Ettu Logo Ittf Logo

Seamaster European Champions League Women

Group Phase

20 OCT
HOD 2
SQU 3
DRI 1
LYS 3
GQU 1
SZE 3
21 OCT
LIN 3
CAR 0

There is currently no match in progress


Group A

Place Team Played Matches W:L Points
1 KTS Tarnobrzeg 2 6:1 2:0 4
2 CP LYSSOIS LILLE 2 4:4 1:1 3
3 TuS Bad Driburg 2 1:6 0:2 2

Group B

Place Team Played Matches W:L Points
1 BURSA BÜYÜKŞEHİR 2 6:3 2:0 4
2 Linz AG Froschberg 2 5:3 1:1 3
3 UCAM Cartagena TM 2 1:6 0:2 2

Group C

Place Team Played Matches W:L Points
1 Dr. Časl 2 6:1 2:0 4
2 Szekszard AC 2 3:4 1:1 3
3 ALCL TT Grand-Quevilly 2 2:6 0:2 2

Group D

Place Team Played Matches W:L Points
1 TTC Berlin Eastside 2 6:1 2:0 4
2 TT SAINT QUENTINOIS 2 3:5 1:1 3
3 SKST Mart Hodonin - 2 3:6 0:2 2

Group A
Sep 29 18:00 CET KTS Tarnobrzeg 3 : 0 TuS Bad Driburg
Ying HAN : Nina MITTELHAM 11:5 / 11:6 / 11:8 Watch Fullmatch
Elizabeta SAMARA : DE NUTTE Sarah 11:7 / 11:7 / 11:7 Watch Fullmatch
Qian LI : Sophia KLEE 11:1 / 11:2 / 11:2 Watch Fullmatch
Oct 13 19:00 CET CP LYSSOIS LILLE METROPOLE 1 : 3 KTS Tarnobrzeg
Tamolwan KHETKHUAN : Ying HAN 3:11 / 7:11 / 4:11
Bernadette SZOCS : Elizabeta SAMARA 12:10 / 8:11 / 16:14 / 11:7
LE LANNIC Agnès : Qian LI 8:11 / 1:11 / 4:11
Tamolwan KHETKHUAN : Elizabeta SAMARA 9:11 / 8:11 / 11:9 / 6:11
Oct 20 19:00 CET TuS Bad Driburg 1 : 3 CP LYSSOIS LILLE METROPOLE
Nina MITTELHAM : Maria XIAO 10:12 / 11:8 / 11:7 / 14:12
DE NUTTE Sarah : Bernadette SZOCS 3:11 / 11:8 / 10:12 / 8:11
Sophia KLEE : LE LANNIC Agnes 10:12 / 7:11 / 4:11
Nina MITTELHAM : Bernadette SZOCS 6:11 / 7:11 / 6:11
Nov 24 19:00 CET TuS Bad Driburg - : - KTS Tarnobrzeg
Dec 01 18:00 CET KTS Tarnobrzeg - : - CP LYSSOIS LILLE METROPOLE
Dec 19 19:00 CET CP LYSSOIS LILLE METROPOLE - : - TuS Bad Driburg
Group B
Oct 01 15:00 CET BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 3 : 2 Linz AG Froschberg
Ho Ching LEE : Mo ZHANG 11:7 / 11:7 / 5:11 / 11:3
Melek HU : Sophia POLCANOVA 11:9 / 9:11 / 6:11 / 5:11
Yana NOSKOVA : Tintin HO 12:14 / 5:11 / 11:6 / 11:7 / 11:6
Ho Ching LEE : Sophia POLCANOVA 9:11 / 7:11 / 3:11
Melek HU : Mo ZHANG 11:9 / 11:4 / 4:11 / 11:5
Oct 13 18:00 CET UCAM Cartagena TM 1 : 3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Matilda EKHOLM : Melek HU 6:11 / 10:12 / 11:8 / 1:11
Zhipei WANG : Ho Ching LEE 8:11 / 11:7 / 11:8 / 11:2
Tetyana BILENKO : Yana NOSKOVA 12:10 / 9:11 / 2:11 / 5:11
Matilda EKHOLM : Ho Ching LEE 10:12 / 11:9 / 11:13 / 5:11
Oct 21 16:00 CET Linz AG Froschberg 3 : 0 UCAM Cartagena TM
