Ettu Logo Ittf Logo

ETTU Cup Women

Final

18 MAY
MET 3
VIC 0

May 11 20:00 CET GIRBAU-VIC TT 3 : 2 Metz TT
TING TING WANG : GRUNDISCH CAROLE 6:11 / 11:7 / 6:11 / 8:11 Watch Fullmatch
NI XIA LIAN : LIU XIN 11:8 / 7:11 / 9:11 / 11:2 / 11:7 Watch Fullmatch
ANA GARCÍA : CHASSELIN PAULINE 8:11 / 7:11 / 11:7 / 11:8 / 12:10 Watch Fullmatch
Ting Ting WANG : Xin LIU 8:11 / 9:11 / 13:11 / 10:12 Watch Fullmatch
Xia Lian NI : Carole GRUNDISCH 11:5 / 11:6 / 9:11 / 9:11 / 11:9 Watch Fullmatch
May 18 19:30 CET Metz TT 3 : 0 GIRBAU-VIC TT
Liu XIN : Xia Lian NI 9:11 / 11:8 / 9:11 / 11:7 / 11:9
Carole GRUNDICH : Wang TING TING 11:9 / 6:11 / 11:8 / 11:6
Yunli SCHREINER : GARCIA Ana 11:9 / 9:11 / 11:9 / 8:11 / 11:7

Leg 1
Mar 16 19:30 CET GIRBAU-VIC TT 3 : 1 ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
Tingting Wang : Camelia Iacob 18:16 / 11:5 / 11:6
Xia Lian NI : Jeni Shao 11:6 / 7:11 / 11:8 / 11:7
Ana Garcia : Maria Dolgikh 12:10 / 1:11 / 4:11 / 4:11
Tingting Wang : Jeni Shao 11:8 / 11:9 / 11:5
Mar 17 14:00 CET TMK-TAGMET TAGANROG 0 : 3 Metz TT
Valentina SABITOVA : Carole GRUNDISCH 11:8 / 6:11 / 7:11 / 6:11
Elena TROSHNEVA : Xin LIU 6:11 / 5:11 / 11:9 / 9:11
Olga VOROBEVA : Pauline CHASSELIN 0:11 / 0:11 / 0:11
Leg 2
Apr 06 19:30 CET Metz TT 3 : 0 TMK-TAGMET TAGANROG
Xin LIU : Valeria BELOVOL 11:2 / 11:4 / 11:4 Watch Fullmatch
Pauline CHASSELIN : Elena TROSHNEVA 11:8 / 10:12 / 11:9 / 11:5 Watch Fullmatch
Carole GRUNDISCH : Valentina SABITOVA 9:11 / 12:10 / 12:10 / 11:4 Watch Fullmatch
Apr 08 15:30 CET ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT 2 : 3 GIRBAU-VIC TT
Camelia IACOB : Tingting WANG 12:10 / 11:9 / 13:11 Watch Fullmatch
Jieni SHAO : Xia Lian NI 7:11 / 5:11 / 11:9 / 10:12 Watch Fullmatch
Maria DOLGIKH : Ana GARCIA MONTERO 2:11 / 10:12 / 11:6 / 11:7 / 12:10 Watch Fullmatch
Camelia IACOB : Xia Lian NI 2:11 / 2:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Jieni SHAO : Tingting WANG 10:12 / 11:7 / 11:13 / 8:11 Watch Fullmatch

Feb 16 19:30 CET Metz TT 3 : 2 SKST Mart Hodonin - Stavoimpex
Xin LIU : Renata STRBIKOVA 11:7 / 8:11 / 11:6 / 11:8
Carole GRUNDISCH : Natalia PARTYKA 11:9 / 11:4 / 4:11 / 6:11 / 9:11
Pauline CHASSELIN : Lin GUO 6:11 / 11:7 / 7:11 / 11:9 / 7:11
Xin LIU : Natalia PARTYKA 11:7 / 11:5 / 11:2
GRUNDISH CAROLE : Renata STRBIKOVA 11:9 / 11:7 / 11:9
Feb 17 14:00 CET TMK-TAGMET TAGANROG 3 : 1 TuS Bad Driburg
Olga VOROBEVA : Nina MITTELHAM 8:11 / 11:9 / 9:11 / 11:8 / 7:11
Valentina SABITOVA : DE NUTTE Sarah 11:5 / 9:11 / 11:7 / 11:6
Elena TROSHNEVA : Elena WAGGERMAYER 11:3 / 6:11 / 11:5 / 11:4
Olga VOROBEVA : DE NUTTE Sarah 11:5 / 11:7 / 11:4
Feb 18 11:00 CET GIRBAU-VIC TT 3 : 1 UCAM Cartagena TM
TINGTING WANG : Matilda EKHOLM 7:11 / 11:4 / 11:2 / 11:5
Xia Lian NI : ZHIPEI WANG 14:12 / 11:7 / 11:6
CLAUDIA CAYMEL : Adina DIACONU 8:11 / 11:9 / 5:11 / 3:11
TINGTING WANG : SARA RAMÍREZ 11:7 / 11:7 / 11:3
Feb 18 15:00 CET ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT 2 : 3 ALCL TT Grand-Quevilly
Jieni SHAO : Barbora BALAZOVA 11:4 / 11:5 / 11:7
Maria DOLGIKH : WAYEONG Kim 6:11 / 7:11 / 7:11
Camelia IACOB : Galia DVORAK 3:11 / 6:11 / 11:8 / 4:11
Jieni SHAO : WAYEONG Kim 11:9 / 11:7 / 11:4
Maria DOLGIKH : Barbora BALAZOVA 5:11 / 11:8 / 8:11 / 9:11
Feb 23 18:00 CET SKST Mart Hodonin - Stavoimpex 1 : 3 Metz TT
Lin GUO : Carole GRUNDISCH 9:11 / 11:8 / 9:11 / 11:4 / 7:11
Natalia PARTYKA : XIN Liu 4:11 / 5:11 / 9:11
Renata STRBIKOVA : Pauline CHASSELIN 11:8 / 11:9 / 6:11 / 11:7
Lin GUO : XIN Liu 6:11 / 7:11 / 14:16
Feb 23 19:00 CET TuS Bad Driburg 2 : 3 TMK-TAGMET TAGANROG
MITTELHAM, Nina : SABITOVA, Valentina 12:10 / 16:14 / 11:6
KLEE, Sophia : VOROBEVA, Olga 8:11 / 9:11 / 9:11
DE NUTTE,Sarah : TROSHNEVA, Elena 12:10 / 5:11 / 9:11 / 2:11
MITTELHAM, Nina : VOROBEVA, Olga 11:4 / 8:11 / 11:9 / 11:9
Sophia KLEE : Valentina SABITOVA 7:11 / 12:10 / 7:11 / 6:11
Feb 23 19:30 CET ALCL TT Grand-Quevilly 2 : 3 ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
FEN LI : POSTOACA CAMELIA 11:5 / 11:4 / 11:8
HAEYONG KIM : SHAO JIENI 14:12 / 3:11 / 8:11 / 17:15 / 5:11
Galia DVORAK : Maria DOLGIKH 8:11 / 5:11 / 3:11
FEN LI : Jieni SHAO 7:11 / 8:11 / 11:7 / 11:7 / 11:7
HAYEONG KIM : Camelia POSTOACA 5:11 / 12:14 / 5:11
Feb 25 11:30 CET UCAM Cartagena TM 1 : 3 GIRBAU-VIC TT
Matilda EKHOLM : NI XIALIAN 3:11 / 13:11 / 6:11 / 8:11
Adina DIACONU : TINGTING WANG 3:11 / 7:11 / 10:12
ZHIPEI WANG : CLAUDIA CAYMEL 11:5 / 11:2 / 11:5
SARA RAMIREZ : TINGTING WANG 10:12 / 6:11 / 4:11

