11:9
Andréa LANDRIEU : Tomas TREGLER 8:11 / 11:7 / 11:6 / 11:8
Feb 18 17:00 CET Istres Tennis de Table 3 : 1 AS Pontoise Cergy
Li PING : AKKUZU CAN 11:8 / 11:6 / 12:10
Benjamin BROSSIER : Marcos FREITAS 12:10 / 11:8 / 11:7
PAPAGEORGIOUS Kostantinos : Niagol STOYANOV 8:11 / 11:7 / 7:11 / 11:13
Li PING : Marcos FREITAS 12:10 / 11:9 / 11:8
Feb 19 19:00 CET Chartres ASTT 3 : 1 SG Stockerau
Robert GARDOS : Adam PATTANTYUS 11:4 / 4:11 / 11:6 / 12:10
Par GERELL : Weixing CHEN 12:14 / 9:11 / 8:11
Alexandre ROBINOT : David SERDAROGLU 11:5 / 11:4 / 11:9
Robert GARDOS : Weixing CHEN 11:6 / 11:4 / 11:13 / 11:8
Feb 23 18:00 CET TTC Ostrava 2016 2 : 3 Vaillante Sports Angers TT
Tomas TREGLER : Jon PERSSON 11:7 / 11:6 / 11:9
Panagiotis GIONIS : Andréa LANDRIEU 11:9 / 11:9 / 11:5
Ondrej BAJGER : LUNDQUIST Jens 7:11 / 11:7 / 5:11 / 6:11
Tomas TREGLER : Thiago MONTEIRO 4:11 / 3:11 / 11:5 / 11:13
Panagiotis GIONIS : Jon PERSSON 11:9 / 7:11 / 11:13 / 8:11
Feb 24 18:00 CET AS Pontoise Cergy 3 : 2 Istres Tennis de Table
Niagol STOYANOV : Konstantinos PAPAGEORGIOU 11:9 / 8:11 / 11:5 / 11:7
Can AKKUZU : LI Ping 5:11 / 6:11 / 11:7 / 5:11
Marcos FREITAS : Benjamin BROSSIER 0:11 / 0:11 / 0:11
Niagol STOYANOV : Paul GAUZY 9:11 / 11:6 / 12:10 / 11:6
Can AKKUZU : Konstantinos PAPAGEORGIOU 11:8 / 10:12 / 11:9 / 2:11 / 11:4
Feb 25 17:00 CET K.S. Dekorglass Dzialdowo 3 : 0 SF SKK El Nino Praha
Yang WANG : Petr KAUCKY 11:7 / 11:3 / 11:8 Watch Fullmatch
Kenta MATSUDAIRA : David REITSPIES 9:11 / 11:5 / 11:9 / 11:5 Watch Fullmatch
Jiri VRABLIK : Antonin GAVLAS 8:11 / 11:5 / 5:11 / 11:7 / 14:12 Watch Fullmatch

Leg 1
Jan 12 19:30 CET Istres Tennis de Table 0 : 3 DeBoer Taverzo
GAUZY PAUL : FOLWARSKI JAKUB 11:3 / 7:11 / 11:6 / 7:11 / 8:11
BROSSIER BENJAMIN : KREANGA KALINIKOS 11:9 / 6:11 / 9:11 / 11:5 / 5:11
PAPAGEORGIOU KONSTANTINOS : NICOLLE DORIAN 9:11 / 10:12 / 4:11
Jan 12 20:00 CET TTC Sokah Hoboken 2 : 3 SF SKK El Nino Praha
Jeremy PETIOT : Kleprik Jakub 12:10 / 9:11 / 11:4 / 11:4
Rajko GOMMERS : Antonin GAVLAS 9:11 / 9:11 / 11:6 / 11:8 / 4:11
Laurens DEVOS : David REITSPIES 6:11 / 3:11 / 11:8 / 4:11
Jeremy PETIOT : Antonin GAVLAS 11:8 / 9:11 / 11:5 / 11:4
Rajko GOMMERS : Jakub KLEPRLIK 11:7 / 7:11 / 8:11 / 3:11
Jan 13 18:00 CET Cajasur Priego TM 0 : 3 Vaillante Sports Angers TT
MACHADO, Carlos : LUNDQVIST, Lens 11:6 / 8:11 / 6:11 / 6:11
SILVA, Andre : PERSSON, Jon 4:11 / 9:11 / 11:8 / 7:11
CALVO, Alejandro : LANDRIEU, Andrea 4:11 / 14:12 / 12:10 / 11:5
Jan 14 15:00 CET Hontianske Trstany/Dudince 2 : 3 SG Stockerau
Erik ILLAŠ : Pattantyos Adam 11:6 / 11:6 / 20:18
Oleksandr DIDUKH : Weixing Chen 11:4 / 6:11 / 11:9 / 10:12 / 9:11
Michal BARDON : David SERDAROGLU 12:10 / 11:9 / 11:5
Erik ILLAŠ : Weixing Chen 10:12 / 8:11 / 6:11
Oleksandr DIDUKH : Pattantyos Adam 11:6 / 8:11 / 14:12 / 9:11 / 8:11
Leg 2
Jan 26 19:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 0 TTC Sokah Hoboken
Antonin GAVLAS : Rajko GOMMERS 8:11 / 6:11 / 11:7 / 14:12 / 11:4
David REITSPIES : Jeremy PETIOT 8:11 / 11:5 / 11:6 / 11:9
Jakub KLEPRLIK : Laurens DEVOS 11:9 / 11:5 / 11:8
Jan 26 19:30 CET Vaillante Sports Angers TT 3 : 0 Cajasur Priego TM
Jon PERSSON : Carlos MACHADO 11:5 / 11:3 / 12:10
Andréa LANDRIEU : SILVA Andre 8:11 / 11:8 / 11:3 / 11:6
Jens LUNDQVIST : CALVO Alesandro 11:9 / 11:6 / 11:6
Jan 27 16:00 CET SG Stockerau 3 : 0 Hontianske Trstany/Dudince
Weixing CHEN : Erik ILLAŠ 11:1 / 11:8 / 8:11 / 5:11 / 12:10
Adam PATTANTYUS : Oleksandr DIDUKH 11:6 / 8:11 / 11:8 / 11:7
David SERDAROGLU : Michal BARDON 11:6 / 7:11 / 6:11 / 11:5 / 13:11
Jan 28 13:00 CET DeBoer Taverzo 0 : 3 Istres Tennis de Table
Jakub FOLWARSKI : PAPAGEORGIU Konstantinos 4:11 / 6:11 / 9:11
Dorian NICOLLE : Benjamin BROSSIER 11:5 / 11:6 / 3:11 / 8:11 / 6:11
Kalinikos KREANGA : GAUZY Paul 6:11 / 7:11 / 6:11

