Ettu Logo Ittf Logo

ETTU Cup Men


Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 ENERGA KTS TORUN (H) 0 0:0 0:0 0
2 Logis Auderghem 0 0:0 0:0 0
3 Irun Leka Enea Tenis de Mesa 0 0:0 0:0 0
4 CS Mioveni 0 0:0 0:0 0

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 Enjoy & Deploy Taverzo (H) 0 0:0 0:0 0
2 TTC Sokah Hoboken 0 0:0 0:0 0
3 ASD Marcozzi 0 0:0 0:0 0
4 Fortune Kyiv 0 0:0 0:0 0

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 Besiktas Jimnastik Kulubu 0 0:0 0:0 0
2 Arteal Tenis De Mesa (H) 0 0:0 0:0 0
3 SK Vydrany 0 0:0 0:0 0
4 GDCS Juncal 0 0:0 0:0 0

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 SF SKK El Nino Praha 0 0:0 0:0 0
2 STK Libertas Marinkolor (H) 0 0:0 0:0 0
3 DKV Borges Vall 0 0:0 0:0 0
4 CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 0 0:0 0:0 0


Group A
Oct 28 14:00 CET ENERGA KTS TORUN - : - CS Mioveni
Oct 28 14:00 CET Logis Auderghem - : - Irun Leka Enea Tenis de Mesa
Oct 28 19:00 CET CS Mioveni - : - Logis Auderghem
Oct 28 19:00 CET Irun Leka Enea Tenis de Mesa - : - ENERGA KTS TORUN
Oct 29 10:00 CET ENERGA KTS TORUN - : - Logis Auderghem
Oct 29 10:00 CET Irun Leka Enea Tenis de Mesa - : - CS Mioveni
Group B
Oct 28 14:00 CET Enjoy & Deploy Taverzo - : - Fortune Kyiv
Oct 28 14:00 CET TTC Sokah Hoboken - : - ASD Marcozzi
Oct 28 19:00 CET Fortune Kyiv - : - TTC Sokah Hoboken
Oct 28 19:00 CET ASD Marcozzi - : - Enjoy & Deploy Taverzo
Oct 29 10:00 CET Enjoy & Deploy Taverzo - : - TTC Sokah Hoboken
Oct 29 10:00 CET ASD Marcozzi - : - Fortune Kyiv
Group C
Oct 28 14:00 CET Arteal Tenis De Mesa - : - SK Vydrany
Oct 28 14:00 CET Besiktas Jimnastik Kulubu - : - GDCS Juncal
Oct 28 19:00 CET GDCS Juncal - : - Arteal Tenis De Mesa
Oct 28 19:00 CET SK Vydrany - : - Besiktas Jimnastik Kulubu
Oct 29 10:00 CET Besiktas Jimnastik Kulubu - : - Arteal Tenis De Mesa
Oct 29 10:00 CET SK Vydrany - : - GDCS Juncal
Group D
Oct 28 14:00 CET SF SKK El Nino Praha - : - CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe
Oct 28 14:00 CET STK Libertas Marinkolor - : - DKV Borges Vall
Oct 28 19:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe - : - STK Libertas Marinkolor
Oct 28 19:00 CET DKV Borges Vall - : - SF SKK El Nino Praha
Oct 29 09:00 CET DKV Borges Vall - : - CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe
Oct 29 10:00 CET SF SKK El Nino Praha - : - STK Libertas Marinkolor

Group A

Place Team Games Matches W:L Points
1 SK Vydrany (H) 4 10:3 3:1 7
2 Fortune Kyiv 4 11:4 3:1 7
3 CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE 4 9:6 3:1 7
4 SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ 4 4:9 1:3 5
5 Turk Telekom Ankara Spor Kulubu 4 0:12 0:4 4

Group B

Place Team Games Matches W:L Points
1 ASD Marcozzi (H) 4 11:3 3:1 7
2 CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 4 11:7 3:1 7
3 GD Toledos 4 9:6 3:1 7
4 ADC Ponta do Pargo 4 6:9 1:3 5
5 STK Budućnost 4 0:12 0:4 4

