Ettu Logo Ittf Logo

ETTU Cup Women


Dec 16 19:00 CET CP LYSSOIS LILLE METROPOLE - : - AO DAO Tavrou
Dec 17 17:00 CET Budaorsi 2i Sport Club - : - GDCS Juncal
Dec 17 19:00 CET Novi Sad - : - Tigem SC Ankara
Dec 17 20:30 CET TTC Kazan - : - ACS Dumbravita

Nov 25 16:00 CET ACS Dumbravita 3 : 0 SPARVÄGEN BTK
Adina DIACONU : Kristina ZETTERSTRÖM 11:7 / 11:2 / 5:11 / 11:2
Andreea ZANFIR : Ellen HOLMSTEN 11:5 / 11:8 / 5:11 / 11:3
Mihaela DOSPINA : Sannamari BÖLENIUS 11:7 / 9:11 / 11:8 / 15:13
Nov 25 19:00 CET CP LYSSOIS LILLE METROPOLE 3 : 0 Tecnigen LINARES
YANG Xiao Xin : Xu SHIBO 11:8 / 11:3 / 11:9
Bernadette SZOCS : Zita Melinda CIURCUI 11:4 / 11:6 / 11:5
LE LANNIC Agnès : RODRIGUEZ BELTRAN Isabel 11:3 / 11:1 / 11:1
Nov 25 19:30 CET ASV Eppan Raiffeisen 2 : 3 GDCS Juncal
Debora VIVARELLI : Tatiana GARNOVA 11:9 / 11:9 / 7:11 / 11:5
Denisa ZANCANER : Mitsuki YOSHIDA 2:11 / 9:11 / 9:11
Andrea DODEAN : Raquel ANDRADE 11:6 / 10:12 / 11:9 / 11:7
Debora VIVARELLI : Mitsuki YOSHIDA 2:11 / 6:11 / 11:9 / 2:11
Denisa ZANCANER : Tatiana GARNOVA 5:11 / 8:11 / 15:17
Nov 26 12:00 CET AO DAO Tavrou 3 : 2 CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC
Christina Stamatina FILI : Yanlan LI 8:11 / 9:11 / 11:8 / 11:4 / 11:5
Aikaterini TOLIOU : Tingting WANG 3:11 / 6:11 / 4:11
Filareti EXARCHOU : Anna BISCARRI 11:9 / 11:7 / 5:11 / 8:11 / 11:8
Christina Stamatina FILI : Tingting WANG 6:11 / 8:11 / 6:11
Monika MOLNAR : Yanian LI 9:11 / 4:11 / 11:7 / 11:5 / 11:9
Nov 26 15:00 CET TTC Kazan 3 : 0 Dozy Den Helder / Noordkop
Antonina SAVELYEVA : SHUO Han Men 11:4 / 8:11 / 11:6 / 11:8
Anna BLAZHKO : Ana GOGORITA 4:11 / 11:9 / 11:6 / 11:8
Svetlana MOKHNACHEVA : Yoeke GUNSING 11:3 / 11:4 / 11:13 / 11:6
Nov 26 17:00 CET Novi Sad 3 : 1 A.C.D. DE SAO JOAO
Aneta MAKSUTI : Olga CHRAMKO 11:3 / 11:8 / 7:11 / 11:4
Anna Zsofia FENYVESI : Lin GUI 6:11 / 6:11 / 7:11
TRUSZINSZKI Viktoria : GONZALVES Gomes Mariana 11:8 / 11:2 / 11:4
Aneta MAKSUTI : Lin GUI 7:11 / 14:12 / 12:10 / 11:8
Nov 26 18:00 CET TTC Moravsky Krumlov 0 : 3 Tigem SC Ankara
Barbora KAPOUNOVA : Cristina Alina HIRICI 5:11 / 8:11 / 11:7 / 7:11
Dana CECHOVA : Zoia NOVIKOVA 9:11 / 11:8 / 5:11 / 10:12
Kristýna MIKULCOVÁ : Fulya YILDIRIM 11:8 / 11:5 / 9:11 / 7:11 / 8:11
Nov 27 18:00 CET Budaorsi 2i Sport Club 3 : 0 TT Vedrinamur
Szandra PERGEL : Natacha KOSZULAP 9:11 / 5:11 / 11:5 / 11:2 / 11:7
Maria FAZEKAS : Morgane GUIDON 7:11 / 11:4 / 11:3 / 13:11
Mercedesz NAGYVARDI : Stephanie PREUDHOMME 11:6 / 11:9 / 11:8