Leg 1
Jan 13 17:00 CET Budaorsi 2i Sport Club 2 : 3 ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
Szandra PERGEL : JACOB Camelia 12:10 / 11:2 / 9:11 / 11:7
Mercedesz NAGYVARDI : Jieni SHAO 5:11 / 9:11 / 6:11
Maria FAZEKAS : Maria DOLGIKH 11:5 / 9:11 / 5:11 / 11:6 / 11:9
Szandra PERGEL : Jieni SHAO 4:11 / 7:11 / 11:9 / 5:11
VARGA Timea : JACOB Camelia 11:6 / 6:11 / 11:7 / 7:11 / 6:11
Jan 14 10:00 CET ACS Dumbravita 0 : 3 GIRBAU-VIC TT
Izabela LUPULESKU : Tingting WANG 4:11 / 4:11 / 5:11
Andreea Valentina ZANFIR : Xia Lian NI 6:11 / 2:11 / 6:11
Mihaela Roxana DOSPINA : GARCIA MONTERO Ana 4:11 / 11:7 / 11:13 / 10:12
Jan 14 11:00 CET Arteal Tenis de Mesa 0 : 3 Metz TT
Roxana Ana Maria ISTRATE : Carole GRUNDISCH 4:11 / 11:9 / 12:10 / 6:11 / 9:11
Roxana Mihaela IAMANDI : XIN LIU 11:9 / 3:11 / 7:11 / 4:11
RAQUEL BONILLA : Pauline CHASSELIN 6:11 / 8:11 / 11:13
Jan 14 16:00 CET SKNT Luch Vladimir 0 : 3 TMK-TAGMET TAGANROG
Svetlana KREKINA : Elena TROSHNEVA 11:13 / 8:11 / 3:11
Mariia VINOGRADOVA : Olga VOROBEVA 3:11 / 4:11 / 10:12
Anna KARPOVA : Valentina SABITOVA 4:11 / 7:11 / 6:11
Leg 2
Jan 25 19:30 CET GIRBAU-VIC TT 3 : 0 ACS Dumbravita
Tingting WANG : LUPULESCU Izabela 11:5 / 11:6 / 11:5
Xia Lian NI : Andreea Valentina ZANFIR 11:7 / 11:8 / 11:8
Ana GARCIA MONTERO : Mihaela Roxana DOSPINA 10:12 / 12:10 / 11:9 / 11:8
Jan 26 19:30 CET Metz TT 3 : 0 Arteal Tenis de Mesa
Xin LIU : JAMANCI Roxana 11:2 / 17:15 / 11:9
Pauline CHASSELIN : Roxana Ana Maria ISTRATE 11:3 / 11:4 / 11:7
Carole GRUNDISCH : Raquel BONILLA GONZALEZ 14:12 / 11:7 / 11:4
Jan 26 19:30 CET ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT 2 : 3 Budaorsi 2i Sport Club
Jieni SHAO : Szandra PERGEL 6:11 / 7:11 / 8:11
Maria DOLGIKH : Maria FAZEKAS 11:8 / 11:13 / 2:11 / 6:11
Camelia IACOB : VARGA Timea 11:7 / 11:9 / 6:11 / 11:5
Jieni SHAO : Maria FAZEKAS 12:10 / 11:3 / 11:6
Maria DOLGIKH : Szandra PERGEL 11:13 / 8:11 / 9:11
Jan 27 13:00 CET TMK-TAGMET TAGANROG 3 : 0 SKNT Luch Vladimir
Valentina SABITOVA : Mariia VINOGRADOVA 11:5 / 10:12 / 13:11 / 11:6
Elena TROSHNEVA : Svetlana KREKINA 11:7 / 11:5 / 11:5
Olga VOROBEVA : Anna KARPOVA 11:4 / 11:5 / 11:9

* Budaorsi 2i Sport Club : ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT wins with Matches 5-5, Games 19-19, Points 345-340