Group C

Place Team Games Matches W:L Points
1 DKV Borges Vall 4 11:4 3:1 7
2 CS Mioveni 4 11:7 3:1 7
3 TT Vedrinamur (H) 4 9:6 3:1 7
4 TTSC UMMC Elem 4 6:11 1:3 5
5 AD Vincios BMC 4 3:12 0:4 4

Group D

Place Team Games Matches W:L Points
1 Irun Leka Enea Tenis de Mesa (H) 4 12:0 4:0 8
2 GDCS Juncal 4 9:4 3:1 7
3 CE MSC Tennis Academy SCC 4 7:7 2:2 6
4 Universidad De Burgos 4 4:9 1:3 5
5 Yironi Givatayim Israel 4 0:12 0:4 0
  • * Group A: SK Vydrany ratio 4:3 / Fortune Kyiv ratio 5:4 / CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE ratio 3:5, Group B: ASD Marcozzi ratio 5:3 / CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe ratio 5:5 / GD Toledos ratio 3:5, Group C: DKV Borges Vall ratio 5:3 / CS Mioveni ratio 5:5 / TT Vedrinamur ratio 3:5


Group A
Sep 30 10:00 CET Fortune Kyiv 3 : 0 SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ
Yevhen PRYSHCHEPA : Onur OKTAV 11:5 / 11:6 / 11:2 Watch Fullmatch
KALACHEVSKYI Denys : Hasan DOGAN 11:6 / 7:11 / 11:7 / 9:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Bohdan SINKEVYCH : Turgut POLAT 11:9 / 13:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Sep 30 10:00 CET CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE 3 : 0 Turk Telekom Ankara Spor Kulubu
Tiago LI : EKMEKCI Mustafa Fahrettin 11:5 / 11:5 / 2:11 / 11:5 Watch Fullmatch
Vitor AMORIM : Paata PIRTSKHALAVA 7:11 / 11:6 / 11:6 / 11:5 Watch Fullmatch
Tianming ZHAO : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:4 / 7:11 / 11:8 / 12:10 Watch Fullmatch
Sep 30 14:00 CET SK Vydrany 3 : 0 SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ
Samuel NOVOTA : Onur OKTAV 9:11 / 11:6 / 11:5 / 11:9 Watch Fullmatch
Zoltan LELKES : Hasan DOGAN 11:2 / 11:6 / 11:6 Watch Fullmatch
Peter MUSKO : Turgut POLAT 11:7 / 11:6 / 13:11 Watch Fullmatch
Sep 30 14:00 CET Fortune Kyiv 3 : 0 Turk Telekom Ankara Spor Kulubu
Yevhen PRYSHCHEPA : EKMEKCI Mustafa Fahrettin 11:4 / 11:7 / 11:6 Watch Fullmatch
KALACHEVSKYI Denys : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:4 / 7:11 / 11:5 / 7:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Bohdan KOHUT : Paata PIRTSKHALAVA 11:8 / 11:7 / 11:5 Watch Fullmatch
Sep 30 19:00 CET SK Vydrany 1 : 3 Fortune Kyiv
Peter MUSKO : Yevhen PRYSHCHEPA 11:6 / 3:11 / 4:11 / 7:11 Watch Fullmatch
Samuel NOVOTA : KALACHEVSKYI Denys 7:11 / 11:8 / 5:11 / 8:11 Watch Fullmatch