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 GDCS Juncal 3 9:2 3:0 6
2 Tecnigen LINARES 3 7:4 2:1 5
3 Istanbul BBSK 3 5:7 1:2 4
4 Onisilos Lakatamias 3 1:9 0:3 3

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 A.C.D. DE SAO JOAO 4 12:3 4:0 8
2 Tigem SC Ankara 4 11:4 3:1 7
3 ASD Tennistavolo Norbello 4 6:8 2:2 6
4 Irun Leka Enea 4 6:10 1:3 5
5 DT DIDDELENG 4 2:12 0:4 4

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 SPARVÄGEN BTK 4 12:2 4:0 8
2 Dozy Den Helder / 4 10:4 3:1 7
3 CAJASUR PRIEGO TM 4 8:6 2:2 6
4 GDD Toledos 4 3:9 1:3 5
5 GDCGP Madalena 4 0:12 0:4 4

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 CTT BALAGUER - VILLART 3 9:3 3:0 6
2 TT Vedrinamur 3 7:6 2:1 5
3 ADC Ponta do Pargo 3 6:8 1:2 4
4 TTC Rapid LUZERN 3 4:9 0:3 3


Group A
Oct 29 12:00 CET GDCS Juncal 3 : 1 Tecnigen LINARES
Mitsuki YOSHIDA : Xu SHIBO 10:12 / 14:12 / 11:5 / 11:5
Tatiana GARNOVA : Zita Melinda CIURCUI 8:11 / 12:10 / 11:8 / 11:6
Raquel ANDRADE : Gloria PANADERO SANTOS 11:8 / 2:11 / 7:11 / 11:7 / 7:11
Mitsuki YOSHIDA : Zita Melinda CIURCUI 11:9 / 7:11 / 11:3 / 11:7
Oct 29 12:00 CET Istanbul BBSK 3 : 1 Onisilos Lakatamias
Merve MENGE : Eleptheria PANAGIOTOU 11:6 / 11:4 / 11:4
Kubra TAN : Sophia KONI 11:5 / 12:10 / 7:11 / 11:3
Jale CAN : Constantina MELETIE 9:11 / 6:11 / 14:12 / 7:11
Merve MENGE : Sophia KONI 11:2 / 11:6 / 11:1
Oct 29 19:00 CET Tecnigen LINARES 3 : 1 Istanbul BBSK
Zita Melinda CIURCUI : Merve MENGE 11:9 / 4:11 / 16:18 / 5:11
Xu SHIBO : Kubra TAN 12:10 / 11:7 / 8:11 / 9:11 / 11:6
Gloria PANADERO SANTOS : Gamze COTRO 11:4 / 11:3 / 11:7
Zita Melinda CIURCUI : Kubra TAN 11:9 / 12:10 / 11:5
Oct 29 19:00 CET Onisilos Lakatamias 0 : 3 GDCS Juncal
Sophia KONI : Patricia MACIEL 3:11 / 6:11 / 4:11
Fotini MELETIE : Mitsuki YOSHIDA 3:11 / 1:11 / 5:11
Fotini MELETIE : Raquel ANDRADE 11:9 / 6:11 / 7:11 / 2:11
Oct 30 10:00 CET GDCS Juncal 3 : 1 Istanbul BBSK
Mitsuki YOSHIDA : Kubra TAN 11:5 / 11:5 / 11:4
Raquel ANDRADE : Gamze COTRO 9:11 / 12:14 / 10:12
Tatiana GARNOVA : Jale CAN 11:8 / 11:7 / 11:1
Patricia MACIEL : Gamze COTRO 11:3 / 11:3 / 11:9
Oct 30 10:00 CET Onisilos Lakatamias 0 : 3 Tecnigen LINARES
Eleptheria PANAGIOTOU : Jana TOMAZINI 9:11 / 4:11 / 3:11
Sophia KONI : Zita Melinda CIURCUI 3:11 / 9:11 / 3:11
Constantina MELETIE : Marta PAJARES MUNOZ 3:11 / 8:11 / 3:11