* Istres Tennis de Table : Enjoy & Deploy Taverzo
Enjoy & Deploy Taverzo wins with Matches 3-3, Games 13-11


Leg 1
Nov 24 17:30 CET STK Starr Varaždin 0 : 3 SF SKK El Nino Praha
Ronald REĐEP : David REITSPIES 8:11 / 11:4 / 8:11 / 5:11
Nikola HORVAT : Antonin GAVLAS 7:11 / 11:7 / 6:11 / 6:11
Dario KRALJIĆ : Jakub KLEPRLIK 4:11 / 7:11 / 4:11
Nov 24 18:00 CET Hontianske Trstany/Dudince 3 : 1 SK Vydrany
Erik ILLAŠ : Zoltan LELKES 7:11 / 8:11 / 11:5 / 11:6 / 6:11
Oleksandr DIDUKH : Samuel NOVOTA 11:1 / 11:7 / 11:5
Michal BARDON : Peter MUSKO 5:11 / 11:2 / 11:3 / 11:7
Erik ILLAŠ : Samuel NOVOTA 8:11 / 11:7 / 11:8 / 11:6
Nov 24 19:30 CET Vaillante Sports Angers TT 3 : 0 Arteal Tenis De Mesa
Jens LUNDQVIST : Enio MENDES 11:7 / 11:8 / 11:3
Jon PERSSON : Rodrigo GILABERT VERON 11:5 / 8:11 / 11:7 / 11:3
Thiago MONTEIRO : Miho SIMOVIĆ 11:5 / 11:1 / 11:5
Nov 24 19:30 CET Istres Tennis de Table 3 : 0 Borges Vall
Paul GAUZY : David GONZALES 11:4 / 11:4 / 12:10
Konstantinos PAPAGEORGIOU : FAN CHUANG Wei 13:11 / 11:7 / 12:10
Benjamin BROSSIER : Jose Luis ANDRADE 12:10 / 11:8 / 11:6
Nov 25 16:00 CET SG Stockerau 3 : 1 Leka Enea Tenis de Mesa
Weixing CHEN : Jaime VIDAL 11:6 / 11:7 / 11:8
Adam PATTANTYUS : Endika DIEZ 8:11 / 11:8 / 11:4 / 11:8
David SERDAROGLU : Djordje BORČIĆ 8:11 / 4:11 / 10:12
Weixing CHEN : Endika DIEZ 11:8 / 11:5 / 11:8
Nov 25 20:00 CET Drumchapel Glasgow 1 : 3 DeBoer Taverzo
David MCBEATH : Dorian NICOLLE 11:5 / 13:11 / 10:12 / 11:9
Craig HOWIESON : Kalinikos KREANGA 9:11 / 11:6 / 5:11 / 2:11
Yaser RAZOUK : Jakub FOLWARSKI 8:11 / 1:11 / 12:10 / 8:11
David MCBEATH : Kalinikos KREANGA 11:8 / 5:11 / 8:11 / 10:12
Nov 26 17:30 CET Ping Pong Club Villeneuvois 1 : 3 TTC Sokah Hoboken
Romain RUIZ : Rajko GOMMERS 10:12 / 8:11 / 12:10 / 6:11
Antoine HACHARD : Jeremy PETIOT 8:11 / 11:8 / 9:11 / 12:10 / 10:12
Adrien MATTENET : Laurens DEVOS 12:10 / 10:12 / 11:9 / 11:3
Romain RUIZ : Jeremy PETIOT 5:11 / 10:12 / 7:11
Nov 26 18:00 CET Cajasur Priego TM 3 : 0 Logis Auderghem TT
MACHADO, Carlos : BIERNY, Ludovic 12:10 / 16:18 / 11:5 / 12:10
ZHUOYANG, Li : LE BRETON, Thomas 12:10 / 4:11 / 11:8 / 11:7
SILVA Andre : Jean-Michael SAIVE 11:8 / 11:7 / 9:11 / 12:10
Leg 2
Dec 14 18:00 CET SK Vydrany 1 : 3 Hontianske Trstany/Dudince
Zoltan LELKES : Oleksandr DIDUKH 11:7 / 12:10 / 8:11 / 7:11 / 6:11
Samuel NOVOTA : Erik ILLAŠ 7:11 / 8:11 / 11:7 / 9:11
Peter MUSKO : Michal BARDON 7:11 / 11:7 / 11:8 / 9:11 / 17:15
Stefan PEKO : Erik ILLAŠ 5:11 / 7:11 / 8:11
Dec 15 18:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 0 STK Starr Varaždin
Jakub KLEPRLIK : Nikola HORVAT 11:8 / 11:2 / 11:3
David REITSPIES : Redep Ronald 11:8 / 11:7 / 11:7
Antonin GAVLAS : Leon ŠANTEK 11:9 / 11:7 / 11:5
Dec 16 17:00 CET Borges Vall 3 : 2 Istres Tennis de Table
Oriol MONZO : Benjamin BROSSIER 11:7 / 15:17 / 6:11 / 2:11
Marc DURAN : Konstantinos PAPAGEORGIOU 11:9 / 11:7 / 10:12 / 11:9
Chuang WEI FAN : Eric MASSON 11:3 / 11:6 / 11:3
Oriol MONZO : Konstantinos PAPAGEORGIOU 6:11 / 8:11 / 6:11
Marc DURAN : Benjamin BROSSIER 9:11 / 8:11 / 6:11
Dec 17 11:00 CET Arteal Tenis De Mesa 2 : 3 Vaillante Sports Angers TT
Enio Mendes : Jon Sebastian Persson 11:9 / 10:12 / 8:11 / 2:11
Miho Simovic : Thiago Monteiro 8:11 / 11:9 / 11:9 / 11:6
Rodrigo Gilabert : Andrea Landrieu 8:11 / 9:11 / 11:9 / 11:9 / 5:11
Enio Mendes : Thiago Monteiro 11:7 / 11:9 / 11:5
Miho Simovic : Jon Sebastian Persson 3:11 / 11:8 / 14:16 / 11:7 / 4:11
Dec 17 11:30 CET Leka Enea Tenis de Mesa 3 : 2 SG Stockerau
Endika DIEZ : Adam PATTANTYUS 11:6 / 11:3 / 9:11 / 11:3
Jaime VIDAL : Weixing CHEN 11:5 / 4:11 / 14:16 / 8:11
Daniel PALACIOS : David SERDAROGLU 11:9 / 12:14 / 11:8 / 9:11 / 9:11
Endika DIEZ : Weixing CHEN 11:9 / 11:7 / 12:10
Jaime VIDAL : Adam PATTANTYUS 11:7 / 11:4 / 11:9
Dec 17 13:00 CET DeBoer Taverzo 3 : 1 Drumchapel Glasgow
Kalinikos KREANGA : SONG liu 11:3 / 11:5 / 9:11 / 11:7
Jakub FOLWARSKI : David MCBEATH 12:10 / 7:11 / 11:7 / 10:12 / 9:11
Dorian NICOLLE : Yaser RAZOUK 12:10 / 11:6 / 11:9
Kalinikos KREANGA : David MCBEATH 11:7 / 11:9 / 11:5
Dec 17 17:00 CET Logis Auderghem TT 2 : 3 Cajasur Priego TM
Jean-Michael SAIVE : André COELHO DA SILVA 11:9 / 11:7 / 8:11 / 11:9
Philippe SAIVE : Carlos MACHADO 11:13 / 2:11 / 5:11
Ludovic BIERNY : Zhuoyang LI 11:7 / 7:11 / 7:11 / 8:11
Jean-Michael SAIVE : Alejandro CALVO 11:6 / 11:4 / 11:6
Philippe SAIVE : André COELHO DA SILVA 12:14 / 11:8 / 9:11 / 11:4 / 5:11
Dec 17 18:00 CET TTC Sokah Hoboken 1 : 3 Ping Pong Club Villeneuvois
Jeremy PETIOT : MATTENET Adrien 7:11 / 8:11 / 9:11
DEVOS Laurens : Antoine HACHARD 8:11 / 11:9 / 14:12 / 5:11 / 8:11
Rajko GOMMERS : BETELU remi 11:7 / 14:12 / 11:8
Jeremy PETIOT : Antoine HACHARD 11:3 / 11:6 / 13:15 / 4:11 / 7:11