Zoltan LELKES : Bohdan KOHUT 14:12 / 13:11 / 11:6 Watch Fullmatch
Samuel NOVOTA : Yevhen PRYSHCHEPA 11:7 / 8:11 / 8:11 / 5:11 Watch Fullmatch
Sep 30 19:00 CET CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE 3 : 1 SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ
Duarte MENDONCA : Hasan DOGAN 7:11 / 11:13 / 6:11 Watch Fullmatch
Tianming ZHAO : Onur OKTAV 11:8 / 12:10 / 11:8 Watch Fullmatch
Vitor AMORIM : Turgut POLAT 11:5 / 7:11 / 7:11 / 11:6 / 11:9 Watch Fullmatch
Tianming ZHAO : Hasan DOGAN 11:9 / 11:7 / 11:8 Watch Fullmatch
Oct 01 10:00 CET SK Vydrany 3 : 0 CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE
Zoltan LELKES : Tiago LI 13:11 / 11:8 / 11:4 Watch Fullmatch
Samuel NOVOTA : Tianming ZHAO 11:8 / 10:12 / 11:5 / 6:11 / 11:9 Watch Fullmatch
Peter MUSKO : Vitor AMORIM 11:9 / 8:11 / 9:11 / 11:5 / 11:6 Watch Fullmatch
Oct 01 10:00 CET Turk Telekom Ankara Spor Kulubu 0 : 3 SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ
EKMEKCI Mustafa Fahrettin : Hasan DOGAN 11:6 / 10:12 / 13:15 / 3:11 Watch Fullmatch
Irfan TAVUKÇUOĞLU : Onur OKTAV 4:11 / 6:11 / 11:6 / 1:11 Watch Fullmatch
Paata PIRTSKHALAVA : Turgut POLAT 6:11 / 10:12 / 9:11 Watch Fullmatch
Oct 01 14:00 CET SK Vydrany 3 : 0 Turk Telekom Ankara Spor Kulubu
Zoltan LELKES : EKMEKCI Mustafa Fahrettin 11:7 / 11:7 / 11:9 Watch Fullmatch
Stefan PEKO : Irfan TAVUKÇUOĞLU 11:9 / 11:4 / 11:13 / 5:11 / 11:7 Watch Fullmatch
Peter MUSKO : Paata PIRTSKHALAVA 11:9 / 11:6 / 11:6 Watch Fullmatch
Oct 01 14:00 CET Fortune Kyiv 2 : 3 CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE
Yevhen PRYSHCHEPA : Tianming ZHAO 8:11 / 7:11 / 11:5 / 8:11 Watch Fullmatch
Bohdan SINKEVYCH : Tiago LI 13:11 / 6:11 / 11:8 / 11:6 Watch Fullmatch
Bohdan KOHUT : Duarte MENDONCA 10:12 / 9:11 / 12:10 / 11:7 / 9:11 Watch Fullmatch
Yevhen PRYSHCHEPA : Vitor AMORIM 11:3 / 11:2 / 11:6 Watch Fullmatch
Bohdan SINKEVYCH : Tianming ZHAO 5:11 / 12:14 / 5:11
Group B
Sep 30 10:00 CET ASD Marcozzi 3 : 0 STK Budućnost
ROSSI Carlo : RADULOVIĆ Filip 11:8 / 11:7 / 11:7
PICIULIN Gabriele : RADULOVIĆ Filip 9:11 / 11:9 / 11:4 / 11:9
KAZEEM Makanjuola : ĐUKANOVIĆ Boris 11:6 / 11:5 / 11:6
Sep 30 10:00 CET GD Toledos 3 : 1 ADC Ponta do Pargo
SILVA Paulo : INDOWU Saheed 5:11 / 9:11 / 11:4 / 11:9 / 12:14
Boboye OYENIYAN : Adriano FREITAS 12:10 / 11:6 / 11:4
