Ettu Logo Ittf Logo

Table Tennis Champions League Men

Group Phase

01 DEC
GDA 2
ESL 3
SAA 2
GRO 3
HEN 3
OST 1
02 DEC
VER 3
PON 1
ORE 3
OCH 0
DUE 3
CHA 1
ANG 3
ROS 0
WEL 3
TOR 0

Latest Videos


Group A
Oct 06 14:00 CET TTC Fakel Gazprom 3 : 0 Vaillante Sports Angers TT
Dimitrij OVTCHAROV : Jon PERSSON 9:11 / 11:9 / 8:11 / 11:5 / 12:10 Watch Fullmatch
Vladimir SAMSONOV : Jens LUNDQVIST 12:10 / 13:11 / 7:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Jun MIZUTANI : Christophe LEGOUT 11:7 / 11:7 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 07 18:00 CET TTF Liebherr Ochsenhausen 3 : 2 Roskilde Bordtennis BTK61
Simon GAUZY : Ewout OOSTWOUDER 11:8 / 11:5 / 11:6 Watch Fullmatch
Yuto MURAMATSU : Yujia ZHAI 4:11 / 8:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Hugo CALDERANO : Claus NIELSEN 11:5 / 11:5 / 14:12 Watch Fullmatch
Simon GAUZY : Yujia ZHAI 6:11 / 9:11 / 11:7 / 5:11 Watch Fullmatch
Yuto MURAMATSU : Allan BENTSEN 11:4 / 11:6 / 11:4 Watch Fullmatch
Oct 26 19:00 CET Roskilde Bordtennis BTK61 0 : 3 Vaillante Sports Angers TT
Yujia ZHAI : Emmanuel LEBESSON 7:11 / 2:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Michael MAZE : Jon PERSSON 7:11 / 6:11 / 13:15 Watch Fullmatch
Claus NIELSEN : Jens LUNDQVIST 9:11 / 5:11 / 11:9 / 12:10 / 7:11 Watch Fullmatch
Oct 27 18:30 CET TTF Liebherr Ochsenhausen 1 : 3 TTC Fakel Gazprom
Simon GAUZY : Dimitrij OVTCHAROV 11:6 / 8:11 / 9:11 / 11:7 / 11:8 Watch Fullmatch
Hugo CALDERANO : Jun MIZUTANI 11:9 / 8:11 / 9:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Jakub DYJAS : Vladimir SAMSONOV 8:11 / 12:10 / 11:9 / 3:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Simon GAUZY : Jun MIZUTANI 11:7 / 11:5 / 8:11 / 7:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Nov 03 19:30 CET Vaillante Sports Angers TT 0 : 3 TTF Liebherr Ochsenhausen
Jon PERSSON : Yuto MURAMATSU 8:11 / 12:10 / 10:12 / 9:11 Watch Fullmatch
Emmanuel LEBESSON : Simon GAUZY 14:12 / 12:14 / 8:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Jens LUNDQVIST : Jakub DYJAS 8:11 / 11:9 / 10:12 / 12:10 / 9:11 Watch Fullmatch
Nov 04 14:00 CET TTC Fakel Gazprom 3 : 0 Roskilde Bordtennis BTK61
Dimitrij OVTCHAROV : Ewardus OOSTWOUDER 11:6 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Jun MIZUTANI : Yujia ZHAI 11:6 / 11:3 / 11:4 Watch Fullmatch
Vladimir SAMSONOV : Claus NIELSEN 11:5 / 11:7 / 11:7 Watch Fullmatch
Nov 25 17:00 CET Roskilde Bordtennis BTK61 2 : 3 TTF Liebherr Ochsenhausen
Yujia ZHAI : Hugo CALDERANO 11:9 / 7:11 / 11:9 / 12:10 Watch Fullmatch
Claus NIELSEN : Yuto MURAMATSU 12:10 / 9:11 / 6:11 / 11:8 / 2:11 Watch Fullmatch
Ewout OOSTWOUDER : Joao GERALDO 11:4 / 8:11 / 4:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Yujia ZHAI : Yuto MURAMATSU 5:11 / 8:11 / 11:9 / 14:12 / 11:2 Watch Fullmatch
Claus NIELSEN : Hugo CALDERANO 6:11 / 7:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Nov 25 19:30 CET Vaillante Sports Angers TT 0 : 3 TTC Fakel Gazprom
