Ettu Logo Ittf Logo

Seamaster European Champions League Women

Final

12 MAY
BER 3
TAR 1

May 07 18:00 CET KTS Tarnobrzeg 3 : 2 TTC Berlin Eastside
Ying HAN : Petrissa SOLJA 11:8 / 11:8 / 11:8 Watch Fullmatch
Qian LI : Xiaona SHAN 11:5 / 11:3 / 12:10 Watch Fullmatch
Viktoria PAVLOVICH : Georgina POTA 8:11 / 9:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Ying HAN : Xiaona SHAN 6:11 / 11:9 / 3:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Qian LI : Petrissa SOLJA 11:4 / 11:9 / 8:11 / 11:6 Watch Fullmatch
May 12 18:30 CET TTC Berlin Eastside 3 : 1 KTS Tarnobrzeg
Xiaona SHAN : Qian LI 11:8 / 11:5 / 11:2 Watch Fullmatch
Petrissa SOLJA : Ying HAN 9:11 / 1:11 / 4:11 Watch Fullmatch
Georgina POTA : Viktoria PAVLOVICH 11:7 / 11:6 / 11:4 Watch Fullmatch
Xiaona SHAN : Ying HAN 5:11 / 12:10 / 11:6 / 9:11 / 11:4 Watch Fullmatch

Mar 10 18:00 CET Szekszard AC 1 : 3 KTS Tarnobrzeg
Polina MIKHAILOVA : Ying HAN 11:5 / 6:11 / 7:11 / 4:11
Dora MADARASZ : Victoryia PAULOVICH 11:8 / 7:11 / 11:4 / 9:11 / 11:6
Ye LIN : Qian LI 11:7 / 11:5 / 8:11 / 7:11 / 7:11
Polina MIKHAILOVA : Victoryia PAULOVICH 8:11 / 11:5 / 4:11 / 11:5 / 10:12
Mar 12 17:30 CET Linz AG Froschberg 2 : 3 TTC Berlin Eastside
Jia LIU : Georgina POTA 11:7 / 11:9 / 11:9
Sophia POLCANOVA : Xiaona SHAN 13:11 / 1:11 / 4:11 / 8:11
Mo ZHANG : Petrissa SOLJA 11:6 / 7:11 / 8:11 / 11:3 / 11:6
Jia LIU : Xiaona SHAN 5:11 / 11:7 / 14:16 / 13:15
Sophia POLCANOVA : Georgina POTA 5:11 / 8:11 / 8:11
Apr 07 17:30 CET KTS Tarnobrzeg 3 : 0 Szekszard AC
Ying HAN : Dora MADARASZ 11:7 / 11:8 / 11:4 Watch Fullmatch
Victoryia PAULOVICH : Polina MIKHAILOVA 9:11 / 11:9 / 11:13 / 11:9 / 11:8 Watch Fullmatch
Qian LI : Ye LIN 11:4 / 11:4 / 4:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Apr 07 18:30 CET TTC Berlin Eastside 3 : 0 Linz AG Froschberg
Xiaona Shan : Mo Zhang 11:6 / 10:12 / 4:11 / 12:10 / 11:8
Petrissa SOLJA : Jia Liu 11:13 / 6:11 / 11:7 / 11:7 / 11:8
Georgina POTA : Sophia POLCANOVA 11:3 / 9:11 / 5:11 / 11:7 / 11:6