Leg 1
Nov 24 19:00 CET TTC Kazan 3 : 2 ACS Dumbravita
Anna BLAZHKO : Andreea Valentina ZANFIR 11:9 / 10:12 / 11:5 / 11:9
Antonina SAVELYEVA : Izabela LUPULESKU 8:11 / 11:8 / 11:5 / 5:11 / 8:11
Ekaterina OKHOTNIKOVA : Mihaela Roxana DOSPINA 11:6 / 11:7 / 11:8
Anna BLAZHKO : Izabela LUPULESKU 11:7 / 11:9 / 9:11 / 7:11 / 10:12
Antonina SAVELYEVA : Andreea Valentina ZANFIR 11:9 / 11:4 / 15:13
Nov 24 19:30 CET Metz TT 3 : 0 Team Grace
Xin LIU : Anastasiya DYMYTRENKO 11:7 / 11:6 / 11:5
Carole GRUNDISCH : Hanna KHRAMTSOVA 11:3 / 11:7 / 11:7
Pauline CHASSELIN : Yanina KOKUNINA 11:3 / 12:10 / 11:3
Nov 24 19:30 CET ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT 3 : 0 Hotel Patria Chica Museo Priego TM
Jieni SHAO : Zita Melinda CIURCUI 11:8 / 10:11 / 11:8 / 11:5
Maria DOLGIKH : Marija GALONJA 11:6 / 11:9 / 11:4
Camelia IACOB : Yolanda ENRIQUEZ 11:9 / 11:6 / 11:6
Nov 25 11:00 CET Arteal Tenis de Mesa 3 : 1 TTC Villach
Roxana Ana Maria ISTRATE : Anna Zsofia FENYVESI 11:9 / 11:9 / 11:6
Roxana Mihaela IAMANDI : AMELIE SOLJA 6:11 / 5:11 / 4:11
RAQUEL BONILLA GONZALEZ : ANDREA DODEAN 11:6 / 11:4 / 11:5
Roxana Ana Maria ISTRATE : AMELIE SOLJA 14:12 / 11:8 / 11:4
Nov 25 11:00 CET CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC 0 : 3 Budaorsi 2i Sport Club
Svetlana Bakhtina : Mercedesz Nagyvaradi 11:6 / 10:12 / 11:13 / 11:7 / 8:11
Yana Timina : Szandra Pergel 8:11 / 8:11 / 7:11
Natalya Prosvirnina : Maria Fazekas 6:11 / 4:11 / 6:11
Nov 25 14:00 CET TMK-TAGMET TAGANROG 3 : 0 Dozy Den Helder / Noordkop
Olga VOROBEVA : Shuohan MEN 11:4 / 11:7 / 11:8
Valentina SABITOVA : Ana GOGORITA 11:4 / 11:9 / 11:9
Elena TROSHNEVA : Yoeke GUNSING 11:4 / 11:7 / 11:9
Nov 25 20:00 CET Tigem Spor Club 1 : 3 SKNT Luch Vladimir
CIOCIN Cristina : Mariia VINOGRADOVA 9:11 / 4:11 / 8:11
Zoia NOVIKOVA : Svetlana KREKINA 8:11 / 8:11 / 12:10 / 7:11
Fulya YILDIRIM : Anastasia KOLTSOVA 2:11 / 11:7 / 11:13 / 11:6 / 11:3
CIOCIN Cristina : Svetlana KREKINA 6:11 / 7:11 / 11:6 / 6:11
Nov 26 11:00 CET GIRBAU-VIC TT 3 : 0 TTC Novi Sad
Xia Lian NI : Sabina ŠURJAN 11:3 / 11:8 / 11:8
Tingting WANG : Aneta MAKSUTI 11:4 / 14:12 / 11:6
CLAUDIA CAYMEL : Tijana JOKIĆ 15:13 / 7:11 / 12:10 / 12:10
Leg 2
Dec 15 13:00 CET Team Grace 0 : 3 Metz TT
Anastasiya DYMYTRENKO : Carole GRUNDISCH 5:11 / 4:11 / 11:13
Nathallia KRASNOSHCHOK : Pauline CHASSELIN 5:11 / 8:11 / 5:11
Hanna KHRAMTSOVA : Yunli SCHREINER 7:11 / 5:11 / 6:11
Dec 15 16:30 CET ACS Dumbravita 3 : 0 TTC Kazan
: w.o.
Dec 15 20:00 CET Hotel Patria Chica Museo Priego TM 0 : 3 ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT
Marija Galonja : Camelia IACOB 8:11 / 11:5 / 11:4 / 16:18 / 9:11
Carmen HENARES : Jieni SHAO 4:11 / 4:11 / 4:11
Zita Melinda CIURCUI : Maria DOLGIKH 8:11 / 8:11 / 4:11
Dec 16 11:00 CET Budaorsi 2i Sport Club 3 : 0 CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC
Mercedesz NAGYVARDI : Natalya PROSVIRNINA 11:5 / 11:7 / 11:5
Szandra PERGEL : Yana TIMINA 11:9 / 11:8 / 11:9
VARGA Timea : Anna BISCARRI 11:5 / 11:2 / 11:2
Dec 16 14:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 0 : 3 TMK-TAGMET TAGANROG
Ana GOGORITA : Elena TROSHNEVA 11:13 / 11:7 / 11:2 / 5:11 / 9:11
Shuohan MEN : Olga VOROBEVA 4:11 / 6:11 / 9:11
Dobrila JORGUSESKA : Valentina SABITOVA 6:11 / 7:11 / 1:11
Dec 16 16:00 CET TTC Villach 1 : 3 Arteal Tenis de Mesa
Amelie SOLJA : Raquel BONILLA GONZALEZ 11:9 / 11:5 / 11:8
Kiara SEGULA : Roxana Ana Maria ISTRATE 7:11 / 1:11 / 3:11
Anna Zsofia FENYVESI : Roxana Mihaela IAMANDI 7:11 / 7:11 / 11:7 / 7:11
Amelie SOLJA : Roxana Ana Maria ISTRATE 9:11 / 8:11 / 7:11
Dec 16 18:00 CET TTC Novi Sad 0 : 3 GIRBAU-VIC TT
Sabina ŠURJAN : Xia Lian NI 3:11 / 8:11 / 8:11
Aneta MAKSUTI : TING TING Wang 4:11 / 12:14 / 6:11
Tijana JOKIĆ : CAYMEL Claudia 13:16 / 11:7 / 10:12 / 10:12
Dec 17 16:00 CET SKNT Luch Vladimir 2 : 3 Tigem Spor Club
Svetlana KREKINA : CIOCIN Cristina 11:3 / 11:13 / 11:5 / 11:9
Mariia VINOGRADOVA : NOVIKOVA ZOIA 9:11 / 11:9 / 6:11 / 3:11
Anastasia KOLTSOVA : Fulya YILDIRIM 6:11 / 11:7 / 5:11 / 9:11
Svetlana KREKINA : Zoia NOVIKOVA 11:6 / 11:9 / 11:9
Mariia VINOGRADOVA : CIOCIN Cristina 11:4 / 9:11 / 10:12 / 11:4 / 1:11

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 SKNT Luch Vladimir 3 3:0 3:0 6
2 Hotel Patria Chica Museo Priego TM 3 2:1 2:1 5
3 Leistungszentrum Linz AG Froschberg (H) 3 1:2 1:2 4
4 Irun Leka Enea 3 0:3 0:3 3

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 ACS Dumbravita (H) 3 3:0 3:0 6
2 Dozy Den Helder / Noordkop 3 2:1 2:1 5
3 Kocasinan Belediyesi Spor Club 3 1:2 1:2 4
4 AO DAO Tavrou 3 0:3 0:3 3

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 Arteal Tenis de Mesa 3 3:0 3:0 6
2 TTC Novi Sad (H) 3 2:1 2:1 5
3 KTTC AFP Antwerpen 3 1:2 1:2 4
4 Sarises Florinas 3 0:3 0:3 3

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC 3 3:0 3:0 6
2 Team Grace 3 2:1 2:1 5
3 TTC Moravsky Krumlov (H) 3 1:2 1:2 4
4 SPARVÄGEN TTC 3 0:3 0:3 3