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 Logis Auderghem 3 2:1 2:1 5
2 Irun Leka Enea Tenis de Mesa 3 2:1 2:1 5
3 CS Mioveni 3 2:1 2:1 5
4 ENERGA KTS TORUN (H) 3 0:3 0:3 3

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 Enjoy & Deploy Taverzo (H) 3 3:0 3:0 6
2 TTC Sokah Hoboken 3 2:1 2:1 5
3 ASD Marcozzi 3 1:2 1:2 4
4 Fortune Kyiv 3 0:3 0:3 3

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 SK Vydrany 3 3:0 3:0 6
2 Arteal Tenis De Mesa (H) 3 2:1 2:1 5
3 Besiktas Jimnastik Kulubu 3 1:2 1:2 4
4 GDCS Juncal 3 0:3 0:3 3

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 SF SKK El Nino Praha 3 3:0 3:0 6
2 DKV Borges Vall 3 2:1 2:1 5
3 CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 1:2 1:2 4
4 STK Libertas Marinkolor (H) 3 0:3 0:3 3


Group A
Oct 28 14:00 CET ENERGA KTS TORUN 2 : 3 CS Mioveni
Cazuo MATSUMOTO : RARES Sipos 8:11 / 11:6 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Tomasz KOTOWSKI : Alexandru CAZACU 11:13 / 9:11 / 12:14 Watch Fullmatch
Konrad KULPA : Jonut SENI 11:4 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Cazuo MATSUMOTO : Alexandru CAZACU 2:11 / 11:7 / 7:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Tomasz KOTOWSKI : RARES Sipos 11:5 / 7:11 / 7:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Oct 28 14:00 CET Logis Auderghem TT 1 : 3 Leka Enea Tenis de Mesa
LE BRETON Thomas : Djordje BORČIĆ 6:11 / 12:6 / 11:8 / 11:8 Watch Fullmatch
Ludovic BIERNY : Endika DIEZ 7:11 / 3:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Philippe SAIVE : Jaime VIDAL 7:11 / 11:6 / 9:11 / 8:11 Watch Fullmatch
LE BRETON Thomas : Endika DIEZ 11:9 / 7:11 / 10:12 / 8:11 Watch Fullmatch
Oct 28 19:00 CET CS Mioveni 0 : 3 Logis Auderghem TT
Alexandru CAZACU : Ludovic BIERNY 11:5 / 9:11 / 11:13 / 8:11 Watch Fullmatch
Rares SIPOS : LE BRETON Thomas 7:11 / 11:9 / 11:7 / 1:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Jonut SENI : SAIVE Jean-Michel 11:9 / 4:11 / 10:12 / 6:11 Watch Fullmatch
Oct 28 19:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 3 : 1 ENERGA KTS TORUN
Endika DIEZ : Cazuo MATSUMOTO 9:11 / 11:7 / 9:11 / 11:4 / 11:2 Watch Fullmatch
Jaime VIDAL : Tomasz KOTOWSKI 8:11 / 12:10 / 11:0 / 11:0 Watch Fullmatch
Djordje BORČIĆ : Konrad KULPA 3:11 / 3:11 / 7:11
Endika DIEZ : Tomasz KOTOWSKI 11:0 / 11:0 / 11:0
Oct 29 10:00 CET ENERGA KTS TORUN 2 : 3 Logis Auderghem TT
Cazuo MATSUMOTO : Ludovic BIERNY 11:9 / 8:11 / 11:9 / 7:11 / 12:3 Watch Fullmatch
Konrad KULPA : LE BRETON Thomas 11:8 / 6:11 / 10:12 / 4:11 Watch Fullmatch
Damian WĘDERLICH : SAIVE Jean-Michel 8:11 / 12:14 / 6:11 Watch Fullmatch
Cazuo MATSUMOTO : LE BRETON Thomas 11:9 / 11:5 / 13:11 Watch Fullmatch
Konrad KULPA : Ludovic BIERNY 8:11 / 7:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Oct 29 10:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 1 : 3 CS Mioveni
Djordje BORČIĆ : RARES Sipos 8:11 / 11:13 / 11:3 / 12:10 / 8:11 Watch Fullmatch
Jaime VIDAL : Alexandru CAZACU 11:7 / 15:13 / 9:11 / 10:12 / 7:11 Watch Fullmatch
Endika DIEZ : Jonut SENI 11:7 / 11:9 / 10:12 / 11:6 Watch Fullmatch
Djordje BORČIĆ : Alexandru CAZACU 11:7 / 6:11 / 11:5 / 8:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Group B
Oct 28 14:00 CET DeBoer Taverzo 3 : 1 Fortune Kyiv
Dorian NICOLLE : Yevgen PRYSHCHEPA 7:11 / 8:11 / 11:4 / 8:11
Kalinikos KREANGA : Denis KALACHEVSKY 11:6 / 11:8 / 11:4
Jakub FOLWARSKI : Bohdan SINKEVYCH 11:2 / 11:8 / 11:7
Kalinikos KREANGA : Yevgen PRYSHCHEPA 7:11 / 11:7 / 15:13 / 11:4
Oct 28 14:00 CET TTC Sokah Hoboken 3 : 2 ASD Marcozzi Cagliari
Rajko GOMMERS : Carlo ROSSI 11:7 / 11:6 / 11:9
Kevin SORBIER : Makanjuola KAZEEM 11:4 / 11:2 / 11:7
Kilomo VITTA : Gabiele PICIULIN 5:11 / 9:11 / 11:5 / 11:8 / 7:11
Kevin SORBIER : Carlo ROSSI 11:9 / 5:11 / 11:9 / 9:11 / 13:15
Rajko GOMMERS : Makanjuola KAZEEM 11:6 / 11:5 / 11:6
Oct 28 19:00 CET Fortune Kyiv 0 : 3 TTC Sokah Hoboken
Yevgen PRYSHCHEPA : Rajko GOMMERS 7:11 / 11:13 / 9:11
Denis KALACHEVSKY : Jeremy PETIOT 4:11 / 5:11 / 9:11
Bohdan KOHUT : Kevin SORBIER 9:11 / 11:13 / 9:11
Oct 28 19:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 0 : 3 DeBoer Taverzo
Gabiele PICIULIN : Kalinikos KREANGA 7:11 / 8:11 / 4:11
Carlo ROSSI : Jakub FOLWARSKI 8:11 / 11:3 / 9:11 / 10:12
Makanjuola KAZEEM : Dorian NICOLLE 7:11 / 7:11 / 12:10 / 8:11
Oct 29 10:00 CET DeBoer Taverzo 3 : 1 TTC Sokah Hoboken