Group B
Oct 29 10:00 CET A.C.D. DE SAO JOAO 3 : 0 ASD Tennistavolo Norbello
Lin GUI : Marialucia DI MEODI MEO 11:4 / 12:10 / 12:10
Olga CHRAMKO : Jian WEI 8:11 / 8:11 / 12:10 / 11:7 / 11:6
Mariana GONCALVES : Gohar ATOYAN 11:7 / 11:9 / 11:3
Oct 29 10:00 CET Tigem SC Ankara 3 : 0 DT DIDDELENG
Zoya NOVIKOVA : Bianca BAUER 11:4 / 11:7 / 11:5
Cristina Alina HIRICI : Lena GREIN 11:4 / 11:5 / 11:6
Fulya YILDIRIM : Jennifer BOES 12:10 / 7:11 / 11:9 / 14:12
Oct 29 14:00 CET Tigem SC Ankara 3 : 0 ASD Tennistavolo Norbello
Zoya NOVIKOVA : Gohar ATOYAN 11:1 / 11:6 / 12:2
Cristina Alina HIRICI : Jian WEI 11:5 / 11:8 / 11:8
Fulya YILDIRIM : Marialucia DI MEODI MEO 11:6 / 11:2 / 11:9
Oct 29 14:00 CET Irun Leka Enea 3 : 1 DT DIDDELENG
Jin ZHANG : Lena GREIN 9:11 / 14:17 / 11:6 / 11:1 / 11:3
Sara MARTINEZ SANCHEZ : Jennifer BOES 6:11 / 7:11 / 4:11
Elene SAGARDIA RODRIGUEZ : Jin ZHANG 12:10 / 11:7 / 19:17
Jin ZHANG : Jennifer BOES 11:6 / 11:4 / 13:11
Oct 29 17:00 CET Irun Leka Enea 2 : 3 ASD Tennistavolo Norbello
Jin ZHANG : Gohar ATOYAN 11:2 / 11:3 / 11:3
Ane RIBERA ANTON : Jian WEI 11:2 / 11:1 / 11:3
Elene SAGARDIA RODRIGUEZ : Marialucia DI MEODI MEO 6:11 / 6:11 / 6:11
Jin ZHANG : Jian WEI 10:12 / 11:7 / 11:4 / 11:9
Ane RIBERA ANTON : Gohar ATOYAN 11:6 / 9:11 / 6:11 / 6:11
Oct 29 17:00 CET Tigem SC Ankara 2 : 3 A.C.D. DE SAO JOAO
Lin GUI : Cristina Alina HIRICI 11:8 / 10:12 / 11:9 / 13:11
Olga CHRAMKO : Zoia NOVIKOVA 4:11 / 10:12 / 12:10 / 5:11
Mariana GONCALVES : Fulya YILDIRIM 11:7 / 13:15 / 11:13 / 4:11
Lin GUI : Zoia NOVIKOVA 12:10 / 11:9 / 8:11 / 9:11 / 11:8
Olga CHRAMKO : Cristina Alina HIRICI 11:8 / 11:8 / 11:7
Oct 29 20:00 CET Irun Leka Enea 1 : 3 Tigem SC Ankara
Zoya NOVIKOVA : Sara MARTINEZ SANCHEZ 3:11 / 1:11 / 3:11
Cristina Alina HIRICI : Ane RIBERA ANTON 5:11 / 3:11 / 3:11
Fulya YILDIRIM : Jin ZHANG 11:9 / 11:3 / 9:11 / 11:2
Zoya NOVIKOVA : Elene SAGARDIA RODRIGUEZ 4:11 / 2:11 / 9:11
Oct 29 20:00 CET A.C.D. DE SAO JOAO 3 : 1 DT DIDDELENG
Lin GUI : Jil REIMEN 11:7 / 11:6 / 11:3
Mariana GONCALVES : Bianca BAUER 12:14 / 11:13 / 7:11
Olga CHRAMKO : Jennifer BOES 11:7 / 11:9 / 15:17 / 11:5
Lin GUI : Bianca BAUER 11:6 / 11:7 / 11:14
Oct 30 10:00 CET Irun Leka Enea 0 : 3 A.C.D. DE SAO JOAO
Sara MARTINEZ SANCHEZ : Lin GUI 2:11 / 4:11 / 6:11
Ane RIBERA ANTON : Mariana GONCALVES 1:11 / 2:11 / 2:11