Jens LUNDQVIST : Jun MIZUTANI 3:11 / 4:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Jon PERSSON : Dimitrij OVTCHAROV 7:11 / 9:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Christophe LEGOUT : Vladimir SAMSONOV 9:11 / 6:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Dec 02 15:30 CET TTC Fakel Gazprom 3 : 0 TTF Liebherr Ochsenhausen
Jun MIZUTANI : Joao GERALDO 7:11 / 12:10 / 9:11 / 11:3 / 11:6 Watch Fullmatch
Dimitrij OVTCHAROV : Hugo CALDERANO 3:11 / 11:5 / 5:11 / 11:7 / 19:17 Watch Fullmatch
Vladimir SAMSONOV : Yuto MURAMATSU 11:3 / 11:3 / 9:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Dec 02 19:30 CET Vaillante Sports Angers TT 3 : 0 Roskilde Bordtennis BTK61
Jens LUNDQVIST : Yujia ZHAI 12:10 / 11:13 / 11:6 / 11:7 Watch Fullmatch
Jon PERSSON : Allan BENTSEN 11:4 / 11:6 / 11:7 Watch Fullmatch
Christophe LEGOUT : Claus NIELSEN 11:2 / 9:11 / 12:8 / 11:9 Watch Fullmatch
Watch Livestream Dec 16 20:00 CET Roskilde Bordtennis BTK61 - : - TTC Fakel Gazprom
Watch Livestream Dec 16 20:00 CET TTF Liebherr Ochsenhausen - : - Vaillante Sports Angers TT
Group B
Oct 06 20:00 CET AS Pontoise Cergy 3 : 2 Eslovs Ai Bordtennis
Marcos FREITAS : Daniel KOSIBA 11:9 / 5:11 / 7:11 / 11:4 / 11:4 Watch Fullmatch
Tristan FLORE : Hui XU 8:11 / 3:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Mattias KARLSSON : Robert SVENSSON 10:12 / 4:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Marcos FREITAS : Hui XU 11:9 / 13:15 / 5:11 / 11:9 / 11:6 Watch Fullmatch
Tristan FLORE : Daniel KOSIBA 11:4 / 11:9 / 11:13 / 11:9 Watch Fullmatch
Oct 07 16:00 CET UMMC 3 : 2 KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk
Andrej GACINA : Yang WANG 11:9 / 10:12 / 11:6 / 3:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Alexander SHIBAEV : KONISHI Kaii 12:10 / 7:11 / 4:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Grigory VLASOV : Mattias OVERSJO 10:12 / 11:7 / 11:8 / 16:14 Watch Fullmatch
Andrej GACINA : KAII Konishi 11:8 / 11:9 / 5:11 / 12:10 Watch Fullmatch
Alexander SHIBAEV : Yang WANG 11:6 / 8:11 / 11:3 / 16:14 Watch Fullmatch
Oct 28 18:00 CET Eslovs Ai Bordtennis 3 : 1 KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk
Hui XU : Yang WANG 7:11 / 11:6 / 11:4 / 11:5 Watch Fullmatch
Truls MOREGARDH : KONISHI Kaii 12:10 / 9:11 / 8:11 / 12:14 Watch Fullmatch
Daniel KOSIBA : Mattias OVERSJO 11:6 / 11:5 / 11:6 Watch Fullmatch
Hui XU : KONISHI Kaii 11:6 / 11:2 / 11:9 Watch Fullmatch
Oct 28 20:00 CET AS Pontoise Cergy 3 : 1 UMMC
Marcos FREITAS : Andrej GACINA 9:11 / 11:4 / 11:9 / 12:10 Watch Fullmatch
Tristan FLORE : Alexander SHIBAEV 3:11 / 6:11 / 11:9 / 11:5 / 9:11 Watch Fullmatch
Mattias KARLSSON : Grigory VLASOV 8:11 / 11:9 / 11:9 / 11:6 Watch Fullmatch
Marcos FREITAS : Alexander SHIBAEV 11:9 / 11:6 / 11:8 Watch Fullmatch
Nov 04 15:30 CET UMMC 3 : 2 Eslovs Ai Bordtennis
Andrej GACINA : Truls MOREGARDH 11:4 / 14:12 / 11:8 Watch Fullmatch
Alexander SHIBAEV : Hui XU 11:5 / 12:14 / 6:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Grigory VLASOV : Daniel KOSIBA 11:7 / 11:7 / 11:7 Watch Fullmatch