Dorian NICOLLE : Kilomo VITTA 8:11 / 11:2 / 9:11 / 11:8 / 11:5
Kalinikos KREANGA : Kevin SORBIER 11:3 / 5:11 / 11:5 / 11:4
Jakub FOLWARSKI : Rajko GOMMERS 12:14 / 11:6 / 9:11 / 11:4 / 11:13
Kalinikos KREANGA : Kilomo VITTA 8:11 / 11:8 / 11:8 / 11:8
Oct 29 10:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 3 : 2 Fortune Kyiv
Piculin : Bohdan KOHUT 10:12 / 11:9 / 9:11 / 11:4 / 7:11
Makanjuola KAZEEM : Bohdan SINKEVYCH 11:6 / 10:12 / 11:8 / 11:5
Carlo ROSSI : Kalacheskyi 11:7 / 8:11 / 6:11 / 6:11
Makanjuola KAZEEM : Bohdan KOHUT 11:5 / 11:8 / 11:7
Piculin : Bohdan SINKEVYCH 11:2 / 13:11 / 11:6
Group C
Oct 28 11:00 CET Arteal Tenis De Mesa 2 : 3 SK Vydrany
Enio MENDES : Zoltan LELKES 7:11 / 6:11 / 13:11 / 2:11
Miho SIMOVIĆ : Samuel NOVOTA 8:11 / 6:11 / 11:9 / 11:3 / 11:9
Rodrigo GILABERT VERON : Peter MUSKO 12:10 / 11:7 / 5:11 / 10:12 / 11:5
Enio MENDES : Samuel NOVOTA 8:11 / 9:11 / 7:11
Miho SIMOVIĆ : Zoltan LELKES 11:13 / 6:11 / 11:8 / 4:11
Oct 28 11:00 CET Besiktas Jimnastik Kulubu 3 : 1 GDCS Juncal
Ibrahim GUNDUZ : Andrey BUKIN 11:8 / 12:10 / 9:11 / 11:8
Abdullah YIGENLER : Mihai SARGU 11:9 / 9:11 / 11:5 / 11:8
Ziver GUNDUZ : Bruno SILVA 6:11 / 8:11 / 10:12
Ibrahim GUNDUZ : Mihai SARGU 8:11 / 12:4 / 11:7 / 11:8
Oct 28 17:00 CET GDCS Juncal 0 : 3 Arteal Tenis De Mesa
Mihai Sargu : Rodrigo Gilabert 7:11 / 11:8 / 9:11 / 8:11
Andrei Bukin : Miho Simovic 8:11 / 11:7 / 11:7 / 10:12 / 9:11
Bruno Silva : Enio Mendes 5:11 / 5:11 / 9:11
Oct 28 17:00 CET SK Vydrany 3 : 2 Besiktas Jimnastik Kulubu
Samuel NOVOTA : Abdullah YIGENLER 10:12 / 11:7 / 11:7 / 15:13
Zoltan LELKES : Ibrahim GUNDUZ 8:11 / 6:11 / 11:9 / 11:6 / 10:12
Peter MUSKO : Ziver GUNDUZ 4:11 / 11:6 / 11:9 / 8:11 / 11:7
Samuel NOVOTA : Ibrahim GUNDUZ 13:15 / 7:11 / 12:10 / 12:14
Zoltan LELKES : Abdullah YIGENLER 11:7 / 11:9 / 8:11 / 11:5
Oct 29 10:00 CET Besiktas Jimnastik Kulubu 1 : 3 Arteal Tenis De Mesa
Ibrahaim Gündüz : Enio Mendes 10:12 / 11:9 / 12:14 / 10:12
A. Talha Yigèhler : Rodrigo Gilabert 7:11 / 7:11 / 4:11
Ziyer Gündüz : Miho Simovic 11:7 / 11:7 / 5:11 / 4:11 / 11:9
Ibrahim Gündüz : Rodrigo Gilaber 7:11 / 11:9 / 4:11 / 11:4 / 4:11
Oct 29 10:00 CET SK Vydrany 3 : 1 GDCS Juncal
Samuel NOVOTA : Andrei Bukin 11:7 / 15:13 / 11:3
Zoltan Lelkes : Mihai Sargu 10:12 / 11:4 / 7:11 / 10:12
Peter Muskó : Bruno Silva 11:4 / 11:9 / 11:5
Samuel NOVOTA : Mihai Sargu 11:8 / 11:6 / 7:11 / 11:8
Group D
Oct 28 14:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 0 CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe
Antonin GAVLAS : Julien INDEHERBERG 11:4 / 11:7 / 3:11 / 11:5
Jakub KLEPRLIK : Kazeem NASIRU 11:9 / 11:8 / 11:9
David REITSPIES : Rodrigue JAMIN 11:3 / 11:3 / 11:3
Oct 28 14:00 CET STK Libertas Marinkolor 1 : 3 Borges Vall
Tomislav JAPEC : Chuang WEI FAN 11:8 / 8:11 / 20:18 / 11:6
Neven JUZBASIC : Marc DURAN 10:12 / 7:11 / 10:12
Oriol MONZO : Neven JUZBASIC 6:11 / 11:7 / 7:11 / 9:11
Chuang WEI FAN : Neven JUZBASIC 3:12 / 15:17 / 4:11
Oct 28 19:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 : 2 STK Libertas Marinkolor
Kazeem NASIRU : Ivan JUZBAŠIĆ 11:7 / 7:11 / 8:11 / 11:9 / 11:9
Julien INDEHERBERG : Tomislav JAPEC 8:11 / 6:11 / 9:11
Rodrigue JAMIN : Neven JUZBASIC 3:11 / 3:11 / 8:11
Kazeem NASIRU : Tomislav JAPEC 11:4 / 11:8 / 4:11 / 11:6
Julien INDEHERBERG : Ivan JUZBAŠIĆ 11:9 / 11:9 / 7:11 / 11:6
Oct 28 19:00 CET Borges Vall 2 : 3 SF SKK El Nino Praha
Chuang WEI FAN : Antonin GAVLAS 0:0 / 11:4 / 10:12 / 5:11 / 11:13
Marc DURAN : Jakub KLEPRLIK 11:4 / 10:12 / 9:11 / 11:5 / 11:3
Oriol MONZO : David REITSPIES 11:13 / 6:11 / 3:11
Chuang WEI FAN : Jakub KLEPRLIK 11:8 / 11:9 / 8:11 / 11:8
Marc DURAN : David REITSPIES 11:7 / 8:11 / 9:11 / 11:2 / 9:11
Oct 29 09:00 CET Borges Vall 3 : 2 CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe
Marc DURAN : Kazeem NASIRU 12:10 / 10:12 / 5:11 / 11:6 / 4:11
WEI FAN Chung : Julien INDEHERBERG 10:12 / 11:7 / 8:11 / 11:8 / 9:11
Oriol MONZO : Rodrigue JAMIN 11:4 / 11:5 / 11:9
Marc DURAN : Julien INDEHERBERG 11:4 / 11:9 / 5:11 / 11:4
WEI FAN Chung : Kazeem NASIRU 11:6 / 11:5 / 11:2
Oct 29 10:00 CET SF SKK El Nino Praha 3 : 1 STK Libertas Marinkolor
Antonin GAVLAS : Ivan JUZBAŠIĆ 10:12 / 11:5 / 11:6 / 6:11 / 9:11
David REITSPIES : Neven JUZBASIC 11:6 / 11:6 / 11:9
Jakub KLEPRLIK : Tomislav JAPEC 11:0 / 11:0 / 11:0
David REITSPIES : Ivan JUZBAŠIĆ 11:8 / 11:5 / 11:9