Elene SAGARDIA RODRIGUEZ : Olga CHRAMKO 5:11 / 6:11 / 6:11
Oct 30 10:00 CET ASD Tennistavolo Norbello 3 : 0 DT DIDDELENG
Jian WEI : Lena GREIN 11:4 / 11:4 / 12:10
Marialucia DI MEODI MEO : Jennifer BOES 11:4 / 11:6 / 11:3
Gohar ATOYAN : Bianca BAUER 12:10 / 11:9 / 7:11 / 11:7
Group C
Oct 29 10:00 CET CAJASUR PRIEGO TM 3 : 0 GDCGP Madalena
Carmen HENARES : Maria LUIS 11:5 / 11:8 / 11:2
Yolanda ENRIQUEZ : Monica MARTINS 11:5 / 11:9 / 11:4
Marija GALONJA : Silvia GONCALVES w.o.
Oct 29 10:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 3 : 0 GDD Toledos
Shuohan MEN : Izabela SILVA 11:8 / 11:9 / 11:6
Ana GOGORITA : Luis BIANCA 11:3 / 11:2 / 11:8
Yoeke GUNSING : Tatiana SANTOS 9:11 / 12:10 / 11:3 / 11:6
Oct 29 14:00 CET SPARVÄGEN BTK 3 : 0 GDD Toledos
Kristina ZETTERSTRÖM : Izabela SILVA 11:5 / 11:3 / 11:2
Ellen HOLMSTEN : Luis BIANCA 10:12 / 11:3 / 11:2 / 11:2
Sannamari BÖLENIUS : Tatiana SANTOS 11:5 / 6:11 / 11:9 / 11:2
Oct 29 14:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 3 : 0 GDCGP Madalena
Yoeke GUNSING : Maria LUIS 11:4 / 11:2 / 11:4
Melanie BIERDRAGER : Monica MARTINS 11:5 / 11:6 / 11:6
Shuohan MEN : Silvia GONCALVES w.o.
Oct 29 19:00 CET CAJASUR PRIEGO TM 3 : 0 GDD Toledos
Yolanda ENRIQUEZ : Luis BIANCA 11:5 / 11:5 / 11:6
Carmen HENARES : Izabela SILVA 11:4 / 11:7 / 11:6
Marija GALONJA : Tatiana SANTOS 11:9 / 11:9 / 11:4
Oct 29 19:00 CET SPARVÄGEN BTK 3 : 1 Dozy Den Helder / Noordkop
Ellen HOLMSTEN : Melanie BIERDRAGER 12:10 / 5:11 / 8:11 / 11:6 / 11:9
Kristina ZETTERSTRÖM : Ana GOGORITA 11:8 / 7:11 / 11:5 / 11:7
Sannamari BÖLENIUS : Shuohan MEN 5:11 / 6:11 / 8:11 / 4:11
Ellen HOLMSTEN : Ana GOGORITA 11:7 / 7:11 / 11:8 / 11:8
Oct 30 10:00 CET GDCGP Madalena 0 : 3 GDD Toledos
Maria LUIS : Izabela SILVA 9:11 / 11:13 / 6:11
Monica MARTINS : Tatiana SANTOS 9:11 / 11:9 / 5:11 / 11:5 / 9:11
Silvia GONCALVES : Luis BIANCA w.o.
Oct 30 10:00 CET SPARVÄGEN BTK 3 : 1 CAJASUR PRIEGO TM
Kristina ZETTERSTRÖM : Belen HENARES 11:9 / 11:9 / 8:11 / 11:3
Ellen HOLMSTEN : Yolanda ENRIQUEZ 11:7 / 3:11 / 8:11 / 11:3 / 11:8
Sannamari BÖLENIUS : Marija GALONJA 8:11 / 10:12 / 9:11
Ellen HOLMSTEN : Belen HENARES 6:11 / 11:7 / 9:11 / 11:12 / 11:8
Oct 30 14:00 CET SPARVÄGEN BTK 3 : 0 GDCGP Madalena
Sannamari BÖLENIUS : Monica MARTINS 11:2 / 11:6 / 11:4
Kristina ZETTERSTRÖM : Maria LUIS 11:2 / 11:4 / 11:4