Group A
Oct 28 14:00 CET SKNT Luch Vladimir 3 : 2 Hotel Patria Chica Museo Priego TM
Mariia VINOGRADOVA : Zita Melinda CIURCUI 9:11 / 9:11 / 11:8 / 3:11
Svetlana KREKINA : Marija GALONJA 11:9 / 13:11 / 12:10
Anastasia KOLTSOVA : Belen HENARES 11:7 / 11:9 / 11:1
Mariia VINOGRADOVA : Marija GALONJA 9:11 / 11:6 / 11:7 / 8:11 / 7:11
Svetlana KREKINA : Zita Melinda CIURCUI 11:3 / 11:5 / 11:7
Oct 28 14:00 CET Leistungszentrum Linz AG Froschberg 3 : 2 Irun Leka Enea
Karoline MISCHEK : Elene SAGARDIA 11:3 / 11:3 / 11:6
Alicia COTE : Jin ZHANG 11:6 / 10:12 / 7:11 / 5:11
Izabela LUPULESKU : Belen CALVO 14:12 / 11:5 / 11:9
Karoline MISCHEK : Jin ZHANG 7:11 / 1:11 / 6:11
Alicia COTE : Elene SAGARDIA 11:7 / 11:6 / 13:11
Oct 28 19:00 CET Hotel Patria Chica Museo Priego TM 3 : 1 Leistungszentrum Linz AG Froschberg
Marija GALONJA : Alicia COTE 11:5 / 11:6 / 11:5
Zita Melinda CIURCUI : Karoline MISCHEK 11:4 / 11:9 / 8:11 / 11:8
Yolanda ENRIQUEZ : Ines DIENDORFER 7:11 / 13:15 / 11:9 / 8:11
Marija GALONJA : Karoline MISCHEK 11:4 / 9:11 / 7:11 / 13:11 / 11:9
Oct 28 19:00 CET Irun Leka Enea 1 : 3 SKNT Luch Vladimir
Belen CALVO : Mariia VINOGRADOVA 6:11 / 11:9 / 11:8 / 13:11
Jin ZHANG : Svetlana KREKINA 11:4 / 12:10 / 4:11 / 11:13 / 4:11
Elene SAGARDIA : Anastasia KOLTSOVA 3:11 / 11:8 / 11:8 / 2:11 / 1:11
Belen CALVO : Svetlana KREKINA 8:11 / 6:11 / 7:11
Oct 29 10:00 CET SKNT Luch Vladimir 3 : 1 Leistungszentrum Linz AG Froschberg
Svetlana KREKINA : Izabela LUPULESKU 12:10 / 11:7 / 5:11 / 11:8
Mariia VINOGRADOVA : Karoline MISCHEK 6:11 / 11:9 / 11:9 / 4:11 / 15:13
Anastasia KOLTSOVA : Alicia COTE 5:11 / 10:12 / 10:11
Svetlana KREKINA : Karoline MISCHEK 7:11 / 6:11 / 11:3 / 13:11 / 12:10
Oct 29 10:00 CET Irun Leka Enea 1 : 3 Hotel Patria Chica Museo Priego TM
Dongying ZHANG : Zita Melinda CIURCUI 11:4 / 8:11 / 11:8 / 11:7
Elene SAGARDIA : Galonia 2:11 / 5:11 / 2:11
Alejandro CALVO : Yolanda ENRIQUEZ 5:11 / 7:11 / 8:11
Dongying ZHANG : Galonia 2:11 / 9:11 / 4:11
Group B
Oct 28 14:00 CET ACS Dumbravita 3 : 1 Dozy Den Helder / Noordkop
Izabela LUPULESKU : Shuohan MEN 11:7 / 11:13 / 12:4 / 11:7
Andreea Valentina ZANFIR : Ana GOGORITA 6:11 / 11:7 / 14:12 / 3:11 / 6:11
Mihaela Roxana DOSPINA : Yoeke GUNSING 9:11 / 11:1 / 6:11 / 11:3 / 11:7
Izabela LUPULESKU : Ana GOGORITA 7:11 / 11:8 / 9:11 / 11:5 / 10:11
Oct 28 14:00 CET AO DAO Tavrou 2 : 3 Kocasinan Belediyesi Spor Club
Christina FILI : Ozge YILMAZ 12:14 / 11:9 / 11:7 / 11:9
Filareti EXARCHOU : Betul Nur KAHRAMAN 5:11 / 4:11 / 11:8 / 3:11
CLAPA Andreea : Burcin MERMER 11:3 / 11:7 / 11:1
Christina FILI : Betul Nur KAHRAMAN 11:9 / 7:11 / 9:11 / 4:11
Filareti EXARCHOU : Ozge YILMAZ 3:11 / 4:11 / 4:11
Oct 28 19:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 3 : 1 AO DAO Tavrou
Shuohan MEN : CLAPA Andrea 6:11 / 11:13 / 11:6 / 11:5 / 12:10
Ana GOGORITA : Filareti EXARCHOU 9:11 / 11:6 / 11:3 / 9:11 / 11:7
Dobrila JORGUSESKA : Christina FILI 9:11 / 3:11 / 2:11
Ana GOGORITA : CLAPA Andreea 15:13 / 9:13 / 11:4 / 11:7
Oct 28 19:00 CET Kocasinan Belediyesi Spor Club 0 : 3 ACS Dumbravita
Betul Nur KAHRAMAN : Izabela LUPULESKU 21:19 / 7:11 / 5:11
Ozge YILMAZ : Andreea Valentina ZANFIR 8:11 / 8:11 / 9:11
Burcin MERMER : Mihaela Roxana DOSPINA 4:11 / 4:11 / 4:11
Oct 29 10:00 CET ACS Dumbravita 3 : 0 AO DAO Tavrou
Izabela LUPULESKU : Filareti EXARCHOU 11:8 / 11:4 / 11:5
Andreea Valentina ZANFIR : CLAPA Andreea 11:9 / 11:9 / 15:13
Andreea Valentina ZANFIR : Filareti EXARCHOU 11:6 / 11:6 / 7:11 / 11:2
Oct 29 10:00 CET Kocasinan Belediyesi Spor Club 0 : 3 Dozy Den Helder / Noordkop
Ozge YILMAZ : Shuohan MEN 12:14 / 9:11 / 11:7 / 13:11 / 8:11
Betul Nur KAHRAMAN : Ana GOGORITA 11:8 / 11:8 / 6:11 / 11:13 / 8:11
Rabiatül Gülsüm SAHINER : Yoeke GUNSING 9:11 / 10:12 / 4:11
Group C
Oct 28 14:00 CET TTC Novi Sad 3 : 0 Sarises Florinas
Aneta MAKSUTI : Giorgia ZAVITSANOU 11:8 / 11:4 / 11:9
Sabina ŠURJAN : Aliki-Maria KIOUFI 11:5 / 11:5 / 11:8
Viktoria TRUZINSKI : Thaleia KORDOUTI 11:8 / 11:4 / 11:4
Oct 28 14:00 CET Arteal Tenis de Mesa 3 : 0 KTTC AFP Antwerpen
Roxana Ana Maria ISTRATE : Angelique GERTENBACH 11:3 / 11:9 / 11:9
Roxana Mihaela IAMANDI : Natalija KLIMANOVA 11:8 / 11:5 / 8:11 / 11:8
David GONZALES : Elena CHMIGUELSKAIA 11:5 / 11:8 / 8:11 / 11:8
Oct 28 19:00 CET Sarises Florinas 0 : 3 Arteal Tenis de Mesa
Aliki-Maria KIOUFI : Roxana Ana Maria ISTRATE 8:11 / 4:11 / 11:6 / 7:11
Giorgia ZAVITSANOU : Roxana Mihaela IAMANDI 9:11 / 8:11 / 6:11
Thaleia KORDOUTI : Raquel BONILLA GONZALEZ 10:12 / 3:11 / 6:11
Oct 28 19:00 CET KTTC AFP Antwerpen 0 : 3 TTC Novi Sad
Melissa BOURS : Aneta MAKSUTI 7:11 / 4:11 / 6:11
Natalija KLIMANOVA : Sabina ŠURJAN 3:11 / 6:11 / 4:11
Angelique GERTENBACH : Tijana JOKIĆ 5:11 / 11:8 / 5:11 / 5:11
Oct 29 10:00 CET KTTC AFP Antwerpen 3 : 2 Sarises Florinas
Natalija KLIMANOVA : Giorgia ZAVITSANOU 11:9 / 5:11 / 10:12 / 7:11
Angelique GERTENBACH : Aliki-Maria KIOUFI 12:10 / 9:11 / 8:11 / 11:4 / 11:6
Elena CHMIGUELSKAIA : Thaleia KORDOUTI 11:3 / 11:8 / 11:9
Melissa BOURS : Aliki-Maria KIOUFI 8:11 / 5:11 / 11:9 / 4:11
Angelique GERTENBACH : Giorgia ZAVITSANOU 15:17 / 11:7 / 11:9 / 11:7
Oct 29 10:00 CET TTC Novi Sad 2 : 3 Arteal Tenis de Mesa
Sabina ŠURJAN : Roxana Ana Maria ISTRATE 13:11 / 4:11 / 11:3 / 7:11 / 11:9
Aneta MAKSUTI : Roxana Mihaela IAMANDI 15:17 / 11:9 / 11:9 / 14:12
Viktoria TRUZINSKI : Raquel BONILLA GONZALEZ 11:3 / 11:6 / 7:11 / 5:11 / 9:11
Aneta MAKSUTI : Roxana Ana Maria ISTRATE 8:11 / 11:7 / 6:11 / 10:12
Sabina ŠURJAN : Roxana Mihaela IAMANDI 8:11 / 4:11 / 11:7 / 8:11
Group D
Oct 28 14:00 CET CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC 3 : 0 SPARVÄGEN TTC
Svetlana BAKHTINA : IIka DOVAL 11:3 / 11:6 / 11:2
Natalya PROSHVIRINA : Ellen HOLMSTEN 8:11 / 11:7 / 11:4 / 11:9
Yana TIMINA : Kristina ZETTERSTRÖM 11:6 / 11:9 / 11:9
Oct 28 14:00 CET TTC Moravsky Krumlov 2 : 3 Team Grace
Kristýna MIKULCOVÁ : Yanina KOKUNINA 6:11 / 11:6 / 11:9 / 11:5
Barbora KAPOUNOVA : Hanna KHRAMTSOVA 6:11 / 7:11 / 8:11
Ekaterina CHERNYAVSKAYA : Anastasiya DYMYTRENKO 9:11 / 7:11 / 11:6 / 9:11
Kristýna MIKULCOVÁ : Hanna KHRAMTSOVA 13:11 / 11:7 / 15:17 / 11:8
Barbora KAPOUNOVA : Yanina KAKUNINA 9:11 / 11:13 / 11:8 / 12:14
Oct 28 19:00 CET SPARVÄGEN TTC 0 : 3 TTC Moravsky Krumlov
Ellen HOLMSTEN : Ekaterina CHERNYAVSKAYA 11:7 / 11:7 / 7:11 / 1:11 / 8:11
Kristina ZETTERSTRÖM : Kristýna MIKULCOVÁ 5:11 / 6:11 / 3:11
IIka DOVAL : Barbora KAPOUNOVA 11:8 / 8:11 / 11:13 / 10:12
Oct 28 19:00 CET Team Grace 0 : 3 CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC
Yanina KOKUNINA : Yana TIMINA 5:11 / 9:11 / 5:11
Hanna KHRAMTSOVA : Svetlana BAKHTINA 5:11 / 8:11 / 8:11
Anastasiya DYMYTRENKO : Nataliya PROSVIRINA 7:11 / 7:11 / 10:12
Oct 29 10:00 CET CTT BALAGUER - VILLART LOGISTIC 3 : 1 TTC Moravsky Krumlov
Svetlana BAKHTINA : Ekaterina CHERNYAVSKAYA 5:11 / 11:9 / 12:14 / 11:4 / 10:12
Yana TIMINA : Kristýna MIKULCOVÁ 8:11 / 11:9 / 11:8 / 11:7
Natalya PROSVIRNINA : Barbora KAPOUNOVA 11:5 / 13:11 / 12:10
Svetlana BAKHTINA : Kristina MIKULCOVA 11:13 / 12:10 / 5:11 / 11:9 / 12:10
Oct 29 10:00 CET Team Grace 3 : 2 SPARVÄGEN TTC
Hanna KHRAMTSOVA : Kristina ZETTERSTRÖM 11:9 / 0:0 / 11:5 / 9:11 / 11:5
Yanina KOKUNINA : Helene ZETTERSTRÖM 11:7 / 9:11 / 11:4 / 11:5
Anastasiya DYMYTRENKO : IIka DOVAL 4:11 / 6:11 / 9:11
Hanna KHRAMTSOVA : Helene ZETTERSTRÖM 11:1 / 11:8 / 4:11 / 10:12 / 9:11
Yanina KOKUNINA : Kristina ZETTERSTRÖM 11:7 / 11:6 / 8:11 / 7:11 / 11:3