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 SK Vydrany (H) 4 10:3 3:1 7
2 Fortune Kyiv 4 11:4 3:1 7
3 CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE 4 9:6 3:1 7
4 SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ 4 4:9 1:3 5
5 Turk Telekom Ankara Spor Kulubu 4 0:12 0:4 4

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 ASD Marcozzi (H) 4 11:3 3:1 7
2 CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 4 11:7 3:1 7
3 GD Toledos 4 9:6 3:1 7
4 ADC Ponta do Pargo 4 6:9 1:3 5
5 STK Budućnost 4 0:12 0:4 4

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 DKV Borges Vall 4 11:4 3:1 7
2 CS Mioveni 4 11:7 3:1 7
3 TT Vedrinamur (H) 4 9:6 3:1 7
4 TTSC UMMC Elem 4 6:11 1:3 5
5 AD Vincios BMC 4 3:12 0:4 4

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 Irun Leka Enea Tenis de Mesa (H) 4 12:0 4:0 8
2 GDCS Juncal 4 9:4 3:1 7
3 CE MSC Tennis Academy SCC 4 7:7 2:2 6
4 Universidad De Burgos 4 4:9 1:3 5
5 Yironi Givatayim Israel 4 0:12 0:4 0
  • * Group A: SK Vydrany ratio 4:3 / Fortune Kyiv ratio 5:4 / CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE ratio 3:5, Group B: ASD Marcozzi ratio 5:3 / CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe ratio 5:5 / GD Toledos ratio 3:5, Group C: DKV Borges Vall ratio 5:3 / CS Mioveni ratio 5:5 / TT Vedrinamur ratio 3:5