Andrej GACINA : Hui XU 11:8 / 9:11 / 8:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Alexander SHIBAEV : Truls MOREGARDH 11:3 / 16:14 / 11:5 Watch Fullmatch
Nov 04 18:30 CET KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 0 : 3 AS Pontoise Cergy
Mitsuki YOSHIDA : Mattias KARLSSON 10:12 / 7:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Mattias OVERSJO : Marcos FREITAS 5:11 / 9:11 / 12:10 / 11:7 / 9:11 Watch Fullmatch
Yang WANG : Tristan FLORE 4:11 / 11:6 / 8:11 / 12:10 / 7:11 Watch Fullmatch
Nov 24 19:30 CET Eslovs Ai Bordtennis 2 : 3 AS Pontoise Cergy
Hui XU : Mattias KARLSSON 12:10 / 11:8 / 11:7 Watch Fullmatch
Truls MOREGARDH : Marcos FREITAS 13:11 / 5:11 / 13:15 / 9:11 Watch Fullmatch
Daniel KOSIBA : Niagol STOYANOV 11:5 / 6:11 / 2:11 / 11:9 / 10:12 Watch Fullmatch
Hui XU : Marcos FREITAS 11:7 / 9:11 / 11:6 / 13:11 Watch Fullmatch
Truls MOREGARDH : Mattias KARLSSON 7:11 / 9:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Nov 25 18:30 CET KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 3 : 2 UMMC
Mitsuki YOSHIDA : Andrej GACINA 13:11 / 11:9 / 5:11 / 11:7 Watch Fullmatch
Yang WANG : Alexander SHIBAEV 8:11 / 11:8 / 18:16 / 11:7 Watch Fullmatch
Mattias OVERSJO : Grigory VLASOV 8:11 / 5:11 / 11:9 / 11:9 / 2:11 Watch Fullmatch
Mitsuki YOSHIDA : Alexander SHIBAEV 11:7 / 6:11 / 9:11 / 11:8 / 7:11 Watch Fullmatch
Yang WANG : Andrej GACINA 11:9 / 11:9 / 11:7 Watch Fullmatch
Dec 01 18:00 CET KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 2 : 3 Eslovs Ai Bordtennis
Yang WANG : Daniel KOSIBA 11:4 / 11:7 / 11:6 Watch Fullmatch
Mattias OVERSJO : HUI Xu 7:11 / 11:8 / 2:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Mitsuki YOSHIDA : Robert SVENSSON 11:9 / 11:4 / 10:12 / 11:9 Watch Fullmatch
Yang WANG : HUI Xu 11:9 / 4:11 / 7:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Mattias OVERSJO : Daniel KOSIBA 9:11 / 11:8 / 9:11 / 11:4 / 4:11 Watch Fullmatch
Dec 02 14:00 CET UMMC 3 : 1 AS Pontoise Cergy
Alexander SHIBAEV : Niagol STOYANOV 12:10 / 12:10 / 10:12 / 11:8 Watch Fullmatch
Andrej GACINA : Marcos FREITAS 11:9 / 9:11 / 9:11 / 11:6 / 11:13 Watch Fullmatch
Grigory VLASOV : Mattias KARLSSON 10:12 / 11:3 / 11:8 / 9:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Alexander SHIBAEV : Marcos FREITAS 9:11 / 11:3 / 11:9 / 11:13 / 11:5 Watch Fullmatch
Watch Livestream Dec 16 19:30 CET Eslovs Ai Bordtennis - : - UMMC
Watch Livestream Dec 16 19:30 CET AS Pontoise Cergy - : - KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk
Group C
Oct 07 19:30 CET Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3 : 0 TTC Ostrava 2016
Panagiotis GIONIS : Alexandar KARAKAŠEVIĆ 9:11 / 11:6 / 5:11 / 11:9 / 11:5 Watch Fullmatch
Ning GAO : Hung Chieh CHIANG 11:4 / 12:10 / 15:13 Watch Fullmatch
Daniel GORAK : Tomas TREGLER 11:5 / 11:1 / 11:9 Watch Fullmatch
Oct 07 20:00 CET FC Saarbrücken Tischtennis 3 : 0 G.V. Hennebont T.T.