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 KTTC AFP Antwerpen (H) 4 12:6 4:0 8
2 SPARVÄGEN TTC 4 11:6 3:1 7
3 TT Dinez 4 9:8 2:2 6
4 ASD Tennistavolo Norbello 4 4:11 1:3 5
5 ADC Ponta Do Pargo - Calheta - Madeira 4 7:12 0:4 4

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 Team Grace 4 12:4 4:0 8
2 Dozy Den Helder / Noordkop 4 11:6 3:1 7
3 DT Roodt - Syre (H) 4 9:8 2:2 6
4 B - 72 4 5:10 1:3 5
5 TTC Rapid LUZERN 4 3:12 0:4 4

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 Kocasinan Belediyesi Spor Club 4 11:5 3:1 7
2 Hotel Patria Chica Museo Priego TM 4 10:4 3:1 7
3 Tecnigen LINARES (H) 4 10:5 3:1 7
4 TT Vedrinamur 4 4:9 1:3 5
5 Bursaspor 4 0:12 0:4 4

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 Irun Leka Enea 5 15:3 5:0 10
2 Sarises Florinas (H) 5 11:6 3:2 8
3 G.D. do Centro Social do Juncal 5 11:8 3:2 8
4 DT NIDDERKÄERJENG 5 11:9 3:2 8
5 DT Diddeleng 5 5:14 1:4 6
6 G.D. Toledos 5 2:15 0:5 5
  • * Group C: Kocasinan Belediyesi Spor Club ratio 5:4 / Hotel Patria Chica Museo Priego TM ratio 4:4 / Tecnigen LINARES ratio 4:5, Group D: Sarises Florinas ratio 5:3 / G.D. do Centro Social do Juncal ratio 5:5 / DT NIDDERKÄERJENG 3:5