Diogo SILVA : Daniel MONTEIRO 11:3 / 11:3 / 11:1
Paulo SILVA : Adriano FREITAS 11:5 / 11:6 / 11:7
Sep 30 14:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 : 0 STK Budućnost
KAZEEM Nasiru : Haris TALIANOVIĆ 11:8 / 11:5 / 11:7
Florian CNUDDE : Filip RADULOVIĆ 11:7 / 11:5 / 11:8
Rodrigue JAMIN : ĐUKANOVIĆ Boris 11:4 / 11:8 / 11:9
Sep 30 14:00 CET ASD Marcozzi 3 : 0 ADC Ponta do Pargo
Stefano TOMASI : Daniel MONTEIRO 11:7 / 11:9 / 11:6
Carlo ROSSI : Saheed IDOWU 9:11 / 10:8 / 10:7 / 11:8 / 11:1
Gabiele PICIULIN : Adriano FREITAS 11:3 / 11:1 / 11:0
Sep 30 19:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 : 2 ASD Marcozzi
Kazeem NASIRU : Carlo ROSSI 7:11 / 8:11 / 7:11
Florian CNUDDE : Stefano TOMASI 11:6 / 6:11 / 10:12 / 13:11 / 11:9
Rodrigue JAMIN : KAZEEM Makanjuola 11:8 / 8:11 / 6:11 / 11:8 / 12:14
Kazeem NASIRU : Stefano TOMASI 11:8 / 11:8 / 8:11 / 11:7
Florian CNUDDE : Carlo ROSSI 11:3 / 11:7 / 5:11 / 11:8
Sep 30 19:00 CET GD Toledos 3 : 0 STK Budućnost
Paulo SILVA : Haris TALIANOVIĆ 11:5 / 11:6 / 11:3
Boboye OYENIYAN : Filip RADULOVIĆ 4:11 / 11:6 / 11:3 / 11:4
Diogo SILVA : Mato STOJOVIĆ 11:2 / 11:5 / 11:1
Oct 01 10:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 2 : 3 GD Toledos
Florian CNUDDE : Diogo SILVA 2:11 / 7:11 / 11:5 / 9:11
Kazeem NASIRU : Paulo SILVA 11:9 / 11:9 / 11:8
Rodrigue JAMIN : Boboye OYENIYAN 12:14 / 5:11 / 12:20
Florian CNUDDE : Paulo SILVA 11:6 / 9:11 / 6:11 / 11:7 / 12:10
Kazeem NASIRU : Diogo SILVA 7:11 / 11:7 / 5:11 / 11:13
Oct 01 10:00 CET ADC Ponta do Pargo 3 : 0 STK Budućnost
Saheed IDOWU : Boris DJUKANOVIĆ 11:2 / 11:9 / 11:5
Adriano FREITAS : Haris TALIANOVIĆ 12:14 / 11:6 / 11:8 / 13:11
Daniel MONTEIRO : Filip RADULOVIĆ 13:11 / 11:8 / 9:11 / 11:5
Oct 01 14:00 CET CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe 3 : 2 ADC Ponta do Pargo
Kazeem NASIRU : Daniel MONTEIRO 11:9 / 11:3 / 11:2
Florian CNUDDE : Saheed IDOWU 8:11 / 7:11 / 6:11
Rodrigue JAMIN : Adriano FREITAS 6:11 / 11:8 / 11:3 / 11:9
Kazeem NASIRU : Saheed IDOWU 6:11 / 8:11 / 4:11
Florian CNUDDE : Daniel MONTEIRO 11:5 / 11:8 / 11:5
Oct 01 14:00 CET ASD Marcozzi 3 : 0 GD Toledos
Carlo ROSSI : Paulo SILVA 5:11 / 11:9 / 11:8 / 11:6
Stefano TOMASI : Diogo SILVA 11:8 / 6:11 / 6:11 / 11:5 / 11:8
Gabiele PICIULIN : Boboye OYENIYAN 11:6 / 11:7 / 9:11 / 11:5
Group C
Sep 30 10:00 CET CS Mioveni 3 : 1 AD Vincios BMC