Group A
Sep 30 10:00 CET Fortune Kyiv 3 : 0 Sarkuysan Spor Kulübü
Yevhen PRYSHCHEPA : Onur OKTAV 11:5 / 11:6 / 11:2 Watch Fullmatch
KALACHEVSKYI Denys : Hasan DOGAN 11:6 / 7:11 / 11:7 / 9:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Bohdan SINKEVYCH : Turgut POLAT 11:9 / 13:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Sep 30 10:00 CET Clube Desportivo Sao Roque/STAG 3 : 0 Turk Telekom Ankara Sport Club
Tiago LI : EKMEKCI Mustafa Fahrettin 11:5 / 11:5 / 2:11 / 11:5 Watch Fullmatch
Vitor AMORIM : Paata PIRTSKHALAVA 7:11 / 11:6 / 11:6 / 11:5 Watch Fullmatch
Tianming ZHAO : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:4 / 7:11 / 11:8 / 12:10 Watch Fullmatch
Sep 30 14:00 CET SK Vydrany 3 : 0 Sarkuysan Spor Kulübü
Samuel NOVOTA : Onur OKTAV 9:11 / 11:6 / 11:5 / 11:9 Watch Fullmatch
Zoltan LELKES : Hasan DOGAN 11:2 / 11:6 / 11:6 Watch Fullmatch
Peter MUSKO : Turgut POLAT 11:7 / 11:6 / 13:11 Watch Fullmatch
Sep 30 14:00 CET Fortune Kyiv 3 : 0 Turk Telekom Ankara Sport Club
Yevhen PRYSHCHEPA : EKMEKCI Mustafa Fahrettin 11:4 / 11:7 / 11:6 Watch Fullmatch
KALACHEVSKYI Denys : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:4 / 7:11 / 11:5 / 7:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Bohdan KOHUT : Paata PIRTSKHALAVA 11:8 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Sep 30 19:00 CET SK Vydrany 1 : 3 Fortune Kyiv
Peter MUSKO : Yevhen PRYSHCHEPA 11:6 / 3:11 / 4:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Samuel NOVOTA : KALACHEVSKYI Denys 7:11 / 11:8 / 5:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Zoltan LELKES : Bohdan KOHUT 14:12 / 13:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Samuel NOVOTA : Yevhen PRYSHCHEPA 11:7 / 8:11 / 8:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Sep 30 19:00 CET Clube Desportivo Sao Roque/STAG 3 : 1 Sarkuysan Spor Kulübü
Duarte MENDONCA : Hasan DOGAN 7:11 / 11:13 / 6:11 Watch Fullmatch
Tianming ZHAO : Onur OKTAV 11:8 / 12:10 / 11:8 Watch Fullmatch
Vitor AMORIM : Turgut POLAT 11:5 / 7:11 / 7:11 / 11:6 / 11:9 Watch Fullmatch
Tianming ZHAO : Hasan DOGAN 11:9 / 11:7 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 01 10:00 CET SK Vydrany 3 : 0 Clube Desportivo Sao Roque/STAG
Zoltan LELKES : Tiago LI 13:11 / 11:8 / 11:4 Watch Fullmatch
Samuel NOVOTA : Tianming ZHAO 11:8 / 10:12 / 11:5 / 6:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Peter MUSKO : Vitor AMORIM 11:9 / 8:11 / 9:11 / 11:5 / 11:6 Watch Fullmatch
Oct 01 10:00 CET Turk Telekom Ankara Sport Club 0 : 3 Sarkuysan Spor Kulübü
EKMEKCI Mustafa Fahrettin : Hasan DOGAN 11:6 / 10:12 / 13:15 / 3:11 Watch Fullmatch
Irfan TAVUKÇUOĞLU : Onur OKTAV 4:11 / 6:11 / 11:6 / 1:11 Watch Fullmatch
Paata PIRTSKHALAVA : Turgut POLAT 6:11 / 10:12 / 9:11 Watch Fullmatch
Oct 01 14:00 CET SK Vydrany 3 : 0 Turk Telekom Ankara Sport Club
Zoltan LELKES : EKMEKCI Mustafa Fahrettin 11:7 / 11:7 / 11:9 Watch Fullmatch
Stefan PEKO : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:9 / 11:4 / 11:13 / 5:11 / 11:7 Watch Fullmatch
Peter MUSKO : Paata PIRTSKHALAVA 11:9 / 11:6 / 11:6 Watch Fullmatch
Oct 01 14:00 CET Fortune Kyiv 2 : 3 Clube Desportivo Sao Roque/STAG
Yevhen PRYSHCHEPA : Tianming ZHAO 8:11 / 7:11 / 11:5 / 8:11 Watch Fullmatch
Bohdan SINKEVYCH : Tiago LI 13:11 / 6:11 / 11:8 / 11:6 Watch Fullmatch
Bohdan KOHUT : Duarte MENDONCA 10:12 / 9:11 / 12:10 / 11:7 / 9:11 Watch Fullmatch
Yevhen PRYSHCHEPA : Vitor AMORIM 11:3 / 11:2 / 11:6 Watch Fullmatch
Bohdan SINKEVYCH : Tianming ZHAO 5:11 / 12:14 / 5:11
Group B
Sep 30 10:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 3 : 0 STK Budućnost
ROSSI Carlo : RADULOVIĆ Filip 11:8 / 11:7 / 11:7
PICIULIN Gabriele : RADULOVIĆ Filip 9:11 / 11:9 / 11:4 / 11:9