Group A
Sep 30 10:00 CET KTTC AFP Antwerpen 3 : 0 ASD Tennistavolo Norbello
Natalija KLIMANOVA : Anna FORNASARI 11:4 / 11:8 / 11:6
Angelique GERTENBACH : Gohar ATOYAN 10:12 / 11:1 / 11:2 / 11:7
EMILGUESTAJA Elena : Eleonora TRUDU 11:6 / 11:2 / 11:5
Sep 30 10:00 CET ADC Ponta Do Pargo - Calheta - Madeira 1 : 3 TT Dinez
Edem OFFIONG : Alison GEORIS 9:11 / 10:12 / 9:11
Raquel ALVES : Jana BERNARD 1:11 / 7:11 / 6:11
Sara ROCHA : Camille JETTEN 11:7 / 7:11 / 11:5 / 14:12
Edem OFFIONG : Jana BERNARD 9:11 / 9:11 / 11:3 / 8:11
Sep 30 14:00 CET SPARVÄGEN TTC 3 : 0 ASD Tennistavolo Norbello
Ellen HOLMSTEN : Anna FORNASARI 9:11 / 11:9 / 11:6 / 11:4
IIka DOVAL : Gohar ATOYAN 11:5 / 18:16 / 11:6
Helene ZETTERSTRÖM : Eleonora TRUDU 12:10 / 12:10 / 11:4
Sep 30 14:00 CET KTTC AFP Antwerpen 3 : 2 TT Dinez
Angelique GERTENBACH : Alison GEORIS 7:11 / 5:11 / 11:4 / 11:6 / 8:11
Natalija KLIMANOVA : Jana BERNARD 11:5 / 6:11 / 11:8 / 11:7
Melissa BOURS : Johanna VIROUX 11:4 / 11:8 / 11:2
Angelique GERTENBACH : Jana BERNARD 6:11 / 6:11 / 12:10 / 9:11
Natalija KLIMANOVA : Alison GEORIS 11:8 / 11:7 / 11:9
Sep 30 19:00 CET SPARVÄGEN TTC 2 : 3 KTTC AFP Antwerpen
Ellen HOLMSTEN : Melissa BOURS 11:7 / 11:3 / 11:4
IIka DOVAL : Angelique GERTENBACH 9:11 / 11:8 / 4:11 / 7:11
Helene ZETTERSTRÖM : SMIGUELSKAJA Elena 7:11 / 12:14 / 8:11
Ellen HOLMSTEN : Angelique GERTENBACH 11:4 / 11:9 / 11:9
IIka DOVAL : Melissa BOURS 13:11 / 5:11 / 9:11 / 9:11
Sep 30 19:00 CET ADC Ponta Do Pargo - Calheta - Madeira 2 : 3 ASD Tennistavolo Norbello
Edem OFFIONG : Anna FORNASARI 6:11 / 11:8 / 7:11 / 11:9 / 13:11
Sara ROCHA : Gohar ATOYAN 10:12 / 11:2 / 10:12 / 10:12
Raquel ALVES : Eleonora TRUDU 11:8 / 11:4 / 4:11 / 6:11 / 4:11
Edem OFFIONG : Gohar ATOYAN 11:7 / 11:6 / 11:9
Sara ROCHA : Anna FORNASARI 7:11 / 13:11 / 5:11 / 6:11
Oct 01 10:00 CET SPARVÄGEN TTC 3 : 2 ADC Ponta Do Pargo - Calheta - Madeira
Ellen HOLMSTEN : Sara ROCHA 11:2 / 11:3 / 11:6
IIka DOVAL : Edem OFFIONG 11:4 / 6:11 / 11:7 / 1:11 / 5:11
Helene ZETTERSTRÖM : Raquel ALVES 11:3 / 11:2 / 11:1
Ellen HOLMSTEN : Edem OFFIONG 11:7 / 8:11 / 10:12 / 8:11
IIka DOVAL : Sara ROCHA 11:5 / 11:7 / 11:3
Oct 01 10:00 CET TT Dinez 3 : 1 ASD Tennistavolo Norbello
Coralie RECH : Anna FORNASARI 11:8 / 11:13 / 7:11 / 4:11
BERNARD Sara : Gohar ATOYAN 12:10 / 11:6 / 11:8
Johanna VIROUX : Eleonora TRUDU 11:5 / 11:2 / 11:5
Alison GEORIS : Gohar ATOYAN 11:9 / 13:11 / 8:11 / 11:8
Oct 01 14:00 CET SPARVÄGEN TTC 3 : 1 TT Dinez
Ellen HOLMSTEN : BERNARD Sara 11:9 / 11:8 / 11:4
IIka DOVAL : GEORIS Alison 11:3 / 6:11 / 4:11 / 8:11
Helene ZETTERSTRÖM : Johanna VIROUX 12:10 / 6:11 / 11:9 / 12:4
Ellen HOLMSTEN : GEORIS Alison 11:7 / 8:11 / 11:2 / 11:7
Oct 01 14:00 CET KTTC AFP Antwerpen 3 : 2 ADC Ponta Do Pargo - Calheta - Madeira
Natalija KLIMANOVA : Raquel ALVES 11:6 / 11:4 / 11:1
EMIGUESKAJA Elena : Edem OFFIONG 6:11 / 5:11 / 10:12
Angelique GERTENBACH : Sara ROCHA 11:7 / 11:6 / 11:5
Melissa BOURS : Edem OFFIONG 9:11 / 11:4 / 11:8 / 5:11 / 5:11
EMILGUESKAJA Elena : Raquel ALVES 11:1 / 11:1 / 11:6
Group B
Sep 30 10:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 3 : 2 TTC Rapid LUZERN
Ana GOGORITA : Nikola GALLERACHOVA 11:13 / 11:7 / 11:5
Shuohan MEN : Weronika WALNA 11:8 / 7:11 / 11:9 / 11:6
Dobrila JORGUSESKA : Romana FOERSTEL 11:9 / 11:9 / 9:11 / 5:11 / 8:11
Ana GOGORITA : Weronika WALNA 10:12 / 11:6 / 8:11 / 11:7 / 9:11
Shuohan MEN : Nikola GALLERACHOVA 11:2 / 4:11 / 12:10 / 11:5
Sep 30 10:00 CET B - 72 0 : 3 Team Grace
Rebekka CARLSEN : Hanna KHRAMTSOVA 8:11 / 1:11
Rebekka CARLSEN : Yanina KOKUNINA 11:8 / 9:11 / 4:11 / 7:11
Rikke SKATTET : Anastasiya DYMYTRENKO 5:11 / 6:11 / 11:7 / 4:11
Sep 30 14:00 CET DT Roodt - Syre 3 : 0 TTC Rapid LUZERN
Tessy GONDERINGER : Nikola GALLERACHOVA 11:7 / 8:11 / 11:2 / 11:5
Danielle KONSBRUCK : Weronika WALNA 14:12 / 11:9 / 7:11 / 11:9
Annick STAMMET : Romana FOERSTEL 10:12 / 11:5 / 11:9 / 11:5
Sep 30 14:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 2 : 3 Team Grace
Ana GOGORITA : Yanina KOKUNINA 10:12 / 11:1 / 2:11 / 11:8 / 11:7
Shuohan MEN : Hanna KHRAMTSOVA 13:11 / 8:11 / 6:11 / 11:4 / 11:6