Alexandru CAZACU : PINTOS BARREIRA Martin 8:11 / 11:5 / 11:6 / 11:8
Rares SIPOS : MOISES ALVAREZ Garcia 10:12 / 11:7 / 7:11 / 10:12
Jonut SENI : Jaime VIDAL 11:9 / 11:7 / 11:8
Alexandru CAZACU : MOISES ALVAREZ Garcia 11:5 / 9:11 / 9:11 / 11:8 / 11:5
Sep 30 10:00 CET DKV Borges Vall 3 : 0 TT Vedrinamur
Oriol MONZO : Nicolas MARCHAL 9:11 / 11:7 / 13:11 / 11:7
WEIFAN Chuang : Thibaut DARCIS 9:11 / 11:7 / 11:8 / 7:11 / 11:9
Marc DURAN : Herve DELPORTE 11:6 / 15:13 / 11:9
Sep 30 14:00 CET TTSC UMMC Elem 3 : 2 AD Vincios BMC
SHVETS Kirill : PINTOS Martin 12:10 / 11:4 / 12:10
Artur ABUSEV : ALVAREZ GARCIA Moises 11:5 / 7:11 / 8:11 / 9:11
Pavel KHRIPUNENKO : OTERO COSTAS Rafael 11:4 / 11:6 / 11:6
SHVETS Kirill : ALVAREZ GARCIA Moises 6:11 / 11:5 / 11:7 / 4:11 / 10:12
Artur ABUSEV : PINTOS Martin 11:2 / 11:7 / 10:12 / 11:6
Sep 30 14:00 CET CS Mioveni 2 : 3 TT Vedrinamur
Alexandru CAZACU : Herve DELPORTE 9:11 / 11:8 / 7:11 / 11:7 / 11:6
Rares SIPOS : Thibaut DARCIS 11:7 / 11:9 / 6:11 / 11:5
Jonut SENI : Francois GOBEAUX 8:11 / 11:8 / 9:11 / 4:11
Alexandru CAZACU : Thibaut DARCIS 8:11 / 10:12 / 8:11
Rares SIPOS : Herve DELPORTE 6:11 / 11:9 / 9:11 / 10:12
Sep 30 19:00 CET TTSC UMMC Elem 1 : 3 CS Mioveni
KHRIPUNENKO PAVEL : SIPOS RARES 4:11 / 9:11 / 8:11
ABUSEV ARTUR : CAZACU ALEXANDRU 4:11 / 11:9 / 9:11 / 9:11
SVETS KIRIL : SENI JONUT 11:5 / 6:11 / 11:8 / 14:12
Pavel KHRIPUNENKO : CAZACU ALEXANDRU 10:12 / 13:15 / 11:13
Sep 30 19:00 CET DKV Borges Vall 3 : 0 AD Vincios BMC
MONZO OVIOL : PINTOS MARTIN 11:3 / 11:3 / 6:11 / 11:9
WEI FAN CHUANG : ALVAREZ MOISES 11:4 / 4:11 / 11:3 / 11:3
DURAN MARC : TORES ANDRES 7:11 / 11:4 / 11:5 / 11:8
Oct 01 10:00 CET TTSC UMMC Elem 1 : 3 DKV Borges Vall
Kirill SHVETC : Marc DURAN 8:11 / 5:11 / 6:11
Pavel KHRIPUNENKO : WEIFAN Chuang 9:11 / 11:8 / 11:13 / 8:11
Artur ABUSEV : Oriol MONZO 11:7 / 5:11 / 11:8 / 11:5
Kirill SHVETC : WEIFAN Chuang 5:11 / 6:11 / 8:11
Oct 01 10:00 CET TT Vedrinamur 3 : 0 AD Vincios BMC
Thibaut DARCIS : Martin PINTOS BARREIRO 7:11 / 11:5 / 11:3 / 11:8
Frederic SONNET : Moises ALVAREZ GARCIA 11:2 / 11:8 / 9:11 / 11:8
Herve DELPORTE : Rafael OTERO COSTAS 11:9 / 11:4 / 11:8
Oct 01 14:00 CET TTSC UMMC Elem 1 : 3 TT Vedrinamur
Kirill SHVETC : Thibaut DARCIS 2:11 / 11:8 / 11:4 / 11:9
Artur ABUSEV : Frederic SONNET 5:11 / 7:11 / 5:11