Patrick FRANZISKA : CHEN Chien-An 7:11 / 11:5 / 11:7 / 11:9 Watch Fullmatch
Bojan TOKIC : Liam PITCHFORD 15:13 / 11:13 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Tiago APOLONIA : Kalinikos KREANGA 11:3 / 11:7 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 26 19:00 CET TTC Ostrava 2016 2 : 3 G.V. Hennebont T.T.
Hung Chieh CHIANG : Quentin ROBINOT 5:11 / 6:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Alexandar KARAKAŠEVIĆ : Liam PITCHFORD 11:6 / 11:6 / 11:7 Watch Fullmatch
Tomas TREGLER : Kalinikos KREANGA 11:8 / 8:11 / 11:4 / 3:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Hung Chieh CHIANG : Liam PITCHFORD 10:12 / 5:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Alexandar KARAKAŠEVIĆ : Quentin ROBINOT 11:9 / 10:12 / 12:10 / 7:11 / 12:14 Watch Fullmatch
Oct 28 19:00 CET Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0 : 3 FC Saarbrücken Tischtennis
Ning GAO : Patrick BAUM 9:11 / 11:5 / 11:2 / 7:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Panagiotis GIONIS : Patrick FRANZISKA 10:12 / 9:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Daniel GORAK : Tiago APOLONIA 12:14 / 10:12 / 11:9 / 10:12 Watch Fullmatch
Nov 04 19:00 CET FC Saarbrücken Tischtennis 3 : 1 TTC Ostrava 2016
Patrick FRANZISKA : Hung Chieh CHIANG 11:6 / 9:11 / 12:14 / 11:4 / 11:2 Watch Fullmatch
Patrick BAUM : Tomas TREGLER 5:11 / 8:11 / 12:10 / 7:11 Watch Fullmatch
Bojan TOKIC : Alexandar KARAKAŠEVIĆ 3:11 / 11:6 / 11:7 / 11:9 Watch Fullmatch
Patrick FRANZISKA : Tomas TREGLER 11:5 / 11:9 / 12:10 Watch Fullmatch
Nov 04 20:00 CET G.V. Hennebont T.T. 3 : 0 Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Liam PITCHFORD : Artur MICHALCZYK 11:7 / 11:3 / 11:8 Watch Fullmatch
CHEN Chien-An : Ning GAO 11:8 / 11:13 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Quentin ROBINOT : Daniel GORAK 11:9 / 14:12 / 12:10 Watch Fullmatch
Nov 24 17:00 CET TTC Ostrava 2016 0 : 3 Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Alexandar KARAKAŠEVIĆ : Ning GAO 10:12 / 8:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Petr KORBEL : Daniel GORAK 11:7 / 5:11 / 11:8 / 8:11 / 17:19 Watch Fullmatch
Tomas TREGLER : Panagiotis GIONIS 7:11 / 8:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Nov 25 20:00 CET G.V. Hennebont T.T. 1 : 3 FC Saarbrücken Tischtennis
Liam PITCHFORD : Bojan TOKIC 6:11 / 3:11 / 13:11 / 11:3 / 11:8
Kalinikos KREANGA : Tiago APOLONIA 10:12 / 9:11 / 11:9 / 11:7 / 10:12
Quentin ROBINOT : Patrick BAUM 11:7 / 11:5 / 9:11 / 4:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Liam PITCHFORD : Tiago APOLONIA 11:8 / 11:7 / 6:11 / 9:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Dec 01 19:00 CET FC Saarbrücken Tischtennis 2 : 3 Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Bojan TOKIC : Panagiotis GIONIS 4:11 / 11:6 / 6:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Patrick BAUM : Daniel GORAK 12:10 / 11:9 / 11:4 Watch Fullmatch