Jan 27 18:00 CET UCAM Cartagena TM 3 : 0 KTS Tarnobrzeg
Matilda EKHOLM : Viktoria PAVLOVICH 13:11 / 11:6 / 11:4
Tetyana BILENKO : HAN YING 14:16 / 9:11 / 11:8 / 11:9 / 11:6
Iulia NECULA : LI QIAN 9:11 / 11:8 / 7:11 / 11:8 / 11:6
Jan 27 19:30 CET Metz TT 2 : 3 Linz AG Froschberg
Yu FU : Jia LIU 5:11 / 12:14 / 9:11
Elizabeta SAMARA : Sophia POLCANOVA 6:11 / 11:7 / 11:5 / 8:11 / 6:11
CHASSELINE Pauline : Mo ZHANG 6:11 / 11:9 / 11:8 / 11:8
Yu FU : Sophia POLCANOVA 11:6 / 6:11 / 12:10 / 6:11 / 11:6
Yunli SCHREINER : Jia LIU 7:11 / 5:11 / 6:11
Jan 27 19:30 CET TT SAINT QUENTINOIS 2 : 3 Szekszard AC
Jian ZENG : Dora MADARASZ 11:5 / 9:11 / 10:12 / 8:11
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Polina MIKHAILOVA 11:9 / 11:9 / 11:8
Ran LI Kath : Ye LIN 3:11 / 14:12 / 8:11 / 14:12 / 15:13
Jian ZENG : Polina MIKHAILOVA 11:9 / 9:11 / 11:8 / 8:11 / 10:12
MONTEIRO-DODEAN Daniela : Dora MADARASZ 5:11 / 16:18 / 11:4 / 14:16
Jan 29 17:00 CET ALCL TT Grand-Quevilly 1 : 3 TTC Berlin Eastside
Yuan TIAN : Georgina POTA 1:11 / 3:11 / 4:11
Shiho ONO : Petrissa SOLJA 11:7 / 7:11 / 8:11 / 4:11
Galia DVORAK : Xiaona SHAN 11:9 / 1:11 / 11:9 / 11:9
Yuan TIAN : Petrissa SOLJA 5:11 / 13:15 / 8:11
Feb 10 17:00 CET KTS Tarnobrzeg 3 : 0 UCAM Cartagena TM
Ying HAN : Tetyana BILENKO 5:11 / 2:11 / 11:4 / 13:11 / 11:7
Viktoria PAVLOVICH : Iulia NECULA 11:8 / 13:11 / 11:5
Qian LI : Matilda EKHOLM 12:10 / 16:14 / 11:9
Feb 10 18:00 CET Szekszard AC 3 : 0 TT SAINT QUENTINOIS
Polina MIKHAILOVA : KATH Ran Li 11:9 / 13:11 / 6:11 / 11:4
Dora MADARASZ : Daniela MONTEIRO-DODEAN 10:12 / 11:7 / 11:6 / 11:5
Ye LIN : Jian ZENG 4:11 / 11:6 / 11:7 / 11:3
Feb 10 19:00 CET TTC Berlin Eastside 3 : 0 ALCL TT Grand-Quevilly
Yui HAMAMOTO : Tian YUAN 12:14 / 11:6 / 11:6 / 11:0
Georgina POTA : Galia DVORAK 12:10 / 11:6 / 13:11
Shan XIAONA : Shiho ONO 11:6 / 14:12 / 9:11 / 11:7
Feb 12 16:00 CET Linz AG Froschberg 3 : 0 Metz TT
Sophia POLCANOVA : Pauline CHASSELIN 9:11 / 11:8 / 11:3 / 11:4
Jia LIU : Yu FU 11:8 / 11:7 / 2:11 / 11:9
Mo ZHANG : Yunli SCHREINER 11:8 / 12:10 / 12:10

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 TTC Berlin Eastside 4 12:2 4:0 8
2 TT SAINT QUENTIN 4 7:7 2:2 6
3 Postas Sport Egyesulet 4 2:12 0:4 4

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 Linz AG Froschberg 4 12:5 4:0 8
2 UCAM Cartagena 4 8:7 2:2 6
3 TuS Bad Driburg 4 4:12 0:4 4

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 Szekszard AC 4 10:5 3:1 7
2 ALCL TT Grand-Quevilly 4 9:6 3:1 7
3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 4 4:12 0:4 4

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg 4 10:5 3:1 7
2 Metz TT 4 9:5 3:1 7
3 SKST Stavoimpex Hodonin 4 3:12 0:4 4