Pavel KHRIPUNENKO : Herve DELPORTE 11:8 / 4:11 / 5:11 / 9:11
Kirill SHVETC : Frederic SONNET 11:8 / 6:11 / 9:11 / 6:11
Oct 01 14:00 CET CS Mioveni 3 : 2 DKV Borges Vall
Alexandru CAZACU : Marc DURAN 6:11 / 10:12 / 6:11
Rares SIPOS : WEIFAN Chuang 6:11 / 11:9 / 9:11 / 11:8 / 11:9
Jonut SENI : Oriol MONZO 6:11 / 11:8 / 9:11 / 11:6 / 11:8
Alexandru CAZACU : WEIFAN Chuang 9:11 / 11:4 / 10:12 / 11:6 / 7:11
Rares SIPOS : Marc DURAN 12:10 / 11:7 / 11:7
Group D
Sep 30 14:00 CET Universidad De Burgos 3 : 0 GDCS Juncal
SARGN, Mihai : SAEZ, Rafael 11:7 / 12:10 / 11:5
BUKIN, Andrei : BARBULESCU, Cristian 11:5 / 11:6 / 9:11 / 11:4
SILVA, Bruno : NÚÑEZ, Miguel 11:7 / 12:10 / 9:11 / 11:3
Sep 30 14:00 CET Irun Leka Enea Tenis de Mesa 0 : 3 CE MSC Tennis Academy SCC
Oleksiy SARMATOV : VIDAL, Jaime 6:11 / 13:11 / 3:11 / 7:11
Oleksandr TUZHYLIN : DÍEZ, Endika 4:11 / 11:8 / 6:11 / 11:8 / 6:11
MELNIK : BORGIK, Dorde 4:11 / 9:11 / 11:9 / 4:11
Sep 30 14:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 CE MSC Tennis Academy SCC
: W.O.
Sep 30 19:00 CET GDCS Juncal 0 : 3 Irun Leka Enea Tenis de Mesa
Mihai SARGU : Jaime VIDAL 11:3 / 11:4 / 11:13 / 7:11
BUILIN Andrei : Endika DIEZ 3:11 / 14:16 / 7:11
Bruno SILVA : Djordje BORČIĆ 4:11 / 7:11 / 7:11
Sep 30 19:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 Irun Leka Enea Tenis de Mesa
: W.O.
Sep 30 19:00 CET CE MSC Tennis Academy SCC 3 : 1 Universidad De Burgos
Oleksiy SARMATOV : Jorge AUSIN 12:10 / 7:11 / 6:11 / 11:5 / 11:6
TUZMYLIN Oleksandr : Miguel NUNEZ 12:14 / 11:6 / 11:6 / 11:2
Valerii MELNYK : Rafael SAEZ 11:13 / 8:11 / 7:11
Oleksiy SARMATOV : Miguel NUNEZ 11:6 / 11:5 / 11:5
Oct 01 10:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 Universidad De Burgos
: W.O.
Oct 01 10:00 CET GDCS Juncal 3 : 1 CE MSC Tennis Academy SCC
BUKIN, Andrei : TYZHYHIN 11:13 / 11:9 / 8:11 / 11:6 / 11:7
SARGU, Mihai : Oleksiy SARMATOV 6:11 / 11:6 / 11:9 / 11:5
SILVA, Bruno : MELNIK 11:9 / 7:11 / 8:11 / 12:10 / 10:12
SARGU, Mihai : TYZHYNIN 13:15 / 10:12 / 14:12 / 11:8 / 11:8
Oct 01 10:00 CET Irun Leka Enea Tenis de Mesa 3 : 0 Universidad De Burgos
PALACIOS, Daniel : AUSIN, jorge 11:9 / 5:11 / 11:9 / 16:14
BORCIC, Dorde : SAEZ, Rafa 11:3 / 11:5 / 11:5
DIEZ, Endika : Barbbulescu, Cristian 11:7 / 11:13 / 11:5 / 11:5
Oct 01 14:00 CET Yironi Givatayim Israel 0 : 3 GDCS Juncal
: W.O.

ETTU Partners