Tiago APOLONIA : Artur MICHALCZYK 11:3 / 11:2 / 11:1 Watch Fullmatch
Andrey SEMENOV : Daniel GORAK 8:11 / 7:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Patrick BAUM : Panagiotis GIONIS 7:11 / 12:10 / 6:11 / 11:5 / 7:11 Watch Fullmatch
Dec 01 20:00 CET G.V. Hennebont T.T. 3 : 1 TTC Ostrava 2016
CHEN Chien-An : Tomas TREGLER 8:11 / 13:11 / 7:11 / 11:8 / 11:5 Watch Fullmatch
Quentin ROBINOT : Alexandar KARAKAŠEVIĆ 9:11 / 11:9 / 10:12 / 12:10 / 11:8 Watch Fullmatch
Liam PITCHFORD : Petr KORBEL 10:12 / 11:6 / 5:11 / 8:11 Watch Fullmatch
CHEN Chien-An : Alexandar KARAKAŠEVIĆ 12:10 / 11:3 / 6:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Watch Livestream Dec 15 19:00 CET Bogoria Grodzisk Mazowiecki - : - G.V. Hennebont T.T.
Watch Livestream Dec 15 19:00 CET TTC Ostrava 2016 - : - FC Saarbrücken Tischtennis
Group D
Oct 06 19:00 CET Borussia Düsseldorf 3 : 0 SPG Walter Wels
Timo BOLL : Mihai BOBOCICA 9:11 / 11:5 / 11:8 / 12:10 Watch Fullmatch
Kristian KARLSSON : WANG Jianjun 11:5 / 11:7 / 11:8 Watch Fullmatch
Stefan FEGERL : Zsolt PETÖ 11:5 / 11:8 / 9:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 07 19:00 CET Chartres ASTT 3 : 1 KST ENERGA - MANEKIN TORUN
Par GERELL : Pavel SIRUCEK 11:7 / 11:5 / 11:8 Watch Fullmatch
Joao MONTEIRO : Cazuo MATSUMOTO 11:8 / 11:6 / 8:11 / 11:5 Watch Fullmatch
Alexandre ROBINOT : Tomasz KOTOWSKI 11:6 / 3:11 / 8:11 / 11:6 / 6:11 Watch Fullmatch
Par GERELL : Cazuo MATSUMOTO 12:10 / 11:7 / 6:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Oct 27 19:00 CET KST ENERGA - MANEKIN TORUN 3 : 2 SPG Walter Wels
Cazuo MATSUMOTO : Zsolt PETÖ 11:5 / 12:10 / 7:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Pavel SIRUCEK : WANG Jian Jun 8:11 / 8:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Tomasz KOTOWSKI : Mihai BOBOCICA 11:8 / 10:12 / 11:8 / 4:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Cazuo MATSUMOTO : WANG Jian Jun 11:6 / 11:9 / 6:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Pavel SIRUCEK : Zsolt PETÖ 14:12 / 11:7 / 9:11 / 9:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 27 19:30 CET Chartres ASTT 2 : 3 Borussia Düsseldorf
Par GERELL : Stefan FEGERL 11:7 / 8:11 / 11:8 / 9:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Robert GARDOS : Timo BOLL 9:11 / 8:11 / 6:11 Watch Fullmatch
Alexandre ROBINOT : Anton KÄLLBERG 11:9 / 12:10 / 11:5 Watch Fullmatch
Par GERELL : Timo BOLL 11:7 / 1:11 / 5:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Robert GARDOS : Stefan FEGERL 10:12 / 10:12 / 12:10 / 11:6 / 7:11 Watch Fullmatch
Nov 03 18:30 CET SPG Walter Wels 1 : 3 Chartres ASTT