Group A
Sep 30 19:00 CET TTC Berlin Eastside 3 : 1 Postas Sport Egyesulet
Yui HAMAMOTO : Jiao LI 11:6 / 11:13 / 11:6 / 4:11 / 11:9
Xiaona SHAN : Ruta PASKAUSKIENE 11:4 / 11:8 / 3:11 / 7:11 / 9:11
Georgina POTA : Rita KERTAI 12:10 / 11:7 / 11:7
Yui HAMAMOTO : Ruta PASKAUSKIENE 11:8 / 5:11 / 14:12 / 11:6
Oct 28 19:30 CET TT SAINT QUENTINOIS 0 : 3 TTC Berlin Eastside
Jian ZENG : Georgina POTA 11:8 / 8:11 / 7:11 / 9:11
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Petrissa SOLJA 11:8 / 6:11 / 9:11 / 11:8 / 6:11
LI KATH Ran : Xiaona SHAN 5:11 / 11:9 / 5:11 / 11:13
Nov 04 16:00 CET Postas Sport Egyesulet 0 : 3 TT SAINT QUENTINOIS
Jiao LI : Daniela MONTEIRO-DODEAN 10:12 / 9:11 / 11:6 / 8:11
Ruta PASKAUSKIENE : Jian ZENG 5:11 / 6:11 / 8:11
Rita KERTAI : Aurore DESSAINT 6:11 / 4:11 / 8:11
Nov 25 16:00 CET Postas Sport Egyesulet 0 : 3 TTC Berlin Eastside
Qian LI : Georgina POTA 5:11 / 9:11 / 6:11
Ruta Paskauskiene : Xiaona SHAN 7:11 / 6:11 / 14:16
Rita KERTAI : Yui HAMAMOTO 4:11 / 10:12 / 5:11
Dec 01 18:30 CET TTC Berlin Eastside 3 : 1 TT SAINT QUENTINOIS
Georgina POTA : LI KATH Ran 11:7 / 11:8 / 14:16 / 6:11 / 11:8 Watch Fullmatch
Yui HAMAMOTO : Jian ZENG 11:7 / 11:4 / 11:4
Petrissa SOLJA : Andrea GOLOVANOV DODEAN 9:11 / 12:14 / 0:11
Georgina POTA : Jian ZENG 11:7 / 11:4 / 9:11 / 11:6
Dec 16 19:30 CET TT SAINT QUENTINOIS 3 : 1 Postas Sport Egyesulet
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Ruta PASKAUSKIENE 11:9 / 11:7 / 11:4
LI KATH : Jiao LI 13:11 / 15:13 / 5:11 / 8:11 / 6:11
Audrey ZARIF : Rita KERTAI 4:11 / 12:10 / 11:6 / 11:9
Daniela MONTEIRO-DODEAN : Jiao LI 12:10 / 11:8 / 11:7
Group B
Sep 30 18:00 CET UCAM Cartagena TM 3 : 1 TuS Bad Driburg
CHENG I CHING : SHI QI 8:11 / 7:11 / 11:4 / 11:7 / 11:3
Matilda EKHOLM : Nina MITTELHAM 11:6 / 11:0 / 11:5
Tetyana BILENKO : SARAH DE NUTTE 10:12 / 11:9 / 11:9 / 6:11 / 6:11
CHENG I CHING : Nina MITTELHAM 10:12 / 15:13 / 11:7 / 11:5
Oct 30 16:00 CET Linz AG Froschberg 3 : 1 UCAM Cartagena TM
Jia LIU : Matilda EKHOLM 11:8 / 9:11 / 11:6 / 9:11 / 5:11
Mo ZHANG : CHENG Ching-I 11:6 / 11:9 / 11:2
Sophia POLCANOVA : Tetyana BILENKO 11:8 / 7:11 / 11:8 / 11:8
Jia LIU : CHENG Ching-I 9:11 / 11:6 / 13:11 / 11:8