Yoeke GUNSING : Anastasiya DYMYTRENKO 11:8 / 8:11 / 8:11 / 7:11
Ana GOGORITA : Hanna KHRAMTSOVA 9:11 / 11:8 / 8:11 / 11:7 / 9:11
Shuohan MEN : Yanina KOKUNINA 9:11 / 13:11 / 5:11 / 7:11
Sep 30 19:00 CET DT Roodt - Syre 1 : 3 Dozy Den Helder / Noordkop
Tessy GONDERINGER : Ana GOGORITA 7:11 / 12:14 / 9:11
Danielle KONSBRUCK : Shuohan MEN 7:11 / 3:11 / 9:11
Annick STAMMET : Dobrila JORGUSESKA 10:12 / 11:6 / 11:9 / 9:11 / 12:10
Danielle KONSBRUCK : Ana GOGORITA 9:11 / 11:9 / 2:11 / 9:11
Sep 30 19:00 CET B - 72 3 : 1 TTC Rapid LUZERN
Rebekka CARLSEN : Nikola GALLERACHOVA 11:4 / 11:8 / 11:8
Katarina WETZEL : Weronika WALNA 11:7 / 3:11 / 5:11 / 8:11
Rikke SKATTET : Romana FOERSTEL 13:10 / 5:11 / 11:8 / 11:5
Rebekka CARLSEN : Weronika WALNA 8:11 / 11:4 / 11:9 / 10:12 / 11:7
Oct 01 10:00 CET DT Roodt - Syre 3 : 2 B - 72
Tessy GONDERINGER : Rebekka CARLSEN 7:11 / 11:9 / 11:6 / 11:4
Danielle KONSBRUCK : Katarina WETZEL 11:1 / 11:6 / 11:2
Annick STAMMET : Rikke SKATTET 9:11 / 11:9 / 8:11 / 7:11
Danielle KONSBRUCK : Rebekka CARLSEN 11:5 / 11:9 / 11:5
Tessy GONDERINGER : Katarina WETZEL 11:5 / 11:9 / 11:5
Oct 01 10:00 CET Team Grace 3 : 0 TTC Rapid LUZERN
Yanina KOKUNINA : Nikola GALLERACHOVA 11:6 / 11:5 / 11:2
Hanna KHRAMTSOVA : Weronika WALNA 17:15 / 11:9 / 11:9
Anastasiya DYMYTRENKO : Romana FOERSTEL 11:3 / 7:11 / 12:10 / 11:9
Oct 01 14:00 CET DT Roodt - Syre 2 : 3 Team Grace
Tessy GONDERINGER : Yanina KOKUNINA 5:11 / 11:6 / 11:8 / 7:11 / 8:11
Danielle KONSBRUCK : Hanna KHRAMTSOVA 11:9 / 13:11 / 11:9
Annick STAMMET : Anastasiya DYMYTRENKO 9:11 / 7:11 / 10:12
Tessy GONDERINGER : Hanna KHRAMTSOVA 4:11 / 11:7 / 11:8 / 11:7
Danielle KONSBRUCK : Yanina KOKUNINA 8:11 / 12:10 / 4:11 / 11:8 / 8:11
Oct 01 14:00 CET Dozy Den Helder / Noordkop 3 : 0 B - 72
Shuohan MEN : Rikke SKATTET 7:11 / 11:8 / 11:4 / 7:11 / 11:6
Ana GOGORITA : Rebekka CARLSEN 11:6 / 10:12 / 11:0 / 11:7
Yoeke GUNSING : Katarina WETZEL 9:11 / 11:5 / 12:10 / 11:6
Group C
Sep 30 10:00 CET TT Vedrinamur 0 : 3 Tecnigen LINARES
Alicia DUBOIS : Victoria LEBEDEVA 6:11 / 4:11 / 6:11
Morgane GUIDON : Tatiana MIKHAYLOVA 7:11 / 6:11 / 3:11
Caroline VAN KERM : Gloria PANADERO 10:12 / 4:11 / 5:11
Sep 30 10:00 CET Kocasinan Belediyesi Spor Club 3 : 0 Bursaspor
: W : O
Sep 30 13:00 CET Hotel Patria Chica Museo Priego TM 3 : 0 TT Vedrinamur
Marija GALONJA : Caroline VAN KERM 11:2 / 11:3 / 11:6
Zita Melinda CIURCUI : Morgane GUIDON 7:11 / 11:4 / 11:1 / 11:8
Carmen HENARES : Alicia DUBOIS 11:9 / 11:2 / 11:7
Sep 30 13:00 CET Tecnigen LINARES 3 : 0 Bursaspor
: W : O
Sep 30 13:00 CET Tecnigen LINARES 3 : 2 Kocasinan Belediyesi Spor Club
Tatiana MIKHAYLOVA : Betul Nur KAHRAMAN 11:8 / 11:4 / 11:9
Viktoriia LEBEDEVA : Ozge YILMAZ 7:11 / 9:11 / 12:10 / 9:11
Gloria PANADERO : Rabiatül Gülsüm SAHINER 11:3 / 11:3 / 11:5
Tatiana MIKHAYLOVA : Ozge YILMAZ 8:11 / 2:11 / 11:9 / 7:11
Viktoriia LEBEDEVA : Betul Nur KAHRAMAN 11:7 / 11:6 / 12:10
Sep 30 19:00 CET Kocasinan Belediyesi Spor Club 3 : 1 Hotel Patria Chica Museo Priego TM
Betul Nur KAHRAMAN : Zita Melinda CIURCUI 11:8 / 9:11 / 12:10 / 11:5
Ozge YILMAZ : Marija GALONJA 10:12 / 8:11 / 8:11
RABIA Shiner : Yolanda ENRIQUEZ 9:11 / 11:8 / 5:11 / 11:9 / 11:8
Ozge YILMAZ : Zita Melinda CIURCUI 11:9 / 11:3 / 11:2
Oct 01 10:00 CET Hotel Patria Chica Museo Priego TM 3 : 1 Tecnigen LINARES
Marija GALONJA : Polina MIKHAILOVA 10:12 / 4:11 / 13:11 / 11:8 / 11:9
Carmen HENARES : Viktoriia LEBEDEVA 6:11 / 9:11 / 11:9 / 2:11
Zita Melinda CIURCUI : Gloria PANADERO 11:9 / 12:10 / 11:6
Marija GALONJA : Viktoriia LEBEDEVA 11:6 / 12:10 / 6:11 / 12:10
Oct 01 10:00 CET Kocasinan Belediyesi Spor Club 3 : 1 TT Vedrinamur
Ozge YILMAZ : Caroline VAN KERM 11:6 / 11:1 / 11:4
Betul Nur KAHRAMAN : Soleane ANCIAUX 11:2 / 11:7 / 11:4
Kadriye Nur SARI : Alicia DUBOIS 11:13 / 11:6 / 4:11 / 11:9 / 9:11
Ozge YILMAZ : Morgane GUIDON 10:12 / 11:2 / 11:5 / 11:6
Oct 01 10:00 CET Bursaspor 0 : 3 TT Vedrinamur
: W : O
Oct 01 13:00 CET Hotel Patria Chica Museo Priego TM 3 : 0 Bursaspor
: W : O
Group D
Sep 30 10:00 CET DT NIDDERKÄERJENG 3 : 0 G.D. Toledos
Bianca LUIS : Ely-Roberta DRAGONU 7:11 / 4:11 / 5:11