WANG Jianjun : Par GERELL 5:11 / 11:7 / 8:11 / 11:13 Watch Fullmatch
Zsolt PETÖ : Robert GARDOS 12:10 / 7:11 / 6:11 / 11:7 / 17:15 Watch Fullmatch
Mihai BOBOCICA : Joao MONTEIRO 8:11 / 10:12 / 9:11 Watch Fullmatch
WANG Jianjun : Robert GARDOS 12:10 / 11:2 / 8:11 / 10:12 / 6:11 Watch Fullmatch
Nov 04 19:30 CET Borussia Düsseldorf 3 : 0 KST ENERGA - MANEKIN TORUN
Timo BOLL : Konrad KULPA 11:6 / 11:6 / 11:3 Watch Fullmatch
Stefan FEGERL : Pavel SIRUCEK 8:11 / 14:12 / 6:11 / 11:2 / 11:7 Watch Fullmatch
Anton KÄLLBERG : Damian WĘDERLICH 11:9 / 11:5 / 11:5 Watch Fullmatch
Nov 24 18:30 CET KST ENERGA - MANEKIN TORUN 0 : 3 Chartres ASTT
Cazuo MATSUMOTO : Robert GARDOS 7:11 / 11:13 / 7:11 Watch Fullmatch
Pavel SIRUCEK : Par GERELL 7:11 / 6:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Tomasz KOTOWSKI : Alexandre ROBINOT 8:11 / 7:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Nov 25 19:00 CET SPG Walter Wels 0 : 3 Borussia Düsseldorf
Mihai BOBOCICA : Kristian KARLSSON 5:11 / 4:11 / 7:11 Watch Fullmatch
WANG Jianjun : Timo BOLL 11:7 / 2:11 / 8:11 / 9:11 Watch Fullmatch
Zsolt PETÖ : Stefan FEGERL 5:11 / 8:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Dec 02 18:00 CET Borussia Düsseldorf 3 : 1 Chartres ASTT
Timo BOLL : Joao MONTEIRO 11:9 / 13:11 / 11:7 Watch Fullmatch
Stefan FEGERL : Par GERELL 11:7 / 12:10 / 9:11 / 9:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Kristian KARLSSON : Alexandre ROBINOT 11:7 / 8:11 / 11:3 / 11:5 Watch Fullmatch
Timo BOLL : Par GERELL 11:9 / 11:8 / 11:6 Watch Fullmatch
Dec 02 20:00 CET SPG Walter Wels 3 : 0 KST ENERGA - MANEKIN TORUN
WANG Jianjun : Pavel SIRUCEK 11:6 / 9:11 / 4:11 / 11:9 / 11:4 Watch Fullmatch
Mihai BOBOCICA : Cazuo MATSUMOTO 6:11 / 10:12 / 11:6 / 11:7 / 13:11 Watch Fullmatch
PETE Zsolt : Konrad KULPA 11:9 / 11:7 / 12:10 Watch Fullmatch
Watch Livestream Dec 16 18:30 CET KST ENERGA - MANEKIN TORUN - : - Borussia Düsseldorf
Watch Livestream Dec 16 18:30 CET Chartres ASTT - : - SPG Walter Wels

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 TTC Fakel Gazprom 5 15:1 5:0 10
2 TTF Liebherr Ochsenhausen 5 10:10 3:2 8
3 Vaillante Sports Angers 5 6:9 2:3 7
4 Roskilde Bordtennis BTK61 5 4:15 0:5 5

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 AS Pontoise Cergy 5 13:8 4:1 9
2 UMMC 5 12:11 3:2 8
3 Eslovs Ai Bordtennis 5 12:12 2:3 7
4 KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 5 8:14 1:4 6

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 FC Saarbrücken 5 14:5 4:1 9
2 G.V. Hennebont T.T. 5 10:9 3:2 8
3 Bogoria Grodzisk 5 9:8 3:2 8
4 TTC Ostrava 2016 5 4:15 0:5 5

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 Borussia Düsseldorf 5 15:3 5:0 10
2 Chartres ASTT 5 12:8 3:2 8
3 SPG Walter Wels 5 6:12 1:4 6
4 KST ENERGA - MANEKIN 5 4:14 1:4 6

ETTU Partners