Nov 04 19:00 CET TuS Bad Driburg 2 : 3 Linz AG Froschberg
Qi SHI : Sophia POLCANOVA 9:11 / 11:8 / 14:16 / 9:11
Nina MITTELHAM : Mo ZHANG 7:11 / 11:5 / 9:11 / 6:11
De Nutte Sarah : Linda BERGSTRÖM 8:11 / 13:11 / 7:11 / 11:5 / 11:7
Qi SHI : Mo ZHANG 10:12 / 11:13 / 11:7 / 11:7 / 14:12
Nina MITTELHAM : Sophia POLCANOVA 13:11 / 11:8 / 8:11 / 6:11 / 2:11
Nov 25 19:00 CET TuS Bad Driburg 0 : 3 UCAM Cartagena TM
Nina MITTELHAM : Tetyana BILENKO 9:11 / 7:11 / 8:11
DE NUTTE Sarah : Matilda EKHOLM 11:6 / 9:11 / 9:11 / 5:11
Qi SHI : Maria XIAO 11:5 / 6:11 / 5:11 / 7:11
Dec 02 19:00 CET UCAM Cartagena TM 1 : 3 Linz AG Froschberg
Tetiana Bilenko : Mo ZHANG 9:11 / 9:11 / 6:11
Zhipei Wang : Jia LIU 9:11 / 12:10 / 11:4 / 11:6
Maria Xiao : Sophia POLCANOVA 9:11 / 8:11 / 10:12
Iulia Necula : Jia LIU 12:10 / 9:11 / 7:11 / 3:11
Dec 18 16:00 CET Linz AG Froschberg 3 : 1 TuS Bad Driburg
BERSTRÖM Linda : Nina MITTELHAM 9:11 / 11:7 / 11:3 / 7:11 / 8:11
Jia LIU : DE NUTTE Sarah 12:10 / 11:6 / 11:6
Sophia POLCANOVA : Qi SHI 11:7 / 11:9 / 11:4
Mo ZHANG : Sarah DE NUTTE 11:5 / 11:4 / 11:9
Group C
Sep 30 18:30 CET BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 1 : 3 ALCL TT Grand-Quevilly
Simay KULAKCEKEN : Yuan TIAN 2:11 / 4:11 / 5:11
Aleksandra PRIVALOVA : Shiho ONO 3:11 / 11:8 / 7:11 / 10:12
Melek HU : Galia DVORAK 14:12 / 9:11 / 11:7 / 11:8
Simay KULAKCEKEN : Shiho ONO 9:11 / 11:9 / 11:9 / 7:11 / 7:11
Oct 28 18:00 CET Szekszard AC 3 : 1 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Polina MIKHAILOVA : Simay KULAKCEKEN 11:1 / 15:13 / 11:6
Ye LIN : Aleksandra PRIVALOVA 6:11 / 11:5 / 11:4 / 13:11
Dora MADARASZ : Melek HU 9:11 / 7:11 / 8:11
Polina MIKHAILOVA : Aleksandra PRIVALOVA 11:3 / 8:11 / 11:4 / 11:9
Nov 04 16:00 CET ALCL TT Grand-Quevilly 0 : 3 Szekszard AC
DVORAK GALIA : LIN YE 4:11 / 11:7 / 7:11 / 6:11
Fen LI : MIKHAILOVA POLINA 7:11 / 10:12 / 4:11
ONO SHIHO : MADARASZ DORA 11:9 / 8:11 / 9:11 / 7:11
Nov 25 19:30 CET ALCL TT Grand-Quevilly 3 : 1 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Shiho ONO : Aleksandra PRIVALOVA 11:7 / 15:17 / 11:13 / 11:5 / 11:8
Yuan TIAN : Simay KULAKCEKEN 11:3 / 11:8 / 11:5
Galia DVORAK : Melek HU 9:11 / 9:11 / 13:11 / 6:11
Shiho ONO : Simay KULAKCEKEN 8:11 / 11:5 / 11:9 / 12:10