KAZEEM Makanjuola : ĐUKANOVIĆ Boris 11:6 / 11:5 / 11:6
Sep 30 10:00 CET G.D.D Toledos 3 : 1 ADC Ponta do Pargo - Calheta
SILVA Paulo : INDOWU Saheed 5:11 / 9:11 / 11:4 / 11:9 / 12:14
Boboye OYENIYAN : Adriano FREITAS 12:10 / 11:6 / 11:4
Diogo SILVA : Daniel MONTEIRO 11:3 / 11:3 / 11:1
Paulo SILVA : Adriano FREITAS 11:5 / 11:6 / 11:7
Sep 30 14:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 : 0 STK Budućnost
KAZEEM Nasiru : Haris TALIANOVIĆ 11:8 / 11:5 / 11:7
Florian CNUDDE : Filip RADULOVIĆ 11:7 / 11:5 / 11:8
Rodrigue JAMIN : ĐUKANOVIĆ Boris 11:4 / 11:8 / 11:9
Sep 30 14:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 3 : 0 ADC Ponta do Pargo - Calheta
Stefano TOMASI : Daniel MONTEIRO 11:7 / 11:9 / 11:6
Carlo ROSSI : Saheed IDOWU 9:11 / 10:8 / 10:7 / 11:8 / 11:1
Gabiele PICIULIN : Adriano FREITAS 11:3 / 11:1 / 11:0
Sep 30 19:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 : 2 ASD Marcozzi Cagliari
Kazeem NASIRU : Carlo ROSSI 7:11 / 8:11 / 7:11
Florian CNUDDE : Stefano TOMASI 11:6 / 6:11 / 10:12 / 13:11 / 11:9
Rodrigue JAMIN : KAZEEM Makanjuola 11:8 / 8:11 / 6:11 / 11:8 / 12:14
Kazeem NASIRU : Stefano TOMASI 11:8 / 11:8 / 8:11 / 11:7
Florian CNUDDE : Carlo ROSSI 11:3 / 11:7 / 5:11 / 11:8
Sep 30 19:00 CET G.D.D Toledos 3 : 0 STK Budućnost
Paulo SILVA : Haris TALIANOVIĆ 11:5 / 11:6 / 11:3
Boboye OYENIYAN : Filip RADULOVIĆ 4:11 / 11:6 / 11:3 / 11:4
Diogo SILVA : Mato STOJOVIĆ 11:2 / 11:5 / 11:1
Oct 01 10:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 2 : 3 G.D.D Toledos
Florian CNUDDE : Diogo SILVA 2:11 / 7:11 / 11:5 / 9:11
Kazeem NASIRU : Paulo SILVA 11:9 / 11:9 / 11:8
Rodrigue JAMIN : Boboye OYENIYAN 12:14 / 5:11 / 12:20
Florian CNUDDE : Paulo SILVA 11:6 / 9:11 / 6:11 / 11:7 / 12:10
Kazeem NASIRU : Diogo SILVA 7:11 / 11:7 / 5:11 / 11:13
Oct 01 10:00 CET ADC Ponta do Pargo - Calheta 3 : 0 STK Budućnost
Saheed IDOWU : Boris DJUKANOVIĆ 11:2 / 11:9 / 11:5
Adriano FREITAS : Haris TALIANOVIĆ 12:14 / 11:6 / 11:8 / 13:11
Daniel MONTEIRO : Filip RADULOVIĆ 13:11 / 11:8 / 9:11 / 11:5
Oct 01 14:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 : 2 ADC Ponta do Pargo - Calheta
Kazeem NASIRU : Daniel MONTEIRO 11:9 / 11:3 / 11:2
Florian CNUDDE : Saheed IDOWU 8:11 / 7:11 / 6:11
Rodrigue JAMIN : Adriano FREITAS 6:11 / 11:8 / 11:3 / 11:9
Kazeem NASIRU : Saheed IDOWU 6:11 / 8:11 / 4:11
Florian CNUDDE : Daniel MONTEIRO 11:5 / 11:8 / 11:5
Oct 01 14:00 CET ASD Marcozzi Cagliari 3 : 0 G.D.D Toledos
Carlo ROSSI : Paulo SILVA 5:11 / 11:9 / 11:8 / 11:6
Stefano TOMASI : Diogo SILVA 11:8 / 6:11 / 6:11 / 11:5 / 11:8
Gabiele PICIULIN : Boboye OYENIYAN 11:6 / 11:7 / 9:11 / 11:5
Group C
Sep 30 10:00 CET CS Mioveni 3 : 1 A.D. Vincios
Alexandru CAZACU : PINTOS BARREIRA Martin 8:11 / 11:5 / 11:6 / 11:8
Rares SIPOS : MOISES ALVAREZ Garcia 10:12 / 11:7 / 7:11 / 10:12
Jonut SENI : Jaime VIDAL 11:9 / 11:7 / 11:8
Alexandru CAZACU : MOISES ALVAREZ Garcia 11:5 / 9:11 / 9:11 / 11:8 / 11:5
Sep 30 10:00 CET Borges Vall 3 : 0 TT Vedrinamur
Oriol MONZO : Nicolas MARCHAL 9:11 / 11:7 / 13:11 / 11:7
WEIFAN Chuang : Thibaut DARCIS 9:11 / 11:7 / 11:8 / 7:11 / 11:9
Marc DURAN : Herve DELPORTE 11:6 / 15:13 / 11:9
Sep 30 14:00 CET TTSC UMMC-ELEM 3 : 2 A.D. Vincios
SHVETS Kirill : PINTOS Martin 12:10 / 11:4 / 12:10
Artur ABUSEV : ALVAREZ GARCIA Moises 11:5 / 7:11 / 8:11 / 9:11
Pavel KHRIPUNENKO : OTERO COSTAS Rafael 11:4 / 11:6 / 11:6
SHVETS Kirill : ALVAREZ GARCIA Moises 6:11 / 11:5 / 11:7 / 4:11 / 10:12
Artur ABUSEV : PINTOS Martin 11:2 / 11:7 / 10:12 / 11:6
Sep 30 14:00 CET CS Mioveni 2 : 3 TT Vedrinamur
Alexandru CAZACU : Herve DELPORTE 9:11 / 11:8 / 7:11 / 11:7 / 11:6
Rares SIPOS : Thibaut DARCIS 11:7 / 11:9 / 6:11 / 11:5
Jonut SENI : Francois GOBEAUX 8:11 / 11:8 / 9:11 / 4:11
Alexandru CAZACU : Thibaut DARCIS 8:11 / 10:12 / 8:11