Ellen HOLMSTEN : Silvia GONCALVES w.o.
Oct 30 14:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 3 : 1 CAJASUR PRIEGO TM
Carmen HENARES : MEN Shuohan 11:6 / 11:5 / 11:8
Belen HENARES : Ana GOGORITA 1:11 / 6:11 / 2:11
Marija GALONJA : Melanie BIERDRAGER 12:10 / 11:8 / 11:4
Carmen HENARES : Shuohan MEN 6:11 / 4:11 / 6:11
Belen HENARES : Shuohan MEN 6:11 / 10:12 / 5:11
Group D
Oct 29 14:00 CET CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC 3 : 1 TTC Rapid LUZERN
TING TING Wang : Weronika WALNA 11:7 / 11:4 / 11:6
YON LAN Li : Nikola GALLERACHOVA 11:3 / 11:3 / 11:2
DORCA LAREDANA Carmen : Salome SIMONET 4:11 / 8:11 / 4:11
TIN TING Wang : Nikola GALLERACHOVA 11:5 / 11:1 / 11:2
Oct 29 14:00 CET ADC Ponta do Pargo 2 : 3 TT Vedrinamur
Edem OFFIONG : Morgane GUIDON 11:9 / 15:17 / 11:7 / 8:11 / 11:6
TEXEIRA Raquel : KOZULAP Natacha 4:11 / 6:12 / 4:11
ROCHA Bara : Alicia DUBOIS 8:11 / 10:12 / 7:11
Edem OFFIONG : KOZULAP Natacha 11:9 / 11:6 / 11:7
TEXEIRA Raquel : Morgane GUIDON 2:11 / 11:6 / 7:11 / 3:11
Oct 29 19:00 CET TT Vedrinamur 1 : 3 CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC
Natacha KOSZULAP : YANLAN Li 6:11 / 11:13 / 11:4 / 6:11
Stephanie PREUDHOMME : TING TING Wang 6:11 / 3:11 / 5:11
Alicia DUBOIS : Anna BISCARRI 11:2 / 11:7 / 11:8
Morgane GUIDON : TING TING Wang 3:11 / 5:11 / 3:11
Oct 29 19:00 CET TTC Rapid LUZERN 2 : 3 ADC Ponta do Pargo
Weronika WALNA : Sara ROCHA 11:9 / 11:4 / 12:10
FORSTEL Romana : Edem OFFIONG 4:11 / 4:11 / 9:11
Nikola GALLERACHOVA : TEXEIRA Rachel 11:9 / 11:4 / 11:7
Weronika WALNA : Edem OFFIONG 7:11 / 6:11 / 11:8 / 6:11
Salome SIMONET : Sara ROCHA 11:5 / 9:11 / 9:11 / 9:11
Oct 30 10:00 CET CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC 3 : 1 ADC Ponta do Pargo
TING TING Wang : Sara ROCHA 11:6 / 11:7 / 11:3
Anna BISCARRI : Edem OFFIONG 3:11 / 5:11 / 11:13
YANLAN Li : Raquel TEIXEIRA 11:2 / 11:4 / 11:3
TING TING Wang : Edem OFFIONG 11:8 / 11:9 / 11:9
Oct 30 10:00 CET TT Vedrinamur 3 : 1 TTC Rapid LUZERN
Natacha KOSZULAP : Salome SIMONET 11:6 / 11:13 / 11:4 / 11:6
Stephanie PREUDHOMME : Weronika WALNA 8:11 / 4:11 / 6:11
Morgane GUIDON : Romana FOERSTEL 11:6 / 11:8 / 12:10
Natacha KOSZULAP : Weronika WALNA 12:10 / 11:8 / 11:6

 

 

3rd + 4th round and Quarter Final Matches

 

Regulation & Documents

ETTU Partners