Dec 02 19:00 CET BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 1 : 3 Szekszard AC
Aleksandra PRIVALOVA : Dora MADARASZ 8:11 / 11:8 / 15:17 / 6:11
Bursa YILDIZ : Polina MIKHAILOVA 3:11 / 2:11 / 1:11
Melek HU : Leila IMRE 11:4 / 11:8 / 11:5
Aleksandra PRIVALOVA : Polina MIKHAILOVA 10:12 / 11:8 / 9:11 / 7:11
Dec 18 16:00 CET Szekszard AC 1 : 3 ALCL TT Grand-Quevilly
Polina MIKHAILOVA : Fen LI 9:11 / 10:12 / 11:5 / 9:11
Dora MADARASZ : Shioho Ono 8:11 / 12:10 / 11:6 / 11:7
Kitty KERESZTESI : Yuan Tian 2:11 / 5:11 / 11:13
Polina MIKHAILOVA : Shiho Ono 8:11 / 11:13 / 11:6 / 9:11
Group D
Sep 30 18:00 CET KTS Tarnobrzeg 3 : 1 SKST Mart Hodonin - Stavoimpex
HAN YING : HARABASZOVA LENKA 11:9 / 11:6 / 11:8
Viktoria PAVLOVICH : Renata STRBIKOVA 9:11 / 8:11 / 9:11
Qian LI : Natalia PARTYKA 14:12 / 11:3 / 4:11 / 13:15 / 11:5
Ying HAN : Renata STRBIKOVA 11:9 / 11:9 / 11:8
Oct 28 19:30 CET Metz TT 3 : 1 KTS Tarnobrzeg
Elizabeta SAMARA : Ying HAN 11:4 / 1:11 / 11:8 / 6:11 / 11:8
Pauline CHASSELIN : Qian LI 3:11 / 7:11 / 9:11
Yu FU : Viktoria PAVLOVICH 11:3 / 11:8 / 11:4
Elizabeta SAMARA : Qian LI 11:8 / 11:8 / 10:12 / 11:7
Nov 04 19:00 CET SKST Mart Hodonin - Stavoimpex 0 : 3 Metz TT
Renata STRBIKOVA : Elizabeta SAMARA 11:6 / 11:9 / 11:13 / 4:11 / 9:11
Natalia PARTYKA : Yu FU 11:2 / 8:11 / 9:11 / 6:11
BRATEYKO SOLOMIYA : CHASELLIN PAULINE 7:11 / 11:7 / 6:11 / 9:11
Nov 25 18:00 CET SKST Mart Hodonin - Stavoimpex 1 : 3 KTS Tarnobrzeg
Renata STRBIKOVA : Andrea TODOROVIĆ 7:11 / 11:9 / 11:5 / 11:6
Natalia PARTYKA : Ying HAN 7:11 / 12:14 / 4:11
Lenka HARABASZOVA : Kinga STEFANSKA 8:11 / 5:11 / 9:11
Renata STRBIKOVA : Ying HAN 5:11 / 9:11 / 8:11
Dec 02 18:00 CET KTS Tarnobrzeg 3 : 0 Metz TT
Victoryia PAULOVICH : Pauline CHASSELIN 11:6 / 11:5 / 11:9
Qian LI : Elizabeta SAMARA 11:5 / 7:11 / 11:8 / 11:5
Ying HAN : Mengyu YU 11:8 / 11:10 / 13:11
Dec 16 19:30 CET Metz TT 3 : 1 SKST Mart Hodonin - Stavoimpex
Yu FU : Lenka HARABASZOVA 11:8 / 11:5 / 11:3
Elizabeta SAMARA : Natalia PARTYKA 12:10 / 11:8 / 6:11 / 11:8
Pauline CHASSELIN : Renata STRBIKOVA 11:8 / 7:11 / 6:11 / 6:11
Yu FU : Natalia PARTYKA 13:15 / 11:6 / 11:8 / 11:5

Regulation and Documents

ETTU Partners