Sophia POLCANOVA : Tetyana BILENKO 11:4 / 11:7 / 11:7
Mo ZHANG : Zhipei WANG 11:8 / 3:11 / 11:7 / 11:3
Linda BERGSTRÖM : Adina DIACONU 11:7 / 8:11 / 11:6 / 12:10 Watch Fullmatch
Nov 26 16:00 CET Linz AG Froschberg - : - BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Dec 02 17:00 CET BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR - : - UCAM Cartagena TM
TBD UCAM Cartagena TM - : - Linz AG Froschberg
Group C
Oct 01 18:00 CET Dr. Časl 3 : 1 ALCL TT Grand-Quevilly
Hoi Kem DOO : Galia DVORAK 11:7 / 13:15 / 13:11 / 11:9
Jie LI : Hayeong KIM 5:11 / 11:6 / 7:11 / 11:4 / 7:11
Yu FU : Barbora BALAZOVA 12:10 / 11:7 / 11:5
Hoi Kem DOO : Hayeong KIM 11:7 / 14:12 / 5:11 / 9:11 / 11:8
Oct 13 17:00 CET Szekszard AC 0 : 3 Dr. Časl
Polina MIKHAILOVA : Xintong ZHOU 6:11 / 9:11 / 3:11
Dora MADARASZ : Jie LI 9:11 / 6:11 / 11:13
Ruta PASKAUSKIENE : Yu FU 6:11 / 7:11 / 9:11
Oct 20 19:30 CET ALCL TT Grand-Quevilly 1 : 3 Szekszard AC
Hayeong KIM : Dora MADARASZ
Barbora BALAZOVA : I-Ching CHENG
Galia DVORAK : Polina MIKHAILOVA
Hayeong KIM : I-Ching CHENG
TBD ALCL TT Grand-Quevilly - : - Dr. Časl
TBD Dr. Časl - : - Szekszard AC
Dec 19 17:00 CET Szekszard AC - : - ALCL TT Grand-Quevilly
Group D
Oct 01 14:30 CET TTC Berlin Eastside 3 : 1 SKST Mart Hodonin - Stavoimpex
Xiaona SHAN : Renata STRBIKOVA 12:14 / 14:12 / 11:9 / 11:7
Georgina POTA : Natalia PARTYKA 11:8 / 11:8 / 11:5
Irina PALINA : Katerina PENKAVOVA 7:11 / 5:11 / 13:11 / 8:11
Xiaona SHAN : Natalia PARTYKA 8:11 / 11:9 / 10:12 / 11:3 / 11:8
Oct 13 19:30 CET TT SAINT QUENTINOIS 0 : 3 TTC Berlin Eastside
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Georgina POTA 7:11 / 11:8 / 5:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Britt EERLAND : Xiaona SHAN 11:5 / 10:12 / 6:11 / 3:11 Watch Fullmatch
Aurore LE MANSEC : Irina PALINA 11:4 / 9:11 / 13:15 / 5:11 Watch Fullmatch
Oct 20 18:00 CET SKST Mart Hodonin - Stavoimpex 2 : 3 TT SAINT QUENTINOIS
Lin GUO : Hsien-Tzu CHENG 5:11 / 11:8 / 11:8 / 11:5
Natalia PARTYKA : DODEAN-MONTEIRO Daniela 4:11 / 9:11 / 8:11
Renata STRBIKOVA : Britt EERLAND 6:11 / 12:10 / 11:7 / 3:11 / 5:11
Lin GUO : DODEAN-MONTEIRO Daniela 11:8 / 11:8 / 11:2
Natalia PARTYKA : Hsien-Tzu CHENG 3:11 / 11:6 / 11:6 / 6:11 / 1:11
Nov 24 18:00 CET SKST Mart Hodonin - Stavoimpex - : - TTC Berlin Eastside
TBD TTC Berlin Eastside - : - TT SAINT QUENTINOIS
Dec 19 19:30 CET TT SAINT QUENTINOIS - : - SKST Mart Hodonin - Stavoimpex

ETTU Partners