Izabela SILVA : Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE 2:11 / 3:11 / 4:11
Tatiana SANTOS : Lena GREIN 2:11 / 8:11 / 6:11
Sep 30 10:00 CET Sarises Florinas 3 : 0 DT Diddeleng
Aliki-Maria KIOUFI : Tamara SCHEUER 8:11 / 11:5 / 11:8 / 11:6
Giorgia ZAVITSANOU : Bianca BAUER 11:3 / 10:12 / 11:6 / 5:11 / 11:2
Thaleia KORDOUTI : Jil REIMEN 11:4 / 11:4 / 11:5
Sep 30 10:00 CET Irun Leka Enea 1 : 3 DT Diddeleng
Bianca BAUER : Elene SAGARDIA 11:6 / 11:8 / 11:8
Jil REIMEN : Ioana TECLA 2:11 / 4:11 / 5:11
Jennifer CARIXAS : Jin ZHANG 3:11 / 3:11 / 1:11
Bianca BAUER : Ioana TECLA 11:13 / 5:11 / 7:11
Sep 30 10:00 CET DT NIDDERKÄERJENG 0 : 3 Sarises Florinas
Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE : Aliki-Maria KIOUFI 7:11 / 8:11 / 11:7 / 5:11
Ely-Roberta DRAGONU : Giorgia ZAVITSANOU 9:11 / 4:11 / 6:11
Lena GREIN : Thaleia KORDOUTI 10:12 / 9:11 / 8:11
Sep 30 10:00 CET G.D. do Centro Social do Juncal 0 : 3 G.D. Toledos
Tatiana SANTOS : Olga KIM 7:11 / 7:11 / 3:11
Bianca LUIS : Raquel ANDRADE 12:14 / 8:11 / 5:11
Izabela SILVA : Patricia MACIEL 5:11 / 7:11 / 8:11
Sep 30 14:00 CET Irun Leka Enea 0 : 3 Sarises Florinas
Giorgia ZAVITSANOU : Jin ZHANG 11:8 / 4:11 / 6:11 / 11:6 / 7:11
TECLA IOANA : Aliki-Maria KIOUFI 9:11 / 6:11 / 11:7 / 3:11
Thaleia KORDOUTI : Belen CALVO 11:4 / 11:9 / 5:11 / 6:11 / 7:11
Sep 30 14:00 CET G.D. do Centro Social do Juncal 3 : 0 DT Diddeleng
Tatiana GARNOVA : Tamara SCHEUER 11:9 / 11:5 / 11:6
Olga KIM : Jennifer CARIXAS 16:14 / 11:7 / 11:6
Raquel ANDRADE : Jil REIMEN 11:4 / 10:12 / 5:11 / 11:5 / 12:10
Sep 30 19:00 CET G.D. do Centro Social do Juncal 3 : 2 DT NIDDERKÄERJENG
Ely-Roberta DRAGONU : Olga KIM 7:11 / 13:15 / 5:11
Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE : Tatiana GARNOVA 11:9 / 5:11 / 11:7 / 11:9
Lena GREIN : Patricia MACIEL 2:11 / 11:6 / 11:5 / 9:11 / 11:9
Ely-Roberta DRAGONU : Tatiana GARNOVA 9:11 / 4:11 / 10:12
Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE : Olga KIM 12:10 / 11:8 / 13:11
Sep 30 19:00 CET Irun Leka Enea 3 : 0 G.D. Toledos
Elene SAGARDIA : Bianca LUIS 11:5 / 12:10 / 11:8
Belen CALVO : Tatiana SANTOS 11:7 / 11:8 / 9:11 / 11:4
Jin ZHANG : Izabela SILVA 11:5 / 11:6 / 11:7
Oct 01 10:00 CET Sarises Florinas 0 : 3 G.D. Toledos
Isabela SILVA : Aliki-Maria KIOUFI 6:11 / 5:11 / 2:11
Bianca LUIS : Giorgia ZAVITSANOU 3:11 / 6:11 / 3:11
Tatiana SANTOS : Thaleia KORDOUTI 4:11 / 11:9 / 4:11 / 7:11
Oct 01 10:00 CET G.D. do Centro Social do Juncal 0 : 3 Irun Leka Enea
Olga KIM : Jin ZHANG 3:11 / 5:11 / 4:11
Tatiana GARNOVA : Ioana TECLA 5:11 / 12:10 / 9:11 / 6:11
Raquel ANDRADE : Belen CALVO 11:8 / 8:11 / 11:9 / 11:13 / 10:12
Oct 01 10:00 CET DT NIDDERKÄERJENG 3 : 1 DT Diddeleng
Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE : Bianca BAUER 9:11 / 4:11 / 6:11
Lena GREIN : Tamara SCHEUER 14:12 / 8:11 / 11:6 / 11:9
Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE : Jil REIMEN 11:4 / 11:3 / 11:3
Oct 01 14:00 CET G.D. do Centro Social do Juncal 3 : 2 Sarises Florinas
Tatiana GARNOVA : Aliki-Maria KIOUFI 11:9 / 7:11 / 11:9 / 12:10
Olga KIM : Giorgia ZAVITSANOU 11:9 / 7:11 / 11:7 / 11:7
Patricia MACIEL : Thaleia KORDOUTI 7:11 / 11:6 / 11:5 / 5:11 / 4:11
Tatiana GARNOVA : Giorgia ZAVITSANOU 11:13 / 6:11 / 15:13 / 10:12
Olga KIM : Aliki-Maria KIOUFI 8:11 / 13:11 / 14:12 / 5:11 / 11:7
Oct 01 14:00 CET Irun Leka Enea 3 : 2 DT NIDDERKÄERJENG
Ioana TECLA : Ely-Roberta DRAGONU 11:2 / 11:7 / 11:6
Jin ZHANG : Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE 8:11 / 11:7 / 5:11 / 11:7 / 10:12
Elene SAGARDIA : Lena GREIN 8:11 / 8:11 / 6:11
Ioana TECLA : Egle SADIKOVIĆ TAMASAUSKAITE 11:7 / 11:7 / 10:12 / 11:5
Jin ZHANG : Ely-Roberta DRAGONU 11:13 / 11:8 / 6:11 / 11:8 / 11:7
Oct 01 14:00 CET DT Diddeleng 3 : 2 G.D. Toledos
Bianca BAUER : Tatiana SANTOS 11:5 / 11:2 / 11:5
Tamara SCHEUER : Izabela SILVA 11:13 / 8:11 / 10:12
Jennifer CARIXAS : Bianca LUIS 11:8 / 9:11 / 11:9 / 5:11 / 7:11
Bianca BAUER : Izabela SILVA 11:6 / 11:6 / 11:7
Tamara SCHEUER : Tatiana SANTOS 5:11 / 12:10 / 11:8 / 7:11 / 11:2

Regulations & Documents

Click on the corresponding links to download the documents:

ETTU Partners