Rares SIPOS : Herve DELPORTE 6:11 / 11:9 / 9:11 / 10:12
Sep 30 19:00 CET TTSC UMMC-ELEM 1 : 3 CS Mioveni
KHRIPUNENKO PAVEL : SIPOS RARES 4:11 / 9:11 / 8:11
ABUSEV ARTUR : CAZACU ALEXANDRU 4:11 / 11:9 / 9:11 / 9:11
SVETS KIRIL : SENI JONUT 11:5 / 6:11 / 11:8 / 14:12
Pavel KHRIPUNENKO : CAZACU ALEXANDRU 10:12 / 13:15 / 11:13
Sep 30 19:00 CET Borges Vall 3 : 0 A.D. Vincios
MONZO OVIOL : PINTOS MARTIN 11:3 / 11:3 / 6:11 / 11:9
WEI FAN CHUANG : ALVAREZ MOISES 11:4 / 4:11 / 11:3 / 11:3
DURAN MARC : TORES ANDRES 7:11 / 11:4 / 11:5 / 11:8
Oct 01 10:00 CET TTSC UMMC-ELEM 1 : 3 Borges Vall
Kirill SHVETC : Marc DURAN 8:11 / 5:11 / 6:11
Pavel KHRIPUNENKO : WEIFAN Chuang 9:11 / 11:8 / 11:13 / 8:11
Artur ABUSEV : Oriol MONZO 11:7 / 5:11 / 11:8 / 11:5
Kirill SHVETC : WEIFAN Chuang 5:11 / 6:11 / 8:11
Oct 01 10:00 CET TT Vedrinamur 3 : 0 A.D. Vincios
Thibaut DARCIS : Martin PINTOS BARREIRO 7:11 / 11:5 / 11:3 / 11:8
Frederic SONNET : Moises ALVAREZ GARCIA 11:2 / 11:8 / 9:11 / 11:8
Herve DELPORTE : Rafael OTERO COSTAS 11:9 / 11:4 / 11:8
Oct 01 14:00 CET TTSC UMMC-ELEM 1 : 3 TT Vedrinamur
Kirill SHVETC : Thibaut DARCIS 2:11 / 11:8 / 11:4 / 11:9
Artur ABUSEV : Frederic SONNET 5:11 / 7:11 / 5:11
Pavel KHRIPUNENKO : Herve DELPORTE 11:8 / 4:11 / 5:11 / 9:11
Kirill SHVETC : Frederic SONNET 11:8 / 6:11 / 9:11 / 6:11
Oct 01 14:00 CET CS Mioveni 3 : 2 Borges Vall
Alexandru CAZACU : Marc DURAN 6:11 / 10:12 / 6:11
Rares SIPOS : WEIFAN Chuang 6:11 / 11:9 / 9:11 / 11:8 / 11:9
Jonut SENI : Oriol MONZO 6:11 / 11:8 / 9:11 / 11:6 / 11:8
Alexandru CAZACU : WEIFAN Chuang 9:11 / 11:4 / 10:12 / 11:6 / 7:11
Rares SIPOS : Marc DURAN 12:10 / 11:7 / 11:7
Group D
Sep 30 14:00 CET Universidad De Burgos - TPF 3 : 0 GDCS Juncal
SARGN, Mihai : SAEZ, Rafael 11:7 / 12:10 / 11:5
BUKIN, Andrei : BARBULESCU, Cristian 11:5 / 11:6 / 9:11 / 11:4
SILVA, Bruno : NÚÑEZ, Miguel 11:7 / 12:10 / 9:11 / 11:3
Sep 30 14:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 0 : 3 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy
Oleksiy SARMATOV : VIDAL, Jaime 6:11 / 13:11 / 3:11 / 7:11
Oleksandr TUZHYLIN : DÍEZ, Endika 4:11 / 11:8 / 6:11 / 11:8 / 6:11
MELNIK : BORGIK, Dorde 4:11 / 9:11 / 11:9 / 4:11
Sep 30 14:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy
: W.O.
Sep 30 19:00 CET GDCS Juncal 0 : 3 Leka Enea Tenis de Mesa
Mihai SARGU : Jaime VIDAL 11:3 / 11:4 / 11:13 / 7:11
BUILIN Andrei : Endika DIEZ 3:11 / 14:16 / 7:11
Bruno SILVA : Djordje BORČIĆ 4:11 / 7:11 / 7:11
Sep 30 19:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 Leka Enea Tenis de Mesa
: W.O.
Sep 30 19:00 CET CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy 3 : 1 Universidad De Burgos - TPF
Oleksiy SARMATOV : Jorge AUSIN 12:10 / 7:11 / 6:11 / 11:5 / 11:6
TUZMYLIN Oleksandr : Miguel NUNEZ 12:14 / 11:6 / 11:6 / 11:2
Valerii MELNYK : Rafael SAEZ 11:13 / 8:11 / 7:11
Oleksiy SARMATOV : Miguel NUNEZ 11:6 / 11:5 / 11:5
Oct 01 10:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 Universidad De Burgos - TPF
: W.O.
Oct 01 10:00 CET GDCS Juncal 3 : 1 CE MSC TENNIS ACADEMY SCC Sumy
BUKIN, Andrei : TYZHYHIN 11:13 / 11:9 / 8:11 / 11:6 / 11:7
SARGU, Mihai : Oleksiy SARMATOV 6:11 / 11:6 / 11:9 / 11:5
SILVA, Bruno : MELNIK 11:9 / 7:11 / 8:11 / 12:10 / 10:12
SARGU, Mihai : TYZHYNIN 13:15 / 10:12 / 14:12 / 11:8 / 11:8
Oct 01 10:00 CET Leka Enea Tenis de Mesa 3 : 0 Universidad De Burgos - TPF
PALACIOS, Daniel : AUSIN, jorge 11:9 / 5:11 / 11:9 / 16:14
BORCIC, Dorde : SAEZ, Rafa 11:3 / 11:5 / 11:5
DIEZ, Endika : Barbbulescu, Cristian 11:7 / 11:13 / 11:5 / 11:5
Oct 01 14:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 GDCS Juncal
: W.O.

Regulations & Documents

Click on the corresponding links to download the documents:

ETTU Partners